Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

l1510
12. apr 2017

@denisocka ahoj, mala si aj ty problem s chrbtom a ramenami? Z aky cas sa ti zacal chrbat hojit? Ja to mam velmi zle, teraz to beriem druhy mesiac a zatial ziadna zmena len horsie. Ak ti mozem poradit co sa tyka tych skvrn vyskusaj chemicky peeling ale ten asi nozes skusit trochu neskor po liecbe kedze teraz mas este jemnu pokozku po liekoch.

jenny890
8. jún 2017

Ahojte, takze ja som zacala brat roacc treti den akne sa mi zacalo zhorsovat po vysadeni antikoncepcie v 23 rokoch najprv na jednom lici, kde mi ostali male jazvicky no a potom sa to zlepsilo a pred mesiacom nahle zhorsilo. Rozhodla som sa zacat brat tento liek aj napriek tym strasidelnym neziaducim ucinkom najma koli tomu aby sa mi uz netvorili jazvy uvidiime co z toho bude :D len ma mrzi jedina vec ze oblubujem sporty vsetkeho druhu a cvicenie v posilke no a momentalne ma zacali boliet kolena a chrbat takze na posilku musim asi zabudnut :/ ale nevadi tesim sa ze zacervenanie ustupilo plet je krajsia alebo sa mi to zda neviem :D drzim vsetkym palce co bojuju s akne a zelam aby ste ostali nad vecou aj ked to niekedy nejde ale aj tak sme vsetci krasni ludia napriek tomu ze spolocnost tvrdi nieco ine !

kaokao
12. sep 2017

ahoj dievcence.. objavili sa u niektorej z vas po dobrati liecby problemy s klbami?

niquska
13. sep 2017

@kaokao ku koncu som mala pocit ze ma pobolievaju pri niektorych cvikoch ( aktivne sportujem) teraz som cca mesiac po liecbe a bolievaju ma krize ale ci je to prave tymto neviem, skor ma casto prehana mam pocit ako keby som mala hrcu v hrdle ako na zvracanie, ale ani to neviem zarucit cije to tym... ale nikdy predtym som podobne problemy nemala

karolina2016
16. nov 2017

Ahojte baby. Ja som si dnes po rokoch zaspominala na svoju roaccoutanovu liecbu spred 7 a 5 rokov. Zhrniem v rychlosti. VYdrzala som 2x liecbu, 2x 6 mesiacov.Podla mna bez nasledkov okrem suchych pier a oci.Po druhej liecbe mam plet cistu, peknu.Mam rocnu dcerku, zdravu. Drzim vsetkym palce v boji s akne.U mna to bola jedina forma zachrany za co som dermatologovi dodnes vdacna.Bez jaziev, bez nasledkov.Kvalita zivota po akne je neporovnatelna.pekny den vsetkym

karolina2016
16. nov 2017

Co sa tyka neziaducich ucinkov: suche pery, suche a cervene oci, bolesti klbov a chrbta (podobne ako po svalovke, alebo celkova slabost).Pocas liecby som nepila, ale zila rovnako aktivne, chodievala som aj cvicit ale skor kardio.Mne to velmi pomahalo na psychiku.Obcasne bolesti hlavy, ale to som mala vzdy a mam dodnes.Som proste migrenovy typ.Okrem migren vsetko mesiac po dobrati liekov vymizlo

majamat
16. nov 2017

@kaokao ja som mala problemy s klbami predtym ako som brala Roac. a pocas liecby tiez suche pery, sliznice a koza a bolesti svalov ako pri svalovici. to vsetko vymizlno po dobrati. no nez sa vyplavy z organizmu, moze to chvilu trvat.

denisocka
16. nov 2017

mne by bodlo zopakovať to , nejak sa ten efekt vytratil po dobratí

kigusha
22. nov 2017

ahojte. ja som dnes mala 8tu talblektu Curacne, ale uz tri dni mam priserne cervenu tvar, ako keby spálenu, jak keby som zaspala v solarku :( páli ma a trochu aj svrtbi. berem 40mg na den jednu tbl. neviem ci mam ist k lekarke alebo to nejako prečkať :(

denisocka
12. dec 2017

pokiaľ je ta gramaz ucinnej latky rovnaká ako to ,co sme brali my ,tak to dost silné na zaciatok. ja som brala po čase dokopy 30mg na deň

sofi_fabova
11. mar 2018

Ahojte, beriem retinoidy mesiac ale som objednaná budúci týždeň na frakcny laser kvôli flakom na tvári a jazva, myslite ze mi to nemôže ublížiť alebo máte niekto skúsenosť že ste počas liečby retinoidmi absolvovali aj nejaké kozmetické zákroky? Ďakujem 🙂

majamat
11. mar 2018

@sofi_fabova neviem ci je to dobry napad. ide o to, ze pokozka, ktora je nejak narusena, moze pigmentovat a zvysena pigmentacia hrozi aj pri liecbe Roaccutanom.

denisocka
11. mar 2018

Myslim ze rok po dobrati liecby sa na nič podobne nema chodiť.. laser,tetovanie ..

izabela333
11. mar 2018

@sofi_fabova záleží od dávky ktorú berieš...pokiaľ ju berieš denne a viac ako 20 mg, tak nie..pokiľa máš len "udržiavačku" - napr. 3x týždenne, tak môžeš.

vieruska3
12. mar 2018

@majamat viem ze to tu vôbec nepatri ale som kukala tvoj profil a máš peknú tu pleť ja som tiež pred rokom brala isotretinoin ale mne sa akné vrátilo po 8 mesiacoch ale chcem sa spýtať aký mejkap používaš pekný lebo ja premyslam nad vichy alebo mary kay

majamat
12. mar 2018

@vieruska3 diky. mne sa akne robi dost na brade, ale to robia hormony, lebo sa mi to zacina vzdy v urcitej faze cyklu. inak liecba isotretinoinom sa moze opakovat. takze aj taku moznost mas, ak je to vlemi zle.
makepuy mam rozne. na take licenia, co robim casto pouzivam Dermacol caviar. je kremovy, dobre kryje, trosku sadne a zaschne,a le vyslovene zmatnujuci nie je. mam este Rimmel lasting finsh, ten je dost olejovy a dost sa mi posuva na pleti. mam Bourjois healthy mix,a le uz je nova verzia a vraj nie az tak dobra. oblubujem vlemi este Catrice HD liquid a ten je vyborny. je zmatnujuci a da sa navrstvit, lebo jedna vrstva je taka lahka. no ked napr.na tu moju bradu navrstvim, tak je OK. a mam aj Estee lauder DW light a ten je uzasny. da sa vrstvit,a le ta vrstva je moc hruba potom a vyzera ako beton. no toto je light verzia a maju aj klasiku a ten viac kryje. tam som si nevedela vybrat odtien. cez net to ide dost tazko.

vieruska3
13. mar 2018

@majamat fuha tak maš ich dosť teda mam z čoho vyberať 🙂

00medved
13. mar 2018

@kigusha ja som mala tak isto ..bude sa ti supat koza ..ale oplati sa to vydrzat .treba kupit krem z lekarni nato

00medved
13. mar 2018

Ja som si kupovala kremy na akne la roche posay ,biodermu a vobec mi to nepomahalo ..isla som ku koznej skusali sme kremy ale nic nakonie ten roaccutane mi pomol velmi .lutujem ze som neisla skor uz som mohla mat pokoj davno

majamat
13. mar 2018

@vieruska3 no to ano a uz ich mam dost pominane. mam strasne vela dekorativky a teda makeupy a korektory stiham minat asi najrychlejsie. teda aj spiraly.
ten demacol caviar mam dva, jeden uz mam dost minuty a druhy skoro novy. ten pouzivam na tieto licenia. mam aj Dermacol cover, no ten kryje privelmi, netrafila som odtien a hodi sa skor ako korektor.
potom ten Rimmel a Borjois su uz skoro minute. uz tam je tak 1/4-1/3. tiez mam takto minuty Catrice odtien 30 ( pre mna vhodny skor na leto ) a teraz ouzivam odtien 10. ten je skoro novy.
ten ELDW som kupovala v decembri, ale mam pocit, ze sa mi celkom mina, ked ho musim niekde vrstvit. on je taky lahsi.
a este mam CC od Bourjois. taky na leto, tmavsi. inak na to, ze je to CC, kryje dobre.

takze skoro minute a nacate makeupy a cc mam dokopy 8ks. ozaj a pred mesiacom som dorazila Oriflame giordani gold v tej matnej flasticke. je celkom fajn, vyhovoval mi na zimu, lebo odtien bol teda poriadne svetly.
a spekulujem, co zas vyskusat a teda aky dalsi si kupim 😀

sofi_fabova
15. mar 2018

@izabela333 no beriem to iba mesiac zatiaľ q už druhá kúra takže už mám aj vyčistenu pleť v podstate a nieje ani suchá vôbec, len mne ide o to ze toto ma byt tretie ošetrenie aby mi fľaky úplne zmizli ale čítala som si leták od liekov a tam že sa neodporúča tak som sa zľakla. No poradím sa ešte s lekárom, ďakujem 🙂

majamat
15. mar 2018

@sofi_fabova no to ti zle vyslo, ale radsej neriskuj, aby si nemusela odstranovat este aj skvrny po isotretinoine. to by potom to osetrenie ani emalo moc velky vyznam.

sofi_fabova
15. mar 2018

@majamat to som inak nevedela ze tie lieky spôsobuju škvrny? Kedy niečo také hrozí? Lebo prvýkrát keď som mala 17 a brala som tak úplne v pohode.

majamat
15. mar 2018

@sofi_fabova samotne lieky asi az tak nie,a le spolu so slnkom. koza je celkovo nachylna na pigmentove skvrny aj po zakrokoch a akne, ci inych koznych ochoreniach a to ani tieto lieky netreba uzivat. vekom a aj tymito liekmi sa to zvysuje, preto netreba riskovat. skvrny sa odstranuju tazko.

adiska1
30. jan 2019

@coyllur prosím ta a čo ti pomohlo proti vypadávaniu vlasov?

coyllur
31. jan 2019

@adiska1padaju ti po tomto lieku?

adiska1
1. feb 2019

@coyllur ešte ho užívam ale bojim sa práve po vysadení

adiska1
1. feb 2019

Prosím vás viem že téma je už dosť stará ale je tu niekto komu tieto lieky na akné nezabrali? Užívam už 4 mes. A zlepšenie žiadne naopak zhoršilo sa mi to a stále sa zhoršuje...😞

coyllur
1. feb 2019

Vlasy mi zacali vypadavat..niekoľko mesiacov po ukonceni liecby.Liecba trvala rok..nic moc mi ani nepomohla..vlasy vypadavali postupne ale v riadnej intenzite...patranie po pricinach jednoznacne ukazovalo na tento chemoterapeuticky liek.Ked uz som vyzerala ako Einstein v starom veku, mala som stastie..stretla som v spravnom case spravnych ludi.Zacala som uzivat Matuzalem, 2x denne, liek na bunkovu obnovu..do tyzdna sa zastavilo vypadavanie a zacali rast nove vlasy.Este som pouzivala aj tinkuru z lopuchoveho korena , to som vtierala do pokozky ..a urobila som si opakovany detox korou lapacho...je to uz par rokov, mam huste dlhe vlasy, a na pleti stale co tam nechcem..i ked nie az tak moc..

coyllur
1. feb 2019

@adiska1 napisala som...