Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

adiska1
2. feb 2019

@coyllur dakujem za odpoved a na akné sa liečiš ešte ?

coyllur
2. feb 2019

@adiska1 nie...ja vela sportujem a potim sa a myslim ze aj to ma suvis, zaroven mam pracu plnu stresu...starám sa o plet prirodnou kozmetikou obvykle a tak...uz nijake lieky neriesim...velmi dobre si pamatam ake sebavedomie a poxit som.mala s tymi par vlasmi na hlave..

helka101
11. feb 2019

@adiska1 ahoj, ja berem curacne od komca januara... jedna tabletka denne a po dvoch dnoch pauza... este je asi kratko zhodnotit moj stav pleti, jeden den ju mam vcelku fajn, druhy den, bolave pupaky, hlavne ns spodu sanky, boky lic..... ale vraj, to zhorsenie je prirodzene na zaciatku liecby

adiska1
16. feb 2019

@helka101 ja som to musela vysadiť je to neskutočne svinstvo a mne z pleti kde som mala asi 2-3 pupaky sa mi urobilo niečo hrozné nikdy viac

vieruska3
18. feb 2019

@coyllur ahoj ja som to tiež užívala asi pred 2 rokmi len 4 mesiace vypadávali mi tiež vlasy V neskutočnom množstve dokonca mihalnice mi padali 4-5 denne to bolo už posledný mesiac vysadila som to A mihalnice som potierala ricinovym olejom dorastli ale vlasy mám riedke A to som mala husté akné sa mi vrátilo po 8 mesiacoch A bojujem S ním stále teraz mám taký problém že má svrbí pokožka hlavy občas A keď sa začnem svrbiet tak sa mi pouvolnuje veľa vlasov A vypadnú vraj seboroicka dermatitida povedala kozna noo neviem chcem sa ta opýtať kde si tie prípravky na vlasy kúpila?

sofi_fabova
13. mar 2019

Ahojte 😊 som mesiac po liečbe retinoidmi a uvažujem , ze si na jeseň zaobstaram dermaroller alebo dermapen. Prosím vás , máte niekto dobré skúsenosti s tým ? Na malé jazvičky a fľaky po akné. Ďakujem

mini007
31. mar 2019

ahooojte
´prosim je tu niekto kto mal z lieku ekzemy na rukach????

adiska1
31. mar 2019

@mini007 ano ja som mala rapídne sa mi zhoršil ekzém a to u viacerych ľudí

majamat
31. mar 2019

@mini007 ekzem je mozny, lebo vznika koli suchosti koze a Roaccutane kozu susi, cize riziko je fakt vleke. pokial je to len mala ploca, treba premastrovat,a j viackrat denne, teda tak casto,a ko to ide. a najlepsie nicim kvalitnym.

somzvedavy
19. máj 2019

Zdravím....Isotretinoin beriem momentálne 3 mesiace a už pomaly začínam štvrtý, no vyrážky sa mi stále tvoria a nevidím žiadne veľmi viditeľné výsledky okrem toho, že pleť už nemávam vôbec mastnú no čakal som po 3 mesiacoch niečo viac....mohli by ste sa podeliť o vaše skúsenosti s výsledkami po tomto lieku prosím ? Ďakujem

mini007
20. máj 2019

@somzvedavy Ahoj, aké lieky presne berieš? Ja som začala užívať Curacne , beriem ich momentalne 3.mesiac. Pleť sa mi zlepšila ale takisto sa mi stále tvoria. Treba počkať, určite pomôžu. Kým sa všetok bordel z tela vyčistí, trvá to

lenkakotusova
20. máj 2019

ahojte ja beriem isotretinoin uz pol roka .. a mne sa plet zlepsila asi hned po mesiaci.teraz beriem uz tu slabsiu davku a som maximalne spokojna, plet ani vlasy sa mi nemastia, jedine s cím som mala problem boli suche oci a pery ale dalo sa to prezit. a tiez bolesti klbov troska ale to asi preto ze ja chodim do posilovne co by sa velmi nemalo čize za mna veľka spokojnost. 🙂 uvidime po vysadeni ...snad sa to už nevrati :/

somzvedavy
20. máj 2019

@mini007 presne sa to volá Isotretinoin Actavis....20mg každý deň....tak pevne verím a dúfam že máš pravdu a skutočne treba vydržať, pretože akné ma dosť obmedzuje v mojom živote....ako som si všimol tak akné mi úplne zmizlo z chrbtu a aj nos sa mi zdá čistejší no ešte čelo nie je úplne v poriadku....:/

mamina1986
14. nov 2019

Ahojte,berie z Vás ešte niekto na akné BELORETIN alebo ISOTRETINOIN ACTAVIS????
Užívam ich už skoro 2mes.zatial žiadne známky zlepšenia nevidím,beriem dávku 1xrano 20mg,kožný mi vravel,že výsledky sa dostavia po 4mes.,tak ja len dúfam,že to bude lepšie... Vedľajšie účinky sú strašné 🙁🙁🙁Mám obavy,že peniaze dám zbytočne do liečby a akné sa mi nezlepší,mám strašnú akoznu pleť,bez make-upu nejdem ani na krok,viem,že to tiež nie je dobré,ale doma keď viem,že nikam nejdem tak sa nemalujem...Máte ešte nejaké skúsenosti čo by ešte pomohlo???A ešte jedna otázka,doktor mi dáva lieky na plnú úhradu,vám to poisťovňa prepláca????

somzvedavy
14. nov 2019

@mamina1986 lieky mi preplácala poistovňa v plnej sume čiže som neplatil vôbec nič...isotretinoin už neberiem 3 mesiace a som neskutočne spokojný...výražka sa mi sem tam nejaká spraví z potu alebo taká bežná ktorá do dňa zmizne ale už vôbec žiadne zapálené akné ktoré svietilo aj týždeň...výsledky sa u mňa dostavili vo štvrtom mesiaci...kožná lekárka ma upozornila, že sa mi akné zhorší tak do troch týždňov no mne sa to všetko zhoršilo v tretiom mesiaci a to tak že brutálne a neveril som, že sa to zlepší....bral som jednu dávku 20mg denne...ver mi cítil sim to rovnako a neveril som tomu ale treba vydržať a výsledok bude stáť za to 😊

mamina1986
14. nov 2019

@somzvedavy Ďakujem za info 😊 Doktor mi dáva plne hradiť tento liek,takže každé dva mesiace 26€,je to dosť,že poisťovňa mi liek nepreplatí..😣😣😕😕😕Tak nechápem tomu,prečo platím a niektorí majú lieky zadarmo ☹️

majamat
14. nov 2019

@mamina1986 ja ked som to brala, dost sa doplacal. akoze bolo to okolo 350sk/mesiac - to sme este nemal eura. co je zhruba 12e za mesiac. potom ho brala moja sestra a tej uz to dost uhradzala poistovna.

mamina1986
15. nov 2019

@majamat Ja doplácame 14€ za jedno balenie,beriem ho na 2mesiace ,takže 28€...Je to dosť,ale keďže poisťovňa by mi to preplacala v plnej výške, Doktor by mi ho mohol dať na tú poisťovňu???Len vždy na recepte preciarkne úhrada poisťovne a tým pádom ja to musím platiť...☹️☹️☹️Vedela by som tie peniaze aj inak použiť,ale akné má už trápi veľmi dlho a už by som sa toho chcela zbaviť,len je táto liečba na dlho🙁🙁☹️Tak skusim sa moje obvodnej opýtať či by mi nepredpisala tieto lieky ona ...

majamat
15. nov 2019

@mamina1986 a predstav si kolko sa kedysi zarabalo a ja som platila podobne. este som musela popritom uzivat HAK. tusim som zarabala tak 1/3 z toho,c o teraz. to co mas na recepte, to neviem co je. este soms a s tym nestretla. aku mas poistovnu? skus sa tam opytat.

mamina1986
15. nov 2019

@majamat Mám všeobecnú poisťovňu,ale od januára budem mať dôveru...Potom sa pokúsim nejako s lekárom dohodnúť aby mi to preplacala poisťovňa,veď na čo sa platia odvody,zdravotné????Viem ako sa zarábalo predtým,len tých 30€ by využila vždy inak ako lieky ...Ale toto sa už dlho riešim,keď som prvý krát začala liečbu dával mi aknenormin,ten bol ešte drahší,preto som mu povedala,že či by nedal niečo lacnejšie,len tieto lieky sú cenovo drahé všetky ☹️☹️☹️Len dúfam,že sa akné zbavim už na dobro...☹️☹️☹️Skúšala som už skoro všetko,len kozmetika mi žiadna nerobí dobre,vždy keď niečo vyskúšam tak akné mám na druhý deň horšie...Obmedzila som sladké,kávy sa nevzdám to nedokážem 🙁🙁to je moja droga 😂V januári idem na kontrolu krvi zas to kontroluje stale...
Tebe lieky pomohli tak že si sa zbavila akné nadobro????

majamat
15. nov 2019

@mamina1986 toto je fakt ucinne, urcite sa akne zbavis. ja som ho mala, no uz je to viac ako 15r dozadu a odvtedy sa mi sice obcas neico urobi ( asi 2r s tym bojujem ), ale zatial to zvladam len s koznymi mastami.

mamina1986
15. nov 2019

@majamat A koľko si ho užívala????Ja začínam tretí mesiac,ale stále mám pocit,že to není lepšie.. Vedľajšie účinky sú strašné,suché pery,tvár sa mi šúpe☹️☹️☹️Bez balzamu sa nemôžem ani pohnúť ☹

majamat
15. nov 2019

@mamina1986 ja 9m. a vraj prve 2m sa moze plet cistit, cize moze prechodne nastat aj zhorsenie. co sa tyka susenia koze aj sliznic, to som mavala aj ja. musis vydrzat a hlavne sa velmi natieraj. ja som mala popraskane pery a dostala sa mi tam kvasinkova infekcia. som mala pery zapalene. strasne boleli, mala som kutiky, horna pera vysypana, spodna opuchnuta a na nej hnisave povlaky a pri kazdom aj malom pohybe mi pery praskali a krvacali. dr. mi odvtedy predpisoval antimykoticke maste az do konca liecby. sucha koza je velmi nachylna na infekcie. tiez si treba chranit okrem koze, pier aj oci, mozes si na okrajoch natierat aj sliznicu nosa niecim mastnym a aj konecnik moze koli tomu praskat a stipat a teda aj krvacat. to su vsetko sliznice.

mamina1986
15. nov 2019

@majamat Presne tak tie pery mám také isté ako máš ty,niekedy sa ani najesť neviem😭😭Strašne to stipe ,pery mam ako ropucha,ráno keď vstanem ani ústa neviem otvoriť ☹️😭Mne ide z pier koza dole,kútiky mi tiež krvácajú,dal mi nejakú zarabanu masť na to,ale bolí ma to strašne,že to neviem ani natrieť 😭😭😭Červené ich mám ako chilli papričky 😭😭😭😭Bude mi robiť v januári aj potravinové testy,tak som zvedavá či mi niečo neškodí...Snažím sa vydržať,ale niekedy mám chuť to vzdať😭😭😭😭😭Len túžba mat pleť ako detská prdelka je väčšia a bojujem ďalej 🙁ale viem,že to nebude nikdy 100%...Ukončila ti liečbu kožná alebo ty????

majamat
15. nov 2019

@mamina1986 vydrz. tie pery tak mozu reagovat len preto, ze su suche. neviem ako ti bude robit potravinove testy, ale ak na kozi, tak neviem ci to nebude skreslene tym, ze sucha koza reaguje an vsetko citlivo.

mamina1986
15. nov 2019

@majamat Testy neviem ako mi bude robiť,či na koži alebo s krvi...Uvidím teda ako dopadneme v januári..Ďakujem veľmi pekne za informácie...
Snáď to nejako dobojujem...☹️

esterka13
16. nov 2019

Žienky / baby/ slečny držím Vám palce počas tohto obdobia. S Roaccutane mám bohaté skúsenosti, brala som ho 2x najprv keď som mala 16 (celý rok) a potom v 18 rokoch tiež celý rok. Veľmi ma bolel chrbát, pery mi praskali, často sa mi robili kútiky, bola som veľmi citlivá, placliva. Najlepsie na suché pery mi pomáhal jeleni loj. Tabletky roaccutane mi pomohli ale stále sa mi nejaké škaredé vyrážky vybehnú no nieje to také ako pred liečbou. Pred rokom som podstúpila frakcny CO2 laser ktorý mi krásne jazvy po akné odstranil. Konecne som spokojna a páčim sa sama sebe 🙂 Držím vám palce 🙂

mamina1986
16. nov 2019

@esterka13 Ahoj,tie mám popraskané pery, kútiky krvácajú,strašne niečo,balzam tiež používam jeleni loj,je najmastnejsi...Ale tie pery má najviac trápia ☹ Aj tvár sa mi šupe okolia nosa, čelo, obočie...Zatiaľ som nespokojná stále,akné mám horšie a horšie...Beriem ho dva mesiace,bola som si vedoma,že toto bude na dlhú trať ☹
Ale túžba po peknej pleti je väčšia,takže bojujem ďalej 🙁🙁🙁

mamina1986
16. nov 2019

@esterka13 Ešte by som sa chcela spýtať,platila si plnú sumu za lieky??

mini007
16. nov 2019

@mamina1986 taketo pery som mala celých 6mesiacov počas uživania ale výsledok pleti stál za to, pošlem rozdiel