Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

absolutka
29. apr 2022

@veron353535 ahoj zhoršila sa ti pri užívaní pleť??? A za koľko sa ti pleť zlepšila

tenerifka
29. apr 2022

@absolutka u dcery to tiez bolo na zaciatku horsie, myslim, ze az po 3 mesiacoch sa to zacalo lepsit, treba len vydrzat

wild_nature
5. máj 2022

@katinka2310 ja som brala retinoidy dvakrát, vždy rok.
Ako som otehotnela, v momente sa mi to vrátilo ..Teraz mám už tretí rok hrozne zhoršenú pleť, horšie než kedykoľvek predtým.
aj som nad tým rozmýšľala, že by som do toho šla, ale keď to nezabralo dvakrát, neverím tomu a také silné lieky nechcem :(
Dokonca som našla na fb zahraničnú skupinu, kde riešia ľudia ako veľmi im to zničilo zdravie...ja som mala tiež veľké problémy...takže radšej už nie ..
Skúste pozrieť Anthony Williams Medical Medium / medicínske médium...má aj Instagram a venuje sa odstráneniu PRÍČINY choroby, nie potláčaniu.. veľmi veľa ľudí po svete sa vyliečili z akné / ekzémov a iných chorôb úplne, aj z ťažkého cystickeho..Ja to idem skúsiť touto cestou a snáď vám to niekomu pomôže 🙂

maja875
18. máj 2022

Stali sa Vam pri uzivani isotretnoinu ze ste ocerveneli ? Mne strasne ocervenel krk a uz ho mam 3 den rovnako cerveny, vyzera ako spaleny od slnka. Je to normalne ?

absolutka
27. júl 2022

Ahojte chcela som aa opytat,ci vam vrasky pocas uzivania izotretinoinu zmizli po skonceni liecby.Mne sa akne uz hoji,no mam hrozne vrasky.Mam ich aj ked plet nemam vysusenu,strasne okolo ust ,je to hrozne …Dakujem za rady

daeneris
31. aug 2022

ahojte, od roku 2007 ubehlo vela casu 😅 rada by som sa preto spytala na vase dlhorocne vysledky s liecbou po Roaccutane ? akne sa vam uz nevratili spat? stala liecba za to?

mna este len caka a stale ju zvazujem, ale asi sa uz odhodlam kedze mam 31 rokov a tvar stale ako 15 rocna, samozrejme skusila som snad vsetko aby som sa Roaccutanu vyhla 😩🙈 budem moc vdacna za vase odpovede

absolutka
31. aug 2022

@daeneris je to strasna liecba.Akne zmizlo,no ostali mi vrasky z vysusenej pleti ako 50 rocnej a to mam 30.Beriem to aj teraz,boli sme na lodi,spalena som,flaky po tvari a tie vrasky nezmizli ani ked som liecbu prerusila na mesiac a plet sa mi nemastila.Kebyze viem ,co mi ostane,zvazim inu liecbu.Nehovoriac o vykyvoch nalad ,no des

zuzuliennka1
31. aug 2022

@daeneris je to hrozne individualne, ja som ho brala ako 18rocna (teraz mam 33), plet sa mi upravila, nemam vobec nijak strasne vrasky, len klasika vek 🙂 nemam ani jazvy, ani flaky, ani depresie, nic, len som vtedy pocas liecby mala viac vysusene pery a oci, ale to vyriesili kvapky a veela pomad na pery 🙂 mne roaccutane zachranil tvar.

ivettstar
31. aug 2022

@daeneris Ak nič nepomáha nečakajte. Ja som zacala v 37. Stále som čakala ze z toho vyrastiem 🤣. Brala som 7 mesiacov 30mg. Uz prešiel rok a nič sa mi nevrátilo. Dovtedy som mala totálne upchate póry a hlboké bolaky. Mne to zachránilo pleť. Teraz ma pleť úplne inú štruktúru bolak ani jeden. Vrásky sa mi nespravili žiadne. Len pery strašne suché ale extrémne. To po vysadení prešlo. Boli síce výkyvy nálad až ťažké depresie ale to bolo z pleti tabletky to len ztrojnasobili. Teraz som šťastná ze som to vydržala snáď sa to už nevráti.

daeneris
31. aug 2022

@zuzuliennka1 aj jazvy sa ti po liecbe zmiernili? 😲

daeneris
31. aug 2022

@ivettstar presne aj ja cakam ze z toho vyrastiem 😂 ale asi sa to samo nespravy ked to nepreslo doteraz. stale berem antikoncepciu len koli akne pretoze vtedy niesu az take strasne, ale uz som ju brala dlhe roky a nechcem donekonecna. po skonceni tejto liecby by som ju chcela potom nadobro vysadit.

zuzuliennka1
31. aug 2022

@daeneris nemala som jazvy vobec 🙂

absolutka
31. aug 2022

@zuzuliennka1 brala som ho v 25 a tiez mi nespravil vrasky ,no vratilo sa mi to o 5 a pol roka a teraz katastrofa.No prredtym som brala izotretinoin

absolutka
31. aug 2022

a napichat som si dala celu tvar koli vraskam

daeneris
15. sep 2022

tak ja som zacala s liecbou akurat dne, som zvedava. a po kolkych dnoch od zacatia sa vam objavili nejake pripadne neziaduce ucinky? 🤔

duduska99
6. okt 2022

Ahojte, akú kozmetiku pri isotretinoine pouzivate? Bojím sa používať mastné krémy aby mi neupchavali póry ale krémy na akné mi teraz nesedia keďže mam veľmi suchú pleť.

daeneris
6. okt 2022

@duduska99 na cistenie pleti gel od La roche posay 😊 a potom si zajazdym natriem plet niecim mastnejsim, momentalne som dostala handmade rucne slahane telove maslo a je uplne genialne ❤️😇 staci mi ho dat rano a vecer vzdy po cisteni a plet sa mi pri roa vobec nejak extra nevysusuje, akne krasne mizne kazdnym dnom od zacatia uzivania. priznaky nastastie zatial ziadne okrem suchych pier. uzivam mesiac akurat

wlf
9. apr 2023

Ahojte. Nemáte niekto nazvyš ROACCUTANE pripadne alternatívu?

lizzygrant
9. apr 2023

Vedeli by ste sem tie čo ste tento liek užívali/užívate napísať meno doktorky, ktorá Vám ho predpísala a v akom meste má ambulanciu? Mne ho totiž predpísať odmietajú.

tenerifka
9. apr 2023

@lizzygrant najdi sa nete hocijakeho sukromneho kozneho lekara, nechod cez poistovñu, tieto lieky su drahe a Slovensky stat setri, kde sa da. Ale drahe ako drahe, vyjde ta to mozno 50 eur na mesiac, to za peknu plet stoji

bianka_012
26. júl 2023

Ja mám pozitívnu skúsenosť s benzoyl peroxidom a tretinoinom, krásne mi pleť vyčistili a to som s akn bojovala vyše 10 rokov, takže za mňa top produkty, kto sa bojí vedľajších účinko. Kľudne napíšte správu, rada poradím/

daeneris
26. júl 2023

@tenerifka ja som isla k statnej koznej doktorke a vsetko mi hradila poistovna 🙂 neplatila som ani cent

daeneris
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daeneris
26. júl 2023

ahojte, boli ste niektora tehotna po kratkej dobe od skoncenia uzivania Roaccutanu/osotretinoinu/beloretinu a podobnych ostatnych liekov? Je babatko v poriadku? V letaku sa pise ze minimum 3 mesiace zena nesmie byt 👀

lizzygrant
6. okt 2023

@bianka_012 zdravim, pisala som spravu

jania023
4. apr 2024

Co pouzivate na pokozku hlavy? Mam ju strasne suchu az mam supinky v intenzite ako keby padal sneh ked sa poskriabem. Lupiny som nikdy nemala. Cim natierat vlasovu pokozku?