Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

debi7775
29. jan 2009

joe1:nie to som myslela vazne..kamoska mala problematicke len lica..a za tyzden nic 😉 a ani ziadne zhorsenie pleti..skoda ze to nieje moj pripad..mna to uz zacina poriadne stvat..ale drzim sa tvojich rad ze to netreba vzdavat v polke.. 😒 myslis ze je mozne ze by tu plet tie tabletky len zhorsili??..mne sa to nevidi.vsak poznam viacej ludi co ich brali a fakt kazdy do jedneho ma peknu plet

jomi
30. jan 2009

no tak mna Hawranov(ten co dostal cukrovku) pribeh(a nie len jeho) presvedcil ze to nebudem brat.
Pri citani skusenosti na nete to vidim tak ze kazdy 100. clovek schyta nieco nepekne vdaka Roaccutane alebo AKnenormin.
A ze je Aknenormin lepsie znasany je totalna blbost kedze su to zlozenim identicke lieky. To ze ma Aknenormin lepsiu statistiku je len vdaka tomu ze sa nevyraba tak dlho ako Roacutanne ..nic viac, len marketing.

debi7775
30. jan 2009

jomi:myslim ze to je pekna blbost ze cukrovku dostal koli tym tabletkam...cukrovka je vacsinou geneticka..a pokial si das zobrat krv a cukor budes mat v pohode...tak sa toho bat nemusis

lucyy01
30. jan 2009

Ahojte vsetci,precitala som si vsetky prispevky a som stale na pochybach...akne ma trapi od puberty,teraz mam 21 a vyskusala som uz vsetko mozne aj nemozne...chcem sa dat na liecbu Roacutanom,no bojim sa asi len toho, ci nebudem mat neskor problemy s otehotnenim...suchych pier sa nebojim...a este sa chcem spytat:mam 45 kg,takze to znamena,ze liecba potrva kratsie alebo ze budem mat nizsie davky ale potrva rovnako dlho ako u ostatnych? dakujem za odpoved..PS:nemam tazku formu akne ale aj tak ma trapi-hlavne nizke sebavedomie a vsetko ostatne-ved viete o com hovorim...drzim palce vsetkym co uz uzivaju tento liek... 🙂 😉 😵

joey9
30. jan 2009

Zdravím prečiltal som si všetky príspevky čo tu su a chcem sa spýtat či sa pri užívaní Roaccutane môže aj fyzicky namáhať, myslím tím posilovanie a tak. A za ako dlho sa prejavia prvé účinky od začatia kúry. Chapem že ziaden liek nezabere zo dna na den ale kedy sa da spozorovat zlepsenie pleti (po tom co sa to zhorsi na zaciatku ako som cital). A to krvacanie z nosu je aké časté? Kolko tabliet je v jednom balení a na ako dlho vydrzi jedno balenie?
dakujem vopredza odpovede

debi7775
31. jan 2009

joey9:ahoj tak to krvacanie z nosa nieje u kazdeho toho sa neboj 😉 a ani to zhorsenie,ale napr u mna sa plet zhorsila,bohuzial..a ano cvicit mozes kludne..ja si tiez rada zasportrujem a je pravda ze ma kusok bolia kolena ale to je uplne minimum..takze myslim ze mozes 🙂 a to balenie,no podla toho aku davku budes mat..ci budes brat dve tabletky alebo jednu alebo tri..to uz doktor urci podla vahy..ale tak jedno balenie mesiac cca ..alebo polmesiaca.ale to je v podstate jedno,ved za tabletky doplacas 5sk 😉

lucyy01
31. jan 2009

Prosiiiiiim,odpise mi niekto?
Ahojte vsetci,precitala som si vsetky prispevky a som stale na pochybach...akne ma trapi od puberty,teraz mam 21 a vyskusala som uz vsetko mozne aj nemozne...chcem sa dat na liecbu Roacutanom,no bojim sa asi len toho, ci nebudem mat neskor problemy s otehotnenim...suchych pier sa nebojim...a este sa chcem spytat:mam 45 kg,takze to znamena,ze liecba potrva krat

jonki
31. jan 2009

lucyy,

http://www.liecbaakne.sk/roaccutane.php ...

...Dávkovanie:

Terapeutická odpoveď na liek s obsahom izotretinoínu závisí od veľkosti podanej dávky.

Denná dávka sa líši sa u jednotlivých pacientov v závislosti od telesnej hmotnosti a závažnosti akné, preto ju stanovuje lekár individuálne pre každého pacienta.

Denná dávka sa pohybuje od 0,5 – 1mg na kilogram a deň. Dĺžka terapie v závislosti od dennej dávky je 16- 32 týždňov. Dôležité je dosiahnutie celkovej kumulatívnej dávky 120 mg na kilogram a liečebný cyklus.

Preto dodržujte dávkovanie, ktoré Vám určí Váš kožný lekár. Len užitie tejto celkovej kumulatívnej dávky Vám zabezpečí rapídne zlepšenie stavu až úplné vyliečenie Vášho akné.

Liek s obsahom izotretinoínu sa užíva 1až 2 krát denne a kapsule sa užívajú celé po jedle.

V priebehu liečby môže lekár dávkovanie meniť v závislosti od toho, ako budete liečbu tolerovať a ako sa bude Vaše ochorenie vyvíjať

lucyy01
1. feb 2009

Jonki, dakujem veeeeeeeeeeelmi pekne🙂) 🙂 😉

maaja
1. feb 2009

niekde vyssie sme preberali otazku, ze kedy po vysadeni R. otehotniet - v tom clanku co dala jonki link je ze, po mesiaci uz ok ... hm, mi to pride skoro 😕

debi7775
2. feb 2009

maaja :po mesiaci urcite nie!vraj sa po dvoch moze..ale aj to je uz skoro..ja by som tomu dala odstup aspon polroka..pre istotu..vsak nikto nechce mat postihnute babo alebo potratit..

jonki
2. feb 2009

ahojte....ten link som tam hodila kôli tomu dávkovaniu....čo a týka otehotnenia,ak by som liečbu začala určite by som to neriskovala ani ja po mesiaci od skončenia 😉

dolinka
2. feb 2009

mne sa pri brati roacutanu najprv plet velmi yhorsila tak cca od 4 do 8 tyzdnov a potom sa mi rapidne zlepsovala.. po roku sa mi vsak akne vratilo..
.. urcite by som nan po mojej skusenosti nepila alkohol! ,mne ta kombinacia zrejme udrela na dvanastnik.. a nepila som nejake extremy

debi7775
2. feb 2009

dolinka:na dvanastnik? a ako si to pocitila?co sa stalo?

joey9
2. feb 2009

debi7775: dakujem za odpoved
dolinka:a ked sa ti to zhorsovalo tych 4-8 tyzdnov tak si pritom brala aj nieco ine na tvar? napr.:masticky alebo nejake kremy proti akne?

debi7775
3. feb 2009

viciousowa:dnes som bola na to farbenie vlasov a zijem 😉

maaja
3. feb 2009

ja som to otehotnenie spomenula, lebo tu o tom bola rec ... moja Dr mi povedala ze po troch mesiacoch uz mozem ... ja totiz planujem, od jesene by som chcela zacat snazilkovat, to bude pol roka po skonceni ... ale myslim ze strach tam bude stale, aj po dvoch rokoch by bol 😔

debi, ja si vlasy farbim pocas celej kury a nic sa nedeje, aj gelove nechty nosim ...
priznam ze alkohol som ale neskusala 😅
no raz som bola v takom total zafajčenom bare, a veru to bolo hrozne - suchy nos, vystipane pery ... bleeee

mimochodom, ja mam R. este tak na dva tyzdne a potom finito 🙂 beriem ho od juna ...
predtym som brala mesiac - v priebehu aprila - no musela som prerusit a pokracujem od juna ... takze to beriem 9 mesiacov plus 40 tabletiek este predtym ...

ja by som este k tym depresiam, co uvadzaju ako vedlajsi ucinok - mam pocit ze teraz v zavere na mna nejak doliehaju 😖 😒

debi7775
3. feb 2009

maaja :a plet mas uz asi perfektnu kedze si na konci kury 🙂 ja beriem len tri mesiace a najvacsie depky som mala ked sa mi strasne zhorsila plet a hanbila som sa vyjst na ulicu,ani teraz to nieje super ale aspon sa to da ako tak zakryt makeupom..a gelove nechty si ja nerobim ale napr.vlasy budem farbit aj ja,bez toho by som nemohla 🙂 a aj cvicim a pohoda,malujem sa a dokonca prve dva mesiace som aj pila..a teraz radsej uz nie 😒 no a co sa tyka toho babatka tak po dvoch rokoch sa bat nemusis.kamoska je akurat v 5mesiaci a vsetko je v poriadku,r.brala pred 2rokmi..co sa mna tyka tak sa o to moc nezaujimam,babo neplanujem skor ako o 5rokov..kolko mas rokov?🙂ze chces uz teraz dietatko?a ty si brala cez leto r.?nieje to nebezpecne?si sa ani opalovat nemohla ci ano?a 9mesiacov je nejak vela,preco si to mala na tak dlho?klby ta nebolia..prepac naval otazok 😝 😀

d.k.
3. feb 2009

ahojte,ja uz par dni hladam nejaku diskusiu o roacutane a nasla som 🙂 aj ja uz tyzdem beriem tento liek zatial ziadny ucinok ale je to asi skoro ked je ta liecba taka dlha.bratovi to pomohlo uplne sa toho zbavit.tak dufam,ze to pomoze aj mne.mam 25,v puberte som mala plet dobru len teraz 5 rokov s tym bojujem,je to posledna moznost uz nic silnejsie nieje 😒 tiez mam uz dost rokov a bojim sa ked budem chciet mat babo.asi za rok by som sa mala vydavat tak tiez na to myslim.neviete ci sa da po ukonceni liecby dat si urobit krvny test ci ten liek uz v tele nemam?bola by som spokojnejsia pri planovani rodinky 🙂 dakujem 🙂

maaja
3. feb 2009

debi:
nooo plet mam super, nikdy som taku peknu nemala 😀 aj ked take jazvicky mi ostali, to vsak R nelieci ... no ja som spokojna, fakt ... dokonca uz sa nehambim ani bez mejkapu na ulicu 😎
mne saplet nikdy tak nezhorsila ako pisete viaceri 😲 pa krat, asi tri mozno styri sa mi vyrobila taka hnuska bobula, ale ona potom behom dvoch dni zmizla 🙂
no ja mam "uz" 29, koncom roka 30 rokov 😀 tak mozno je na mieste rozmyslat uz aj o druhom, aj ked prve este len bude mat dva roky ( v marci ) ... no ale ak zacnem snazilkovat niekedy na jesen a zadari sa tak ako prve ( teda po 4 rokoch ) tak asi by som nemala moc vyckavat 😖
debi, aj som brala R v lete a poviem ti, mam pocit ze vtedy to bolo ovela lepsie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to som bola cele dni vonku s malym !!!! normalne ramienkove tricko, kratasy a tak .... dokonca som sa ani nenatierala 😅 a nic sa mi nestalo ... teraz v zime mi zvykne scervenat tvar, hlavne ked vnutri moc kurime a ovela viac sa mi vysusuje v nose 😒 takze pre mna bolo lepsie brat R v lete 😵
nooo mne Dr hned povedala ze to trva tak 9 mesiacov ... zacala som 30mg na den, potom 40mg na den a teraz mam 50mg ... viac mi nechcela dat, aj ked som nikdy problemy nemala, ani s klbami 😀

uf, dlha odpoved 😀

maaja
3. feb 2009

d.k.
s tym krvnym testom by to aj mna zaujimalo 🙂

debi7775
4. feb 2009

maaja:aha takze plet mas super,jazvicky nebadatelne a cervene flaky?vies ja som teraz dost taka flakata 😖 a nevem,tie flaky by mali vyblednut abo co...?..ja mam 20 preto este o babu neuvazujem,zacala som chodit na vysku a tak..takze najprv uprednostnim tieto veci..a plet som nemala hroznu nikdy ale tak vies,chcela som sa zbavit aj toho mala 😠 velmi ti zavidim ze uz si na konci a mozes sem napisat ze mas super plet,ja som este len v polke,ani to nie a neviem ako to bude vyzerat na konci,takze len sedim doma ako na ihlach a kazdy den sa budim s vierou ze dnes je to o nieco lepsie 😀 a co sa tyka tych testov,urcite sa daju urobit 😉 staci zajst k svojej dr a povedat o co ide,zaplatis si sice nejake 3euro ale myslim ze sa to da... 😎

maaja
4. feb 2009

3 euro ??? len ??? 😀
idem o mesiac k Dr na kontrolu a spytam sa jej na to ... potom dam vediet 😎

d.k.
4. feb 2009

ahoj,bola som na stranke www.akne.sk a opytala som sa tam dr.koznej 🙂na to tehotenstvo,naposledy tam odpisovala lucom 28.januara a doteraz tam nebola ale ked sa objavi a odpovie na moju otazku tak vam to tu poviem 🙂 zatial pa

d.k.
4. feb 2009

nie lucom ale ludom 😝

kocurko1
4. feb 2009

caute baby. Aspon podla vasich udajov v logine by sa vas to nemalo tykat.
Keby sa niektora z vas nahodou dostala k Doc. Zelenkovej, ktora je dost znama kozna lekarka v jednom regione, dajte si pozor. Jednej 19-rocnej holke nakombinovala Roaccutane spolu s Diane. Ked ta holka dosla k internistke v Blave na vysetrenia, doktorka uz len zalamovala rukami, ze aka to moze byt odbornicka, ktora skombinuje Roac. - sam dost tazky liek s Diane, ktora je dost zatazujuca hormonalka, pocula som, ze v Nemecku uz aj zakazana.
19-rocna baba mala po niekolkych mesiacoch poskodenu pecen a pol roka na to jej zrazu odumierala oblicka - to boli hrozne stresy. Vdaka lekarom v Blave sa z toho postupne za dostala a za rok pod kontrolou ma aj dobre vysledky. Len som nechcela, aby este niekto robil takeho ,pokusneho kralika, pani Docentke.

gerena
4. feb 2009

ahojte kocky po ukonceni liecby 3-6 mesiacoov treba pockat s tehotenstvom, potom by to uz malo byt ok
stanovenie hladin lieku v krvi sa u nas bezne nerobi, neviem ci vobec niekde................je tam dost kratky polcas eliminacie okolo 25 hodin takze tazko by sa po 3 mesiacoch stanovoval........pre rychlejsiu eliminaciu vynechavajte vitaminove pripravky s obsabom vit.A a betakarotenu

kocurko1 ja osobne stym nesuhlasim ale u nas sa bezne dava k roaccutanu antikoncepcia, hoc diane sa mi zda trosku silna kava

joe1
4. feb 2009

čaute, čítal som viacero článkov, kde píšu, že účinok isotretinoínu pretrváva ešte niekoľko týždňov po ukončení liečby, čiže výrazné zlepšenie môže nastať aj po ukončení liečby. Nájde sa tu niekto, kto už má túto liečbu za sebou a vedel(a) by mi povedať, ako sa stav pleti vyvíja prvé 3 týždne po ukončení liečby?

beruska9561
4. feb 2009

tiez som to uzivala, kvoli akne som sa trapila asi sest rokov vobec nic mi nezaberalo, moje sebavedomie bolo na nule, a az ked som zacala uzivat aknenormin, co je to iste ako roacutane, sa mi plet zacala zlepsovat a uz mam chvalabohu dva roky pokoj, nehovorim sem tam sa mi vyrazka este vyhodi ale uz je to omoooc lepsie ako pred tym.viem, ma to vela neziaducich ucinkov ako to tu niekto pise ze aj keby ma take problemy neuzivala by to, ale keby je v takej situacii ako sme my urcite by nevahla a siahla by po tom lieku.

maaja
4. feb 2009

ja mam R a Mercilon ... ked som si bola dat predpisovat antiku tak mi Dr gyn navrhla prave Diane, no ja som nechcela ... chcela som to co som mala aj predtym ... musim ale povedat ze moja Dr gyn R vobec nepoznala 😖

kozna sa ma nespytovala aku antiku mam, len mi ju odporucila ... ked som jej povedala ze co mam, tak povedala oki ... nikdy sme sa nebavili ze by Diane ne ...

ja si myslim ze Diane je uz dost stara antika a medzitym uz "vymysleli" asi aj lepsie, nie ?

joei1 - ak pockas tak do konca marca, presne ti potom poviem - ja prave koncim s R, este nejake dva tyzdne mam 😵