Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sashkaaaa111
24. mar 2009

to je niekde pri drienovej? neviem , ten zlodej este skusal karty, cize uplny hajzel...
hmm, mne ukradli uz trikrat kabelku a ani raz sa nenasla , myslim ze ani teraz ne, muzovi bolo strasne zle, cize on vobec nevnimal okolie, a myslim ze jeho najviac sralo ze mu je zle 🙂 chlap.....

ankam
24. mar 2009

tak toto uz je riadna drzost sashkaaa 😠 a co sa tyka policie-no coment.nam vykradli dom ked sme este prerabali a nic sa nedialo 😒

enjoy moja netlac na pilu aby si sa neporezala.....nechaj tomu volny priebeh-aj ked je to tazke

baby mam chut sa odfotit a poslat vam tu moju tvar 😢
neviem ci nezabehnem k lekarke skor. ☹

sashkaaaa111
24. mar 2009

ankam prosimta mojej kamoske z vysky ukradli tesne pred vianocmi auto spred domu a nic....
co sa deje, co si sa vysypala? nemas nejaku alergicku reakciu nahodou?

ankam
24. mar 2009

moja a ja viem?ved nic nove som ani nezjedla.....to asi alergia nebude-lebo som presne taka vysypana bozulami ako na zaciatku liecby........take velke hnisave a nejdu vytlacit-aj ked nevytlacam 😢

sashkaaaa111
24. mar 2009

ani nevytlacaj to sa siri jak hovado, normalne zajdi k lekarke aby ti popripade inak urcila davkovanie alebo dala nieco upokojujuce na plet
ja som to mala pri alergii konkrektne alergia na antikoncepcne naplaste

ankam
24. mar 2009

myslis ze by sa mi to vyhodilo z alergie....?ved na alergiu su ine vyrazky take malinke.....neviem neviem.uvidim co bude rano.Mozno by mi mala zvysit davku lebo toto asi nezabera-alebo ja neviem co

sashkaaaa111
24. mar 2009

no hlavne za nou chod.... mne nastastie zabera aj uplne mala davka cize mne to lekarka vzdy postupne znizuje

ankam
24. mar 2009

znizuje?etse raz kolko beries???
ked ja sa u nej musim objednat lebo inak ma nevezme.........a to najskor by ma vzala az v piatok,lebo tyzden uz zacal a to ma vsetko plne. a poplatok 7 E

sashkaaaa111
24. mar 2009

ankam ja to uz beriem stvrty rok, a mam slabe akne, cize preto mi to hned zaberie, teraz mi to dala kazdy den jednu tabletu 20 mg a po mesiaci znizila obden, v pripade opatovneho vyskytu opat davat kazdy den

ankam
24. mar 2009

hej aj moja znama mi spominala ze to brala nejak tak ako ty.........ale prave ona to mala hrozneeeeeee

a ja to mam este strasnejsie este ze nikam teraz nemam cestu
no v sobotu na krstiny 😠
a o mesiac svadba dovtedy sa to dufam urovna

sashkaaaa111
24. mar 2009

no ja mam lahky stupen ale ja som perfekcionistka cize mne vadia aj detaily a hlavne ja trpim chronickou gastritidou cize opakovanym zapalom zaludka, poruchy pankreasu a podobne cize u mna ani silne davky nemozu dat

sashkaaaa111
24. mar 2009

oki babule ja du, muz uz prichadza home tak ideme vecerat pekny vecer kocandy a neprestavajte bojovat za peknu plet 😉

gizela66
24. mar 2009

sashka... ty to beries uz stvrty rok? ved akne by malo po nejakom case uplne zmiznut a nevratit sa, nie? ..neda sa tie lieky brat tak dlho... 😨

debi7775
25. mar 2009

dobehla som sem rano len tak na skok..povzbudit ankam..pozri moja mne to zhorsenie trvalo 4mesiace 😠 a len teraz ide k lepsiemu,tak nezufaj..treba mat pevne nervy..urcite to prejde..garantujem..

ankam
25. mar 2009

jaj debi moja-ty koli mne nespis??? 😀 ani ja koli sebe nemozem spat..........

enjoy
25. mar 2009

debi a co tak skoro hore? 😉 mne o tom case akurat vyzvanal budik a ty uz si bola hore a pri compe, no teda! ranni ptace dal doskace 🙂
ankam a ako bozule, dufam ze sa do rana vyparili 😉

tena
25. mar 2009

ahojte, no ja prispievam do fóra 1.x, najprv som si robila prieskum, čítala vaše postrehy z užívania Roac.lebo ma to tiež čakalo. A hoc to tu pár ľudí odmietalo, ja som sa už tešila, kedy mi to moja dermatol.predpíše a už to užívam 2.tyžd. ale zatial len 20mg/denne ráno a po mes. mi to zvýši.Ja som sa radila o liečbe aj s inou dermatologičkou, z iného mesta, kt.robí aj dermabraziu /odstránenie jazvyčiek po akné/ ,a veĺmi mala dobré skúsen.s liečbou Roac. aj na mladých, vravela, že aj jej deťom, ak by mali mať probl.s akné od 15r.by to predpísala a nečakala by,kedy sa im spravia jazvy ako mnohým z nás. ALE prizvukovala, že musí byť nasadené správne dávkovanie! čiže kto to tu užíva dlho a po malých dávkach ,tak to nemá význam. Berie sa dávkovanie na váhu, veď to viete, ak je samozr.ťažká forma, tak sa predlžuje liečba,ale musí sa vybrať to správne dávkovanie /ktosi to už tu písal, ja som zabudla, ale viem, že ja mám vybrať 1200mg na svoju váhu do 60kg.
A ak sa to niekomu horší a dlhodobo,nie len na začiatku,tak by som to isto konzult.s dermatol.Lebo poznám prípad jednej holky, kt.to mala predpísané od jednej "šikovnej" dermatol.zo SK, už ju tu tiež niekto spomínal,a ona predpisuje ako "od dverí/ Roac., no a tej slečne sa to tak zhoršilo, nakoľko to mala zle nadávkované,že sa jej až zlievalo na sánke dokopy všetko, mala to vraj hrozné /to mi moja kozmetička vravela/ a zmenila dermatol.,tá jej po pauze nasadila znova a správne a teraz je to oveľa lepšie! Takže pozor na dávkovanie🙂

tena
25. mar 2009

Chemický peeling napr.mne nepomohol, ani na jazvičky, ani na tvorbu vyrážok, a to som už skúšala ako vy asi všetko! ja som kedysi tuším na SŠ brala Roac.ale tak nejak nepravidelne,ˇmala som ho tak naordinovaný,ale to som mala pleť lepšiu.Teraz je to horšie, mám také biele podkožné,ako keď je veľa mazu aj na chrbte,a na dekolte mám také malinké,ako keď je niekto trošku vysypaný.Tak verím,že mi pomôže Roac.hoc je ešte skoro niečo pozorovať po 9.dňoch:)
Ja vyskúšam ten vami doporuč. make up od Maybeline,keď mi dôjde môj / mám aj od La Roche Tolleriane,ale už je suchý pre mňa, šúpe sa mi pleť z neho pomaly,občas/,tak užívam Dermacol vo fľaštičke,taký s dávkovačom, neviem ako sa presne volá. vravela som si, že "Dermakol"??pch, ale hoc stojí len cca 10 E.tak je fajn.A vy, čo máte jazvy, tak si kúpte podkladový gelik,od Dermakolu, taký priesvitný, natiera sa pod make up,a on vám stiahne póry a super! je pleť hladšia.Ale neviem, ako budem na neho reag.po dlhodobejšom užívaní Roac.Či nebude vysušená pleť.Uvidím.

ankam
25. mar 2009

enjoy nezmizli.....ale ani sa nove nevyxhodili nastastie

tena-si ma nastrasila si zacinam mysliet ze to mam zle nadavkovane.........ale lekarka moja uz s tym liecila ludi-tak si nemyslim ze by to malo byt zle 😒

gizela66
25. mar 2009

tena... a ja mam 20 mg uz treti mesiac, nezvysili mi po mesiaci nic a nemyslim, ze by som to mala zle nadavkovane 😉

a normalne si ludia okolo mna vsimaju ze to mam lepsie hehe🙂)) ale vyhodili sa mi este take poriadne na licach, a normálne aj dva na chrbte 😠

eweline
25. mar 2009

ankam nebojkaj ono to prejde a aspon povzbudivé je to že žiadne nové su neni 😉

tena: inak spolužiačka chodila na tie chem. peelingy a to je iba na tie jazvyčky nie náhodou. ved to nemá s tvorbou akné nič spoločné. len ona mi hovorila že ak by som na to aj chcela ísť tak nemožem mať žiadnu vyrážku na tváry bo že potom sa tie vyrážky prenášajú. a ona na tom bola 4x a dosť bolo vidieť že jej to na tie jazvičky zabralo. bo ona mala akné drobunké nie žiadne vredy ale po každej vyrážke jej zostala malinká jazvyčka a mala celú tvár takú.

ankam
25. mar 2009

gizela cize sa nemusim obavat ani ja.........podla mna to uzivanie v malych davkach je normalne.........len zdlhavejsi proces.Ale vylieci sa to aj takto ja si myslim.Nie zeby to bol zly postup 😖

gizela66
25. mar 2009

ankam no ja neviem ci mi to dala lekarka podla vahy alebo podla typu akne... ale odkedy to uzivam, tak som u nej nebola a planujem ist k inemu koznemu, ale zlepsuje sa mi to, takze zvysit davku mi asi netreba🙂 musime byt len trpezlive, ja konecne vidim nejake vysledky a keby mi zvysi davky tak to by bol uz riadny zasah do organizmu 😒

gizela66
25. mar 2009

skoda ze som si to od zaciatku nefotila :P

gizela66
25. mar 2009

inak... ked budem mat peknu plet, ze uz sa mi nebudu robit pupaciky, tak kolko po tom budem asi brat este lieky, neviete?

gizela66
25. mar 2009

..lebo mne sa to dost rychlo zacalo stracat (musim si zaklopat, aby mi znova nejak moc nezacali rašiť🙂), beriem to dva mes. a vela ludi to berie aj rok a tak...

eweline
25. mar 2009

gizela: ja som to tiež mala po dvoch mesiacoch pleť bez akné lenže strašne flačiská teraz už prešli dalšie 2 mesiace už mám iba drobnejšie flačiky že by som sa odvážila ísť už aj bez make-upu vlastne ved som bola aj v sobotu v obchode 😀 a nehambila som sa za seba 🙂 a beriem 40mg na den a vážim 65 kg.

gizela66
25. mar 2009

eweline... no ja este nemam bez akne, ale praveze mne sa tie strasne flaky zacali stracat, mozno to bude tou vodickou co si davam... ja mam 20 mg a mam nejak do 55 kg asi... no vidis to a to ja robím v obchode, takze aj v tom najhorsom stave som sa musela vytrcat pred ludmi:D a sem tam som sa ani nemalovala, ze nech nedrazdim plet, tak si to vies predstavit?!:D ale zykla som si, su aj horsie veci na svete 😝

gizela66
25. mar 2009

eweline a kolko to uz beries?

eweline
25. mar 2009

gizela: beriem to 4 mesiace mno tak nenamalovanáb y som nešla v tej dobe ani keby čo bolo radšej by som zostala doma 😒 .