Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
26. mar 2009

waw enjoy tak vidis burka prehrmela 😀 super nie?

enjoy
26. mar 2009

ankam 🙂 , musim priznat ze sa mi ulavilo 😉 aj ked je to zvlastne, myslela som ze to bude mat iny priebeh, prekvapilo ma ze o tom uz nic nehovoril, ale som rada ze to netreba uz rozoberat a ideme dalej. 😉

ankam a ake saty si si vlastne kupila na svadbu? som zvedava!!! 😉 neodfotis a neposles ukazku? 😉

ankam
26. mar 2009

joj aby si sa zlakla????, 😀

mozno to nerozoberal lebo si uvedomil ze si z casti aj mala pravdu

nicoolinka
26. mar 2009

CAUTE BABY! 🙂 nejako som nestihla registrovať to všetko čo ste popísali.. som asi o 10 strán pozadu :D nuž.. ako sa vám darí? Ja si musím zaklopať.. užívam to presne mesiac aj týždeň a nemám na lícach už ani len jednu vyrážku 🙂 a to myslím vážne.. mám tam po nich už len pár fliačikov ktoré sa každým dňom prispôsobujú mojej pleti a úplne to bez problémov mizne a nič tam neostane, to som si istá 🙂 pomaly ale iste sa zo mňa stáva šťastný človek.. už som si pomaly na ten obraz v zrkadle aj zvykla, tak teraz každú zmenu k lepšiemu o to lepšie pozorujem.. verím že to bude takto dobre len pokračovať lebo ak nie tak.. 😀 dokonca som teď mala aj krámy a nemala som ani žiadne príznaky, žiadne vyrážky proste nič. Radosť žiť! A veľmi k tomu dopomáha aj psychika 🙂 veľmi sa teším keď vidím že to je len lepšie.. a potom mám pozitívne myslenie, žiadne vraždiace myšlienky (vedľajšie účinky? 😀 ) a myslím že tá psychika aj čo to ovplyvňuje. jednoducho treba veriť a nevzdať to!!! Každá máme nárok byť krásna a šťastná.. spokojná so sebou. A určite sa oplatí čakať. Však keby bolo všetko zadarmo by nás ani nebavilo sa o niečo pokúšať. 🙂
Tak sa majte krásne zatiaľ, ja vás tu priebežne čítam a držíím veľmi všetkým palce 🙂

ankam
26. mar 2009

niccolinka super-tesim sa s tebou.a co bola si uz u lekarky?zvysila ti ci znizila?

eweline
26. mar 2009

dnes som si bola pre tie výsledky krvi a cholesterol má byť do 5,2 a ja ho mám 5,9 myslíte si že to je moc vysoké? že by mi mohol znížiť dávku abo niečo také? či ani nie? poradte lebo ja už stresujem že čo ak náhodou ☹. bo budúci štvrtok idem k nemu tak už ma to začína chytať strachy že čo spraví.

enjoy
26. mar 2009

ankam, zlakla? a teba? 😉 😀 take sa nestane. 😝 ved uz som ta videla a si jedna pekna baba, ty teda nikoho nenastrasis, skor naopak. 😉
neviem ci si to uvedomil, kiezby hej, v poslednej dobe sa nejako vzdalujeme od seba. 😖 chcelo by to nejaku zmenu k lepsiemu. 😉
a ako sa ma tvoja dcerka? co ste dnes porabali? 🙂

eweline a cca ako dlho by si mala este brat Roaccutan? este mas toho vela pred sebou? 😉

nicoolinka
26. mar 2009

Hej hej bola som, brala mi aj krv uz pred vyse tyzdnom ae vse je v pohode uplne a zatial mi nezvysila ani neznizila.. ukazala mi ten plan podla tej hmotnosti a aj keby mi znizila, tak sa pretiahne doba uzivania a vyberiem presne tolko kolko mam aj tak.. zevraj s tym ma lepsie skusenosti.. uvidime. 🙂

gizela66
26. mar 2009

jaajha, uz som to mala take pekne a nejak sa mi to troska zhorsilo 😠 aj som si jeden vytlacila, co by som nemala heh 😅

sweety22
26. mar 2009

nicoolinka tak to je super.mne tiez zabral od zaciatku.

inak mam teraz viac suchu plet,taky pocit som pri mastnej pleti v minulosti ani nepoznala,a o vlasoch ani nehovorim,konecne nemusim umyvat kazdy druhy den.
Tvar nemam stale cervenu,skor ked sa umyjem a niekedy cez den,a make up si uz radsej ani nedavam,lebo potom sa plet este viac supe

gizela,ved ono sa to zase zlepsi. vyspis sa a bude to lepsie 🙂 😉

lucyy01
27. mar 2009

debi7775, prepac ze som ti nestihla odpovedat, no uz som bola na intraaku v BA...ja mam odtien SAND ale ten co mas ty je taky skoro rovnaky..tak si s nim teda spokojna??ako citam tak tebe sa uz tvaricka zlepsila🙂to som rada...ja som bola u doktorky na krv-tam chodievam kazde 2 mesiace,bo mam zvyseny cholesterol-uz som o tom pisala,ze to mam genetikou,no a teraz ze 7,2...tak to by mi kozna urcite R.podla mna nepredpisala s takouto hodnotou... ☹ no zatial som s pletou spokojna,hadam to tak aj zostane..

ankam
27. mar 2009

gizela takze sme na tom rovnako??? 😅
eweline ,neviem nerozumiem sa ja do toho-ale ja som mala vraj tiez zvyseny-no povedala ze mozem brat dalej.
Podla mna ti max.znizi davku a po vybrati liekov sa ti to upravi

joe1
27. mar 2009

Čaute všetci, tak som bol dnes po mesiaci zasa u kožnej po recept na roac a čo to sa jej aj popýtal, v ordinácií bola aj nejaká iná kožná, ktorá má bohaté skúsenosti s liečbou Roaccutane, tak som sa jej popýtal čo ma len napadlo, najviac ma zaujímalo, aká je vhodná denná dávka, ja beriem 40 mg denne, čo sa mi zdalo málo pri mojich 85kg a keď vás tu tak čítam, ako baby beriete aj 60 mg, tak mi nedalo nespýtať sa, či nezvýšime dávku. Vraj 40 je najvyššia "normálna" dávka, všetko nad už je tak trochu extrém.. 40tku denne organizmus ľahšie znáša, akurát liečba sa predĺží na takých 9 mesiacov, niektorí sa liečia aj rok, ale že sa jej ešte nikdy nestalo, že by u niekoho nastal jojo efekt, to sa stáva v prípadoch, že niekto nevyberie potrebnú dávku lieku. Poznala ale prípady, kedy sa pacienti predávkovali - takí, čo brali tých 60 mg denne a u niektorých chalanov to napr viedlo k tomu - že hoci mali pleľ ako batoľa - ale poškodenú tvorbu spermií ☹ a u dievčat môžu nasťať ešte horšie komplikácie, týka sa to prípadov dlhodobého užívania Roa 60 mg denne, vtedy hrozí predávkovanie, ako povedala, radšej sa liečiť dlhšie, ale bezpečnejšie a poriadne - 40 denne je akurát, takže sa toho budem držať.. Kto tu koľko mg denne berie? Napíšte aspoň niekto, to som zvedavý... A držím palce všetkým, určite sa oplatí byť trpezlivý! Ale zároveň opatrný..

ankam
27. mar 2009

ahoj joe1 si ma potesil 🙂 cize ja beriem 30mg denne uz 3 mesiac a vraj to tak budem brat az dokonca liecby-spominala ze do decembra..........tak neviem
Prave koli tomu mi nechcela tiez zvysovat viacej,ze mi robi dobre ta 30 tka

No a zlepsenie mam zatial len na cele.Lica a brada sa stale vysypu 😠a na kontrolu mam ist az o mesiac a pol

gizela66
27. mar 2009

no baby to ja mam asi tym stresom to male zhorsenie:D zo vztahu som v strese... a este dnes som sa tak dozrala ze som musela ist z prednasky prec co mi bolo zle:DD ved predchvilou som sa zobudila ale je mi stale nejako divno, vecer idem niekam sadnut konecne, dat si ale za dva, tak hadam mi to neuskodi:D 😵

JOE ja beriem treti mesiac a 20 mg... a uplne mi to staci, ked mi bude chciet zvysit, tak budem protestovat 😉
inak ja som nebola este na ziadnej kontrole, mala by som uz behnut nech mi spravi krvne testy a tak...

cim vlastne nam vznika to akne? kde sa to bere:D??? nemam nejaky problem v tele? 😅 mne sa to nezda ze len tak by to vzniklo...:D

joe1
27. mar 2009

ankam: hmm, tak teba čaká ešte možno krížová cesta, kým sa to riadne vylieči, ale hlavne trpezlivosť, výsledok príde a myslím, že je lepšie radšej pomaly ako nasadiť napr 60mg a riskovať predávkovanie. uvidíš, akú budeš mať potom radosť z toho, keď sa to riadne vylieči a nikdy sa to už nevráti.. inak 30 mg je vraj pre ženy akurát ako mi povedala istá odborníčka. ja už vyrážky ako také nemám cca 2 mesiace ale pozorujem, ako sa postupne pomaly dostávajú na povrch rôzne drobné "svinstvo", ktoré bolo hlboko pod kožou, čiže raz tá pleť vyzerá výborne, inokedy trochu horšie keď sa niečo dostane na povrch, ale je dobre, že to ide z organizmu von.. inak to nejde.
gizela66: jasné, že to je problém niekde vnútry v organizme, keby nie, dalo by sa to vyliečiť aj lokálne nejakými mastičkami, ale my tu diskutujúci vieme svoje, že mastičkami to asi nepôjde 🙂 čo za problém to je, nemám ani šajnu, neviem si to vysvetliť.. ja som mal do 18tky úplne čistučkú pleť, nikdy som nefajčil, alkohol len s mierou, žijem zdravo, športujem, veľa koníčkov a napriek tomu sa mi okolo 19tky brutálne zhoršila pleť.. a zhoršovala sa stále až kým som sa nedal na Roccutane.. toto ak mi niekto uspokojivo vysvetlí, tak je u mňa king

joe1
27. mar 2009

Mrknite toto, tak to je už sila, čo tento liek dokáže... neviem, či sa tu nájde niekto, kto to mal až také zlé ako tá slečna na foto, ale porovnajte samy, ja len ústa otváram pri tom rozdiele... To len taká motivácia pre tých, čo strácajú trpezlivosť, bez ktorej to jednoducho nejde 🙂

http://reclaimyourskin.co.uk/wp-content/uploads...

figi22
27. mar 2009

chcem sa spytat zabera ten roaccutane aj na jazvy po akne ?

gizela66
27. mar 2009

JOE tak nechapem, preco ma lekarka neposle aj na nejake vysetrenia, kt. s tym mozu suvisiet... citala som, ze akne moze byt sposobene aj kyslostou organizmu atd... no a ja som do osemnasky aj pila aj fajcila a nemala som nic a jak som to obmedzila, tak prislo aj akne 😀

FIGI no bohvie... ale kamaratka mala na tie jazvy nejaku masticku...

figi22
27. mar 2009

hmm dik za odpoved.

ankam
27. mar 2009

figi ja si myslim ze na jazvy to nezabera.........

gizela tak asi zacnime fajcit a pit 😀 😀 😀 a coze ti tak nedobre bolo?

joe tak tym linkom som soknuta-ked sa toto vyliecilo tak sa musi aj moje 😖 len kedy.........
si ma velmi nepotesil tou krizovou cestou 😀
joe a ktory mesiac uz to beries tu 40?a skoro sa ti to zacalo zlepsovat?alebo po akom case???

ankam
27. mar 2009

a este moje vysvetlenie 😀 😀 😀
viem ze v tele su hormony androgeny-ktore sposobuju rozsirenie mazovych zliazok a tym padom sa produkuje vecsie mnozstvo mazu.........No a vraj ten roacutane ma tu mazovu zlazu nejak utlmit..........alebo zmensit neviem presne
Niekto s tym problem nema,nie u kazdeho je ta mazova zlaza rovnaka teda je to sposobene hormonmi
No a dalej vraj to moze byt aj dedicne-u mna teda nie........
a dalej uz neviem 😀

debi7775
28. mar 2009

joe zaujimave s tou davkou..lebo mne to zase kozna vysvetlila tak ze sa to podla kg..a nieje ziadna minimalna a maximalna davka tak nevem 😕

ale ta moja plet tiez nevyzera bohvieako... 😒 jaj to je peklo!minule som sa zamyslala podla coho si to akne vybera ludi,ze tak tomuto budem strpcovat zivot a tomuto nie..lebo mne tu vsetci pridete ako dobri ludia a si myslim ze ani ja niesom zla!!!a takto ma to tyra..a poznam take mrchy hnusne a maju plet ako babatka..tak kde je spravodlivost???????? 😠 😠 ..uz zase filozofujem co? 😖 😅

debi7775
28. mar 2009

specialny pozdrav posielam enjoy a ankam 😉 enjoy to som teda rada,ze to dopadlo dobre s tym priatelom,aspon mas o starost menej 😉 a to celo hnusne?co ta to muci?!!a uz velmi vyhadzane?

ankam styri bozule sa uz vyparili? 😀

debi7775
28. mar 2009

figi jazvy nelieci 😒

enjoy
28. mar 2009

debi7775 ooooh dakujem za specialny pozdrav a tiez ti jeden mimoriadny a jedinecne pre teba posielam. a pre ankam samozrejme tiez 😉 🙂
a mas velku pravdu, my sme tu vsetci dobri a slusni ludia, na ktorych bola nezasluzene uvalena kliatba akne a tymto apelujem na niekoho kompetentneho kto to moze ovplyvnit, aby to nejako este raz skusil prehodnotit a zbavil nas uz nadobro a aj za pomoci Roaccutanu tohto problemu. 😀 😀
priatel uz komunikuje takze je to konecne lepsie, zda sa ze sa aj chova pozornejsie tak snad to bolo na nieco dobre, ze som si otvorila trochu viac usta. 😝
to moje celo je zvlastne, ked sa natriem na noc skinorenom, tak rano tam nemam takmer nic ale pocas dna mi akoby zase vystupia take drobne pupaciky a vecer ked im doprajem zase skinoren tak sa do rana stiahnu. 😖
ale neni to zdaleka ten typ vyrazky aky som mala pred roaccutanom, to boli ine vredy, takze som vdacna aj za to keby to ostalo v tomto stadiu. 😉

enjoy
28. mar 2009

debi a ty mas teraz aku plet, bozule sa ti uz nerobia, uz sa len susis alebo este sa sem tam nieco vyhodi? 😉 a co skola, mas toho vela? nooo a dnes je sobotka, takze ked pojdes vecer von zit, tak ja ti prajem aby si mala velmi prijemne stretnutie s tvojim novym objavom. 😉

ankam velmi dobre vysvetlenie akne. mas jednotku! 😉 🙂 za vsetko mozu chlapske hormony androgeny, uz je to raz tak! 😀 ani u mna to nie je dedicne, moji rodicia taketo problemy nepoznali, ani brat, ja ked som nieco podedila tak akurat nabeh na krcove zily po mame, co tiez nie je vyhra. 😖

konecne je u nas krasne teple pocasie a slniecko, uplne ma to povzbudilo, asi vybehnem niekam na prechadzku. 🙂

figi22
28. mar 2009

ja ani neviem ci to je jazva , no ale skratka bolo to normalne akne , a po vitlaceni tam ostaly take cervene vyrazky

gizela66
28. mar 2009

ankam... no ja fajcenie a pitie nechcem po vcerajsku ani videt 😀 prisla som domov troska drinknuta:D ani som sa neodmalovala hehe 😨 som teraz dosla zo skoly, ledva som tam sedela, tak si idem pospat🙂) 🙄

debi7775
28. mar 2009

gizela v poslenej dobe tu kazdy zapija zial alkoholom..zalozime hadam pomaly klub roaccutanovych alkoholikov 😀 😀

enjoy no ved prave ze este stale sa robia,ja tomu nerozumiem 😒 samozrejme ze uz je to ovela lepsie ako to bolo na zaciatku ked sa mi zhorsila..no ale ide o to ze by sa nove nemali robit a mne sa robia..neviem kde je problem..uz som z toho na nervy,nevies mi to vysvetlit??

a ano dnes idem na novy objav,uz som zistila aj meno aj vek 😀 tak aspon nieco pozitivne,sa tesim..aspon pokocham oci..nebolo by odveci sa dat do reci,ale to ja som taka aktivna len ked si vypijem .. 😝 a pit necem,takze to ostane len pri pozorovani,jedine ze by zacal on komunikaciu coz by nebolo odveci 😎