Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sweety22
3. apr 2009

no baby my tu mame kazda nejaky problem s tym roa.Mne akoze dobre zabral,ale mam z toho suchu kozu,make up si uz ani nedavam,lebo potom sa supem este viac.najnovsie sa ma pytaju,ze co som taka opalena,slak ma ide trafit... 😠 tiez mam neziaduce ucinky,ale vadi mi,ked je ta plet sucha a cervena na niektorych miestach.
gizela a nemala si nahodou nejaku dobru vodicku? 🙂

ankam
3. apr 2009

baby vsetko mozne mame len nie dobru tvar 😀

debi7775
3. apr 2009

ankam veru 😠 😀

tena
3. apr 2009

Raz som tu už asi písala, že existuje aj zle nadávkovanie a vtedy ten Roac.ešte horšie vplýva ako by mal. Jasné,že na zač. sa môže zhoršiť pleť a potom lepšie, ale napíšte mi Ankam, Debi...aké dávky v mg beriete, a kedy počas dňa, ako.. Ja užívam len 20mg ráno/denne zatial,3 týždeň končím pomaly a vlasy sa mi už tak nemastia ako pred tým,skoro denne, zahohili sa mi zapálené na chrbte trebars, že sa mi nikde na tele netvoria zapálení už,ale tie podkožné biele sa robia a sú stále,ale ja dúfam, že raz to začne aj hlboko z vbútra zaberať, lebo zatial to ide asi len ppvrchovo a tie hlbšie malinké biele...na nich to ešte nezaberá. Mal z vás niekto také?ak áno, kedy sa vám to zlepšovalo? A pleť sa mi ešte nešúpe nejak,tak ešte používam vpohode pleť. vodu od La Roche, na noc Effaclar H, a ráno pod make up Biodermu krém AKN,super je, zatial sa nešúpem nejak,možno tak na 10%,ale tá Bioderma super stiahne tú pokožku,tak vypne aj tie jazvičky.
Čo vy používate na pleť? Ďakujem za odpovede.

tena
3. apr 2009

jaj, aj gel na umývanie pleti od La Roche používam večer a zatial môžem...🙂

moniska26
3. apr 2009

Tak fajn volala som doktorke a od pondelka to začnem užívať inak ja som MOnika a mám 20 a rozhodne sa chcem toho akné zbaviť, len ma proste trochu vystrašil ten leták s tými možnými a mnohými vedľajšími účinkami, bojím sa aby to nebolo ešte horšie a budem potom nadávať no.
Na každeého to bude pôsobiť asi inak tak som zvedavá no.
Keď už nezaberie toto tak potom neviem., lebo som mala vždy nejaké mastičky ktorých účinok bol len do vtedy, kým bola mastička a potom sa mi to vrátilo..a myslím, že na na 20 by som už nemusela mať také akné ako 14 , 15 ročné dievčatáááá...................................... 😕

gizela66
3. apr 2009

musime byt trpezlive... inak to nevidim... 😒

lilika444
3. apr 2009

ahojte 🙂 ja pouzivam Roaccutane uz asi 4 masiace a akne sa mi zlepsuje cim dalej tym viac osm s tym velmi spokojna 🙂 sice mam pokozku niekedy taku zcervenanu a akne take viac rozsirene je to podla vas normalne??? nemala by osm ist s tym k lekarke???a inak rano mam plet taku cistu ked sa pozriemm do zrkadla tak mi akne vobec nevidno v tedy som taka stastna...... prosim dajte mi radu 🙂 ale inak som s tym liekom velmi spokojna aj ked dost casto ma bolieva hlava a mam strasne suche pery uz mi to niekedy ide poriadne na nervy 🙂 a casto ma bolieva chrbat a klby ale ja to vydzim 🙂 uz by som velmi chcela mat konecne cistu plet velmi sa na to tesim 🙂 a drzim palce vsetkym dievcatam ktore ten liek uzivaju aby sa im to podarilo a aby sme mali pekne tvaricky 🙂 a baby ktore mate velmi tazke akne a nic vam nepomaha tak cim skor chodte k nejakej dobrej dermatologicke aby vam s tym ona pomohla lebo podla mna take tazke akne len tak neprejde.....inak mne doktorka hovorila ze cim skor sa s liecbou zacne tym lepsie lebo ze ked je o uz velmi zapalene a tvori sa to po celkom tele taak liecba trva dlhsie no neviem ci je to fakt pravda ale vazne to vyskusajte je to super liek 🙂 ja osm predtym skusala vseliake masticky a vodicky na cistenie a vobec ziadne vysledky uz osm bola taka zufala z toho ani na ulicu som nechcela vist strasne ma to trapilo ze ako osm vyzerala a zavidela osm dievcatam ktore mali uplne ciste tvaricky a dufam ze aj ja budem mat raz taku peknu a dufam ze aj ostatne dievcata velmi vam dzrim palce baby nebojte sa toho je to fakt super liek 🙂 paapa

gizela66
3. apr 2009

no som zvedava ci raz budem mat taku peknu tvar.........

ankam
4. apr 2009

gizela to som aj ja zvedava.som sa zabudla pochvalit ze od stredy co som bola u zubara(mi tak tlacil a roztahoval usta...)ze sa mi spravil novy kutik.Tak sa vytesujem 😀
a dnes rano sa mi taky velky kus koze odlupol z pery-az som nechapala 😖

tena ahoj.Tak ja beriem 30 mg od zaciatku liecby-to je uz zaciatok 4 mesiaca-a beriem 20mg rano a 10 vecer.Tak to mam od zaciatku a vraj aj do konca.ze mi zvysovat nebude ak mi to robi dobre.A fakt nemam ziadne extra ucinky.akurat suche pery a nosovu sliznicu a sem tam nejake flaky na rukach.....Len ta tvar nejako....sa nelepsi.
Lekarka mi slubila ze ked pridem v maji na kontrolu tak by som to uz mala mat oki 😕 som na to velmi zvedava

lilika aj ja som niekey mala rano super plet a pocas dna sa zhorsila.....to uz vplyva stres atd...

dnes som sa vyhrievala na slniecku taku polhodku-ale zatial sa nic nedeje

gizela66
4. apr 2009

anka no aj ja mam ist zubarke teraz niekedy... ale kutiky sa mi nerobia🙂 skor sa obavam toho svetla jak na mna zasvieti, tak sa ma aj zlakne:D to aj mne sa odlupuju take riadne supy z ust:D 20 rano a 10 vecer? to je ako zvlastne naordinovane hehe... inak to aj ja ked sa rano zobudim mam plet taku ukludnenu a hladku... rano... 😝

sweety22
4. apr 2009

baby help! bolela vas pocas uzivania tych tabletiek niekedy hlava? lebo s mojou sa to dnes uz neda vydrzat,boli na jednom mieste a akosi neprechadza a ibuprofen si davat necem 😒

ankam
5. apr 2009

gizela preco zvlastne naordinovane?vraj sa to takto rozdeluje na rano a vecer...tak neviem.este niekto pisal ze to ma tiez takto
aj ja som raz z toho svetla bola taka flakata u zubara az som sa sama seba zlakla,ked mi ukazal zrkadlo 😀

sweety neporadim ti,mna hlava neboli vobec.ani predtym ma nebolela.......sak jeden ibalgin nic nespravi,len ti pomoze

debi7775
5. apr 2009

baby aj ja to mam tak ze rano a vecer...
sweety kludne si ibalgin daj ked ta boli..neboj sa...
ankam aj ja som bola na snlniecku cely vikend a som cervenaaaaa ako rak 😀

tena
5. apr 2009

sweety-daj si kludne pri bolestiach ibalgin, analgetiká na to nepôsobia, len pozor na antibiot. s tetracyklinom.
A 20mg rano a 10mg večer je fajn.
S tým slniečkom som aj ja zvedavá, že ako to bude, lebo už sa otepľuje...a dúfam, že keď si dám vysoký faktor v lete,tak bude to ok.
Ja napr. mám občas červenšiu tvár, ako keď mi je napr.horúco, a to vždy v obchode keď som🙂 asi kde je klíma, al.ja neviem...odkedy beriem Roac.
A má niekto z vas tie biele podkozne vyrazky?tak hlbšie?lebo mne sa zapálené už netvoria, kútiky to áno,aj pery 50x do dňa natieram, ale zaujímalo by ma, kedy vám začalo "vysušovať "aj tie hlboké mazové žľazy?🙂
Prípadne pri akej dennej dávke.Ďakujem.

sweety22
5. apr 2009

tena ja mam tiez obcas cervensiu tvar,hlavne ked mi je teplo,ale nemusi byt nejak extremne,napr. pri teste a tak 🙂 alebo ked vyjdem z vane,pripadne staci slabe mechanicke podrazdenie pleti napr. uterakom alebo ked si ju umyvam a hned je cervensia,ja stale verim,ze po case sa to zlepsi. podkozne som mala na zaciatku liecby ale velmi malo a teraz uz nemam vobec,fakt len raz za cas.beriem 30 mg.
podla mna po 16 tich tyzdnoch liecby by ste to uz mali mat vsetci v stave,kedy by sa tie podkozne tvorit nemali alebo uz iba zriedka.
Tena mne sa este pred dvomi tyzdnami zdalo,ze som tu jedina cervena,ale ako vidim,tak nas pribuda,co mi je samozrejme luto a dufam,ze coskoro odcervenieme aj zo vsetkym tym co nas trapi. len nech to uz pride! 🙂

tena
5. apr 2009

No, ja to s tým začervenaním nejak nemám až tak zlé dúfam, to len občas v nejakom asi fakt klimatizovanom prostredi, že mi líčka sčervenajú.Ale ja beriem len od zajtra 4.týžd. Roac,20mg zatial, tak tie vysledky ešte až tak nevidieť.Chcem sa opýtať, či chodí niekto z vás na čistenie pleti ku kozmetičke, al.to vynechávate úplne počas liečby.Viem, že laser, peelingy a pod.chobotiny sa majú úplne vynechať, ale keď mám tie biele podkožné, tak ja by som si ich dala von u kozmetičky.Či myslíte, že mi tvár nejak zareaguje? S tým, že by som vynechala všetky jej vynálezy, čo používa a dala si po vyčistení, iba pleť. masku...

debi7775
6. apr 2009

tena ja mam tie podkozne a mne to zatial pride tak ze ono to nezmizne len tak lahko,ja som prave skoncila 5 mesiac a stale ich mam..ono sa ti budu robit take klasicke vyrazky z toho..aspon co som ja zaregiostrovala..este aj teraz sa mi urobi biley kopcek z tej podkoznej,to vytlacim a uz je fuc...asi na takomto principe to funguje..ony sa nevyparia bohuzial 😒 😒 😒 a ja ich vytlacam lebo sa nato nemozem pozerat ze to tam v kozi mam..minule som bradu dotalcila tak ze doteraz sa mi hoji 😠 😠 😠 ale ma tiez pekne hnevaju tie podkozne...

debi7775
6. apr 2009

baby ale ten ksicht by som najradsej dala dole!!!ja som taka cervena ked som na slniecku,alebo v sprche alebo ked sa nakremujem..no hroza!!!

ankam ako?

joe1
6. apr 2009

tena: aj mňa vytáčajú tie podkožné biele mrchy, ktoré miznú len veľmi pomaličky, ale kožná ma uistila, že to zmizne úplne. Vlastne ma trápia už len tie, na povrchu sa mi vyrážky dávno netvoria, ale miesta, kde nemám žiadne biele podkožné vyzerajú podstatne lepšie ako tie, kde ich mám.. ale všimol som si, že si to pomaličky hľadá cestu na povrch, ono to zmizne, ale chce to čas.
Ďalej taký postreh k vedľajším účinkom - mňa zatiaľ trápia len trochu kĺby, aj to len pri futbale alebo floorbale, zvláštne.. Pri takom motocrosse (ktorý je na fyzičku oveľa náročnejší ako futbal) mi to absolútne nevadí.. takže vedľajšie sú stále v norme..
Ale trochu sa bojím slnka.. mám ho moc rád ale už ma stihlo poopekať a to sa celkom vyhýbam opaľovaniu, stačí, že som vonku a opečie ma 😒 Nebudem si ale predsa natierať ksicht opaľovacím krémom, keď idem len niekam von 🙂 takže bacha na slnko všetci.. vyzerá to síce dobre, človek sa opáli, ale bojím sa, aby to pokožku v kombinácií s tými liekmi nezdevastovalo.

debi7775
6. apr 2009

veru veru..pred slnieckom sa chranit lebo vsetci skoncime este s nejakou rakovinou koze 🙄

tena
6. apr 2009

No mne sa z tých bielych podkožných,/také drobné/ netvoria zapálené,ani sa netvorili,ale robia sa mi na boku líc,brade,sanke a čele.Inak povrch mam taký už suchší,ale tie podkožné by som dala von,ale mne samej niektoré ani neidú a čím dlhšie beriem Roac.tak ani neidú svine von,lebo pokožka je suchšia, stiahnutá/apoň make up dlhšie na nej vydrží!/ 😎
A čo, chodí niekto na tú kozmetiku na čistenie, či nie??????????? 😕

eweline
6. apr 2009

s tým slnkom mi hovorte niečo ja som včera náročky behala (kvoli alergii na slnko čo mám) celý den po vonku v trigovici potom po nejakých 3 hodinách som si ju dala dole ja som mala ruky aj tak opálené svrbelo to a zase tie úžastné flaky po nich no konic krásny deň som mala jak svrab keby prišiel ku mne na návštevu. a to už nechápem či som až tak vadná že sa aj cez trigovicu opálim. ☹

debi7775
6. apr 2009

tena pokial ja viem tak by sa nemalo chodit...lebo budes cervena ako rak aspon 2tyzdne..a hojit sa ti to bude dlho..ale viem ze ta to serie..mna rovnako..mne idu von ked vytlacim,lenze nevem co je horsie,ci ta malinka vyrazka ktora ma hneva alebo potom ta velikanska chrasta 😠 😠 ale na tu kozmetiku by sa nemalo chodit

debi7775
6. apr 2009

eweline teeeda,to by si mala len doma byt ked takto smazi!...ja som dnes cely den zatvorena doma ,bola som u dr a sestricka ma podusikovala a vraj nesmiem na slnko,tak sedim a kukam von oknom a zavidim ludom..to slniecko by mohlo este trosku pockat 😒

ankam
6. apr 2009

ahojte

eweline co je trigovica?(asi som blba,ale neviem to)

Debi a ostatni..........mna asi jebne...ved ja mam dalsie 3 nove hrce na lici...a stvrtu mam na brade ale ta uz je doryta.........tych na lici sa nedotknem ani za frasa

aj ja mam take biele podkozne hlavne ich mam najviac na brade a na licach okolo nosa..... 😠 😠 😠 tie by mi az tak nevadili lebo ked nenapnem plet tak ich nevidiet,ale co s tymi bozulami,ach jaj

tena kozmeticku radsej nie,vydrz mozno po liecbe a to uz ju ani nebude treba 😀

my sme dnes grilovali a ja som teraz taka cervena..........ale to neviem ci zo slnka-alebo skor od toho vinka co sme si dali k mäsku 😀

ankam
6. apr 2009

debi a akoze naco ta podusikovala?????

debi7775
6. apr 2009

ankam no tu bradu mi dusikovala 😀 😀 😀 aj ja si takto zanadavat zvyknem!!! 😉 ..a ani ja nevem co je trigovica 😅

ankam
6. apr 2009

a koli tym vyrazka alebo???to si bola u koznej?cize uz mas aj tabletky?a co ti povedala ze kedy uz bude to zlepsenie????????? 😅

debi7775
6. apr 2009

hej hej u koznej som bola..tak mne sa ta plet uz podstatne zlepsila..no len ja som dorylatu bradu,nejde sa mi to zahojit..to som tie podkozne tlacila..do riti a nebolo ich ani vidno len mi to nedalo ked som napla kozu..a vravela ze treba vydrzat!!