Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

gizela66
16. apr 2009

a neskodi teraz na tie lieky slnko? ..inak totalne sa mi take ,,bodocky" vyhodili po celych rukach.. ani nie cervene... len take posiate ich mam...

ankam
17. apr 2009

skodi,ale ja len tak pre miernu hnedost-lebo som dost biela po zime 😒

sweety22
17. apr 2009

baby,teraz by sme si velmi nemali opalovat tvar,inak skoncime s pigmentovymi skvrnami a budeme mat o problem viac 😒

ankam
17. apr 2009

och tak to by mi este tak chybalo.....tie skvrny 😀

debi7775
17. apr 2009

anka a co ako sa mas??co nove?

ankam
17. apr 2009

no teraz je to ok-teda nie celkom len je to ok ze nemam ziadnu chrastu a bozulu na tvari.
flaky a tie male podkozne mi nevadia 😀 len nech sa tie boule uz nerobia.....

ankam
17. apr 2009

Baby mozem nejake kapsuly s rybim olejom?

lucyy01
17. apr 2009

debi,ona nemala nikdy velke bozule ale mala stale bez zmeny tvar celu posiatu takymi drobnymi bielymi pupacikmi...ked som ju prvy krat videla po douzivani R.mala plet ako babo..teraz som ju ale po dlhej dobe stretla a uz to nevyzera tak ako tesne po douzivani...nema vyrazky ale nema ani peknu tu plet...take fliacky ma..neviem z coho...neviem ci sa jej nahodou nespravili pigmentove skvrny ako pisala sweety..bo to tak vyzeralo..ale neviem..nechcela som sa na to pytat 😒

debi7775
17. apr 2009

ankam a to co je? 😀

debi7775
17. apr 2009

lucyy ano?a z coho sa jej tie flaky akoze urobili?kedze po liecbe mala plet peknu...tak v tom musi byt nieco ine nie?

ankam
17. apr 2009

vraj nejake vitaminy co obsahuju rybi olej.......

lucyy01
17. apr 2009

debi neviem ti povedat...odkedy uz nechodime spolu do skoly tak o nej nic neviem...ani sme sa nerozpravali,len som ju videla...a aj kamaratky mi to o nej hovorili takze si to vsimli aj ostatni 😒

ema.nz
17. apr 2009

ahojte baby nehrozi vas docitat vsetky,tak len napisem moju skusenost s R:dobrala som ho zhruba pred 2 rokmi,brala som ho 6 mesiacov a presne davky si uz nepamatam 😅 ked ho uzivate nemali by ste sa velmi vystavovat slniecku...ja som ho dobrala nejak v strede juna a az v aguste sme isli k moru aj to do chorvatska lebo kozna vravela,ze neodporuca exoticku krajinu lebo vraj po liecbe je tensia pokozka a treba na nu davat pozor!!!

mna akne zastihlo v 26tich rokoch zo dna na den 2mesiace pred svadbou tak si to viete predstavit(vzdy som mala cistu plet)zrutil sa mi cely svet 😔 ale teraz z odstupom casu si uvedomujem,ze mozem byt rada,ze ma nestihlo ine a ovela horsie ochorenie!!!!najviac ma na tom vsetkom bolelo to,ze sme strasne tuzili po babatku a to sa muselo odlozit ☹ ☹ pretoze pri liecbe sa berie antikoncepcia a v letakoch je pisana este mesiac po dobrati ale po konzultacii s koznou a kvoli zdraviu mojho potomka som ju brala este skoro rok a bolo to pre mna strasne!!!a ako naschval skoro vsetky moje kamaratky boli v tej dobe tehotne 😖

teraz mam celkom obstojnu plet(nie je to sice to co pred tym)ale je to super a nezostali mi skoro vobec jazvy!!!teraz uz mam svoje vytuzene babatko a o 2dni bude mat 4mesiace 😵 😵

viem,ze som sa velmi rozpisala ale chcela som sa s vami podelit a mozno to bude citat nejaka baba co sa rozhoduje o liecbe s R,a chcem este dodat nevahajte a zacnite s liecbou co najskor,aby vam nezostali jazvy!!!!

gizela66
17. apr 2009

dnes som bola u toho kozneho... som sa nacakala... a inak... nedal mi roaccutane, ale tie druhe lieky s inym nazvom..20 rano 10 vecer.. neviem ted ako sa volaju, mam ich v kuchyni:D a tak haadam to je to iste🙂 a pytala som sa na kramy, no ze to vobec neovplyvnuje, tak neviem... a krv som mala v poradku, tak som rada, budem kazdy mesiac chodit🙂

joe1
17. apr 2009

čaute, tak som tu po dlhšej pauze, len sa vám chcem pochváliť, ako to u mňa vyzerá po 5,5 mesiaca liečby - momentálne mám fakt nádhernú pleť, posledné dni bola dosť suchá ale znova sa mi vrátila do tváre zdravá vlhkosť, momentálne to vyzerá vážne super, fakt som veľmi spokojný s týmto liekom, je to zázrak.. aj keď viem, že ešte mám do cieľa stále pomerne ďaleko - prestať by som mal až v septembri-októbri, zopár drobných bielych mám ešte v koži, viditeľné až pri detailnom skúmaní pleti - ono to pôjde von, čiže si ešte niečo vytrpím ale celkovo to stojí za to..

ankam
18. apr 2009

ach joe tak to ti zavidim

gizela myslim ze aknenormin ti dal nie?

ema nz-ty si dokaz toho ze sa narodi zdrave a pekne babo aj po liecbe s R. 🙂

debi7775
18. apr 2009

boze moj ja toto uz nepochopim!kazdy sem pise aku ma super plet,a ako mu ten liek pomohol..a preco ja nemam super plet????ved to nieje fer..co moze niekomu ten liek aj nepomoct alebo len ublizit????

anabelka8
18. apr 2009

no dámy, kto čítal story o mne, a o mojom líci, tak viete o čom teraz píšem. Ráno som sa zobudila s opuchnutým lícom, takže všetko mi začina odznova. Nervy mám v kýbli. SOm preplakala pol dňa.

debi7775
18. apr 2009

anabelka paneboze...a nemoze to byt nieco ine??podla mna to nieje klasicka vyrazka...skus nejakych lepsich lekarov..lebo tu na SR je ich malo,tu ti skor uskodia ako pomozu...ale najde sa par schopnych!!!skus niekoho ineho..ved to nieje normalne...

anabelka8
18. apr 2009

debi
No ono mi to definovali ako ťažká forma akné, že tam mám upchatú cystu. Na SR som prešla xy lekárov a nik mi to nevyliečil do takého stavu, že by som už mala pokoj.No vraj Roa čistí pleť hlbkovo, tak za to sa mi to zapálilo a chce to ísť von. Lenže to je tá najhoršia fáza, bo ono sa to klasicky nedá vytlačiť.No proste teraz min. mesiac hanba ísť von, do školy a radšej sa nepozerať do zrkadla. Také že sebavedomie? To je u mňa cudzie slovo.

ankam
18. apr 2009

anabelka je mi to luto ze sa ti to vratilo-ale uz mozno to vyjde vonku a mas to posledny raz

debi ja som bez bozule-ale pustila som sa do tvare aj tak---sak si furt nieco najdem-tak mam medzi obocim chrasticku-v sobotu je svadba tak dufam ze odpadne rychlo a uz do soboty odo dnes nerypem 😀 😀 😀

anabelka8
18. apr 2009

ankam
možno to je poslednýkrát, ale kým sa to vylieči to trva min 2 mesiace... mám o "zábavu" postarané

mimochodom, môj zlozvyk je že si tiez niečo drobne na tvari najdem, povrtam sa vtom, a už je zle :D
no len ja moc s tými vyrážkami problém nemám.. u mna je to to líce

debi7775
18. apr 2009

anabelka ale pokial je to cysta tak ti ju musia vyoperovat..nemas to nahodou aj take zmodrate??ervene velmi ba priam az modre??..ja som lezala v nemocnici,mala som cystu nad zubom a jeden chalan mal cystu na lici..a skratka mu to vyrezali..nechjapem ako ti to liecia ked sa ti to stale vracia!!!!!!!!ach tito nemozni lekari!!

a mimochodom tiez mam ten zlozvyk co vy..ryjem do maleho a potom je z toho flak na poltvare 😝 😀 ankam a nemas ani flaky ??ja ich mam po celej tvari!!!!!!

anabelka8
18. apr 2009

debi
mávam to všelijaké, aj modré občas. No ved aj som myslela, že to tak bude, že mi to proste chirurgicky odstránia
(i ked tiež dosť zlá predstava 😒 ) Lenže keď mi to raz chirurg otvoril, pozeral to s akousi sondou, tak mi povedal, že ono tam niet čo vybrať. Ze to nemá púzdro, ktoré by sa dalo vybrať. Bola som už fakt všelikade s tým, neskutočne vela penazí za lasere a krémiky moji rodičia za to vyhodili.
Ono sa mi to asi tak každé 4 mesiace objaví, a potom je zas na chvilku klud. Teraz to zrejme vyvolal Roacutan.

ankam
18. apr 2009

joj debi tak flaky ma najmenej trapia 😀 a ani ich nemam az tak vela-len ma trapi to aby sa mi uz dalsie nerobili a bude to ok

debi7775
18. apr 2009

anabelka no a to mas teraz na lici jazvu??..skade si?

debi7775
18. apr 2009

ankam jaj mat tak pokoj...!!!to uz cem aj ja

ema.nz
18. apr 2009

baby nezufajte ono sa to zlepsi aj po liecbe!a nemam plet ako babika,to zial uz len bolo 😔 ale je to v pohode 😉

anabelka8
19. apr 2009

debi
Kedze mi to už rezali, tak tam mam jazvu, teda taku jazvičku len, pod makeupom ju skoro vobec nevidieť, a teraz ako to mám zas napuchnuté tak ju nevidieť vobec 😒 Som z NOvých Zámkov.

ankam
19. apr 2009

a to mas napuchnute len?ci je tam aj vidiet nejaku hrcku?panabeka