Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

anabelka8
19. apr 2009

ankam
pozdlz lica to mam vypuklé a zatial tvrdé.Ešte to nie je ani sfarbené. Avšak v priebehu tyzdna to chyti "peknu" farbu, že si to už všimne každý, a zmakne to a povedzme o dalsi tyzden sa mi v tom bude prelievať nejaká tekutina. 🙂

nicoolinka
19. apr 2009

Inak, k tomu Izotrexinu, ono na krabicke roaccutane je napise ze Izotretioin a Izotrexin obsahuje tiez Izotretinoin.. vlastne, ine tam ani neni napisane, takze podla mna to skodit urcite nebude. 🙂

debi7775
19. apr 2009

anabelka ty teda mas tiez problemy ☹ a uz si s tym bola??....ci este nie...chod co najskor a chod dade k najlepsiemu..tu v BB je vyborna kozna,kazdy ju chvali aj ja k nej idem v pondelok...skoda ze si tak daleko...

nicoolinka
19. apr 2009

Debi, kedy koncis liecbu? Ja som bola minuly pondelok na kontrole, klasika, krv, prehliadka... a mi hovorila, ako niekomu to zaberie po mesiaci, dvoch.... ze prelomovy je treti mesiac a ze ma aj takych, ktorym to uplne vymizne a zlomi sa v tom poslednom mesiaci liecby... 🙂

debi7775
19. apr 2009

no neviem co som ja za pripad..mam pocit ze tie tabletky berem zbytocne...mam ich brat 7mesiacov cca a som zacala siesty nedavno...si ma potesila ze to teda moze zabrat aj mne..doteraz sa mi plet len zhorsovala..uz je to kusok lepsie...nerobia sa bozule ale roobia sa este take male a mam flakatu celu tvar coz ma strasne stve..

nicoolinka
19. apr 2009

fakt.. ona mi vravela, ze bol strasny pripad, ovela horsi ako ja, a ze prisiel a zrazu ze HOP a uplne sa to zmenilo a uplne krasny stastny chalan!!!!!!a myslim ze on to bral 6 alebo 7 mesiacov.. neviem, to len tak mi vzdy hovori, bo ja sa tam zvacsa vzdy zrutim a rozplacem 😀 a ona je taka dobra, mlada, vzdy ma objime a tak..a vidis, ked sa ti nerobia podkozne, to je dobre ale hlavne si neryp ani do tychto dokym su uplne neni skoro vonku.. vsak potom inak ani nevyjdu, len nech sa zbytocne ta infekcia neprenasa, bo sa chytis zas ineho a zas to mas tam.. to je zakerne, treba si to uvedomi, ja som si to tiez a je to omnoho lepsie. 🙂

anabelka8
19. apr 2009

debi
hm..BB je pre mna odveci, síce už som prešla NZ,NR,aj BA.. Zajtra idem k mojej kožnej, tá mi povie že: "no vidím že to máš zhoršené", dá mi akýsi krémik a skončili sme 🙂
Ale na bud. tyzden idem zas do BA skúsiť. Mám pocit, že som beznádejnný prípad,nik mi nevie pomôcť ☹

debi7775
19. apr 2009

nicoolinka ale ja som praveze ten pripad ze plet som predtym nemala zlu...mne ich kozna nasadila lebo som mala akne dlhodobe..skratka nikdy nevymizlo uplne...a plet sa mi strasne zhorsila ako som zacala brat tabletky ☹

debi7775
19. apr 2009

anabelka toto si nehovor a nesmut ☹ ja viem ako sa citis,je to strasne,mas chut sa obesit,ja som na tom rovnako..so svojim ksichtom sa hanbim vyjst na ulici..ale tak stale dufam v nejake zlepsenie a nenecham to len tak..budem chodit az kym mi niekto nepomoze..skus aj ty..nedaj doktorom pokoj kym ti neurobia nejaky zakrok..to musi ist von..

nicoolinka
19. apr 2009

somnou mama chcela ist ku psychologycke.. este aj teraz mam niekedy z toho stavy, aj ked to je uz omnoho lepsie.. jednoducho LUDIA MAJU PRETO TAKE KOMPLEXY, pretoze vsade na vsetkych bilboardoch, plagatoch, telke novinach vidia len same, napohlad bezchybne zenske ktore "MAJU" predstavovat stelesnenie krasy, ae ono to tak pritom vobec nie je!!!! Nikto predsa nie je dokonaly... a na PC si mozem spravit aj ja dokonalu tvar... robime preto nieco a vysledok sa urcite dostavi! Takze setci zufalci, treba to neako prehryznut a postupne sa z toho dostat.. inak to nejde.. ja som stale revavala.. niekolkokrat som do skoly ani nesla co som sa hanbila.. a potom som sa zdoverila ludom, kamaratom co ma trapi.. a oni sa ma pytaju ze VYRAZKY? TY? To som si ani nevsimla/ol.. jednoducho, my to preto tak vnimame, bo nas to trapi.. niekto ma tucne nohy, velke brucho 😀 a my si povieme, akaaaa je kraaasna.. bo sa jej divame na tvar.. na to, co my pekne napr nemame.. a takisto to druhy vnimaju na nas... Len je to tazke preniest do seba. Ja tiez ete doteraz von nechodim ani.. ale hovorim si, ze koniec aprila a koniec. 10. maja mam narodky, tak cem byt dovtedy stastna... ach ludia, kto nezazije, nevie a ani sa nevie do toho vzit.. ae isto to bude raz dobre! 🙂

nicoolinka
19. apr 2009

ja som najnovšie inak išla ku krčnej. Možno o tom veľa z vás nevie, ale AKNÉ MôŽU MAŤ NA PRÍČINE MANDLE! Vravela, že mala pacientky, ktorým spravila výtery (klasika na začiatku) a keď zistila že to má s tým súvis, mandle išli von a AKNÉ ZMIZLO!!!!!!!!!! Ja si akurát dnes idem urobiť výter z hrdla a kože, dala mi to domov, že si to mám spraviť a uvidí sa. A taktiež mi dala aj nejaké homeopatiká, ktoré si dávam každú nedeľu, vždy len jednu guličku pod jazyk. Je to na pozdvihnutie nálady-sebavedomia a udržanie peknej pleti. Kto ste o tej krčnej a mandliach nepočuli, určite sa objednajte a opýtajte sa na to. Podľa mňa, v tom môže mať ktorákoľvek z vás ten ZLOMOVÝ BOD pre akné 😠 .. 😉

anabelka8
19. apr 2009

debi
no včera to bolo také na obesenie, dnes som sa už s tým vyrovnala, že ma čakajú otrasné týždne.
Ja to nenechávam len tak už asi dva roky, ale žiadne výsledky. Je to strašné trápenie, všetko začina odznova,
každú trápi akné, v ktoromkolvek veku, ale chápeš, mám 18 a víkendy trávim sama doma v posteli. Vôbec si neužívam ako ostatné kamarátky , som jedna velká zakomplexovaná kopa nešťastia. Musí to ísť von, ale tá predstava ma dohana k slzam, čo si zas musím pretrpieť ☹

eweline
19. apr 2009

nicoolka: čistá pravda čo hovoríš mne to tiež moja kožná ešte tu v TO hovorila že aj zubný kaz može vyvolávať akné, bo že tým dáva telo najavo že niečo nie je v poriadku. to isté najpríklad aj ked máte nejaký zápal vaječníkov, alebo napr. mne brali krv a prišli mi na to že mám v žalúdku bacila helicobacter pilory a ten mi spôsobuje akné tak som 10 dní užívala trojkombináciu antibiotýk po tých 10 dnoch ja som nemala ani jeden pupáčik nič, lenže tu v TO úžastný doktory mi povedali že ak sa mi akné vráti tak smola, pretože to trvá kým sa ten bacil celkom dostane z tela u niektorých ludí to tvrá mesiac u niektorých aj 7 rokov a že znova tie antibiotiká užívať nemôžem ale osm sa dočítala že vraj v blave sa to dáva maximálne 3x tá trojkombinácia antibiotík takže si viete predstaviť aký sú tu asi doktory 😀 . a tak s mojím šťastím 😀 po cca mesiaci dobratia tých antibiotých som mala všetko späť 😀 a doktorka mi povedala že sa s tým nič nedá robiť ani maste mi nedávala nič, preto som ja vlastne vyhladala iného doktora aj ked k nemu cesta autom mi trvá hodinu ale pre peknú pleť všetko 😉 .

neviem kto sa to pýtal ale rybí tuk v tých kapsulách mne kožný odporučil, že vraj je to dobré na zníženie cholesterolu.

sweety22
19. apr 2009

debi a beries aj HAK s roaccutanom? alebo brala si niekedy? lebo ak si brala a pomohla,tak potom to akne mas z androgenov a na to ti urcite R zaberie

sweety22
19. apr 2009

anabelka vyskusaj inu koznu.precitala som si,co ta trapi a vychadza mi z toho,ze to moze byt cysta. mozno by tam pomohli antibiotika,alebo aj chirurgicke vybratie,lebo to sa ti neopakuje iba tak,nemoye to byt z akne,aj ked aj pri nom sa tvoria noduly tj. uzly.Otazne je,ci mas akne aj inde,alebo len na tom licku,lebo ak inde nie je,tak to potom asi akne nie je. skus sa k inej koznej objednat,aby si mala na to viac nazorov,musi sa to predsa nejako dat 😉

debi7775
19. apr 2009

sweety nie nebrala som hak nikdy...ani teraz neberiem... 😒

ankam
19. apr 2009

eweline mna raz poslala kozna k zubarovi ze ci nemam nahodou kaz ked som mala tolko vyrazok........a zubar ma vysmial-az som sa hanbila

anabelka8
19. apr 2009

sweety
ďakujem za záujem 🙂
no ak si pozorne čitala, tak si si určo všimla, že som prešla xy odbornikov v NR,NZ aj v BA. Vacsinou nula bodov, a ten jeden bod dostal ten, kto mi aspon vedel to akymsi sposobom dať von.
No mne to definovali ako akné, mám aj iné vyrážky, ale to možno nazvať také tie pubertalne, resp teraz s Roa nemám vyrážky žiadne.
A čo sa týka antibiotik, tak tých som už spapala na kilogramy 🙂 tak zostal len ten Roa.

ankam
19. apr 2009

anabelka a to je hrozne ze je to prave na tavri..ach jaj

anabelka8
19. apr 2009

ankam
veru veru, radšej by som mala takých 10 inde, ako mať jedno na tvari ☹

ankam
19. apr 2009

ved presne takto to je aj s tymi vyrazkami-ze preco sa nerobia na zadku alebo kde

anabelka8
19. apr 2009

Je vela takych prečo prečo .. napr prečo ich mám prave ja, ked moje kamarátky nemaju nič a sršia sebavedomím?
Alebo, môžem povedať, že sa dosť staram o pleť, a také čo sa ledva umyju majú pleť ako babatko? ach .. nervy mám ...

ankam
19. apr 2009

anabelka moja rec to je-staram sa a co mam z toho?velke H a ohavnu tvar

anabelka8
19. apr 2009

ankam
je to celé nespravodlivé, odmalička sa starám o pleť, lebo ma k tomu viedla mamina a fakt čo z toho? Trápenie.
Moja kamarátka mi raz povedala, že keby má ona niečo také, že spácha samovraždu, bolo to milé od nej 🙂 Ona je z tých, čo má dokonalú pleť.

ankam
19. apr 2009

sak to tie co maju dokonalu plet ti vedia radit a podporovat-co to nikdy nezazili 😠 a furt ti to splechnu do oci ze "co to mas na tvari?" 😠 😠 😠

anabelka8
19. apr 2009

ankam
hej hej, keď sa kamarátkam sťažujem, že ako ma to trápi, mi povedia, že to prejde a nič si z toho nerob a bla bla ..Ale oni nepochopia, kým to nezažijú. Našťastie nik mi nič nesplechne do očí, ale moje neprajkyne, tie pokukujú.
Ach, aj ja chcem behať vonku, randiť a tešiť sa zo života bez kompexov menejcennosti ☹

ankam
19. apr 2009

to by som aj ja rada-ja kolkokrat vyjdem vonku-tak stale v podvedomi ze mi pozera stale niekto na tvar atd,....

debi7775
19. apr 2009

jaj baby hovorite mi z duse aj anka aj anabelka..a co sa tyka toho randenia tak ja som uz polroka sama 😠 a ja samotu neznasam..anabelka ty si pisala ze mas 18 ale ja mam 20..a ako beriem roacc tak ani jedno rande lebo ani von radsej nechodim tak som sa zohavila fuj..a na licach mam az jazvy priam..takze sa vyhybam nielen kamaratom ale chlapcom uz duplom..najradsej mam tmu kde ma nevidno 😀 😀 neviem za co mam takyto trest..ale mozem povedat ze akne je podla mna jedno z najhorsich chorob co ta moze postihnut a pravdu mate s tym ze kto nezazije nechape..

ankam
19. apr 2009

debi zatial je to najhorsie co ma mohlo postihnut-a dufam ze horsie od toho nepride

debi7775
19. apr 2009

ankam hovoris mi z duse.. 😒