Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ella1
13. feb 2009

aj to môže byť.lebo vit.B je pre pleť prospešný...tiež som uvažovala, že či by to nestačilo, ale ked skončím s inj. tak by sa pleť zas mohla zhoršiť.....

d.k.
13. feb 2009

ella1.ahoj,tie injekcie B vit.posobia tak,ze by si mala mat vacsiu chut do jeda.len tak ti to neprida na vahe 🙂

debi7775
13. feb 2009

charlize:ahoj,viesco davkou to asi nebude ja beriem 60mg denne a to je uz vraj maximum co mi moze dat,podla vahy.. 😒 a beriem aknenormin uz 3mesiace a je to take na piku no ☹ ☹ horsie ako predtym nez som tabletky zacala brat..ovela horsie..tebe sa tiez aj zhorsila plet,ci len zlepsovala?

ella1
13. feb 2009

d.k. opýtam sa dokiho, lebo prečo by to potom pichali anorekt. na pribratie, napriek tomu, že sa bránia pribratiu.....
ale inak už som zistila, že ked sa berie B vit. tak to nevdí.vadí len ten A....

debi tebe to nepomáha? ja som myslela, že to musí každému..no už sa vidím, že budem na tom tak isto,lebo u mňa je to proste tak vždy.... 😝 ale vyskúšam...

ja sa bojím toho schudnutia..je tu niekto, kto neschudol z R ?

menonepoviem
13. feb 2009

debi7775 - mne sa počas užívania prvé tri mesiace tiež brutálne zhoršila pleť ale bola som trpezlivá a teraz idem na štvrtý mesiac a už je oka 🙂

ella1 - kukni si staré príspevky, niektoré holky písali že aj pribrali 🙂

debi7775
14. feb 2009

ella1:ano plet sa mi brutalne zhorsila 😠 😠 pouzivam asi tri vrstvy makeupu..a ja take mazanie moc nemam rada 😖 ale tiez mi dr.vravela ze to byva ze mam byt trpezliva..ked ja som taka ze cem vsetko hned! 😎 a tiez som schudla za tieto tri mesiace dve kila,ale mne to len prospeje 🙂 ale vies preco?lebo mi nechuti jest ale ak budes papat normalne ako doteraz tak sa toho nemusis bat ..

debi7775
14. feb 2009

menonepoviem:ano zhorsila sa ti??a ako moc,ovela viac ako si mala pred zacatim liecby?..no aspon ze niesom sama,myslela som si ze uz som ozaj dajaka vynimka alebo co..jedina kerej ten liek nezaberie..ale cakam cakam..dufam ze sa dockam aj ja zlepsenia

d.k.
14. feb 2009

ella1:ja o tom becku nieco viem,sestra mala anorexiu takze tak.ja beriem roaccutan 18den zatial nechudnem,ale tiez by som aj mohla 😀

janestastnica
14. feb 2009

debi - no pred liečbou som mala hrozné ale ked som začala lieky užívať tak sa to ešte viac zhoršilo lebo pupáky chceli na svet 😀 😀 .. a do toho navyše aj vedlajšie účinky no tiež sa mi to nejak nepozdávalo - a tu som 😀 😀 .. vydrž, bude dobre 😉

menonepoviem
14. feb 2009

mne sa zas počas liečby 3 mesiace nič nové nestalo stále som to mala rovnaké ako pred liečbou ale teraz už akosik fajne je 😅
janestastnica-a ty bereš ako dlho ?

janestastnica
14. feb 2009

4 idem na 5ty mesiac 😉

ella1
14. feb 2009

menonepoviem- však som čítala celé..no asi som prehliadla, že niekto aj pribral 😅
debi-ved ja tiež najradšej hned.....no neviem ako vydržím ked sa to zhorší... 😝
ozaj môže sa to brať aj cez leto?

d.k.- pýtala som sa jednej baby na omlazení.cz ona mala anor., že z čoho pribrala, tak vravela, že z infuziek čo jej dávali v nemoc., ale to boli nejaké hormony. a že mamina ju krmila rybím tukom, že z toho mala chuť na jedlo......
ja chuť mám, holt sa to nechce usadiť 🙄

a čo šošovky? nosíte niekto šošovky?píšu tam, že tým, že sa vysušia sliznice, tak môže byť, že šošovky neznesiete...ja okuliare ani nemám.......

d.k.
15. feb 2009

brat,to bral skor ako ja,uz tom ma za sebu a uplne vylieceny.no obcas sa mu nejaky malicky pupiacik objavi ale to co mal predtym tak to je pohoda.mal take az vredy alebo ako by som to povedala.ale chcela som povedat ine 🙂 on nosil sosovky,kedysi okuliare a ked bral roaccutan tak sosovky nemohol nosit tak mu to rezalo oci,lebo ich mal take suche.pocas liecby nosil len tie stare okuliare....a tie infuzky boli pravdepodobne umela vyziva 😉

nicoolinka
15. feb 2009

Ahojte vsetci.. mam takmer 17 a nemala som s akne nejake problemy.. asi ako kazdy, vzdy vsak hlavne na cele, ale nebolo to nic strasne.. vzdy to zmizlo a potom sa mi obcas nieco vyhodilo a mala som nervy 😅 cez leto som nepouzivala ani makeup.. vlastne, nepouzivala som ho takmer vobec az do decembra.. vtedy som sla ku odbornikovi na celkove vysetrenie tela a urcil mi detoxikacnu kuru.. Odvtedy sa zacali moje nocne mory.. nieze by sa mi to vyhodilo na cele, to mam dokonca teraz krasne! Ale zacalo sa mi to robit na licach.. bolestive cervene pod kozou.. strach ☹ mala som strasne depky, dokonca som kvoli tomu nesla parkrat ani do skoly.. o tom ze sa skoncil moj piatkovy zivot v meste ani nehovorim.. odmietam stretnutia s kamaratmi, s hockym.. proste sa hanbim velmi.. samozrejme som vsetky pripravky hned vysadila a kozna mi odporucila prave roaccutane.. o vedlajsich ucinnkoch ma informovala a precitala som si taktiez aj prispevky od vas.. Nemyslim ze to mam take hrozne ze horsie to uz byt nemoze, no ziadna vonkajsia liecba ani nic mi na to nezabera.. Viete si predstavit aky je to pocit sa s niekym rozpravat a mysliet pri tom len na to ze sa vam na to niekto diva 😕 nebodaj este prist do takeho riadneho svetla.. no des 😒 .. od pondelka to zacinam uzivat, tak mi drzte palce, nech to vsetko dobre dopadne a nemusim sa uz trapit... verim ze to bude ok 🙂 dam potom vediet.

joey9
15. feb 2009

nicoolinka: viem presne ako ti je.. to iste aj u mna ani von kvoli tomu nechcem chodit ale od piatku uz beriem Roaccutane tak dúfam že zaberie no zatial nevidim ziadne zmeny.Dufam ze sa to zlepsi co najskor.

debi7775
15. feb 2009

nicoolinka:ahoj,s tou detoxikaciou,uz si ju vlastne dokoncila?lebo vies detoxikacia je ocistenie organizmu a vsetka spina co mas v tele sa dostava von a prave najcstejsie je to ze to vychadza von pletou..ja som tiez kedysi podstupila detoxikaciu,bolo to minuly rok a tiez sa mi prave lica nenormalne vyhadzali ale po nej sa to zase dalo do pohody 😉 a co sa tyka tych pocitov ze nechces chodit von ani na disky ani na svetlo,ja mam prave take uz tri mesiace ako som Roaccutan zacala brat,lebo taku hroznu plet ako mi urobili tie tabletky som v zivote nemala..ja som ich zacala brat nie preto ze som mala hrozne akne ale preto ze sa mi spravila sem tam vyrazka a mala som mastnu plet a toho som sa chcela zbavit..lebo takto mi makeup vydrzi mozno polnoci a uz som sa leskla..teraz som praveze zosusena ako slivka 😠 ale musim si davat asi kilo makeupu aby sa ma ludia nepolakali..fakt ratj s tym ze tie tabletky ti plet mozu este zhorsit..vsetci mi vravia ze s atozacne zlepsovat lenze zatial zlepsenie nevidim a uz ma to pekne serie..jedine co sa mi paci je ze si nemusim vlasy zmyvat kazdy den..ale len dva krat do tyzdna alebo raz..to je tiez dovod preco som ich chcela brat..cez leto ked chodime na fest na druhy den vyzeram otrasne,vlasy mastne atd,..takze vyhoda..ale u mna zatial fakt len jedina..pomaly zacnem lutovat ze som ich zacala brat lebo len teraz sa ma ludia pytaju co sa mi to stalo s pletou ze co som taka vyhadzana... ☹ 😠

P.S:a ak si ich este nezacala brat tak neviem ci je teraz vhodna doba..lebo ti to vychadza na leto a to sa nesmie..slnko ti moze len viac ublizit..

nicoolinka
15. feb 2009

doktorka mi vravela, ze cez leto sa to nesmie.. no do leta tych par mesiacov este je.. uvidim ako sa mi to bud chyti, alebo nie.. A s tou detoxikacoiu som neskoncila.. len som s nou prestala, pretoze sa mi to neskutocne zhorsilo.. a viem ze to vychadza prave takouto formou.. lenze, neviem ci mi to stoji za vsetky tie depky co mam teraz.. je to asi individualne od kazdeho cloveka, ako to nanho zaposobi.. ak by to bolo naozaj take zle, je vzdy moznost s tym skoncit..
A s tymi festami to poznam 😀 ja si musim umyvat vlasy kazdy den.. je to fakt otrava.. 🙄 ..

debi7775
15. feb 2009

nicoolinka:tak ked ich zacnes brat tak uz nebudes musiet zmyvat🙂 a pokial to mas az tak zle tak vyskusaj..lenze potom niet cesty spat 😀 ja som tiez cela prestat ale dr.mi zakazala..vraj v polke som a musim to vydrzat 😖 😎 tak len sedim na zadku a cakaaam kedy to bude uz KRAASA 😠 😠 😠 a ide o slniecko nie o leto..a zachvilku je jar 😉

joe1
15. feb 2009

nicoolinka: Podobne, resp takmer rovnako som to prezival aj ja, a s tym svetlom si to tiez presne vystihla, ja som mal des v tej najhorsej faze objavit sa vonku za silneho denneho svetla 😠 Spolocensky zivot - ktory bol predtym na vybornej urovni - smeroval s prepacenim prudko do prdele, keby som tu mal pisat, kam vsade som kvoli vyrazkam nesiel a kolkych akcii som sa dobrovolne zriekol, to by bol dlhy zoznam. Skoda, ze som sa na ten Roaccutane nedal skor, ide o to, ze tie kozne, u ktorych som bol, ani jedna mi tento liek ani len nespomenula, hladal som ale na nete o niecom, co zabera, az som sa k tomu dostal, a som fakt, stastny, ze som sa o tom Roaccutane dozvedel, bo inak tie kravy kozne by mi kadejake masticky donekonecna predpisovali.. Dnes beriem Roaccutane takmer 4 mesiace, o tyzden to budu tusim 4 mesiace, no a v podstate nejake tie 2-3 tyzdne uz nemam ani jednu vyrazku na sebe - ale stale to nie je to, co to byvalo, kym som bol zdravy... proste cistucka hladka plet - teda zatial nie na vsetkych miestach, ale vyvija sa to vyborne, ked to takto pojde dalej, tak super, budem velmi spokojny, vedlajsie ucinky neriesim - pytam sa vas vsetkych - moze byt este nieco horsie, ako chodit s vyrazkami?? Asi sotva, takze vedlajsie ucinky si nevsimam a pravdu povediac, ani takmer ziadne nie su. Inak si myslim, ze by ti doktori mali brat akne ovela vaznejsie, je to dost zavazny problem, pokial mam za seba povedat - este ma v zivote nic nezlomilo, byval som chalanisko plny elanu a chuti do zivota, nic ma nevedelo nasrat, vsetko som bral s lahkostou, ale akne nie.. a ked to trvalo dlhsie ako by som chcel - tak ma to uplne zlomilo.. keby mi nejaky kozny nechcel predpisat ten liek - nastastie som na takeho nenarazil - tak by som ho surovo poslal do... domyslite si kazdy kam.

debi7775
15. feb 2009

joe1:o tych zrieknutych akciach by som aj ja vedela rozpravat 😀 😀 a to som dost spolocensky typ..a ani o chlapcov nudza nikdy nebola..lenze teraz som ziadneho nestretla uz dlhsiu dobu teda ako beriem tie tabletky pretoze radsej nikam nechodim..tak som sa rozhodla..ze pojdem na disku az ked tie tabletky doberiem a ked ta pletbude ok..ideme s kamosmi do baru alebo na byt..bola som aj na svadbe nedavno..chvala bohu ze svetlo tam bolo len ked sa podavalo jedlo..dvakrat :P lebo to tiez moc nemusim ked sa mi niekto cumi zblizka na ksicht ..mam pocit ze si vsima len to kolko jebakov mam!!mozno je to ozaj len pocit..dufam...a tie vedlajsie ucinky su minimalne..pohoda..len keby mi tie tabletky konecne aj zabrali...mam pocit ze ich beriem nato aby sa mi robili jebaky nie mizli 😠 😠

menonepoviem
15. feb 2009

debi - myslím že je od teba dosť hlúpe a nezodpovedné brať R. preto, aby sa ti menej mastnila pleť a vlasi .. tieto tabletky sa berú na akné, o ktorom hovoríš že bolo oka. Nechápem kožnú ktorá ti to predpísala. Ako dlho ich berieš? Vravela som ti, vydrž a bude šecko oka. Asi nadarmo... 🙄

nicoolinka
15. feb 2009

Tak tak, ja som chodila kazdy piatok von.. disky, s kamosmi sadnut.. ked sa naskytla hauska, chata, alebo hociaka akcia nebol problem.. ale! Posledne 2 mesiace je to hroza uz odkedy sa rano zobudim a pozriem do zrkadla.. nikdy som sa necitila tak trapne.. hlavne ked mam pocit ze som jedina ktora ma ten problem.. 😖 ked sa divam na druhych co maju krasnu tvar a hovoria si ze "Boze, ved vyzeram hrozne" tak si len pomyslim ze.. hmm, tak sa pozri na mna 😵 ..myslim ze ak sa to zacne dobre liecit tak mi na tvari neostane nic bo to nie je nejake extremne zle.. no pre mna osobne je to dost zle, kedze prave licka som mala vzdy krasne ziarivne zdravuckeee proste uplne v pohode!
A s tym slnkom.. citala som aj tu myslim ze sa da normalne silnym opalovacim kremom natierat a nepodcenovat to.. tak ak by som mala, tak mi to nebude robit problem.. verim koznej, pretoze je naozaj perfektna.. zajtra idem po tie tabletky tak sa jej opytam co a ako.. 🙂

debi7775
15. feb 2009

menonepoviem:nieje to hlupe a ani nezodpovedne..tie tabletky sa v tejto dobe nepredpisuju len na tazku formu akne..ale ti ich predpisu aj na taku plet ktora je problematicka a pokial mas akne od puberty ako ja a musis si ju stale umyvat a mastickovat milion pripravkami aby vyzerala ako tak vpohode tak ver tomu ze aj ty by si si tie tabletky predpisala len aby si s tym raz a navzdy mala pokoj...mozno som sa blbo vyjadrila alebo si ma ty nepochopila..ale ked si to precitas vyssie tak som nenapisala to ze ich beriem aby sa mi nemastila plet ale aj preto ..lebo pokial mas mastnu plet tak tym padom sa ti robia aj jebaky!a ver mi som dost zodpovedna a aj moja kozna je dost velky odbornik a uz vela ludi preliecila tymito tabletkami,asi vie najlepsie komu ich predpisat a komu nie..a pokial k nej clovek chodi kazdy mesiac si predpisovat masticky uz 7rokov tak s tym treba robit nieco viac..neplanujem do 50 behat ku koznej..a ak si precitas prispevky tak zistis ze niesom jedina ktora tie tabletky neberie sama na lahku formu akne,alebo na dlhodobe akne...ano kedysi ich predpisovali len ludom co sa im z toho tvorili jazvy na tvari..ale uz je ina doba...clovek chce vyzerat dobre a akne len tazko vyliecis uplne niecim inym ako roaccutanom...tak ti prajem vela stastia v tvojom lieceni a moje nechaj tak a nabuduce si rozmysli koho nazves hlupou...

a beriem ich tri mesiace

debi7775
15. feb 2009

nicoolinka:noo popytaj sa jej 😉 ved vyssie jedna baba pisala ze ich praveze chcela brat cez leto lebo vraj jej je to tak lepsie 🙂 tak sa ale spytaj pre istotu koznej..a ja ti verim,kazdemu tu sa zda byt ta jeho plet najhorsia..lebo ty sa vidis doma v zrkadle z blizka,chodis okolo neho stale sa obzeras sa..ja to tiez tak robim,stale si obzeram tvar ci to uz nieje lepsie a poviem si ze aka som strasna..ale niesi sama,kazdy druhy clovek na svete ma problematicku plet 😉ja sa tym vzdy ukludnujem..

enjoy
15. feb 2009

ahojte, chcem sa opytat ci je tu niekto kto uz ma liecbu za sebou a ubehlo uz par mesiacov od jej skoncenia? konkretne ma zaujima ako dlho efekt po liecbe pretrval, ci sa akne vratilo alebo plet zostala nadalej pekna cista? ja som prave rok po douzivani acnenormin-u, bola som velmi spokojna s vysledkom, naozaj krasna plet a minimalne negativne ucinky, uzivala som si konecne ukazkovu plet i pokozku na celom tele.
teraz presne po roku sa zacina moja plet menit, citim ze je mastnejsia a objavuju sa mi sem tam drobne vyrazky, na tvari, dekolte a chrbte, sice to nie je ziadna katastrofa, su omnoho mensie ako tie ktore som mala kedysi, ale ked si uz clovek zvykne na tu bezproblemovu plet tak uz aj mala vyrazka je nemilym prekvapenim a bojim sa aby to nebol zaciatok navratu spat ku akne. 😖
tak by ma zaujimalo ake skusenosti maju ostatni, ci museli podstupit liecbu viackrat kym problemovej pleti odzvonilo, ci je vobec mozne aby akne odislo uz nastalo po jednej kure.dakujem. 🙂
a este k tomu braniu tabletiek v lete, by som pridala moju skusenost. ja som brala acnenormin od jari do zimy, cize v lete som mala uz dost vysoku davku a moja kozna s tym nemala problem, dokonca ma pustila aj na slnko opalovat sa, len ma upozornila ze si mam davat velmi vysoky faktor 50. leto som prezila uplne v pohode, bola som velmi stastna, to bolo leto kedy som mala najkrajsiu pokozku aku si kedy pamatam, tak som si mohla dopriat aj vystrihy. pocula som ale aj to, ze mnoho koziarov neodporuca brat acnenormin v lete, co ma trochu vyplasilo, ale musim povedat ze mne to nesposobilo ziadne problemy. asi to zavisi od nazoru.

debi7775
15. feb 2009

enjoy:ahoj,moja kamaratka je uz 3roky po dobrati a ano plet sa jej zacala tiez priblizne tak po roku mastit nie tak velmi ako mala predtym ale urcity maz sa vratil ale akne nie..ma nadhernu plet a to ju predtym mala ozaj otrasnu..takze to ze sa ti zacala mastit neznamena ze sa ti aj akne vrati,toho sa neboj..aj ked ako som tak citala prispevky tak vela ludom sa to tak cca po roku vratilo..vtedy sa vraj kura zopakuje a to sa toho zbavis uz navzdy 😉 ale nevesaj hlavu..mozno sa ti to len tak zda ..to je jasne ze sa ti tak sem tam urobi nejaka ta vyrazka...ale to vobec nemusi byt hned katastrofa

enjoy
15. feb 2009

debi7775 dakujem ti velmi pekne za odpoved. 😉 celkom ma povzbudila. ak by bolo treba tak by som do tej kury sla este raz, ked uz by to bolo ako pises na furt s tym efektom. lebo vysledok by stal naozaj za to. no keby to malo byt stale tak ze po roku sa to vrati, tak by som vahala, lebo to uz by som musela byt jednu tretinu zivota na aknenormine... 😝 je to ale sila, ako ma zhyckal ten liek, uz som si zvykla na plet ako z porcelanu a teraz ma vie znepokojit aj mala vyrazka, kedysi by som bola rada keby boli iba take male... 😉 no budem zatial spokojna s tym co je a uvidim ako to pojde dalej. tebe aj vsetkym ostatnym prajem nech uz coskoro pridu vytuzene vysledky a zacne sa ta carovna premena. 🙂

nextnext
15. feb 2009

cau, ja sa chcem opytat ci popri uzivani roacc. pouzivate aj nejake ine prostriedky-masticky na akne. Bo ja pouzivam este skinoren, a neviem ci robim dobre. mam ho prestat pouzivat??? akne sa mi zatial nezlepsuje, neviem ci to je tym. poradte. DIKI MOC

debi7775
16. feb 2009

enjoy:nie nie toho sa urcite neboj ze budes musiet opakovat kuru kazdy rok 😀 😀 co som pocula a aj videla tak ten druhy krat je to nastalo 😉 no ale hlavne sa teraz netrap koli par malym vyrazkam..

nextnext:ahoj,ano ja tiez pouzivam skinoren a dokonca aj zineryt mi kozna predpisala..vraj sa moze..ten skinoren je nato aby ti neostali cervene flaky po liecbe,je to bielaci krem a aby sa ti tvorili tie vyrazky menej..

nicoolinka
16. feb 2009

Akurat som dosla od koznej.. zacinam to uzivat od zajtra a povedala mi ze najlepsie zapijat s mliekom, ze to to najlepsie rozpusta a potom je ten ucinok lepsi.. zacinam na 40mg a povedala ze potom prejdem na 30mg.. zevraj to je kura na 4 mesiace a ak to potom nebudem mat uz good tak to potiahneme na 6 mesiacov s tym ze cez leto sa da chranit kremom, da sa to vysadit a potom pokracovat.. vysvetlovala mi to v akych intervaloch sa to potom nedava a potom zas dava, ale uz neviem.. ked to bude aktualne tak to budem riesit 🙂 tak verim ze tie vysledky ma nenechaju dlho cakat 🙂