Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lucyy01
24. apr 2009

anabelka,tebe drzim palceky,nech to vyrezu a nech sa ti to uz nikdy nezopakuje...

anabelka8
24. apr 2009

Baby, držte mi teda palce, ozvem sa, ako ma dorezali 🙂
Ako čítam, tak konečne začinate byť optimistkami, že sa Vám to začína hojiť, len tak ďalej. Držím palce.
Už som sa nasrala, že stále len doma sedím, tak už kašlem na všetkých okolopozerajúcich a idem von s kamarátkami. 😀 Už to aj ja beriem menej tragicky, po tolkých preplakaných dňoch bolo načase. 😎
Majte sa tu zatial krásne.

ankam
24. apr 2009

anabelka a kedy ides na to "rezanie"?drzim palceky aby sa to podarilo a aby nebola jazvicka

lucy dakujem
ale uz po vecsom strese v praci sa mi jedna bozulka crta-ale necham to tak.Hlavne ze nemam chrasty na pol lica 😀 a zajtra idem na tu svadbu tak nebude nic vidiet pod makeupom 😀

anabelka8
24. apr 2009

ankam
vo štvrtok, jazvička môže byt, len aby nebola jazva 😠

ankam
25. apr 2009

ach tak budem na teba mysliet.A kam to ides Do BA?

malinkasom
25. apr 2009

ahojte......
chcela by som sa opytat a zaroven velmi pekne poprosit,nenajde sa tu niekto alebo vo vasom okoli,kto mal predpisany roaccutane a nemohol ho uzivat a popripade si ho aj nechal? Uzivam ho nejaky ten mesiac a dostala som pracovnu ponuku v zahranici,ale moja kozna je prave dlhodobo PN.Ak by ste o niekom vedeli velmi vas prosim napiste mi na mail: nadi.chovancova@yahoo.com
Ja som ho ochotna aj zaplatit,ked uz som sa dala na boj,nechcem liecbu prerusit.
Velmi by ste mi pomohli.
Dakujem..... 😉

anabelka8
25. apr 2009

ankam
do ba -- esthetic, Súkromná klinika plastickej chirurgie, estetickej medicíny

A mám takú no, zaujímavú otázku..Ako sa znáša Roa s alkoholom? Je to silný liek, tak asi dosť zle 😠 Nechcem riskova,niie som alkoholička, nechýba mi nejak extra alkohol, ale už teraz plánujem ako začnem konečne žiť, keď budem ok. A tak poznáte to, disco, chatovačky a oslava matúr a tak 🙂

debi7775
25. apr 2009

anabelka kludne mozes obcas...ja som si par krat dopriala..len nie vela,je to koli tej peceni hlavne 😉

debi7775
25. apr 2009

ja som sa chcela opytat ..naozaj neviete nejaky kremik na tie flaky..ja mam hrozne tie lica..uplne flakate aj jazvy mam,ci jamky ci co to je..nepaci sa mi to..sice uplne take jemne ale ja ich vidim...fuj..hroznu mam tu tvar ☹ ☹ ☹ hlavne neviem ako sa zbavit flakov,tie ma teraz strasne trapia...

a este..existuje aj nejake liecenie,akoze kupele alebo co kde sa cisto liecia len taketo kozne veci??nepoculi ste o niecom takom?

anabelka8
25. apr 2009

debi
no aj práve teraz popíjam šampus, ale to je také soft, tak to by nemalo uškodiť
ja osobne som nepočula o takom liečení či kúpeloch, ale už vymysleli ludia vselico, tak i takéto niečo podla mna je
ach, dnes je u nás Polemik ,tak rada by som šla ☹ ale ach..ved viete ako to je

sweety22
25. apr 2009

debi a nemyslis tymi jamkami zvacsene pory? lebo ja ich mam teraz tiez nejake vyraznejsie a to mi uz vyrazky zmizli. s tymi flakmi asi netreba moc chodit na slnko,treba ich kremovat. ale asi to bude tak ako pise joe1,ze to zmizne postupne samo,aj ked ja uz fakt neviem kedy... 😒

debi7775
25. apr 2009

sweety kebyze vidis ako vyzeram..ako s nejakou chorobou..fakt ze bez makeupu ani smeti nevynesiem ☹ uz patlam na to vselico..ale ta plet vyzera zle..

dnes som citala ze v smrdakoch je liecenie kozne..ale dost drahe to tam je ..lieci sa to pomocou vselijakych uabalov ale hlavne pomocou silne minerali.vody..sodik...

anabelka polemik??ja ich milujem..ten by som si nenechala ujst ani koli pleti 😉 u nas bude majales coskoro..dufam ze sa tam ukazu 🙂 🙂

tena
25. apr 2009

AHOJ:
MALINKASOM: Ak je tvoja dermatologicka dlhodobo pn, musi ju ktosi zastupovat/nemyslim v rovnakej ambul.ale niekde mimo/, nej.iny kolega.A jeho by bolo dobré poziadat o dalsi predpis liekov Roac. s tym, ze povies Dr., že ideš mimo SK a spravia ti krvne testy po navrate, trebars o 3 mes.HM? môj názor.Ale, či sa nájde niekto, kto by mal doma zvyšné bal. Roac.? Neviem, asi len tí, čo to vzdali...Držím palce.Ps. ale je fajn, že to berieš zodpovedne a nechceš toho nechat🙂

ankam
26. apr 2009

malinkasom urcite tvoju DR musi niekto zastupovat 😉 alebo aj obvodny to nemoze predpisat?ak mu ukazes papiere ze to beries?

joe1
26. apr 2009

Baby, tie fľaky spoľahlivo miznú na miestach, kde už je pokožka 100%tne vyčistená aj vo vnútri, kde už neprebiehajú "čistiace procesy", mne sa trochu začervenali niektoré miesta, ktoré ešte vo vnútri nie sú 100%tne vyčistené, je to normálne, zrejme chcú ísť von ďalšie nečistoty z vnútra. Až keď je pokožka čistá aj vnútri, potom sa začne regenerovať, zotavovať - čiže začnú miznúť aj fľaky. Ja mám dnes akúsi divnú pleť, suchú, nadmierne veľké póry oproti posledným dňom a začervenanú na niektorých miestach, takže žiadna sláva, posledné cca 3 týždne som si to užíval, ale liečba zďaleka neskončila ☹ Ale kľudne to môže byť zasa super trebárs tak o dva dni, aspoň u mňa to tak vyzerá, ako na hojdačke, ale prevládajú tie lepšie dni. Čiže to som chcel povedať - fľaky začnú miznúť až po vyrážkach, ale nie len po nich ale aj po všetkých nečistotách, ktoré ešte sú vo vnútry a derú sa von. Kľudne vám niektoré fľaky môžu zmiznúť až po skončení liečby takže žiadna panika 😉

joe1
26. apr 2009

debi7775: Možno by pomohla aj soľná jaskyňa. A sú rôzne kúpele, kde sa liečia kožné problémy ale ani tak nie akné ako skôr rôzne exémy a podobne. Napr aj v tých Smrdákoch ako si spomenula, ale všetko je to dosť drahé a uspokojivý výsledok sa málokedy dostaví. A pred začatím liečby Roaccutane si nebola napr pri mori, že ako na tvoju pleť pôsobí more a slnko? Mne to dosť pomohlo krátko pred začatím liečby ale len dočasne, ale vzhľadom k tomu, že nechodím k moru 4x do roka ako angláni alebo amíci, tak to nie je žiadne riešenie, pomôže jedine ten Roaccutan, už to vydrž, ja momentálne vyzerám ako debil, ale moc ma to neštve, lebo viem, že zasa bude dobre a budem si to užívať 😉

anabelka8
26. apr 2009

Asi som tu ešte nespomínala, že sesternica brala Roa, pleť sa jej naozaj zlepšila asi tak po pol roku, ale zlá správa prichádza, vrátilo sa jej to asi po roku, tak opäť berie ROa.
Mimochodom, ja som pleť mala v docela fajn stave, ale teraz je to dosť zlé 🙂 Milý Roacutann. 😎 Ale zas na druhej strane, nech sa mi to vycisti vsetko a budem mať čistú pleť aj z vnútra. I tak nikam nechodím, nešla som ani von, ako som spomínala predtým, že pojdem 😖

joe1
26. apr 2009

anabelka8: Tvoja sesternica dosť pravdepodobne nevybrala dostatočnú dávku lieku, preto sa to zrejme vrátilo.

debi7775
26. apr 2009

joe bola som pri mori..jasne ze som mala nadhernu plet..ale co z toho ked ono to potom po lete zase ide k horsiemu vzdy..ale to aku mam plet teraz..to sa neda ani zrovnat,teraz vyzeram ako debil,fuj,hrozna tvar..tie flaky sa nedaju ani zakryt!!citala som o bioderme white objective co myslis ty?

ankam
26. apr 2009

debi mne na flaky pomohlo slniecko 😉

debi7775
26. apr 2009

ankam ja ti neviem..ty si ale nemala tak vela ako mam ja..ja na licach snad nemam ani miesta bez flaku... 😒 ☹

ankam
27. apr 2009

noooooo tak to ja potom neviem 😒

lucyy01
27. apr 2009

debi, citala som si o tej bioderme white objective a myslim ze to by mohlo na tie flaky pomoct...ja by som sa na tvojom mieste spytala koznej,ci s tym nema skusenost alebo aj v lekarni ti poradia 😉

gizela66
27. apr 2009

ahojte🙂 ako tvaricky?... no mne sa uz skoro ziadne vyrazky nerobia, sem tam jedna, len jazvy mi ostavaju... a kozny povedal, ze ani po case nezmiznu, takze tak... ze mozno po pol roku po liecbe sa to bude dat odstranit laserom... a dal mi 20 rano 10 vecer a nie som este na ten vecer zvyknuta, aj zabudam sem tam:D kutiky sa mi doteraz voobec nerobili a teraz sa ani usmiat poriadne nemozem jaaaj... a stale mam plny nos, krvavy a tak... ale tvar mam hladku ako babatko az na tie flaky... dufam ze taka po liecbe nebude (flakata), ale hladka moze ostat🙂 😉

joe1
27. apr 2009

Debi podľa mňa sa teraz - pokiaľ nemáš ešte poriadne prečistenú pokožku aj zvnútra - vôbec neoplatí investovať do takých drahých výrobkov od Biodermy - nič ti to nepomôže teraz, keby si aj pár fľakov možno zakryla, ešte sa objavia nové, pretože pleť vnútri ešte nie je vyčistená a celkovo, ja mám s takými výrobkami len zlé skúsenosti - prachy v keli a účinok žiadny. Super kombinácia by bola skončiť s liečbou tak na prelome apríl-máj a v auguste ísť na dovolenku k moru...

debi7775
28. apr 2009

joe ale ja sa bojim ze tie flaky potom zhnednu..a budem flakata ale flaky nebudu cervene ale hnede ked sa opalim..vies co myslim..skratka take typicke pigmentove skvrny..aj ked ja koncim uz teraz o 2 dni s liecbou a na dovolenku sa v lete chystam takze by to teoreticky slo..a ty flkay co,mas ci nemas? 😒

debi7775
28. apr 2009

gizela mne sa tiez uz urobi len sem tam nejaka...ale tie flaky to je des!a kozna povedala ze to trva polroka az rok kym flaky zmiznu,ale ze do polroka urcite netreba nic robit,ani laser ani peeling,nic,nechat ju tak 😒

gizela66
28. apr 2009

no ved bodaj by zmizli.... 🙂

ankam
28. apr 2009

debi neboj sa vobec ti tie flaky nezhnednu a zmiznu,neboj sa.

lucyy01
28. apr 2009

debi,ty uz len 2 dni??to je super,takze si liecbu stasne dotiahla do konca 🙂 neboj,tie fliaciky zmiznu a plet budes mat zachvilku ako babetko🙂