Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

debi7775
16. feb 2009

nicoolinka:hej to je ale zvlastne ..lebo davka by sa mala zvysovat nie znizovat..a 4 mesiace su malo na taku malu davku pretoze nato aby sa ti to nevratilo musis vybrat cca tych 120 az 150mg na kg..a podla tvojej davky vazis asi tak 35 az 40kg...viac nie...no ale kozna vie asi najlepsie co a ako... 😖

janestastnica
16. feb 2009

debi - kolko stojí ten skinoren ?? ja mám tiež červené flaky po vyrážkach, a chcem aby to zmyzlo .. 🙄 😖

nicoolinka
16. feb 2009

no ja neviem.. pytala sa ma kolko vazim.. mam 177cm a 61kg.. aj minule a aj dnes sa ma to pytala.. minule mi hovorila ze mi da najprv 30.. a ted mi povedala ze mi da rovno 40.. a neviem preco znizovat.. uvidime co to bude po tom mesiaci a pak sa jej na kontrole opytam 😖

miriamka
16. feb 2009

Baby,a tieto lieky vam da kozna na vyziadanie?Alebo kedy sa pre ne rozhodne?A ako je to potom po vysadeni,nevrati sa to uz?

miova
16. feb 2009

no mne ich dala na vyziadanie.....lebo ked som sa o nich dozvedela-tak som bola ako posadnuta nimi.... 😀
No ale predtym som jej samozrejme napisala na papierik,co vsetko som uz na tvar pouzivala a nezabralo nic.
Ona na to ze tak po tomto co som mala-uz mozme nasadit Roaccutan 😉 tak som bola cela happy

Ja beriem zatial 30mg. 2mesiac som zacala-co sa mi zda malo 30mg
baby najviac ma sere ze ideme v lete na dovcu-a co s tym?ked ja sa chcem opalovat 😒

janestastnica-aj ja mam skinoren a myslim ze je na predpis iba.Mne ho automaticky napisala k tym tabletkam
A tie cervene flaky mam aj ja a su strasneeeeeeeee

janestastnica
16. feb 2009

a pomáha ten skinoren?? už ho mám aj ja .. 😉 🙂

miriamka
16. feb 2009

A baby, aku formu akné máte?Alebo máte len fliaciky po akné?Naco sa vlastne tieto lieky predpisuju?

miova
16. feb 2009

juj co ja viem ci pomaha???asi nie,skor tie tabletky.S tym kremom to bude asi dlhodobejsie 😒
uz mesiac mastim jeden flak a este stale ho mam cerveny 😀

miriamka ja som nemala nejaku tazku formu akne.ked idem ku koznej-tak vidim aj horsie pripady-skoro zjazvene tvare 😕
tak az take som to teda nemala,ale stale ma to akne trapilo a skoda ze som skor neobjavila tie tabletky...
No a uz mam aj tie flaky po akne-co si to stale vytlacam 😝

miriamka
16. feb 2009

No ja teraz skúšam na noc konopný krém na akné...uvidím či pomoze,a tiez uzivam vitaminy BIO Akne...tak som zvedava.
Ale rozmyslam na tymito liekmi,ci to koznej nepoviem nech mi da.

debi7775
16. feb 2009

miriamka:ahoj tak kedysi sa predpisovali len na take akne po ktorych ostavali jazvy..ale napr ja som mala lahku formu a tiez mi ch dala..lebo stale som si tvar musela niecim natierat..aby som sa nevyhadzala..a starat sa o nu a tak..a po tych tabletkach ti staci len cista voda a obycajny krem na tvar..akne uz mat nebudes 😉 tie lieky su ale dost silne a nesmies otehotniet..ved kozna ti vsetko povoie o nich..aj v letaku sa docitas aj na nete vsetko..

debi7775
16. feb 2009

janestastnica:viesco tak trochu aj ano..pomaha..nejak neregistrujem uz ani co pomaha a co nie 😀 aaale stipe z neho tvar,treba zatat zuby 😎 a ked budes pouzivat pravidelne vecer aj rano tak pomoze..ja som si ho na zaciatku davala len tak ze sem tam,dvakrat do tyzdna a tiez sa mi zdalo ze nejak nepomaha ale teraz ako ho pouzivam pravidelne tak vidim vysledky 😉

joe1
16. feb 2009

miriamka: Tak tie tablety BIO Acno, ktore spominas, mne teda nezabrali ani len trosicku... dalsia komercna blbost.. ale mozno ako udrzovacia kura po tom Roaccutane to moze mat nejaky slaby ucinok, predsa len - su tam vitaminy B

joe1
16. feb 2009

debi a ten Skinoren je teda dobry na cervene flaky? Hmmm, tusim by sa mi zisiel... bo vyrazky uz zmizli vsetky, ale stale ma cosi vytaca na to xsichte :D zopar cervenych flakov, takze prave na to je ten Skinoren dobry? To ta moja "expertka" kozna mi take veci nevravi 😀

debi7775
17. feb 2009

joe1 :no ono to je ze bieliaci krem lenze to si ho mal pouzivat pocas akoze liecby,ked si este akne mal 😒 neviem ci ti ho predpise este teraz..a ci by ti vobec pomohol..nejaky velky zazrak to nieje 😖 ale pokial ho pouzivas pravidelne tak fakt pomaha,mam to overene este z minulosti..nic ine som okrem neho nepouzivala a cervene flaky mi neostavali nikdy..ale vsak hlavne je ze akne nemas,tie flaky po case vyblednu a cez leto sa aj opalis kusok...to uz nieje nic hrozne 😉

janestastnica
17. feb 2009

debi - ti ten skinoren používaš aj pod make-up ?

enjoy
17. feb 2009

ahojte, debi7775 mne praveze ten skinoren koziarka predpisala az po douzivani acnenorminu, dovtedy som sa nim nenatierala. povedala mi, douzivate tabletky a potom prejdeme na skinoren a to bude zaver liecby. takze myslim ze joe1 este nema nic stratene, mne to zabralo. inak zaujimave ze pomaly co ina koziarka to iny nazor a pristup k liecbe. ja som liecbu brala dokonca 10 mesiacov, s cim som sa este nestretla, vsetci v mojom okoli tak 4 - 6 mesiacov a mne kozna teda dopriala. ale verim ze vedela co robi, radsej nech sa ti prelieci poriadne, ked uz...
janestastnica- co sa mna tyka, nedavala som si ho pod make up, iba na noc alebo doma ked som bola odlicena, nechcela som na to davat make up aby to nevytvorilo spolu nejaku reakciu na pleti.

miova
17. feb 2009

no a ja ten skinoren mam uzivat len vecer.......davat si ho aj rano?uvidim este 😒

miova
17. feb 2009

a tlacite si tie vyrazky ked sa vam spravi nejaka???Lebo ja som trdlo a ja musiiiiiiiiiim a potom tak aj vyzeram-doryta jak..... 😝 😝 😝 😖

miova
17. feb 2009

joj a este som zabudla.Tie vyrazky,preco prave musia vychadzat cez tvar.....to fakt neviem.Preco nie cez chrbat alebo ja neviem,zadok 😀 😀 😀 😀 ale akurat tvar co je vsetko vidiet

eweline
17. feb 2009

mne kožný predpísal tiež skinoren som si ho dávala prvé dva mesiace iba ma z neho štípala a svrbela tvár tak som sa na to vykašlala teraz si ho vobec nedávam iba sa natieram krémom effaclar H je uplne super neviem či to je z neho alebo z roac. ale tie červené flaky miznú a je to už uplne super.

enjoy- vieš ono to všetko závisí od toho akú formu akné máš na začiatku a ako rýchlo ti to začne zaberať a či máš vobec fázu zhoršenia. Mne kožný povedal že predbežne to vidí na pol roka keby tam aj bolo mierne zhoršenie ak by bolo zhoršenie večšie tak to bude trvať dlhšie. zatial to užívam 2,5 mesiac žiadne zhoršenie neprišlo (dúfam že ani nepríde) a som takmer bez akné už iba pár vriedkov čo mi zostalo a to čakám tak ešte mesiac a mohla by som vyzerať jak človek a nie jak pupáková zrúda.

nicoolinka- ja ti poviem že ja mám 175 cm a 64kg a tiež beriem 40mg na den, ale je trošku divné že po čase ti chce dávku znížiť bo tá dávka sa skôr zvyšuje ale zase iná kožná iné skúsenosti ved uvidíš ako ti to zaberie. a aj tak ved najvyššia dávka je ak sa teda nemýlim 60mg na den takže by ti ju mohla zvýšiť ak by ti to nezaberalo. ale ved uvidíš časom.

😉 tak prajem čo najskoršie vyliečenie.

enjoy
17. feb 2009

aj mna prekvapila terapia co navrhli nicoolinke, so znizovanim som sa nestretla u nikoho co poznam. u mna sme tiez isli len a len smerom hore s davkou a potom som mala par mesiacov 60 mg, co bol strop. nasledne na to sa uz nic neznizovalo a liecba sa ukoncila na 60 mg davke. ja som stale cakala ze sa to bude postupne znizovat pred vysadenim lecby, ale nebolo to tak.
eweline - ja som mala stredne tazke akne, aj celkom priaznivy priebeh hojenia, ani som nemala nejaku dlhu a brutalnu fazu zhorsenia, tiez po 2 mesiacoch uz to vyzeralo uplne super, vela ludi si vsimlo zmenu a skladali komplimenty, tak neviem preco som mala az 10 mesacnu liecbu. tak dufam ze mi to nejako neposramotilo zdravie, zatial som ok, dufam ze to tak aj vydrzi. dokonca poznam babu s naozaj tazkym akne ktorej acnenormin nezaberal a museli jej nasadit k nemu este kortikoid- prednison a aj tej povedali ze maximalne 6 mesiacov ju budu acnenorminom liecit a potom uz staci.
effaclar H, to je pripravok od La Roche? mam s nim skusenosti, mna osobne ten krem dost vysusoval, ale pena na cistenie pleti effaclar bola uplne super. 🙂

nicoolinka
17. feb 2009

Neviem veru, vsak ked ku nej o mesiac pojdem opytam sa. 🙂
A chces sa opytat.. po akom dlhom case sa vam asi objavili prve tie vysusovacie priznaky - pery, sliznice atd..? 😝

miriamka
17. feb 2009

No ja este skusam teraz ocistnu kuru...pijem vela zihlavoveho caju,ked je vyrazka dam AKNEPUR taky zasyp a plus vitaminy a uvidim,ci to zaberie.Ak nie,idem na tieto lieky,a hadam mi ich kozna napise.
A co je vlastne dovodom akne?

janestastnica
17. feb 2009

miriamka

žihlavový čaj pôsobí ako očistná kúra ?? .. aj ho cukríš ? .. rada by som vyskúšala .. ako to funguje ?

miriamka
17. feb 2009

Zihlavovy caj precistuje krv...a mam odskusane ze ked ho pijem denne aspon liter,plet je naozaj lepsia.A necukrim ho,len normalne zalejem a potom pijem.
Takze teraz si dam opat detoxikacny tyzden ked budem pit denne 1-2 litre zihlavy,a uvidim,ci sa to opat zlepsi.

nicoolinka
17. feb 2009

..dovodom akne su jednak nezrovnalosti, toxiny v tele, ktore si vyberaju tvar ako vyvodove pory.. ale jednak na tom velmi ale velmi zalezi aj psychika cloveka.. predsa neboli by len tak, keby nie je nieco v poriadku.. ci uz vnutorne alebo dusevne.

miriamka
17. feb 2009

Nicol,ja si myslim,ze su to najma hormonalne nerovnovahy...potom alkohol,fajcenie,stres a v neposlednom rade nedostatok tekutin.Toto mam otestovane na sebe.
Ked som bola tehotna a po porode pokial som kojila som mala plet ako babatko!A teraz opat des 😔

monkka
18. feb 2009

Cauko. Tak ja som zacala s Roaccutanom vcera, kozna mi kazala jest tabletky rano po jedle. Kedy ich uzivate Vy? Ja mam na rano len jogurt, tak neviem ci by som to nemala uzivat radsej po obede.

enjoy
18. feb 2009

ahojte, este pridam z vlastnej skusenosti ze aj problemy so zaludkom, prekyselenie zaludka a poruchy travenia vedia s pletou narobit riadne sarapaty.
monkka ja som to uzivala tiez rano po ranajkach, podla mna sa nic nestane ked si roaccutan uzijes az poobede, ked mas pocit ze uzitie po jogurte neni uplne to prave "po jedle". hlavne je kazdy den uzit davku co mas naordinovanu a nezabudnut na to, s tym som na zaciatku mala trochu problem kym som si zvykla na pravidelnost, najlepsie v tom istom case. mne to vyhovovalo rano, som si liek doma uzila a cez den som uz na to nemusela mysliet. 😉

miova
18. feb 2009

ahojte.
No ja beriem davku 30mg na den.Ale kazala mi brat 20mg rano a 10 vecer.Vy to beriete spolu?hmmmmm musim sa popytat jej na to.
Ten zihlavovy caj som pila aj ja-mozem povedat ze na cas mi pomohol,ale potom mi uz nepomahal......Tiez som len taky bez cukru pila
monkka mozes aj po jogurte.tie tabletky sa najlepsie rozpustaju v mliecnych vyrobkoch 😉
ja obcas zapijem mliekom