Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

miraaa
26. máj 2009

ach strasne som nespokojna s tvarou viete poviem vam takto ja som si tu tvar oholila.).. prepactee ja som nemohla te chlpky boli vasie ateraz mi te jazvy vidno bose co mam s tim sprawit?.)je to strašne:( achhhh vyzeram ako kkt....

didlinka88
26. máj 2009

miraaa nabuduce to uz nerob, lebo ti narastu este vacsie a hustejsie...ked tak chod k nejakej kozmetizke a ta uz bude vediet co s tym a odstrani ti to s nejakymi voskovymi pasikmi..este viac si podrazdis pokozku ked bude takto skusat..a po skonceni Roa ides aj tak na kontrolu ku koznej tak tej sa spytaj co je pre teba vhodne na odstranenie tych jaziev a podobne, lebo my nepozname tvoju plet, tak je to individualne... a aj tak vsetky kozne zasahy sa robia na jesen alebo v zime ked je po sezone a nesvieti slnko...takze aj tak pol roka musis vydrzat..

allahan
26. máj 2009

miraaa: A môžem sa opýtať, koľko máš rokov?

gizela66
26. máj 2009

allahan no ja poznam take pripady tak preto som to napisala....

didlinka.. tak to neviem, nemam s tym skusenosti:D ale tak ci tak to telu si myslim neprospieva, ja sa nechystam brat ani som nebrala... mozno ze tiez raz budem musiet🙂

miraaa no teraz pockaj ked ti zacnu rašiť 😀

miraaa
26. máj 2009

pre didlinka- no tak ano ale preco az v zime jaj ja uz to nevidrzim mam ds tohoo taku debku strasnu mam strasnu plet NAJHORsiu.. ked sa mi to vratii ja sa zastrelim a te chlpi to je strasne.. ja uz nevladzem..............

miraaa
26. máj 2009

alllahan-mam 14 rokov. .a taketo debky uz mám rok.....neznášam akne..:( neznášm svoju tvár...

miraaa
26. máj 2009

gizela-bude to zle vsak? Jaj uz chcem skapat........

ankam
26. máj 2009

dievcata dakujem
Ze beriem lieky........a ake to je na dedine?a ake beries lieky a naco su ti?atd atd......tu je kazdy zvedavy,ach jaaaaaaaaaaaj 😖 🙂

miraaa
26. máj 2009

prečo jednoduchpo akne existuje prečo nemozem mat peknu plet.. mna uz to nebawi stawat rano skor a jebat na seba kilo makeupu aj ked to nezabera. ......

ankam
26. máj 2009

miraaa ja uz neverim ze to zaberie
strasne ma bolia oci z toho a nos a pery
uz 5 mesiac a nic nezabera....aspon na akne nie

lucyy01
26. máj 2009

Miraaa,,ved si mi posielala fotky a mas tu plet kraaasnu!!!ten Roa ti vazne pomohol,ved si to mala predtym dost zle ale podla fotiek teraz-fakt mozes byt rada..a este po vysadeni ma roa asi 2 mesiace ucinkovat tak sa neboj!!este sa to urcite vylepsi 😉 a treba aj mysliet pozitivne..nebud z toho taka nestastna lebo aj tie depky ti nebudu robit dobre na plet...skus aj ty caje pit,take co cistia krv,napr.zihlavovy-ten je dobry,nepapaj moc sladkeho,vyprazaneho a mozno ti pomoze aj to ked trosku zmenis jedalnicek..neviem ako inak by som ti poradila... ☹ ja by som aj ten aknecolor zmenila,aj ked si ty hovorila ze ti vyhovuje..no ja si myslim ze ti zbytocne upchava pory,je husty a potom ti nedycha plet..skus nejaky iny make-up vyskusat,ved za pokus nic nedas..ja mam od Maybeline Dream satin liquid,odtien sand 02,to je taky primerany odtien...nestoji ani vela,ja som ho kupila za 300Sk. a tie jazvicky vymiznu casom,zajdi za nejakou dobrou kozmetickou a ta ti poradi co a ako..len teraz na leto sa asi len take menej drasticke zasahy do pleti mozu robit...neboj,urcite bude vsetko dobre,,ale hlavne sa uz nikdy nehol,teda nohy a ostatne casti tela mozes 😉 ale tvar uz nikdy!!!behni ku kozmeticke,ta ti pomoze s tymi chlpkami...
Drzim ti palceky a prajem viac optimizmu,hlavne sa takto nestresuj,viem sama ake to je,tiez som plakavala kvoli tvari,no vzdy moze byt aj horsie!!! 🙂 😉 a ty mas este len 14 rockov,ja uz mam 21 a s akne sa trapim od mojej 14-tky ☹ 😒 😠 😖 😢

allahan
26. máj 2009

miraaa: no, tak to je dosť zaujímavé, že Ti kožná predpísala Roa, keď si ešte taká mladučká 😲 Neviem, či to nebolo moc predčasná, možno by si z toho ešte "vyrástla" sama, bez takéhoto veľkého zaťažovania organizmu 😨 Mne kožná vravela, že sa to predpisuje hlavne dievčatám a ženám, ktoré už máju za sebou všetky hormonálne zmeny spôsobené pubertou, lebo tým mladším (hlavne pod 20 rokov) sa to môže upraviť aj samo. ....a zas na druhej strane, pri tých starších je oveľa oveľa menšie riziko recidívy. ...a presne ako písala lucyy01, je hlavne dôležité, aby si sa pokúsila myslieť pozitívne. Stres a depresie zle vplývajú na stav pleti a to za tých 15 rokov, čo sa trápim s tou svojou ja, už veľmi dobre poznám. Ja osobne som síce kvôli svojej pleti asi nikdy neplakala (aspoň si nepamätám). Ja som sa s ňou proste zmierila a od času, čo mám malého synčeka si dávam make-up fakt len pri zvláštnych príležitostiach. A to som si v tvojom veku a do takej 20 veru nevedela predstaviť, že by som vyšla von "nezamaskovaná" 😉 ....no, fakt skús myslieť pozitívne a určite bude všetko lepšie 🙂 . Aj na svoju pleť sa potom pozrieš z iného uhlu a zistíš, že je to fakt lepšie 😉 . Držím palce 😀

gizela66
26. máj 2009

ale coby to bolo zle, vsetko bude dobre!:D 😉

ankam... no lieky na akne.. a co je na tom? coze na dedine to nemoze nikto mat?:D sak nech si hovoria co chcu 😝

ankam
27. máj 2009

ja ich beriem potajme,tak nebudem o tom vykecavat susedke.....atd. 😀

miraaa
27. máj 2009

pre lucy-ano posielaal som ti pekne fotky.. vieš ale na fotaku secko nevidno vazne odfot sa a porozvnaj zo zrkadlom no pouzivam acneclor neviem ci mam zmenit.. ale mam te jazvy a taku drazticku plet.. jaaaj.. take debky mam s tohoo.....a dneska som bola u koznej no takze aj na krv.. zajtra dojdu vysledky.. predpisala mi krem DIFerin ci ako ... a to len vecer zevraj je to ako tabletkyy len v kreme ci co... no a tabletky este 4 a uz STOP:. varovala ma ze 10%= sa to moze vratit ale zatial jej pacientkám sa to nevrátilo.. no pri mojom štastí si myslím ze sa mi to vráti. bojím sa toho bo ja to potom už asi neprežijem.....:(... nieco sa mi vihodilo na rukach ale take s slnka ale na to mi dala tieš krem.. no te chlpkly ma fakt stvali bolo to strasne.. ach no ku kozmeticke?.. ach dufam ze sa mi este zmeni tvar ja fakt budem najstastejsi clowek.. to je jedine co ma trápi:(... a Dakujem lucka... ty máš problem od 14? ale urcite nemás taku hnusnu plet ako ja:( 😔

miraaa
27. máj 2009

pre allahan-Vieš ona mi vravela no mi sme skuali všeličo nic nepomohlo ona je skvelá dochtorka predpísala mi to a už to berem 10 mesiac... už je koniec.... liecbi dneska som bola na krwi... a.. dala mi krem nieco ako tieto tabletky.. ale len na večer... vrawela ze z jazvicka mi asi nic nesprawiii ale ze asi potom plelignom ci co.. dufma ze mi zmiznu... vieš.. mojim snom je fakt ma peknu tvar nechapem... nektore baby ze nemaju ani jeden pupááčik nechapem tomu.. a vlastne na čo existuje aKNE?.... len robi z ludiii obludy.. .a ani nevieš kolko krat som chcela skoncovat s mojim životom.. to ako som sa hambila ako vyzerám niečo strašné..:(kebi nemusim si dawat make-up tak si ho ani nedávam najradsej bi som tu kozmetiku hodila do kosa kebi mam peknu plet:( 😢 ach vies koko krat som si verila.. ze bude lepšie.... hm ale vzdi mi nieco alebo niekdo povedal ze nie... alebo porste som to zistila sama....ty bereš volake tabletky?

miraaa
27. máj 2009

pre ankan-Aj mne zo zaciatku secko bolelo aj litka.. očiii suche pery strašne.. to si zvikni furt ma bolela hlawa furt plný nos... debky.. až samovražedné sklony.. dakedi som fakt malla chut sa na vsecko vyjeb*t... a skočit si to pod vlak.. všecko te tabletky. ale vravim vazne pomahaju...

miraaa
27. máj 2009

No ahoj te!.....Prišla som od dochotrky.. brala mi krv.. noooo doberem už te 4 tabletky a je KONIEC S ROACCUTANOM...... predpísala mi krem-DIFFERINE 1 krat večer si to natierat ževraj je to niečo ako tabletky len v kreme.. no a urcite asi aj slabšie... a este mi dala krem AFLOderm ale to na ruky bo sa mi tam nieco vihodilo zo slnka 2 krát denne si to mám natierat.. vravela mi aj ze uo 100% percent sa 10% ludi s touto liecbou ROACcutan vratilo akné.. pri mojom štasti je možne že sa mi to vráti ale budem DUFAt a tajne verit že nie.... to bi som už ozaj neprežila kebi sa mi to znova vrati.. kebi sa mi to vrati tak bi mi zase dala ROACcutan a zevraj bi sa to už potom nemalo vratit.. len ja už nechcem te tabletky.. je to moc na pischiku... ak to dobre píšem.. tak dufam a verím že a mi to nevráti... ach budem vas informovat ked sa nieco stane... 😖

lucyy01
27. máj 2009

Miraaa, aj ja som pouzivala niekedy Differine gel, po dlhom case to bol jediny kren ktory mi zacal pomahat...len ako vsetky kremy,asi po roku prestal ucinkovat..tak mi ho na cas zmenila a teraz ho mam znovu.dost vysusuje,tak si ho natieral len v takej uplne jemnej vrstve...ale nie su to antibiotika ani nic take,s takymi ti nemoze teraz po liecbe zatazovat organizmus 😉

anabelka8
27. máj 2009

ahojte, dlho som tu nebola, hnusné maturity ☹
Nedávno mi robili krvné testy, na počudovanie som ich mala dobré, vždy som mala dačo s pečeňou alebo cholesterolom, teraz nič. Na cholesterol pomáha zelený čaj, ja som si ho velmi oblúbila a keď som doma celý deň, tak za deň padnú aj tri.
Pleť mám ale strašnú 😒 Ľutujem, že som si ROA dalla, lebo mám samé podkožné vyrážky, flaky, a ked mi aj jazvy ostatnu, tak hrôza. 😖

ankam
27. máj 2009

miraaa a ako dlho uz to beries?
treda tie samovrazedne sklony sa mi nepacia-dufam ze k tomu nedospejem 😠 😖

anabelka ja som uz tiez niekolkokrat olutovala.Nemam to uz take strasne ale sa to ani nejak nelepsi.......

allahan
27. máj 2009

ankam: joj, to si viem živo predstaviť, ako sú tetky "vševedky" zvedavé, prečo, načo, začo 😖 . Ja by som asi povedala, že to mám zo slnka 😝 Teraz v jarných a letných mesiacoch sa na to našťastie dá vyhovoriť 😉

miraaa: No, mať krásnu pleť je snom každého človeka, ktorý sa trápi s vyrážkami 😖 Tak isto ako je snom človeka s rovnými vlasmi mať vlasy brčkavé a ničí si vlasy trvalou; a snom "brčka" je mať rovné vlasy a tak si ničí vlasy žehlením ☹ Tak to proste na svete chodí, len s tým, že vyrážky nechce mať asi nik. A tak si to musíme poniektorý odskákať aj za tých "čistopleťových". Ja som ináč tiež nikdy nepoužívala klasické make-upy, ale rovnako ako Ty som si dávala (a aj si dávam, keď sa chcem trochu zamaskovať) Acnecolor. Ja osobne si miešam tmavý so svetlým, aby som nebola ani moc bledá, ani moc tmavá 😉 a som spokojná 🙂 .....hoci keď ho použijem, nemôžem si obliecť na vrch nič biele, lebo by to hneď bolo hnedé 😖 . No, veľmi Ti držím palce, aby sa Ti už vyrážky nevrátili. Musím povedať, že si toho teda zvládla dosť, keď si ich brala až 10 mesiacov 😲 , ale pri Tvojom veku to asi treba brať dlhšie a v menších dávkach, aby bol účinok dlhodobejší. ....a ak by predsa len, tak by som na Tvojom mieste nehádzala "flintu do žita", však život je krásny a môžeš byť šťastná, že si inač zdravá 😉 . A keď bude fakt treba, užiješ ešte jeden cyklus a budeš to mať na stálo, ako Ti aj lekárka povedala 😉

allahan
27. máj 2009

miraaa: ....ešte som zabudla odpovedať 😕 . Ja beriem teraz 13. deň Roaccutane

allahan
27. máj 2009

anabelka8 a ankam: hmmmmmm, ani ma nestrašte, že vám Roa nezabral ☹ Ja sa spolieham len naň a ak nezaberie, tak ma to fakt naštve. Nie kvôli pleti, ale kvôli tomu, akú záťaž pre organizmus tým podstupujem. A keby to nemalo zabrať, tak ma asi šľak trafí. To by som sa vykašľala na to a radšej si "zaobstarala" druhé dieťatko 🙂 . Tak hádam budem mať pozitívne výsledky liečby, aby som zbytočne nezabila liečbou rok "života" 😒 Pretože, keby mi to kožná nenavrhla, ja sa po ničom ani nejako extra neohliadam. Ja som so svojou pleťou už bola zmierená a aj moje okolie si už zvyklo, že vyzerám tak, ako vyzerám 😝 . Tak verím, že Roa zaberie a budem môcť všetkých prekvapiť peknou pleťou.
Neviem, či už ste to tu písali, ale môžem sa opýtať, koľko máte vy rokov? Anabelka8 Ty máš asi okolo dvadsať, keď si maturovala, že?

anabelka8
27. máj 2009

allahan
ja a ankam sme možno tie horšie prípady, nájdeš tu aj vela pozitívneho, ale to už hlavne v neskorších mesiacoch, ja osobne beriem Roa dva mesiace, teraz idem na tretí, pleť sa mi zhoršila riadne, tak ako asi u každého, takže to môžeš čakať i ty po prvom mesiaci 🙂 Ale na konci liečby budeme zrejme spokojné, ale na to si musíme ešte počkať.
No a mám okolo dvadsať povedzme 😀 Tento rok ma čaká 19-tka. Kožná mi ROa nechcela predpísať, lebo ja som nemala vyrážky, "len" podkožnú velkú vec. Ale mám ho, a už ho doberiem, aby sa mi pleť vyčistila.

miraaa
27. máj 2009

allahan-no ale ked som si ja tu tvar teraz riadne oholila sp rpeacenim je to strasne... mam ju moc drsnu a ke dsi dam makeup o hivlku je zase taka ako predtymm.. w tedy mi aspon dlhsie vidrzl mkae-up ale beztych chlpokoch asi nie.. moc nevidrzii a vidno secky jazvy... 13 den?: to je malo čakaj na zohrsenie a porom brutalne zlepšenie..ale ja nechapem moju tvar JE MOC MOC MOC MOC MOC MOC DIWNA:... vaázne... alebo ja si mylsim ze je pekna ale je strašna:( vela veci som koli tomu obetovala porste nepozerat sa ludom do oci ked rozprawas furt sa niekde pozerat nemozem taktooo zit:(.....

elizabethryb
27. máj 2009

Ahojte,
chodim kožnej už 1/2 roka a teraz mi navrhla liečbu roaccutanom. Chcela som sa spytať či ju nutne pri tejto liečbe nasadiť aj antikoncepciu? Mam problemy so štítnou žľazou, takže mi lekarka neodporučila užívanie antikoncepcie. Vie mi nikto poradiť?Diky

didlinka88
27. máj 2009

ahoj elizabet...a kolko mas rokov ak sa smiem spytat??

je to kazdeho osobny nazor..ale nikdy nevies co moze prist..a o spontanny potrat alebo velmi poskodene dieta asi ani jedna zena nestoji.. mne HAk pomaha udrzat hormonalnu rovnovahu a tym sa mi aj rychlejsie upravila plet..

didlinka88
27. máj 2009

miraaa... neber vsetko tak tragicky...co maju hovorit deti alebo dievcata v tvojom veku co su na onkologii a vypadavaju im vlasy a obocie a nosia satky..a maju aj kvoli tomu pozitivny pohlad na zivot...a ty tu kvoli nejakym pupacikom ides pachat samovrazdy...skus si zvazit priority, co je pre teba prvorade...a bud rada ze mas len akne a nie horsie veci..

PRE VSETKY: dievcata nepouzivajte dlhodobo Aknecolor...vsak ten sa ma pouzivat len lokalne a to len 2 tyzdne maximalne..a nie vy to capkate na tvar kazdy den namiesto makeupu.. vsak take dobre su teraz od roznych znaciek a ani nie drahe.. aknecolor fakt teraz nie je vhodny ked uzivate roa..potom sa necudujete ze mate flaky!!

elizabethryb
27. máj 2009

...neviem ešte stale neviem či sa mám na liečbu roaccutanom dať, brzdí ma pri rozhodovaní HAK.....možno keby sa pri tom HAK nemuselo brať, moje rozhodovanie by bolo rychlejšie......!!!