Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

didlinka88
27. máj 2009

zalezi na tebe a hlavne v akom stave je tvoja plet a ty..pretoze tym ze ti Roa bude liecit plet ty sa budes citit akoby nicil tvoje telo..

samozrejme uzivanie HAk nie je nutne pri liecbe Roa...len ides na vlastne riziko.. su tu aj baby co hormonalku neberu..je to samozrejme na tebe.. 😉

elizabethryb
27. máj 2009

nikdy som nemala problém s pleťou, ale posledný pol rok je to hrozné a v mojom prípade je to o to horšie, že som neustále v kontakte s ľudmi. Spievam v kapele a to vieš na podiu si stále na očiach. Už som vyskúšala rôzne bylinky, čaje a drahú kozmetiku, vždy mi to prešlo len na chvíľu. Za dva týždne mám ísť na kontrolu kožnej a mali by sme sa dohodnúť či mi roaccutal nasadí. Čo by si mi ty didli poradila ?

gizela66
27. máj 2009

elizabeth ja uzivam tie lieky uz piaty mesiac a antikoncepciu neberiem, je to na tebe, ale ty si musis dat pozor... kolko mas rokov? a ak ti nic nepomaha urcite sa na to daj 😉

gizela66
27. máj 2009

hmm ankam ale sak vsetci vidia aku mas tvar, ci nie? ja radsej kazdemu poviem ze jaaaj no hroznu mam tu tvar dufam ze mi pomozu tie lieky a potom sa tak na mna nekukaju:D... teda uz to nemam take hrozne ale predtym... lepsie ako keby si mylsleli ze mam nejaku chorobu alebo co:D

gizela66
27. máj 2009

miraa veru neber to tak tragicky a gramatika ti co hovori:D?

nebojte zlepsi sa to urcite 😉 😉 😉

anabelka a ako matury?

didlinka88
27. máj 2009

eli: ak nemas ziadne problemy co sa tyka telesnej stranky, co asi nemas ak kozna uvazuje nad liecbou, tak do toho urcite chod... Roa sice zatazuje organizmus, co je neprijemne, niektori maju horsie neziaduce ucinky, ini to nesu lespie..kazdopadne si najprv nastuduj co ta caka a neminie.. tu je stranka kde je vlastne cely letak vypisany..tak si to pozri.. ale ak mas problem s tvarou tak ako aj my ostatne, tak by som sa toho nebala a isla by som do toho.. 😉 vsak par mesiacov si nieco odtrpis ale vysledok za to urcite stoji.. pozri stranku.. 🙂

www.edusan.cz/dom_lek/lieky_zobr.php?id=488

gizela66
27. máj 2009

anabelka preco lutujes? ked uzivas dva mesiace si v najhorsej faze, ved bud trpezliva 😀

ja som nelutovala ani raz a to keby ste videli moju tvar... skoda ze som to nefotila...

anabelka8
27. máj 2009

gizela
maturyy..vrrr.. 😠 Ale tak zatial sa dá, 1,2 ešte zajtra ma čaka najhoršia časť..ekonomika
no neviem či si tu čítala moje príspevky, a celú historiu o mne :D Nemala som veľmi akné, len pár vyrážok, ale skúsila som ROA, kvoli tomu mojmu lícu. Tak teraz lutujem, bo líco sa aj tak chirurgicky riešilo. No a teraz som celááááá povyhadzovaná, 10 X viac ako som bola, čo ma serie a robí mi nervy 😀 , tak pre to ľutujem. Viem, že som to aj tak mala všetko vo vnútri, a teraz sa to dostalo na povrch, čo je dobré, ale i tak ma to hnevá 🙂
A som biela ako stena 😒 , rada by som chytila trošku farby a nemôžem.

didlinka88
27. máj 2009

anabelka..vydrz to..vsak aspon vidis co si mala vnutri v tvari..a ktovie ci by sa ti este na inom mieste urobila ta hrca, takto uz nikde nebudes mat ziadne mazove zlazy alebo budu aspon vysusene a budes vediet ze ta podkozna gula sa ti nikdy uz neurobi.. 😀 do not worry..!!

anabelka8
27. máj 2009

didlinka
hrča ešte stále nie je doriešená, ale súhlasím, určite je lepšie, že to beriem, ale zas aby mi nevyšla iná hrča, ked už všetko vychádza na povrch 😎 Ja sa tu len nervačím, ale určo ho doberiem 😀 Veď sa mi i tak musia vyliečiť tie vyrážky čo mám, a len tak samé od seba zrejme nezmiznu :D

miraaa
27. máj 2009

didlinka88 - vieš sice som sastna ze nemam rakovinu a nieco podobne ale s timto sa tiež neda poraidne zit ved ked na to zabudnem aosm rada niekdo im to pripomenie.. ako vyzeram...

miraaa
27. máj 2009

pre gizela666-Prepáááč že ám občas chyby no som s tohoo magor... ved ano neberem to tragicky len vždi ked mi ot niekdo pripomenie ale boše.. ved ja sa kukám od zrkadla každý den porste ja nemám na to svedomie vyzerat zle.. mna to trapi hadam nie?? vas nie?

sumienka2525
27. máj 2009

Ahojte baby.

anabelka: Hlavu hore , urcite sa ti casom ta plet upravi.

miraaa: Ani ja nemam po liecbe RO plet uplne cistu a poslednu dobu sa mi robia stale nove hrcky na oboch licach. A uz sa radsej nad tym ani nerozculujem aj ked to mam strasneee. Stres ti vobec nepomoze to vyliecit. Ja viem ze je to strasne mat celu tvar posiatu akne. Ale netreba mat z toho zasa velke depky,lebo ti nasadia este aj antidepresiva. A ako aj didlinka pisala su ludia co maju horsie problemy a choroby.

allahan
27. máj 2009

anabelka8: No, to že sa mi pleť po mesiaci zhorší, to prežijem. Ja som na to zvyknutá, len dúfam, že potom sa zlepší a už nikdy nezhorší 😉 A možno, že u mňa bude celkový priebeh iný, keď som od vás o niečo staršia a už mám za sebou aj tehotenstvo, čo je tiež veľká hormonálna zmena. Však uvidím a budem informovať 😉

elizabethryb: Hm, podľa mňa tiež nie je HAK nevyhnutná, pokiaľ nemáš partnera, alebo sa vieš ochrániť inak. A sú aj iné metódy antikoncepcie, než je hormonálna, napr. vnútromaternicové teliesko, to by podľa mňa tiež mohlo stačiť. Ale neviem, nemám o tom zaručené info.

didlinka88: ...môžem sa opýtať, akú máš Ty HAK? Lebo ja beriem Diane35 a chcem ju zmeniť, lebo mi vôbec nevyhovuje - býva mi z nej občas zle. A čo sa týka toho acneloru, keď som bola školáčka, bola to moja jediná možnosť ako sa trošku zamaskovať. Predpísala mi ho lekárka a nemuselo som ho celý platiť, tak to bolo to jediné, čo som si mohla dovoliť. A teraz ho používam fakt tak raz za 3 mesiace, a to len preto, že ho mám a nechcem ho vyhadzovať 😉 A fľaky zatiaľ nemám žiadne, myslíš, že ak ho použijem teraz pri liečbe Roa, tak sa mi môžu urobiť?

allahan
27. máj 2009

A ešte mám na vás všetky "jednu" otázku 😉 Mám v pláne si kúpiť nejaké mlieko s ochranným faktorom, najlepšie asi detské, aby som ho mohla používať spolu s mojím synčekom. Viete mi poradiť, aký OF by som si mala kúpiť? Stačí 30? Nie som svetlý typ, takže som sa nikdy ničím nenatierala a nemala s tým problém, tak je to pre mňa niečo nové 🙂 ....a myslíte, že by som mohla malého natierať mliekom s obsahom betakaroténu? ....a čo je lepšie, mlieko, či krém? Vopred ďakujééééééééém!!! 😀

gizela66
27. máj 2009

inak ja som zacala brat piaty mesiac a uz sa mi nerobia vobec vyrazky ale ani sa nejak nezlepsuje ta plet... a nie je bohvie aka pekna... flaky jazvy 😒

didlinka88
28. máj 2009

allahan...ja som brala tiez Diane a kvoli nej mi museli vysadit aj Roa pri prvej liecbe... teraz beriem Regulon a ten je pre mna vyborny..tak skus ten..ale Diane sedi malo komu..to su tam davky hormonov ako pre kona.. 🙂

ja planujem na leto len SF 15 nic vyssie..ja som tmavy typ a mam aj tmavsiu pokozku ked vykukne slnko, takze vacsi faktor nebudem kupovat..mozno len na tvar nejaky vyssi..a radsej pod slnecnikom..

a kolko ma tvoj maly rockov? a aky je fototyp? ja si pamatam ze my sme sestru ked bola babatko natierali detskou 15 zn. Nivea..je to super krem aj ja ho pouzivam.. a nikdy sa nespalila a to mala okolo roku... deti treba zvykat na slniecko a radsej castejsie natierat.. ale ak je tvoj maly skor bledsi typ tak radsej vacsi faktor..inak dobre skusenosti su aj s tym Daylongom..

allahan
28. máj 2009

didlinka88: No uvidím, čo mi navrhne môj gynekológ a prípadne mu skúsim navrhnúť ten Regulon. Ale jednoznačne Diane už nechcem ani vidieť 😠

Ja chcem to mlieko na opaľovanie tiež len na tvár, kvôli Roa. Mne ináč netreba. Ruky mám hneď hnedé (už aj teraz 😉 ) a nohy stále biele 😅 , takže tam mi tiež netreba. Ale chcela by som niečo spoločné aj pre mňa aj pre malého, aby som nemusela kupovať dve balenia a potom zas vyhadzovať, keď sa neminie 😒 .

Môj malý má 2 roky a skoro 3 mesiace. A žiaľ, pleť ani vlásky nezdedil po mne, takže je svetlučký po ockovi. Preto mu bude treba asi väčší SF ako 15. Je blonďáčik a má svetlú pleť. ...neviem, Daylong chvália, ale zdá sa mi moc predražený. Asi hlavne kvôli tomu, že ho tak "uznávajú". Skôr by som asi skúsila tú Niveu alebo Astrid, čo myslíš?

didlinka88
28. máj 2009

No tak to asi zo zaciatku vyssi ale ked uz bude v lete trosku hnedsi tak v pohode mu daj aj nizsi faktor, ide len v tom kreme aby sa nedostali tie skodliviny zo slnka do pokozky... ja som vzdy spokojna s niveou..nikdy som z nej nedostala ziadnu alergiu ani som sa nespalila...tak malemu potom nejaku 20 - 25 urcite mu nedavaj vyssi faktor..nech sa mu pokozka zvyka a mozno casom bude krasne hneducky uz aj na jar.. 😉

nasi znami maju dievcatko s bielymi vlaskami ako sneh a v lete je cokoladova ako cernosko..sa smejeme na nej...cize niekedy na vlaskoch velmi nezalezi.. tak maleho pekne na slniecko s klobucikom na hlave a nech si uzije leto a slniecko.. 😀

allahan
28. máj 2009

...takže myslíš, že aj mne stačí taká 20-25 na tvár, keď beriem ten Roa? 🙂

didlinka88
28. máj 2009

allahan..myslim ze ano..vsak ked beries tabletky tak radsej bud v tieni..nejake velke opalanie neskusaj, aby si nebola flakova..lebo tam kde mas akne tam ti zostane biele.a na telo ti to v pohode staci si myslim...
ja som s Roa absolvovala dovolenku v Chorvatsku a to sa mi dvakrat natierat nejako nechcelo a nic som nedostala ani rakovinu koze ani flaky..ale asi som mala len stastie..tak uz teraz tak riskovat nebudem..ale ja uz akne natvari nemam takze pojdem na SF 15 a tie moje blede nohy opalovat budem 😎

miraaa
28. máj 2009

pre sumienka2525-wed anooo prauda.. ja si to uvedumujem ale chcem mat už pokoj s tvAROU moc moc moc sa snaziim...abi som ju mala skweluu aspon nech 2-3 jebaciky a nie celi ksicht vieš to ti potom ubuda sebavedomiee.. LEn chcem abi moa tvar bola čistáá...ale to asi každý ale ja som to mala otrasne a teraz te jazvy a drsna tvvar s tohoo

bridzitka
28. máj 2009

miraa: dosť pozorne, aj keď trošku s obtiažami som si prečítala tvoje príspevky... a chcem ti povedať, že úplne chápem ako sa momentálne cítiš, ale stále si napriek tomu všetkému na tom veľmi dobre, si vo fáze liečenia a musím sa len obrniť obrouskou trpezlivosťou...
ja mám problémy s akné od 11 rokov, teda presne 16 rokov...ak si dobre pamätám, je to viac ako máš ty teraz rokov a v práve v tvojom veku ked som bola, neexistovalo (alebo ja som o tom nebola informovaná) žiadne účinné riešenie...chodila som ku kožnej, na kozmetiku, na rôzne zákroky (stále dokola), stále nové rady čo robiť a jediným výsledkom bolo, že sa to len zhoršovalo...bola som aj ja veľmi zúfalá, a nevedela som čo so sebou, hanbila som sa medzi ľudí a mala som strach sa na seba pozrieť do zrkadla...ale prežila som to, a myslím, že aj tí okolo mňa a niektorí s tým nemali žiadni problém....dnes som vo fáze ukončovania liečby, mám lieky do 22.júna a potom by mal byť koniec...a aj napriek všetkým negatívam, ktoré sú s tými liekmi som rada, že je konečne na svete nejaké riešenie...dúfam, že to bude mať čo najdlhší efekt, lebo ja som momentálne s výsledkom mojej liečby spokojná....
viem, že trpezlivosť ani nadhľad, ktorý je v tejto situácií veľmi potrebný ti nedám, ale ty sama sa o to môžeš pokúsiť, myslím, že to stojí za to....
takže veľa trpezlivosti a optimizmu, kašli na všetko ostatné a určite sa dočkáš 🙂

miraaa
28. máj 2009

pre Bridzitka-Prepáč že tak chybne píšem ale mám aj iné na práci tak preto píšem rýchlo a s chybami...Aspon niekdo ma chápe.. ved toto je forum o AKNE TAK NECH MI NEPLETIA DO HLAVY že su aj ludia na tom zle horsie než ja ale nejdeo akne ale niečo iné to chapem ale toto je debata o aKNE a nie rakovina a podobne.TO mi je luto že si sa s tim tolko trápila... ja už mám asi len 4 tabletky ROACCUTAN a už končím...už mám a berem aj krem DIFFERINE... no ale vieš kremí.. dufma že sa mi to nevráti...a ty máš kolko rokov?...mám trpezlivost a dufam ze sa mi to zlepší lebo fakt už nechcem riesit moju tvár.. a mat ju peknu bi osm chcela.. nie dokonalu ale tak už abi som si nemusela davat make-up.. a nebat sa ako vyzerá moja tvár. 🙂

bridzitka
28. máj 2009

miraaa:chyby sa dajú prežiť, človek si domyslí 😀 ja si myslím, že aj ked by sa ti to v tom horšom prípade nezlepšilo a musela by si podtúpiť ešte jednu kúru, si na tom dobre, lebo vieš, že existuje naozaj overené riešenie... ja mám 27 a pevne verím, že aj mne to pomôže... ked som bola mladšia snažili sa ma uchlácholiť rôznymi rečami o tom, že v skutočnosti nezáleží na tom ako vyzeráš, ale na tom aká si....vtedy ma tým, len zbytočne dráždili, teraz viem, že je to naozaj tak, ale pre vlastný lepší pocit zo samej seba som rada, že predsa len môžem aj ja lepšie vyzerať ako som doteraz vyzerala a samozrejme, že mi to ešte viac pridalo na takej spokojnosti....
jednoducho sa netreba vzdávať aj keby prišiel prípadný neúspech...nechcem mudrovať, lebo sama som to nemala rada, ale skutočne sa treba len tomu postaviť, bojovať a hlavne sa nevzdávať...a časom sama uvidíš, že to nie je až také zlé....a hlavne nenechaj si kaziť tým náladu...nestojí to za to, radšej sa usmej 🙂

lucyy01
28. máj 2009

bridzitka, a ty mala tazku formu akne? alebo len dlhodobu a tak si sa toho chcela uz zbavit? lebo sa cudujem nad niektorymi osobkami alebo vlastne nad koznymi lekarmi,preco niektorych nechavaju tak dlho trapit a nenavrhnu skor liecbu Roacutanom..ved akne nezanechava jazvy len na tvari ale aj na dusi ☹ 😒 😠 🙄
a Roa. je na nasom trhu uz dost dlho...aj moja mamina ho brala ked bola mlada...

allahan
28. máj 2009

didlinka88: Ja opaľovaniu aj tak moc neholdujem 🙂 . Nebaví ma len tak ležať a čakať na bronz 😉 . Ja si chcem tvár natierať hlavne, keď budem chodievať vonku s malým. A to chodíme fakt každý deň a pri tom chodení sa veru moc do tieňa neschovám, keď on behá hore-dole 🙂 . Tak si pozrieme nejakú tu 20-25, to by teda asi fakt malo stačiť 🙂 Ďakujem krásne za rady 😀

bridzitka: ...my sme rovnako staré a aj narovnako sa "trápime" s tou pleťou. Vieš mi povedať ako a kedy sa Ti začala prejavovať liečba? Mala si tiež, ako tie mladšie, tie prvé 2-3 mesiace ešte oveľa horšiu tvár než kedykoľvek predtým?
Pre tú Miraaa si to napísala perfektne. Ja by som to lepšie veru nevedela, aj keby som chcela.

Miraaa: Drž sa toho čo Ti napísala bridzitka 🙂 . A hlavne nemysli na to, že sa Ti to môže vrátiť, ale teš sa z toho, že teraz to budeš mať lepšie 😉 Ak sa Ti to náhodou vráti (čo držím palce, aby nie), tak možno už vymyslia aj niečo lepšie, menej drastické a účinnejšie 😉

didlinka88
28. máj 2009

baby..ja uz liecbu Roa opakujem..ale stale mam pozitivne myslenie, ze vzdy je nejaka cesta ako si pomoct... a fakt dakujem ludom co vymysleli Roaccutane, lebo mne uz nepomahali ziadne maste ani kremy ani tie dvojfarebne hrkacie vodicky..

a miraaa..ak by sa ti to casom vratilo, tak ti urcite kozna znovu nasadi Roa a bude...moja s tym problem nemala ked videla ze to s mojou pletou ide ,,dolu vodou´´ 😉
a mas len 15 r. co vsetko este v zivote budes musiet riesit.. trosku sa nad sebou zamysli..a make-up je dobry pre kazdu zenu aj ked nema pod nim co skryvat aby ho nosila, lebo zabranuje aby sa ti necistoty z ovzdusia dostali do pokozky...tak na tej si zvykni, je to dobre, aby sa ti neupchavali pory... a nepocuvaj tie myty o tom ze plet ma dychat a podobne, lebo to su nezmysly... 🙂

lucyy01
28. máj 2009

Babeny a aku kozmetiku pouzivate??ja uz mam asi 4.krem od Biodermy sebium AKN, aj peling mam bioderma sebium ale len vela peniazkov to stoji a ziadny efekt...alebo to musim dlhsie pouzivat?rozmyslam cii neprejdem na Vichy Normaderm..neviete mi poradit?dakujeeeem 🙂 😉

ankam
28. máj 2009

baby a ktore mate problemy s ocami ze vam ich vysusuje tak su aj cervene?Lebo tie moje su velmi cervene a to teraz neviem,ci ich mam zapalene alebo je to z tych tabletiek...........a rano ich mam cele zanesene akoby hnisom ci cim 😖 ach jaaaaaaaaaaj