Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

gizela66
3. jún 2009

nastala u mna faza dva... vyhodili sa mi dva jebaky, tvar mam spatnejsiu a spatnejsiu a supem sa jak had! 😀

gizela66
3. jún 2009

🙄

miriamka
4. jún 2009

Inac mna sa kozna pytala aku mam rano plet...ja skor suchu,tak mi dala Dalacin,a musim povedat,ze pekne vylieeci podkoznu vyrazku a vobec nevysusuje.

sumienka2525
4. jún 2009

miriamka: No mne ster zo stolice nikdy nebrala. Mne iba krv a tehotenský test robila.

Bola som dnes na odber zasa. Výsledky z predošlého odberu sú už lepšie a som zvedavá ešte na tieto výsledky čo mi dnes krv brala. Aj cholesterol sa mi upravil už troska, tak som rada.
Na to že som vyhadzaná a robia sa mi tie podkožné bobule mi povedala že RO ešte po liečbe nejaký čas účinkuje a že keď som si dala HAK na akné len nedávno ,že tak uvidíme či sa mi ta pleť ešte nejako upraví a že ak nie tak mi môže nasadiť RO až po 6-tich mesiacoch znova.

Pýtala som sa aj na tehotenstvo po liečbe. Povedala že minimálne dva mesiace po liečbe ešte nemôžem otehotnieť. Nie že by som chcela dieťa ešte ale to som sa len zo zvedavosti pýtala.

Inač tie kríže ma už vôbec nebolia ak som dobrala RO. Ústa mam pekne ale stále si ich balzamujem pre istotu alebo asi už zo zvyku aj par krát denne. Len ta tvár keby sa mi dá ešte do poriadku, lebo bola by som rada keby nemusím znova podstúpiť liečbu s RO.

miriamka
4. jún 2009

Sumienka...HAK na akne pomaha,ale po vysadeni z vlastnej skusenosti,je to opat des nie len co sa pleti tyka,ale aj s cyklom je to take hocijake 😒

Hm,je to inac cudne...mne povedala ze to cele moze byt od zaludka to akne,vraj inac by som to mala aj inde / na cele,chrbate,hrudniku...ja len lica a brada.

sumienka2525
4. jún 2009

miriamka: No to s tou HAK si ma nepotešila vôbec. Ja už skúšam všetko možné, len nech sa toho akné zbavím úplne. A to mi poradila moja kožná aby som si dala HAK na akné ešte počas liečby RO ale dala som si ju až hneď po liečbe RO.

Mne o žalúdku nikdy ani obvodná ani kožná nič nespomenuli že by to mohlo byť s tým spojené.Ale po zubároch ma posielali. Ale dám si žaludok určite vyšetriť, keď ich to už nenapadlo. Ja som mala pred liečbou RO akné aj na chrbte - také zapálené , aj na hrudníku (ale nie veľa), a sem tam aj na pleciach. A teraz mam len na tvári. Hlavne lícach ( tie mam otrasne také podkožné veľke bobule) , na brade také normálne a na cele sa mi začali robiť ale také malinke.

lucyy01
4. jún 2009

Miriamka ale taketo vysetrenie z krvi ani zo vzorky stolice nie je na zistenie helicobactera pyroli 100%-tne...100% je vysetrenie zaludka sondou a odobratim vzoriek zo zaludka...ja som mala so zaludkom problemy tak viem o com hovorim.. 😒

allahan
4. jún 2009

sumienka2525: Tak to je fakt zaujímavé, že Tebe kožná odporučila popri Roa ešte aj antiku na akné. Mne práve naopak povedala, keď som jej oznámila, že gynekológ mi dal Diane35, že to mám úplne zbytočne. Že mne má akné liečiť Roa a nie antika 😕 Preto idem Diane35 zmeniť (a nie len preto) na nejakú menej "agresívnu" HAK, aby sa mi nestalo, že sa budem 5 mesiacov trápiť s Roa, potom vysadím antiku a....budem tam, kde som nechcela byť = na začiatku 😒

sumienka2525
4. jún 2009

allahan: No to mi povedala kozna ale nebrala som ju pocas liecby RO , vtedy som mala Triquilar a na akne HAK som si dala az nedavno. Obidve vplyvaju zle na pecen tak som sa bala to uzivat spolu s RO. No a ja uz teraz vobec neviem co mam robit. ....... Gynekolog a aj kozna su zato aby som brala tu HAK na akne,.......Ale ked tu pisete ze sa akne po vysadeni HAK vrati, tak ja uz vobec neviem co urobim. ......Som z toho na nervy........... ☹

miraaa
4. jún 2009

pre anca1987-cháápem jasne.. no tka teda nič.. a to je nenormalne tolko kil no tak to sa porad s tvojim dochtorom.... pre nicoolinka- a čo mám s tim robit bose:( ani newes ako to vipada na slnko ako kebi juuj bose stve ma to vazne:(:..............vzzdi ma musi nieco nasrat:(...

miraaa
4. jún 2009

ččo je to HAK???..............a sumienka2525-No ako si dopadla da ti zase ROA?:.. bose moja je mi to luto ale tak ked sa to vrat iaj na 2 krát? hmm?Ja to zatial znášam dobre ale ja neviem ako to mam dochtorke povedat s tými chlpkami a koko si už týzdnow.. po liecbe roaccutane?...

lucyy01
4. jún 2009

miraaa, HAK je hormonalna antikoncepcia 🙂 😉 😵 no a doktorke mozes povedat o tych chlpkoch na tvari ale neviem ci ti kozna bude vediet pomoct...asi by to chcelo nejake laserove odstranenie chlpkov, co sa ale hned po liecbe roa. neodporuca...asi musis s tym este pockat...ale hlavne si ich nehol ani nedepiluj ani nic podobne..len to tym zhorsis..nezacali ti uz nahodou rast viac ked si si ich oholila?

lucyy01
4. jún 2009

Sumienka, ja by som uz najradsej HAK nebrala ale vysadit nemozem lebo sa cela vyhadzem...uz som mala mesiac pauzu a vtedy to bolo strasne...chcela by som skusit aj nejaku nizkohormonalnu, kedze teraz mam Diane, ale bojim sa ze aj ked ju zmenim budem na tom s tvarou zle ako predtym ☹

Babeny, neviete ako dlho mozem brat jedenu antikoncepciu?ci sa musi aj menit alebo ked mi vyhovuje tak ju mozem brat aj dlhsie?a konktretne k Diane..ak je taka silna, moze sa brat tak dlho? (ja beriem uz 3 roky)...pytam sa na vas nazor, ci mate nejake skusenosti,lebo som zmenila gynekologicku a jedna hovorila tak a tato nova zase inak 😒

sumienka2525
4. jún 2009

Miraa: No vyssie som uz pisala ako som dopadla u koznej, Ak sa mi plet nezlepsi aleeste zhorsi , tak az po pol roku mi moze dat zasa RO. Ja som si zmenila aj HAK na akne ze budem mat krajsiu plet a citam tu take veci o HAK na akne ze najrdsej by som ju vysadila. ... S tymi chlpkami opytaj sa na to koznej, ked to mas s RO. Mozno ti poradi na koho sa mas s tym obratit.

Luccy: A tebe vyrazne ta HAK na plet pomohla? A ked si ju vysadila v tedy na mesiac to si sa hned vyhadzala? Ja som si kupila HAK na tri mesiace a asi to tie tri mesiace skusim uzivat a uvidim co sa bude diať somnou. To z lekarmi je uz tak ze jeden ti povie to a druhy opak, Casto sa stym stretavam aj ja. A ja som pocula ze HAK by sa mala po case menit ale poznam baby co beru aj 8 rokov tu istu HAK. Ja som tiez triqilar brala dlho a v pohode.

sumienka2525
4. jún 2009

miraaa: To ma ani neplas otazkou, ze keby sa mi to aj po druhej liecbe RO mohlo vratit zasa. Tak to by som sa uz asi zblaznila. Zasa podstupit to vysusovanie pier, pokozky , bolesti chrbta a krizov, naladovost , a ine a zasa by mi to nemalo pomoct na akne tak to by bola konecna.

debi7775
4. jún 2009

ahojte baby,tak ja som ani neviem uz asi dva mesiace po roacc a neviem sa zbavit tych hnusnych flakov a jazviciek,vyzera to fakt otrasne..teraz ak sa ma niekto kto ma len mierne akne opyta na roacc tak jednoznacne neodporucam..len na silnu formu!!!!!!narobilo mi to neplechu na tavri a to predtym vyzerala ta tvar lepsie ako teraz..neviete poradit nejaky kremik fajny co tvar vyhladi a zmiznu aj tie cervene flaky?niekto tu spominal kedysi normaderm od vichy..mate niekto skusenosti s nim??
a tie chlpky baby mam aj ja 😠 mam fuzy 😅 😅 😅 ale to len take slabucke su to sa da prezit nie? 😉

ankam
4. jún 2009

miraa nie som po liecbe
beriem 6 mesiac teraz a mam dva nove bozule na brade..........

debi vitam ta u nas 🙂
Ja akosi nemam ziadne flaky tak neviem.........jaaaaj moja

lucyy01
4. jún 2009

Sumienka HAK mi dost pomohla, ale az po dlhsom case...ja som si to ani tak neuvedomovala, az ked si to zacalo vsimat moje okolie...kamaratky, priatel a tak...a ked som kamoskam prednedavnom spomenula ze chcem Roacutan, tak ma od toho odhovarali...ze ved predtym som to mala hrozne ale teraz uz nie...
Ja som vysadila HAK vtedy ked som mala problemy so zaludkom,ci mi nahodou tie tabletky nejako neskodia ked uz mi nic ine lekari nezistili,nebrala som ich 1 mesiac a hned po tyzdni sa mi spravilo akne uplne vsade, celo,lica,brada(teda len na tvari, na chrbte a dekolte som ja nikdy nemala), no a ked ma do mesiaca neprestal boliet zaludok hned som si ich sama znovu nasadila,lebo taka som ani von nechcela chodit...asi do 2 tyznov uz bolo potom vsetko v poriadku...a tak stale rozmyslam nad tym co spravim ked uz budem chciet babo-sice to az tak za 3 rocky asi 😉 a napadlo ma jedine to,ze zacnem uzivat Roa a v priebehu liecby HAK vysadim.....

lucyy01
4. jún 2009

Ahoj Debi,, a co Bioderma White Objective? neskusala si nahodou??je to sice na pigmentove flaky ale malo by to zjednotit odtien pokozky..skus sa spytat v lekarni, povedz ze si po liecbe Roa, a ci by to nahodou nepomohlo..a kozna ti nedala nejaky krem na to?

ankam
4. jún 2009

lucyy a mne moj manzel povie.....ved take si to mala aj na zaciatku-aj ked si nebrala R.......do riti ma pravdu-vobec sa to nelepsi 😠

lucyy01
4. jún 2009

ankam mozno si to manzel nevsimne preto, lebo ta vidi kazdy den...a co niekto kto ta dlhu dobu nevidel?nevidi vysledky??moj priatel nechce aby som brala R. ☹

ankam
4. jún 2009

hmmmm neviem nejak mi nikto nic nevravi
lebo furt mam nejaku bozulu

lucyy01
4. jún 2009

ale este maas par mesiacikov pred sebou, tak musis silno verit, ze potom uz budes mat kraaaasnu plet 🙂

sumienka2525
4. jún 2009

lucyy: No aj mne povedal gynekolog ze za 3 az 6 mesiacov budem vidiet nejake zmeny ale ze nie ziadne zazraky.

Ja dieta uz nechcem kludne by som jedla HAK cely zivot len keby tolko neziaducich priznakov nemala kazda.
To ti verim ze sa ti ani nechcelo von chodit ked si bola vyhadzala. Velmi dobre to poznam. A ja som sa najlepsie citila doma. A vonku mi kolko krat pripadalo ako keby sa vsetci na mna pozerali aku mam strasnu tvar. Depky som mala veru poriadne z akne.

Na vysledkoch krvi na zvysenu este jednu hodnotu Triacylglyceroly, neviete co to je????? Ja som z tych ich skratiek uplne mimo a zabudla som sa to koznej opytat.

epose
4. jún 2009

Ahojte. Som tu nová a som rada že existuje takéto fórum.Niečo o mne 😉 Beriem roaccutane treti mesiac.Moje príznaky boli dost zle ale uz sa to akoby zlepsuje.Okrem červenej tvari a tolkeho šúpania a suchych pier,boli aj bolesti klbov a taka strasna unava,hlavne ked som prisla domov z práce ako keby som postavila cely dom. No katastrofa. Mna by len zaujimalo ako to teda funguje s tymi liekmi,dokedy sa to musi uzivat.Lebo moja dr.mi nic nehovorila o tom,ze je to podla vahy.To som sa dozvedela len vdaka tomuto foru. Ja by som to teda dlho brat nechcela,myslela som ze tie 4 mesiace dako vydrzim, no neviem teda ci to bude stacit.Ja beriem 20mg ráno a 10mg večer.A vážim 60 kg.Poradite mi niekto? A ešte jedna vec,aj preto som nechcela to nejako dlhsie uzivat lebo v oktobri ma čaka sklerotizacia krcových zil a neviem ci to mozem podstupit keby som ich este brala.Viem ze hormony vtedy uzivat nemozem,len ci by nevadilo aj toto.

miraaa
4. jún 2009

lucyy01 •: no aJ ano zacali asi rast.. bose ja som s toho zufala ja nechcem mat chlpi na tvari ved to mam len ja nikdo ina... s Slowenska nidko:(a to s tim odstranovanim chlpkami bude drahe vsaK?:...
suemienka•:Prepáč že som ta tak vystrašila.. ja si kontorolujem furt tvar kks ale zase mam vyrazky sice menšie take štyry a niešo sa mi robi na liči take podkozne vredy este viac take cervene bose.. a vieš kd ja idme k dochtorke mam make-up nejdme tam bez neho medzi ludi a ona to potom nevidi bo to je zakrsyt co mam robit aby som prisla bez make-upu teda abi ma videla bez neho ach inak jej to nemam ako ukazat
debi7775 -Ahoj moya máš flaky cervene a aj jazvy a volake podkožne akne? to mám aj ja a neviem ako sa toho zbavit ale hclpky mam na celej tvarii bose:( nie len fuzky ako ty čo mam s tim sprawit?:(.......
sumienka2525 - Moja este aj ja osm mala take debky koli akne etse mam koli tje tvare presne ako kebi sa na teba secia kukali koli akne aj ja:(:... ach bose:(

ankam
4. jún 2009

pred chvilkou mi kamoska pochvalila tvar...........ale ja nic na chvalenie na nej nevidim.Ja to nechapem

epose myslim ze to davkovanie mas dobre.ja tiez tak beriem

lucyy01
4. jún 2009

epose, ak teda beries 30 mg denne, a vazis 60 kg, (na 1kg vahy sa musi vybrat 120 mg Roacutanu),
takze 60x120=7200/30=240dni,cca 8 mesiacov....teda keby mas stale dennu davku 30 mg.. 😉

anca1987
4. jún 2009

epose.....ja ma tiez tych 60-62 kil a beriem take davkovanie ako ty.....povedala ze to vidi tak zhruba na 6 mesiacov.........mne je to jedno hlavne nech to pokracuje tak ako doteraz a bude dobre 😀 .......ja som zatial spokojna ......velmi spokojna.... 😎

epose
4. jún 2009

aj vy ste mali, alebo mate take neziadujuce ucinky,ako palenie a cervenanie pleti? to som mala tak na zaciatku liecby,teraz je to uz trocha lepsie,ale ked prejdem kusok po slnku tak to je fakt katastrofa.To vtedy ked sa zabudnem natriet dakou 50. ☹