Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

epose
4. jún 2009

anca1987: a ako dlho ho uz beries?

anca1987
4. jún 2009

epose......zatial iba mesiac .........

epose
4. jún 2009

anca1987: a to uz po mesiaci citis dobre vysledky? Lebo ja som asi ten prvy mesiac mala nepeknu tvar,aj som sa viac vyhadzala. a az v tom druhom mesiaci sa to pomali zlepsovalo. Som rada 😀

anca1987
4. jún 2009

no hej aj ja som velmi prekvapena.......prve dva tyzdne som mala este zopar vyrazok ale uz nie take bozulovite a teraz uz 2 tyzdne ani jeden pupak 😀 aj tie podkozne bozule uz skoro ani necitim na dotyk....akurat mam flaky ale to chce cas......ale aj ja som z toho vedla ked tak citam vase prispevky

gizela66
4. jún 2009

anca a ake si mala akne?

gizela66
4. jún 2009

miraa jedina zo slovenska nie si aj ja mam chlpky:D:D keby len na tvari 😀 a tak ja uz som sa taka narodila, doniesli ma mame ukazat so sponkou, lebo mi ofina padala do oči 😀 😀 😀

ankam
5. jún 2009

lucyy aj mne to takto vychadza podla vzorca-teda mam menej ako 60,ale beriem tiez 30 mg.Mne vyslo nejakych 7,5 meisaca.
No neviem ako lekarka vtedy vravela...........co tym myslela(asi to fakt nemala preratane)

epose
5. jún 2009

anca1987: ja som inak mala otras akne,také poodkozne hrce,ktoré ked sa zapalili,strasne boleli a kym to zmizlo to trvalo hadam aj mesiac. No a potom zas dalsie vykukli na povrch.takze som sa ich skoro nikdy nezbavila,az teraz vdaka roaccutanu.

ankam
5. jún 2009

epose aj mna palila plet.Ked som sa natrela nejakym kremom,tak este viacej....ale to uz je prec

ja mam este stale tie dve hrce na brade..........teraz mi to nejako vsetko schadza na bradu,celo a lica su uz ok

anca1987
5. jún 2009

gizela66.....no ja som napr. s celom problem nemala,lebo by som klamala...tam len take normal raz viac raz menej....ja som mala na konci lic ako mas uz sankove kosti....same velke zapalane podkozne bozule ktore ani nechceli vyhnisat na povrch mi to este pred asi 3 rokmi normal ze prepichovali s lekarskymi ihlami az do kosti.....a uz sa mi to zacalo sirit aj na krk...a potom uz to bolo v stadiu ze si do toho mohla ryt kolko si len chcela akurat co sa mi narobili flaky ako svet......a nezmizli ani tie bozule ani flaky....a na dotyk to bolelo ako svina......a bolo to vidno aj pod kilom makeupu......ja som uz nemala vlasy zopnute do copa ani nepamätam len aby som to trocha zamaskovala.......viem ze niekto to ma aj horsie,ale kozna ked ma videla ta k mi povedala ze s takym niecim som mala byt uz davno PO liecbe roa.......mne take veci ako masticky a vodicky a dokonca ani antibiotika absolutne nezaberaju......ja som asi proti vsetkym tym zazrakom imunna......ta druha kozna ma dala na roa. hned ked ma videla a som jej povedala co vsetko som uz vyskusala....asi tak....

el_
5. jún 2009

nazdarek... Ked citam prispevky ludi, ktorych este stale ubija akne, a najma ked citam to strasne tapanie v probleme a ako sa ludia podrobuju roznym pokusom na sebe ("babickovske recepty" a la octova voda, konopna mast, vyhadzovanie penazi za kozmeticke radobypreparaty), tak mi vazne pada sanka do klavesnice.. nie preto, ze bych nemala sucit s postihnutymi (sama som k nim patrila), ale preto, ze sucasna medicina uz predsa pozna 100%-tne riesenie prave vo forme Roaccuotane..a napriek tomu su este stale pochybnosti o tomto lieku, este stale je uplne zbytocne demonizovany, miesto toho, aby bola je dostupnost umoznena ludom postihnutym akne (najma stredneho a tazkeho stupna), tak je naopak stale u nas akoby tabu.. Uz ma napadlo, ci to nie je aj z komercnych dovodov - kedze akonahle by sa dostal Roaccutan do povedomia ludi, padli by obrovske trzby kozmetickym firmam, pretoze problem akne by u postihnuteho zmizol (recidiva je len u maleho zlomku pacientov)

Nic vam na akne conglobata nepomoze, ziadne masky, ziadne vodicky, kremiky, recepty, homeopatika, ziadne diety (aj to je inak haluz, ze este stale najdem na weboch davno vyvratene bludy o suvise cokolady ci orieskov na akne a podobne omacky o vplyve tabaku, stresu, stravy atd na akne)....jediny skutocne zaruceny ucinok ma prave liek R.

Verte, ze tie demonizovane vedlajsie ucinky sa v skutocnosti obmedzuju len na 2-3 zakladne problemy : vysusanie pier a oci (presne to iste, co mate bezne aj v zime vplyvom sychraveho pocasia) a podmienka neotehotniet. U niektorych este bolesti svalov a klbov (cosi take, ako ked mate svalovicu, alebo ako ked na vas leze chripka.. aj to vsak netrva pocas celej liecby).. Vsetky ostatne vedlajsie ucinky su take iste rizikove, ako su pri hocijakych inych liekoch - to by ste nemohli vziat vobec ziadne prasky, ked by ste sa strachovali z diagnoz na pribalovom letaku.. Je povinnost, aby boli na letaku uvedene, aj keby sa statisticky tykali jedneho z 10.000 pacientov .. (ono, ludia postihnuti s tazkym stupnom akne mi iste daju za pravdu, ze aj keby sa vam nejaky neprijemny negativny ucinok predsa len pritrafil, vacsina z nich je stale viac znesitelnejsia, nez zivot s ksychtom, ktory pripomina sopečny krater.. ze hrozia napr depresie? no a? radsej budem mat 2 mesiace depku z lieku, nez cely zivot depkarit z toho, ako vyzeram)

Takze - pre vsetkych, ktorych su uz mimo puberty a ich akne je cosi viac ako "predmenstruacny pupacik", tlacte na svojho kozneho, aby vam Roaccoutane predpisal.. a radsej zmente 10x lekara, kym nenajdete toho, kto vam ho predpise.. Ja sama som mala taku tvar, ze som kvoli tomu musela prerusit studium na vyske, pretoze moj ksycht uz desil okolie. A po dobrati lieku moja plet mohla kludne posluzit do reklamy na pletovu kozmetiku 🙂

Drzim palce..

sumienka2525
5. jún 2009

el_ : No ti si sa ale rozpisala 🙂 .
No na mne tiez kozne aj kozmeticky testovali kadejake vody, kremi a tak. Kazdu novinku co vysla na akne som musela mat doma a skusala som. Pokial som sa uplnou nahodou nedozvedela o Ro. A keby niet tej nahody tak doteraz na sebe testujem nadalej asi, pretoze mne nikdy kozna ani nijaky lekar RO ani len nespomenul ze existuje. A to som behala po doktoroch dlhe roky s akne.
Mne tie neziaduce ucinky zasa az tak velmi nevadia - nejako to prezijem uz, pokial budem mat cistu plet s RO.

ankam
5. jún 2009

anca nieco podobne hnisave sa robi aj mne..........nejde to vonku a uz mam teraz bradu zodratu z toho a som nasrata........

el_ To ani lepsie si nemohla napisat.plne s tebou suhlasim so vsetkym(aj ked mne este enjako nezabera uz 5 meisac...........

Mne jedna kozna lekarka povedala do oci ,ze nic ine okrem tych tabletiek teda Roaccutane nezaberie na akne.....ani vodicky,ani masticky atd....To mi fakt povedala
Oni musia skusat zo zaciatku tie somariny(aby to slo) 😀 A niekomu fakt zaberie aj taka vodicka ci uz masticka....

Ja som takisto ked spomenula mojej uz 4 koznej co vsetko som mala na tu plet-tak povedala po tomto vsetkom uz mozme dat R. 🙂 😖 som sa tesila jak male decko

el- napis nieco viac o tvojej liecbe

sumienka2525
5. jún 2009

ankam: Tak to je sila ze ti to kozna povedala len tak. Nechapem potom naco nas trapia dlhe roky hlupymi mastickami ked vedia ze to nepomoze..... ked ma niekto trosku akne dem-tam , tak ok, nech skusaju ale ked ma niekto bolave, zapalene akne po celej tvary a dlhodobo, tak to sa mi zda od nich dost sporoste. Mne by moja kozna asi ani do des nespomenulo o moznosti RO. Kamoska mi poradila jej koznu lebo aj ona brala RO a nemohla sa na mna uz pozerat asi. Ale s jej koznou som uplne spokojna ta posudila hned ze je to na RO ani som jej nic nepovedala.

sumienka2525
5. jún 2009

Inac dnes sa mi to celo dobre vyhadzalo. Akoze ja uz neviem co to ja mam za akne ked sa nechcu odomna odlepit. A to som ho mala do nedavna asi najcistejsie. Ja to uz nechapem.

anca1987
5. jún 2009

ankam..........tak to ti verim,ze to boli a je to viditelne ........ja som urobila najlepsie ked som zmenila koznu....v priebehu par minut som mala recept na HA a o mesiac mi dala roa........ta predtym ma len dopovala pol roka antibiotikami......a nic...stavim sa,ze mi to dokalicilo pecen viac ako teraz mozno vplyva roa 😠 ja len dufam,ze sa mi to potom nevrati 😒 toho sa obavam najviac......

sumienka2525
5. jún 2009

A tie ....... Triacylglyceroly......... mi viete povedat co to je , coho sa to tyka????? Prosiiim.
To jedine mam na krvnych testoch vysoke este a neviem co to je.

ankam
5. jún 2009

anca podobne s tou koznou-nemala s tym problem...predpisat mi R

sumienka.........sak mna by asi porazilo na mieste,uz teraz mam riadne nervy co mam 2 hrce-ze dokedy sa to bude vytvarat este 😠 😠 😠 ked si na to pomyslim alebo sa vidim v zrkadle tak mi len tlak stupne

sumienka ano tak mi to povedala narovinu(lebo je znama,ale od nej ten R nemam,lebo mne ho dat nechcela) 😠
No ja som sikovnejsia a mam ho od inej 😀

anca1987
5. jún 2009

sumienka ....triglyceridy su bezne tuky v tele ktore maju tiez samozrejme svoju hodnotu ktora je optimalna

epose
5. jún 2009

ankam: ved to aj ja ked som sa natrela niakym kremom tak ma tvar palila este viac. Ale to mam este aj teraz tak,len trochu menej. Ozaj neviete niekto poradit ktory krem by bol vhodny na taku tvar? Ja neviem niaky ukludnujuci ale aky?

ankam
5. jún 2009

epose ja si obycajnu Niveu davam telove Mlieko-alebo aj detsku-co mam po ruke 😀

anca1987
5. jún 2009

ankam....a duac gel by si nemohla?sa spytaj koznej.....to je lokalne ATB.....ja si to davam iba na noc a rano je uplne kludnucka a vyzera dobre.......len neviem ci by to bolo na taky problem ako mas ty......ale skus sa spytat

ankam
5. jún 2009

a to je naco ten gel???Na ukludnenie-alebo na bozule?

anca1987
5. jún 2009

na vsetko 😀 .........mne to v kazdom pripade cez noc pekne ukludni plet.......skus sa spytat

ankam
5. jún 2009

aha tak skusim-ale az o 2 mesiace idem........dovtedy uz dufam sa nebude nic vytvarat,lebo to tej lekarke natriem 😀

anca1987
5. jún 2009

aj ja idem o 2 mesiace ale na odber krvi.....dufam,ze mi to nerozlozi cely system 😀

ankam
5. jún 2009

ja takisto na odber krvi ako pri kazdej kontrole.......zatial som zacala 6 mesiac a vysledky su OK

anca1987
5. jún 2009

ja nemam kontroly...len napisem sestricke odkaz co vsetko mi ma predpisat a potom si po to dojdem....kontrola v podstate po 3 mesiacoch uzivania roa.....

ankam
5. jún 2009

no ja idem so vsetkym naraz.Stale mi predpise lieky na tolko aby som mala do dalsej kontroly a odberu.Cize na 2 mesiace,teraz mi dala na 3,a mam prist po 3 mesiacoch na krv a pre dalsie lieky 😉

sumienka2525
5. jún 2009

ankam: Ani nevrav, ja uz rano mam strach sa pozriet do zrkadla, lebo kazdy den mi nejaky pupak pribudne. Keby som po liecbe dlho tak to este pochopim ale som cca necely nesiac po liecbe a vyhadujem sa cim dalej viac.

Anca: A to Trygl.- tuky to akoze co som pribrala??? lebo ja som aj pribrala posledne mesiace dost. A to je zle ked mam tu hodnotu tukov vysoku ako je norma? ja som z toho blba