Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

miraaa
9. jún 2009

epose-posla tohoo kolko som vázila a ako ta moja tvár vyzerala.. no ako na začiatok rano 20mg a poobeede 10mg ale už ku konci len 20mg,,, a ty ako?...

epose
9. jún 2009

miraaa: ja beriem tiez 20mg a 10mg vecer. vazim 60kg.tvar som mala taku,ze sa mi robili aj take podkozne hrce,hnisave a bolave. a ty si mala ake akne?

gizela66
9. jún 2009

nechuti jest? to je pekna blbost 😀

epose
9. jún 2009

lucyy01: ani mne dako niekedy nechuti jest.joj,to by bolo aj dobre keby som trosku schudla 😀

epose
9. jún 2009

gizela66: tebe chuti viac jest?

didlinka88
9. jún 2009

lucyy- beriem stale..uz 4 mesiac..30mg.. tvar som ja mala po 3 tyzdnoch uz peknu..ja som to nemala az take hrozne a mne nejako Roa velmi dobre ucinkuje.. 😎 teraz sa mi uz len raz za cas vyhodi nieco ale hned je to prec..jeden dva pupaciky..tak som uz stastna.. 😀

sumienka2525
9. jún 2009

No neviem ci to bolo z RO ale ja som v tej dobre ako som ho brala pribrala poriadne, hlavne za 4 posledne mesiace. ☹

epose
9. jún 2009

to hadam nie? Nestras ☹

gizela66
9. jún 2009

epose co ja viem ci viac... nejak som sa rozjedla, ale nemyslim si ze kvoli tabletkam, podla mna nemaju s jedlom nic spolocne... jedine ze by ta tie depresie chytili a preto by si vela jedla:D

kenny011
10. jún 2009

Ahojte ,tak ja teraz neviem niektoré píšete že ste pribrali a niektoré že ste schudli necham sa prekvapit čo to spraví so mnou :-// a ešte jednu otázku by som mala - ja mam 60kg a tiež 30mg predpísane lekárka mi povedala že si to môžem rozdeliť na dva krát teda rano 20mg a večer 10mg.V lekárni mi zas povedali že si to mam dať naraz teda rano.Ako nme to vyhovuje viac ráno celú dávku lebo večer by som mohla zabudnúť 😅 .čo vy na to?

Ďakujem za odpovede pa

epose
10. jún 2009

kenny011: No ja neviem,ale ja beriem rano a vecer taku davku ako mas ty. Netusim ci sa to moze aj naraz,nevidi sa mi to. Radsej to ber ako ti povedala lekarka.A co sa tyka toho ze by si mohla vecer nato zabudnut,daj si pripomienku do mobilu,aj ja to tak pre istotu mam. 😀

sumienka2525
10. jún 2009

epose: Ja nestrasim. Mozno RO na to ani vplyv nemala Ako pisala aj gizele, mozno depky a tak som viac papala. Ale jednoznacne som pribrala pocas liecby RO , hlavne zadok, brucho a stehna.

kenny: Ja ked mi predpisovala RO som vazila 52 kg a dala mi 40 mg, no a uzivala som ho vecer- vsetko naraz. Nic som si nedelila na rano a vecer. Mne to tak vyhovovalo lebo vecer beriem aj HAK, takze som aspon nezabudala.

ankam
10. jún 2009

mne vravia ze som schudla v tvari.......ale ja to nevidim a ani na vahe nic nevidim,ziadnu zmenu 😀

kenny011
10. jún 2009

o.ki tak asi budem brat iba rano ked to tak može byt 😖 ved uvidime ako to dopadne aj ked obavy stale mam tie nežiaduce učinky teda vedia vyplašiť človeka uplne mi to pripadalo akoby to boli lieky pre psychošou ..........lebo nejakých tykých divných ludí no nie?

miriamka
10. jún 2009

Ahojte,
tak idem dnes koznej...a som zvedava ci mi da R.Ale myslim,ze pri pohlade na mna ano 😒

lucyy01
10. jún 2009

Ahoj Miriamka, uz si tu dlho nebola 😉 co sa ti tvar zhorsila? ☹

miriamka
10. jún 2009

Lucy...ano,opat je to horsie...lekarka mala podozrenie na heliobaktera,ale nemam ho tak idem dnes k nej opat nech mi povie co dalej.
Ja by som este prijala nejake krvne testy ci nie som alergicka na nejake jedlo,lebo mam pocit ze sa mi to zhorsuje po urcitych potravinach,ale neviem presne po akych 😠

didlinka88
10. jún 2009

miriamka...tak skus si rozdelovat potraviny..ale urcite skus nejest oriesky, ani vlasske ani burske, a ani jahody, sice su zdrave, ale mnoho ludi sa z nich vyhadzuje..a samozrejme obmedzuj sladkosti, kavu..ked musis kofein, tak radsej pi cierny alebo zeleny caj.. a hormony mas? niekedy je to aj z rozkolisanosti hormonalnej.. 😒

miriamka
10. jún 2009

Didlinka...tak snazim sa to teraz obmedzit,a co sa hormonov tyka,ako to myslis?Antikoncepcne neuzivam,ovulaciu mam a cyklus klasika 30 dnovy.

allahan
10. jún 2009

kenny011: Vitaj medzi nami "roaccutaneovými" 😉 Držím palce, aby si sa výsledkami zaradila do skupiny úspešných 🙂 a spokojných 😀 . Podľa môjho názoru to nebude problém, pretože čo vravela moja kožná a aj, čo som počula a čítala, Roa najlepšie pomáha starším ľuďom, nie -násť ročným. Ja beriem Roa mesiac, ráno po jedle 40g a mám 54kg. Tak teda fakt neviem, podľa čoho to kožné dávkujú. Ale ja som mala veľmi dobré výsledky cholesterolu a tryglyceridov, tak možno aj preto mi bez obáv dala hneď vyššiu dávku. ...ja na Tvojom mieste, by som tiež brala ráno celých 30g. Nie zo strachu, že by som zabudla, ale z "lenivosti" 😉 . Aby som na užitie nemusela myslieť aj ráno aj večer. A čo sa týka vedľajších účinkov, treba ich brať s nadhľadom. Ja som sa síce tiež zľakla, keď som to začala čítať. Ale okrem suchých pier, ktoré natieram 5-10x za deň a suchšej pokožky tváre a vlasov je všetko OK. A raz sa mi na rukách urobili také malé pálivé vyrážky, ale keď som bola v pondelok u kožnej na kontrole, povedala, že dobre, že som hneď nebežala za ňou. Natrela som to obyčajným krémom na ruky a do ráno boli skoro úplne preč. Proste žiadna tragédia. ....a podľa mňa neexistuje jeden človek, ktorý by mal všetky v letáčiku spomenuté vedľajšie účinky, a to je pozitívne 😉 ...pa.

allahan
10. jún 2009

didlinka88: Píšeš, že si s účinkami Roa spokojná. Chcela by som sa opýtať, mala si aj také čierne bodky na tvári? Ja ich mám plný nos a kade tade aj po tvári, a chcela by som vedieť, či Roa zaberá aj na to. Nevieš mi povedať z vlastnej skúsenosti? ....ja ináč zatiaľ vyzerám ta, že sa pridám do Tvojho klubu spokojnejších 🙂 Pleť mám po mesiaci užívania oveľa suchšiu a krajšiu. Ešte mám pupáčiky po čele a sem tam nejakú vyrážku ale je to oveľa lepšie. Veľká podkožná "guča" sa mi naposledy urobila pred vyše týždňom, ale pomerne rýchlo vyšla von a pekne sa hojí 😀 Jediné "negatívum" je, že teraz, keď mám pleť čistejšiu, čoraz viac vidím, koľko škody v podobe jaziev som si za tých 15 rokov narobila vytláčaním 😒

...opýtam sa vás ešte všetkých. Máte skúsenosť s tým, či Roa zaberá aj na čierne bodky (upchaté póry)?

joe1
10. jún 2009

allahan: jednoznačne, mne ako sa fatálne zhoršila pleť, mal som tiež nos plný čiernych bodiek, teraz tam nemám vôbec nič, úplne čistunký. momentálne s celkovým stavom fakt spokojnosť, dúfam, že za ten mesiac a pol, čo mi chýba do konca liečby, zmiznú aj tie posledné trošky podkožných bielych.. inak v poslednom čase si namiesto hydratačného krému natieram tvár medom - a robí to zázraky, vyzerá to parádne..

allahan
10. jún 2009

joe1: Ani nevieš, ako si ma touto informáciou potešil 😀 . Tak pevne dúfam a verím, že aj môj z môjho nosa časom vymiznú tie bodky. Keď som pár krát bola na čistení pleti, normálne som ten nos bez bodiek nespoznávala 😉 , ale stačilo 4-5 dní a boli tam znova. ....tak som zvedavá, ako to bude na mojej tvári pokračovať 🙂

joe1
10. jún 2009

allahan: tak ja už na nose zopár mesiacov nemám ani bodku, ale to sa po čase asi vráti, lebo aj ľudia s čistou pleťou tam vždy niečo majú. a ako prebieha také čistenie pleti konkrétne teda na tom nose? ako to dostanú von všetko?

lucyy01
10. jún 2009

joe1, na aky typ pleti je dobry ten med? na suchu alebo si ho mozem dat aj ja ked mam zmiesanu az mastnu?

allahan
10. jún 2009

joe1: ...no, to je dosť možné, že sa to vráti, však je to obyčajné upchatie rozšírených pórov 😒 , tomu asi úplne nezabránime. Ale kým sa to nezapáli, je všetko OK 😉 . No, to čistenie prebieha ako u nás doma pred zrkadlom 😉 . Naparením nad vodou, vytlačením prstami a medzi tým aj potom nejaké špeciálne krémy proti zapálaniu, a osvietenie nejakým špeciálnym červeným svetlom (neviem, ako sa to volá, lebo som na tom čistení bola asi 2x za život) . Kedysi (asi tak pred 10 rokmi) to u nás v malom meste stálo 200SKK, teraz netuším.

tena
10. jún 2009

Hlavne si to netlačte nechtami, rukami, lebo si vytvoríte jazvy a zapal. Použite vreckovku, kapesník,..ako u kozmetičky.A potrieť pleť.vodou na stiahnutie porov,ale to isto viete,aj ked ja teraz pouz.vodu bez alkoholu,všetko čo vysušuje mi nerobí dobre na Roa 😉
Joe1=kolko berieš už Roa a aku davku?Máš asi taku plet, resp.si mal (prepáč 😎 )s tymi bielymi podkoznymi ,myslim, ze su take pod kozou ale nezapalene,nie?a idu von.Tak?
Minule si sa stazoval, ze to neni este ono..a uz ok?To je fajn.Drzim ti palce.Verim,ze aj mne sa to zlepsi,lebo ako som spominala,mam pocit,ze to mam vysusene len na povrchu, tie podkozne mala mam stale, netvoria sa tak ako pred tym,ale este sa nej.tvoria.Ide ma porazit.Koncim 3.mes.Roa zatial.Kedy ti to zacalo zaberat na pleti, nie len vlasoch....Vdaka.

leniciatko
10. jún 2009

ja sa pridávam: sestra 20 roč. práve skončila s liečbou.mala 2 turnusy,dohromady to brala vyše roka. lámali sa jej nechty,suché pery,pleť,neslnila sa..... teraz po liečbe celkom fajn,chrbát má úplne čistý,na tvári pupáky nemá,len jej tam ostali miestami drobné jazvy. každý mesiac chodila na odber KO a hepatállky. 🙂

nicoolinka
10. jún 2009

všetko sa mi len zhoršuje... už nevládzem...

miriamka
11. jún 2009

Ako zavidim babam co ani nevedia co je to vyrazka ☹