Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
22. nov 2013

@ali12377 opravujem sa

čítam priebežne túto diskusiu,,, a viac ako polovica tých ktorí roaccutane užívali a vrátilo sa im akné vybrali kumulatívnu dávku MENŠIU AKO 120mg/kg,,,, brali menšie dávky (už z akéhokoľvek dôvodu), v čom nie je problém,,,, ale menšie dávky je potrebné brať počas dlhšieho obdobia... a táto podmienka sa väčšinou nenaplní,,,, lebo lekári v domienke, že akné je preč, tak roaccutane sa môže vysadiť aj napriek tomu že nedosiahli kumulatívnu dávkua ani 100mg/kg. a relaps je potom na svete.

myslím, že si vôbec nerozumieme, ja sa stále bavím o kumulatívnej dávke, nie o tom čo píšeš čo si myslíš čo ja píšem :D

pa3kkk
24. nov 2013

Chcem ist na mikrodermabráziu roaccutane som prestal brat pred 3mesiacmi nebude v tom problém?
Ďakujem.
🙂

sypac077
26. nov 2013

@pa3kkk teoreticky áno (na mikro stačí 3 mesiace)... radšej však počkaj 4-5 mesiacov ( ak to neponáhľa ) .. načo konkrétne potrebuješ mikrodermabraziu - jazvy/flaky?

sypac077
26. nov 2013

@ali12377 s tou komulatívnou dávkou máš pravdu, ale netreba zabúdať, že niekomu roaccutane pomohol aj pri mesačnej liečbe (dlhodobo), inému zasa nepomohol ani , keď vybral komulatívnu dávku (dnes sa tuším odporúča už 150mg).. inak roaccutane a dávka, ktorú je potrebné vybrať počas liečby sa nedá nikdy presne určiť, žiaden lekár to nedokáže, pretože, ak si vezmeme takých kožných lekárov, tí študujú obecne kožné problémy a nie len akné, o roaccutane ani nehovorím(ten možno niektorý z letáčiku 😀 ).... niekde som sa dočítal (tuším jeden US lekár to praktizoval/praktizuje asi ešte stále), že je pomerne úspešná aj ultra nízka dávka, tj. cca 1-2 mg denne, vraj je túto dávka možné brať celý život ( u žien asi/určite nie, kedže roaccutane je silne teratogénny)

takže roaccutane je veda sama o sebe, ak pominieme jeho silné vedlajšie účinky nieje to ani zdaleka univerzálny liek na akné, aj keď stav vo väčšine prípadov výrazne zlepší, niekedy takmer úplne

pa3kkk
26. nov 2013

@sypac077
Kvôli fľakom 😉

sypac077
27. nov 2013

@pa3kkk tak flaky časom aj samé vyblednú, ale skúsiť môžeš, určite k nejakému urýchleniu vyblednutia by malo dôjsť

geneo
4. dec 2013

40 dni som to bral, vysadil kvoli silnym vedlajsim ucinkom a momentalne uz 2+ rok bez problemov. ksicht a vsetko ostatne ako detska prdelka.

zostali mi sice nejake vedlajsie ucinky ale to je dan za to ze som to bral. druhykrat by som do toho uz nesiel.
inak to co vam hovoria doktori je totalna blbost. nikto z nich nevie ako Roa funguje a hlavne ako bude na toho ktoreho pacienta posobit. je to ako loteria.

btw ti ktori sa pamataju, problemy so suchymi ocami som si nakoniec vyriesil svojpomocne. nepomohol mi ziadny doktor. to iste s travenim a to iste s ekzemom ktory som mal po vysadeni permanentne na niektorych miestach.

geneo
4. dec 2013

a este jedna poznamka na zaver pre tych ktori si myslia ze sa treba radit s lekarom 🙂
"Lekari su pacienti v bielych plastoch" 🙂

lucinocka12
9. dec 2013

@geneo a ak sa mozem opytat ake vedlajsie ucinky si mal okrem ekzemua suchych oci, ja mam ekzem tiez no a ked my zostane aj potomtak dakujem pekne, a to beriem len 3 mesiace

geneo
9. dec 2013

@lucinocka12 ja som to tu podrobne rozpisoval niekde 🙂 treba to pohladat. bol to dost dlhy zoznam. ale prakticky som mal skoro vsetky vedlajsie ucinky ktore boli lahsieho charakteru a dost vela tych ktore boli tazsie.
pointa je ale ze mi ten liek prakticky pecen aj napriek vybornym testom ktore som absolvoval.
pecen som si musel 1,5 roka sam regenerovat roznymi metodami.

nasledne ked som vyriesil pecen ustupili skoro vsetky vedlajsie ucinky.

pa3kkk
10. dec 2013

3 mesiace po skončení roaccutane mozem začať brat bio-karoten ?

34patka34
12. dec 2013

Ahojte,
Chcem sa Vás opytat. Beriem acnenormin 3a pol týždňa. Ja viem ze som na začiatku. Moja plet nebola velmi zlá ale od 15 rokov je to raz lepsie raz horšie vždy sa to dalo ale uz mam 28 rokov a uz ma to nebavilo... Ma to dosť trápilo.
Ja som hneď na druhý tretí den cítila ze sa to zlepšuje (hneď mi odpuchla vyrazka), ale tým ze sa mi vysusovala pokožka a ja som zo začiatku stále to suché odtrhla tak som si sama spôsobila to ze som mala ružové flaviky. Som si myslela ze je to take suché ze to mozem odtrhnúť bez následkov. Ale mala som pockat.
A ničím sa natierat. Pretože ja mam len tento jeden negatívny účinok a to sucha pokožka okolo úst nosa oči. A práve to sa chcem opytat čím sa mam natierat pretože sa bojim použiť nejake hocijaké krémy. Na ústa si dávam stále balzam a na noc si ho rozotieram aj na nos a okolo oči. Pomáha to ale chcem si natrieť aspon na noc celu tvar.
Ďalej sa chcem opytat idem o 2mesiace na dovolenku je možné to brat aj počas dovolenky? Ked sa budem chrániť a mat klobucik a sadavat pod slnečníkom?
Dakujem
Asi budem mat viac otázok ale zatiaľ to ;)

michalkkk
12. dec 2013

@sypac077 ahoj neviem či si este pametas..pisal som ze skusim liecbu B5 a objednal som si B5ku z ebayu od now foods..2 balenia po 250tabliet 500mg vyslo ma to nejak 42eur....tak pisem po 23 dnoch uzivania.kazdy den som si zapisal kolko som mal tabliet.zacinal som na 8tabletach po 6dnoch som uz bral davku 20tabliet teda 10g, tychto 20tabliet som bral 9dni.. zvysok 16 a potom 12teraz beriem 23 den som na tych 12tich...plet sa neskutocne zlepsila skoro sa nemasti... ciernych bodiek nemam skoro vobec... zapalenych vyraziek nemam tiez.. sem tam sa mi vyhodi daka biela..ale uz nemam tu tvar taku rozprznenu ako predtym...najviac som mal problemy so zapalenymi cervenymi vyrazkami na licach teraz nemam na lici ani jednu zapalenu, cierne bodky som maval snad na celej tvari boli ich 10tky ani by som ich nespocital teraz uz nemam skoro ziadne.. len neviem ci toto pripisovat B5 alebo benzyol peroxidu ..kedze miznutie ciernych bodiek som zaznamenal uz pri natierani si tvare benzyolom......zhorsenie pleti mam akurat ked dojdem z intraku a som doma a furt si dotoho sparem aj ked neni treba...tohto zlozvyku sa musim zbavit alebo si odstranit zrkadla :D (na intraku na to nemam cas tak mam tvar krasne zahojenu).som velmi rad ze som to skusil... akurat neviem teraz ako pokracovat... ked to uz mam fajn... dajakych 15 dni by som mal dobrat aj druhe balenie a neviem ci si objednat dalsie alebo normalne s tym seknut alebo co robit.....alebo ako dlho to treba brat..... vedlajsie ucinky co som zaznamenal az ked som bral tych 20 tabliet tak riedka stolica a sem tam take krce v bruchu ale nic vazne...tabletky som vzdy bral 4*denne, po jedle a zapil 2poharmi vody alebo čaju... ucinok by som mohol prirovnat k roaccutanu... s tym ze nejake zhorsenie som nepocitoval a plet mam uz fakt super teda nieje este uplne bezchybna sem tam sa mi vyhodi ale zlepsenie o takych 75% urcite...na vecer este si este tvar osetrim... umyjem si pletovym gelom..dam benzyol peroxid..a nakremujem...

sypac077
13. dec 2013

@michalkkk ahoj, b5 sa má užívať prakticky stále, je to voderozpustný vitamín, takže nemá prakticky žiadne vedlajšie účinky aj pri vysokých dávkach.... takže určite objednaj ďalšie, vyššie dávky (cca 10g) sa majú brať prvý mesiac až dva, následne stačí upraviť dávku, tak aby nedošlo k opätovnému zhoršeniu, tj. u niekoho 5 g, u niekoho 1 g, treba vyskúšať aká dávka udžuje stav u teba

34patka34
13. dec 2013

@sypac077
Ahoj co je to B5?
Ako sa to berie? Mozem to brat ako vysadim acnenormin? Radšej by som brala tu B5 ako acnenormin.

sypac077
13. dec 2013

@34patka34 ahoj, ak berieš aknenormin sústreď sa na liečbu aknenorminom (isotretinoin), pretože ak liečba prebehne úspešne, relaps nemusí vôbec nastať, prípadne len v minimalnom rozsahu... treba dávať pozor na dennú dávku a komulatívnu, menšie dávky sú väčšie riziko relapsu, ale to asi vieš 🙂

k B5 .... je to kyselina pantoténová, ktorá sá používa na niektoré kožné problémy, na rast vlasov a podobne... ide o to, že v 98. roku minulého storočia jeden lekár (dr. Leung) uskutočnil pokus/štúdiu na pacientoch, ktorým podával na tú dobu extrémne dávky (5-10g denne B5) počas niekoľkých týždňov... počas tohto obdobia mohli pacienti sledovať výrazne zlepšenie stavu pokožky (akné), u niektorých dokonca došlo k úplnenu vymiznutiu akné...
viac skúsenosti nájdeš na rôznych fórach, či anglických/US alebo českých a slovenských, kedže aj u nás je táto liečba už známa (samozrejme medzi lekármi nie alebo lepšie povedané nepočul som o tom, že by sa nejaký lekár o tom zmieňoval, ale to je vec biznisu, peňazí, farmaceutov, ktorým predsa nejde o to, aby sa pacient vyliečil, ale len liečil 😉 )

tú b5 kúpiš len cez ebay alebo v US/UK obchodoch, na Slovensku sa predávajú len 100 mg tablety a celkovo by ťa tak liečba vyšla, ak som správne počítal 50-100x drahšie ako, keď si kúpiš tie tablety s 500mg 🙂

sypac077
13. dec 2013

@pa3kkk načo konkrétne potrebuješ bio-karotén ? 🙂

michalkkk
13. dec 2013

@sypac077 dobre super dik za info... idem objednavat z iherb.com po vsetkych zlavach ma vydu 4balenia now foods po 250kapsuli 35 euur :D som to nasiel az teraz a ja som predtym kupil 2za 40....no čo uz aspon teraz usetrim

sypac077
13. dec 2013

@michalkkk to máš fajn cenu, inak ak nemáš zlavový kupon, tak posielam jeden - Gzv557 (10USD zlava), našiel som ho na nete (mne funguje) 🙂

pa3kkk
13. dec 2013

@sypac077 na opaľovanie lebo idem na dovolenku do tepla . inak uz som ho začal od stredy brať. 🙂

sypac077
13. dec 2013

@pa3kkk aha, tak uškodiť by nemal 🙂 hlavne sa tam natieraj kremom so silným UV faktorom

pa3kkk
13. dec 2013

@sypac077 tak ja sa chcem co najviac opalit s 15kou 😉

34patka34
17. dec 2013

@sypac077
Ja mesiac beriem acnenormin a 25.1.2014 idem na dovolenku to budem brat dva mesiace aj tyzden acnenormin. Mam dat pred dovolenkou pauzu alebo staci ked budem sediet skor pod slnecnikom mat klobuk a natierat sa min.30. Mam uz aj make up kupeny s 22 faktorom.
Dakujem.

34patka34
17. dec 2013

Najradsej by som na tu dovolenku nesla ale je uz pol roka zaplatena. Neviem co mam robit. Bojim sa toho ak dam pauzu ze to bude zle. No neviem.

sypac077
17. dec 2013

@pa3kkk tak, ale buď opatrný 🙂

sypac077
17. dec 2013

@34patka34 záleží kam ideš (dubai?) ... dovolenku neodkladaj a ani neprerušuj liečbu, počas dovolenky sa natieraj 50 UV faktorom a buď, čo najviac v tieni, na slnku by si mala strašne citvlivu kožu, na opalovanie nateraz určite zabudni

34patka34
18. dec 2013

@sypac077
Ideme na 34dni do thajska cize slnku sa na 100% nevyhnem. Trosku sa toho bojim. Kupila som si v lekarni 50faktor. Klobuk mam tiez. Ten nosim casto na dovolenke. Nerobi mi to problem. A nerobi mi problem byt pod slnecnikom. Vsetko viem a nestoji mi rakovina koze za opalenie. Ale bojim sa toho. Budem co najviac opatrna.
A nemoze sa mi to tam zhorsit?
Dakujem.

sypac077
18. dec 2013

@34patka34 ja by som to spravil takto... znížil by som dávku počas dovolenky , následne po návrate domov opäť nabehol na normálne dávkovanie... koľko berieš denne mg?

inak jednoznačne klobúk, okuliare, vysoký faktor a ideálne aj dlhšie, prievzdušné oblečenie (kvôli slnku).... počas obeda ideálne vôbec nevýchadzať a ak ťa to bude predsa ťahať sa ísť okúpať do mora (koho nie), kúp sa len, keď bude slnko zatiahnuté alebo bude menej páliť, to pocítiš aj sama (cca okolo 6 to už nebude taká hrozná pálava) ....

nemusíš sa nejako stresovať, myslíš si, že v Thajsku neberú ľudia isotretinoin (roaccutane/aknenormin) ? 😀

a nezabudni na niečo v prípade, ak by ťa spálilo slnko (na rukách/nohách atď), ideálne panthenol v spreji ten je v celku fajn, prípadne niečo, čo regeneruje spálenú kožu (aloe vera a podobne)

nicci254
18. dec 2013

@michalkkk prosim ta kolko stoji postovne na SVK z toho iHerbu? vdaka

34patka34
19. dec 2013

@sypac077
Beriem 20mg rano a 20mg vecer. Ja som tiez rozmyslala nad tym ze znizim davkovanie a ze budem brat 20mg na den a pol. Alebo tak nejako. Co myslis ty???