Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

nicoolinka
28. máj 2009

velice problem s ocami.. nemozem ani prejst bez toho aby mi pri najmensom vetre nezacali slzit a o slnku ani nehovorim.. mam ich uplne krvave.. kamarat sa cudoval ze co ich mam take zelene, a to len preto lebo som mala setko ostatne cervene a len zelene ziarili.. :D no des... trebalo by to neake kvapky.. 😉

ankam
28. máj 2009

ved prave ja som si na radu koznej kupila umele slzy ci ako sa to vola..........o ale neviem ci to je zapalene ci nie.Ale asi ano ked je to cervene.Najviac ma sere asi ten hnis ci co to je co mam kazde rano v ociach

didlinka88
28. máj 2009

baby- aj ja sa rano zobudam poloslepa a hned do kupelne idem oci vyplachnut..ja mam este aj sosovky tak sa mi to viac susi..tak slnecne okuliare aj ked je zamracene a stale klipkam..hlavne pri pc a pri telke.. 😖

gizela66
28. máj 2009

dneska mi lekar predpisal dvoje lieky na zapaleny mechur ☹ , takze zachvilu si budem robit kopky jak babka... toto na rano toto na obed toto na vecer a este v noci sa zobudit........... 😵 😵 😵

gizela66
28. máj 2009

ja mam tiez problem s ocami, nie az tak, ze by mi hnisali, ale bolia ma a hlavne nic nevidim a to by som mala este aj okuliare nosit a nenosím:D

ankam
29. máj 2009

dievcata prave ked som bola rozhodnuta ze dnes rano pojdem k ocnemu-tak vstanem a moje oci vobec niesu polepene a ani cervene.......tak nejdem,ale uvidim co bude dalej a popripade v pondelok

gizela co si prechladla?davaj pozor to nieje sranda 😒
a ja si kopky robim uz teraz.Najprv R potom na tlak rano a vecer ach jaaaaaaaj

gizela66
29. máj 2009

anka no totalne som prechladla alebo neviem ci nejaka infekcia ale rezaka mam a stale na zachode sedim ☹

ankam
29. máj 2009

ja teraz co sa ochladilo tiez beham len po zachode.....ale neboli ma nic,tak len cajmi sa nalievam.Mozno aj preto 😖
a dnes som zatopila 😀
uz citim oci zase ze mam problem.ale masticka a kvapky sa mi nesu z lekarne tak cakam

lucyy01
29. máj 2009

ankam a tvoja plet je na tom ako??ty uz beries dost dlho...

ankam
29. máj 2009

ja som na konci 5 mesiaca..........a zatial plet nic moc 😖

ajka999
31. máj 2009

Myslite si že ked poviem kožnej že mne antiku netreba brat lebo priatela nemam a ani sexual. nežijem a slubim jej že ak sa to zmeni tak si ju hned nasadim tak mi to povoli bez problemov?Alebo jej mam klamať že ju beriem?Nezisti to? 😎

nicoolinka
31. máj 2009

normalne jej to povedz ze nezijes sex.zivotom a nemas partnera... mne to v pohode dala bez. 🙂 ale podpisovala sa za mna este mama.. zodpovednost..

tena
31. máj 2009

ahojte,
s tymi očami som uz to asi tiez ja raz spominala,ze sa mi sušia a mam ich aj cervene.Pouzivam aj šošovky,čo som si myslela,ze ich budem musiet vysadit pri liecbe,ale da sa,ale mam obdobia ako aj od vcera, ze su oci opat cervene, suche, režu ma a horsie vidim.opakuje sa mi to asi cca kazde 3tyzd.Uzivam kvapky teraz moment."sensilux" od unimedu,na cervene oči...zaberalo to,ale asi ich mam uz dlhsie,tak asi zmenim opat znacku 🙂 ale tie pery tak tiez -je to otras,raz ma štipu viac,raz menej,ale natieram ich kadečím 50x do dna.

Kočky-tie,čo beriete Roa napr.5.mesiac, mate stale s perami, al.očami problem?Alebo je to na zaciatku?ja uzivam 3.mesiac a stale stale dookola.

A este mam otazku,tie co ste tu pisali,ze mate tazku formu akne,tak po kolkych mes.sa to lepsilo,netvorili sa nove vyrazky a pod:?Dakujem za odpovede.

ankam
1. jún 2009

ahojte
ajka 999 povedz ze ides za mnisku 😀 neviem ci ti ich da bez antiky,radsej by som povedala ze uz ju beriem a hotovo.Kamoske to dala bez antiky ale nemala este len 15 rokov a takisto sa mamina za nu podpisovala

tena ja beriem uz 5 zacinam 6 mesiac a pery su stale tak isto suche niekedy az prilis a inokedy sa to da........ale oci by som povedala cim dalej tym horsie.Teraz momentalne som si do nich dala framykoyn.niesu uz cervene ale citim ze suche alebo ani to neviem opisat 😖

bridzitka
1. jún 2009

lucyy01: ja som nemala tú najťažšiu formu akné, ale... mala som obdobia, ktoré boli naozaj zlé, mala som veľké podkožné vyrážky, veľmi zapálené a bolestivé a vedeli sa mi spraviť kdekoľvek...lenže vždy ako na povtoru ked som šla ku kožnej som také nikdy nemala, len tak "bežné", až ked mi zostávali jazvy, vtedy sa zobudila a usúdila, že je čas na radikálnejšiu liečbu, ale vždy to boli len antibiotiká, zjedla som ich obrovské kvantum a nikdy nezabrali....ako som menila lekárov, tak sa liečba vôbec nemenila...až po x-rokoch som sa vrátila k tej prvej a tá sa akoby zázrakom zobudila...ale za celú moju existenciu a behanie po lekároch som nepočula o R., až doteraz...
a ešte k tej kozmetike, ja osobne som vichy vyskúšala, a bol to len jeden z tých drahých špásov, ktorý vôbec nepomáha a len mi zbytočne podrážil pokožku. moja kozmetička mi potom povedala, že je to len na mladšiu pleť, lebo je to veľmi agresívne, čo som aj sama zistila.

allahan: ja som bola jeden z tých prípadov, ktorému sa to nejak radikálne nezhoršilo počas prvých mesiacov liečby, skôr som mala pocit, že mi to hned od začaiatku zaberalo, tak ako malo....

lucyy01
1. jún 2009

bridzidka, dakujem za odpoved..no taky isty problem mam aj ja...väcsinou ked idem ku koznej mam tvar zahojenu a len par malych pupacikov, ale tiez mavam aj väcsie, podkozne a bolave...jazvicky mi nastastie nezostavaju...uz som si povedala ze sa jej pojdem ukazat ked bude moja plet na tom horsie,ale k nej chodi staaaaasne vela ludi a naposledy som bola asi 20-ta na rade,tak som sa otocila a isla domov 😒 ale s akne sa trapim asi tak 6 rokov a myslim ze je to dost na to aby sa s tym uz nieco zacalo robit...tiez som skusila viacero antibiotik...kozna mi naposledy dala brozurku o roacutane,aby som si to prestudovala a okrem toho,ze tam bolo pisane ze sa pouziva na liecbu tazkej formy akne,bolo tam napisane aj na dlhodobe akne...a myslim ze to moje dlhodobe je ☹

bridzitka
1. jún 2009

lucyy01: asi si viem predstaviť čo znemená, že k tvojej kožnej chodí veľa ľudí, to je ten istý prípad ako moja kožná...ale, ja by som to na tvojom mieste riskla a počkala si tam, a tlačila na kožnú, ked sa už dostaneš na rad, aby ti nasadila liečbu R., len je dosť možné, že budeš musieť potom chodiť častejšie a určite by ti mala pred liečbou zobrať krv...hlavne sa nenechaj odradiť tým, že budeš dlho čakať, jednoducho si na to sprav jeden deň voľno a počkaj si....stojí to za to...a potom veľa trpezlivosti ešte aj počas liečby....

ankam
1. jún 2009

dievcata aj pri mojej koznej je stale kvantum ludi a ked neprides o 6 rano do cakarne tak sa ani nevybavis....kedze u mna je nemozne aby som tam sla o 6 rano tak sa objednam na casovku a zaplatim 7 ecka 😖 Ale amm pokoj a viem ze sa vybavim.Inac by som sa asi fakt nevybavila........

lluullaaa
1. jún 2009

ahojte, brala som Roaccutane asi sest mesiacov, v sucastnosti mam plet cistu a nemasti sa mi, nevedel by mi niekto povedat ake je riziko ze sa mi akne znova vrati?

ankam
1. jún 2009

a nebrala si to nejako kratko??,Lebo ja zacinam 6 mesiac a mam to brat az do decembra-
vraj ked sa kratko berie ze nevyberies celu davku tak vtedy sa to vracia....

bridzitka
1. jún 2009

alebo aj priplatenie je riešenie...úplne som na to pozabudla... 🙂

ankam: no ja celkovo tiež beriem len 6 mesiacov a kožná mi nič nespomínala, že by mala liečba trvať ešte dlhšie...a dokonca sestra berie ešte o cca. 3 mesiace menej a teiž jej už ukončuje liečbu, čo sa mi ale zdá dosť skoro, lebo ani výsledný efekt u sestry nie je taký aký som ja mala...tak neviem, koľko ľudí toľko názorov, ale lekári by mohli byť jednotnejší

ankam
1. jún 2009

bridzitka fakt???
tak mne povedala ze do decembra urcite.........ty kokso ajja by som uz rada prestala-ale ta plet este nieje taka aka by mala byt.teraz mam na brade vela podkoznych bielych 😝
a moja aku davku ty beries?ja 30 mg.Vravela alekrka ze aj koli tomu ze mam malu davku,tak radsej dlhsie.....

moncek
1. jún 2009

Ahojte,
ja len z vlastnej skúsenosti chcem prispieť.
Užívala som Roaccutane v minulosti- no bola som poddávkovaná, liečba trvala vyše roka, zbytočne dlho, akné ústupovalo preto pomaly, no po roku a pol sa vrátilo, aj ked nie až v takej ťažkej forme, ako predtým, no bola som aj tehu, takže hormonálne iný status, tak aj to mohlo prispieť k zhoršeniu. A momentálne užívam Aknenormin-9 mesiacov po porode, kvoli tomu som aj odstavila malého. Beriem ho tak ako to má byť 120 mg/kg/den na 16-24 týždnov - ale maximum 1mg/kg /den.. Teraz ho beriem druhý mesiac a zlepšenie je viditeľnejšie, hlavne preto, lebo beriem dávku ako sa patrí. Síce aj vysušovanie je výraznejšie, ale v podstate je to merítko efektu, lebo to znamená, že tak to má byť. Prvý raz pri nízkej dávke som mala len suché pery a inak v podstate nič, samozrejme vlasy sa mi menej mastili.
A k tým očiam-treba si kvapkať umeleé slzy, mna tiež režú, už si musím kúpiť slzy, lebo ked si ich baby necháme suché, to je predpoklad vzniku zápalu , teraz v lete ked všetko kvitne možno aj alergického povodu.
A mimochodom šošovky by sa nemali nosiť, je potrebné prejsť na okuliare, lebo tam hrozí tiež riziko zápalu a potom v podstate sa infikujú aj šošovky a nemožno ich viac používať a ked sa používajú zapálené šošovky, je to nebezpečné aj pre rohovku ako aj celé oko.
Tolko zmojej skúsenosti. A samozrejme používať v lete vysoký faktor, lebo vitamín A je fotosenzibilizátor, čiže sa pri nom skor opáliš a možu pozostávať flaky na miestach akné. Ja používam od Biodermy až SPF 50+.

ankam
1. jún 2009

ahoj moncek aj ja pouzivam umele slzy.....a faktor 50 uz mam tiez kupeny
aky si mala odstup od prvej liecby a otehotnenim?

lluullaaa
1. jún 2009

neviem ci sest mesiacov je kratko, mne saa najprv aj to zdala byt dooost dlha doba/ brala som 2 tabl denne/, momentalne som dva mesiace po liecbe a zatial sa mi stav nezhorsil a naozaj sa veeelmi bojim ze sa to vrati,
najhorsie ze v ziadnej odbornej prirucke neviem najst po akej dobe moze dojst k zhorseniu ak vobec

ankam
1. jún 2009

lluullaaa myslim ze ak by sa ti to malo vratit(nedajboze) tak asi po roku to tu niekto spominal....neviem.Mozno sa ti to vobec nevrati
a kolko mg denne si brala?

allahan
1. jún 2009

bridzitka: Ďakujem za odpoveď. Ja mám za sebou 17 dní liečby, beriem 40mg ráno po jedle a zatiaľ žiadne zvláštne zmeny. Ani k lepšiemu, ani k horšiemu. Tvár mám menej mastnú aj vlasy sa mi pomalšie mastia, najviac pociťujem účinky Roa. na perách, ale ani to nie je nič hrozné. Verím teda, že tie budem taký prípad ako Ty a nejako radikálne sa mi pleť nezhorší, pred tým, ako sa začne upravovať. Asi to fakt bude tým, že to naše akné už nie je spôsobené hormonálnymi zmenami.

Ináč o tých dávkach a dĺžke liečby som už písala aj ja. Že je to dosť zvláštne, ako to máme každá ináč. Mne lekárka vravela, že budem brať 5 mesiacov. Teraz beriem tú 40mg dávku denne a uvidím, čo mi povie na budúci týždeň, keď pôjdem na kontrolu. Či mi to zvýši alebo čo.

Ináč nemáte niektorá skúsenosť s nejakými alergickými vyrážkami počas užívania? Mne sa v sobotu vyhodili po rukách (na zápästiach) také malinké pálivé vyrážky. Som sa zľakla, že je to z Roa, ale ešte som to v nedeľu riska a znova si ho ráno dala, a zatiaľ sa mi to nevrátilo. Neviem teraz, či to bolo z Roa alebo z niečoho iného. Nestalo sa to aj niektorej z vás?

A ešte jedna otázka. "Zatočí" Roaccutane aj s čiernymi bodkami? Stále sa tu píše o veľkých zapálených vyrážkach a akné. Ale mňa by zaujímalo aj toto, lebo aj takých mám na tvári niekoľko.

allahan
1. jún 2009

lluullaaa: A koľko máš rokov? Pretože podľa toho, čo mne vravela kožná, dosť to záleží aj od veku. Tým starším sa to vráti zriedka, ale tým mladším (pod 20r.) je riziko návratu vyššie. Je to hlavne o ustálenosti hormónov v tele. Ak máš za sebou už všetky hormonálne zmeny (nerátam do toho tehotenstvo - to je kapitola sama o sebe 🙂 ), tak by sa Ti to podľa mňa vrátiť nemalo 😉

allahan
1. jún 2009

moncek: ....to s tým odstupom od úžívania Roa a otehotnením, to by veľmi zaujímalo aj mňa. Tiež by som chcela po liečbe otehotnieť, tak zbieram čo najviac názorov a skúseností v tomto smere. Aby som sa nemusela báť poškodenia dieťatka. 🙂

ankam
1. jún 2009

allahan vies co?aj mne sa take vyhodia vyrazky raz za cas a strasne palia........vraj je to alergia na slnko-ked beries lieky.Neviem neviem,zacala som to sledovat.Sice teraz co nieje slnko lebo prsi tak to nemam.Lekarka mi na to dala masticku ked sa mi to vyhodi tak mam natriet 😉