Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
27. jan 2013

@kristinac ahoj, ja na odber chodím ku obvodnej a stadiaľ výsledky nesiem ku kožnému, všade je to inakšie.

kristinac
27. jan 2013

@ali12377 a keď pojdem teda k obvodnej na testy a potom vezmem vysledky ku kožnemu tak mi to v pohode vezme nie?

ali12377
27. jan 2013

@kristinac tak ale to uvidíš priamo na mieste, či ťa kožný pošle za obvodnou alebo on sám to zoberie :D

ali12377
27. jan 2013

@ali12377 obvodná musí vedieť, čo presne ti treba odobrať, celkový lipidový profil vrátane triglyceridov, hepatálne testy, ureu, krvný obraz, niektorí kožní sledujú aj iné parametre, to musí kožný ti povedať

sypac077
27. jan 2013

@martinasuttova možes kludne uzivat

martinasuttova
27. jan 2013

@sypac077 dakujem.

martinasuttova
27. jan 2013

@scajus ja som tiez užívala zinok este pre liecbou roa, teraz pouzivam na vyrážky krem Sudocrem, pouziva sa zvacsa u deti na zapareniny ale tiez obsahuje zinok.

betus21
28. jan 2013

@scajus ďakujem za radu, kedysi som používala na kútiky fungicidin, ale ten mi zaberá len na kútiky obyčajné, na tieto od ROA mi akosi nechce účinkovať 😕 ....inak dávam priebežné info, od včera som totálne zošúpaná, na brade mám samé šupky, takže už to začína mať ten väčší účinok, oproti tomu aké som to mala pred dvoma týždňami, nejak menej sa mi tvoria aj vyrážky, len v piatok sa mi urobili 3 menšie, ale podkožné som nevidela už týždeň, takže dúfam, že to už pôjde len k lepšiemu a že tým najhorším som si už prešla 🙂

scajus
28. jan 2013

@betus21 no mne len toto pomohlo..tiez som skusala ten fungicidin,zovirax..ziadny ucinok ale toto hned zabralo 🙂 tak snad sa ti to bude len zlepsovat,drzim palce..a ako dlho to uz beries?

ali12377
28. jan 2013

ahojte všetci!!!!!!! asi cca dva dni ma začali poriadne rezať oči, máte podobné skúsenosti? stačia visine kvapky?

sypac077
28. jan 2013

@ali12377 skús aj tie,ale určite zájdi za očným pre istotu

ali12377
28. jan 2013

@sypac077 Ďakujem, najprv skúsim visine 🙂 očný až potom

kathulka
28. jan 2013

Mám na vás všetkých dotaz. Viem, že nemám nič vytláčať, nech nemám jazvy, aj sa mi darí nechytat sa tváre. Ale mám problém, ked sa toho nechytim, nevytlacim to ani ked už to má bielu hlavičku, tak po pár dňoch sa to zmení na takú chrastičku, napríklad ako ked padnete na bicykli a spraví sa vám po čase chrasta. Je to tak dobre, či robim niečo zle? Snáď rozumiete mojej otázke 🙂

sypac077
28. jan 2013

@kathulka tú chrastu nezlupuj, chrasta sama časom odpadne(po niekolkych dnoch)

kathulka
28. jan 2013

@sypac077 takže je to v poriadku, ked z akné vznikne chrasta? Lebo doteraz som take nemala nikdy, až teraz pri roaccu.

sypac077
28. jan 2013

@kathulka to je kvoli roaccutanu tá chrasta, je to v poriadku

kathulka
29. jan 2013

@sypac077 a čo ked mi odpadla nedobrovoľne? Mala som ju na líci a ošuchla som sa silnejšie o podušku a odpadla mi. Samozrejme mi tiekla krv z toho este a teraz je to videt, že z toho tiekla krv a je tam priehlbinka už, žeby jazva? Alebo sa zase spraví nová chrasta a zase sa to bude hojit od začiatku?

hajanka
29. jan 2013

@martinasuttova ahoj, ja som si natieram celu - teda hlavne tie vacsie plosky (celo, lica, brada a nos) ale len taky tenucky film a potom ak mam aj nejaku vyrazku, tak si aj na nu este dam trochu kremu
pouzivam treti mesiac a so Skinorenom som super spokojna (do roa by som nesla, chvalabohu ani nemusim), plet mam uplne hladucku (krem robi taky hlbkovy peeling), cistu, vobec sa nemasti, na zaciatok som mala Eryfluid (na celu tvar), teraz uz Zinnat a len priamo na vyrazku ak sa vytvori a na to potom este Skinoren a do rana je po vyrazke 🙂

sypac077
29. jan 2013

@kathulka vďaka tej krvi sa ti to lepšie zahoji.... áno bude opat pravdepodobne chrasta, treba ja vlhcit kremom

kathulka
29. jan 2013

@sypac077 moc moc ďakujem 🙂

jujko12345
29. jan 2013

@sypac077 s teba bude cisty dermatolog 🙂 ale naozaj mas dobre nazory 🙂 na to ze mas 18 rokov ako si tu pisal na fore 🙂

betus21
29. jan 2013

@scajus ..teraz to budú 2 mesiace, čo beriem roa, ale ani neviem ako to ubehlo, rýchlo to prešlo, dúfam, že to takto pôjde aj naďalej 🙂 ty si ako na tom?

ali12377
29. jan 2013

ahojte 🙂 dnes som si kupila tu velakrat spominany krem Sudocrem, uz som vyskusala xy kremov a vodiciek, ale tento este nie, tak som zvedava co to da.

betus21
29. jan 2013

@ali12377 ...mňa keď štípu oči z toho, že ich mám suché od roa, tak si kvapkám Arufil kvapky, stoja asi do 2 eur a sú fajn, nedráždia....Visine sú podľa mňa len reťaz na peniaze, pretože za veľa peňazí málo pomoci, kedysi som vyskúšala 2 druhy tých kvapiek, ale neboli dobré, zbytočne vyhodené peniaze 😔

betus21
29. jan 2013

@ali12377 tým sudokrémom si ideš natierať celú tvár?

sypac077
29. jan 2013

@kathulka inak po odlupnuti chrasty je v koži takmer vždy priehlbina, ona sa sama zaplní behom pár dní, ale vždy platí, že čím je chrasta dlhšie na mieste, tým je to lepšie

kathulka
29. jan 2013

@sypac077 a prečo je dôležité natierať tu chrastu krémom? Nie je lepšie nenatierat ju, nech je úplne suchá a potom ľahšie sama odpadne? Či ako to je?

ali12377
29. jan 2013

@betus21 nie natrela som si cast lica, kde mam take drobne vyrazky

kathulka
29. jan 2013

@ali12377
@betus21 baby,a čo ten sudocrem, načo to je konkrétne? 🙂

ali12377
29. jan 2013

@kathulka sama neviem, dnes som ho prvy krat pouzila, pisali tu pozitivne komenty, je to krem so zinkom a zjemnuje pokozku