Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

scajus
21. apr 2013

@sypac077 to som zvedava co to je za zazrak 😀 stale nechapem ako taka mala vec moze zneskodnit jazvu 😀

martinasuttova
21. apr 2013

@kdy tak urcite aj z roa ale ked som na slnku tak to byva onieco horsie....

sypac077
21. apr 2013

@scajus mikroranky a tvorba kolagenu 🙂

pasteleria
21. apr 2013

@scajus
ten dermaroller je ozaj perfektny, vlastne od prveho pouzitia vidis, ze sa ti plet ozivuje, obnovuje, jednoducho,ze nieco robi, oziva. no ale laser neviem ci funguje, neskusala som a ani nebudem skusat. skus si prezriet nejake blogy a fora na internete ohladom toho. vacsinou su negativne diskusie, jednoducho ludia vyhodili peniaze akoby do vzduchu, nevideli ziadne vysledky okrem toho, ze im trochu zjemnilo plet-a to tiez len docasne. no a za tie enormne peniaze to asi nestoji. ja som platila 14 eur za dermaroller a najradsej by som to pouzivala kazdy den, tak sa mi to zapacilo, no ale nechcem riskovat, tak len kazdy druhy az treti den si dam 😉

scajus
21. apr 2013

@pasteleria a na co konkretne to pouzivas? Jazvicky?flaky? A nemas potom nejak podrazdenu plet alebo tak?

sypac077
21. apr 2013

@pasteleria laser funguje, ale nieje to také bezpečné povedzme ako dermaroller, kde niesú viacmenej žiadne vačšie riziká... ľudia častokrát idú na laser s tým, že im odstráni niekoľko mm jazvy v tvári, lekári im samozrejme naslubujú hory, doly, ale výsledok vačšinou po prvom raze nieje taký super, hlavne u hlbokých jaziev, u povrchových a flakoch to je iné, ale tá cena je častokrát nekresťanská, nech si hovoria lekári čo chcú ich služby sú celosvetovo predražené... jazvy treba liečiť komplexne, tak ako to robia niektorí na acne.org, dal som tu aj pár odkazov, vlastne základ je tvorba kolagenu a nato nepomože iba laser a podobné veci, ale aj rozne doplnky ako C-ečko a tak...
dermaroller nepoužívaj každý deň, prečo?
kolagén sa potrebuje aj tvoriť, koža obnovovať, tým, že by si rolovala každý deň by si tento proces mohla narušiť, ideál je raz do týždna, záleží od velkosti ihiel, čím menšie tým sa dá častejšie

sypac077
21. apr 2013

inak k tomu C-ečku, najlepšia forma je Ester C, je to drahšie, ale v tele sa udrží dlhšie

pasteleria
21. apr 2013

@sypac077
ok, budem radsej len raz do tyzdna. a mas pravdu, su to nekrestanske peniaze, co ziadaju a v podstate maly efekt to ma. mna laser nelaka vobec. mam rada rolovanie 😉
inac, ohladom toho mms co si spominal skorsie, myslis, ze to skutocne pomaha? lebo mne zas diagnostikovali HP, uz si neviem rady, len antibiotika stale beriem, inac mam krce v bruchu, no a teraz na inom fore prave ten mms spominaju....poprosila by som o viac info. diky

pasteleria
21. apr 2013

@scajus
na flaky to zabralo uplne musim uznat. na jazvicky to ma pomalsi efekt, ale ma. plet mi po pouziti scervenie, opuchne. aj si kazdy vsimol, ze mam lepsiu plet 😉
skus si pozriet videa na dermaroller na youtube.com

sypac077
21. apr 2013

@pasteleria ja osobne s tým nemám skúsenosť, no pomocť by to mohlo, hlavne po antibiotikách, určite si s tým neuškodíš, ak ti mám poradiť ATB sú svinstvo, všetko len potlačia a naviac organizmus zamoria, takže problém sa viacmenej vráti
roller možeš používať aj raz za 3-4dni, ak máš dlžku 0,5 mm

sypac077
21. apr 2013

@pasteleria na flaky to pomohá, kvoli tomu, že niesu tak hlboko ako jazvy, na jazvy by si mala skúsiť vačšie ihličky aspoň 1mm až 1,5mm, ale v tom prípade len max raz do týždna, no na jazvčky to bude mať efekt lepší

scajus
21. apr 2013

@pasteleria a ako presne to pouzivas? Teda myslim ake pripravky si davas pred a po dermarolleri? A po akej dobe ti tie flaky zbledli? 🙂

sypac077
21. apr 2013

@scajus to je individuálne, základ je aby si podporila kolagen, ten všetko zahojí skor, to sa dá vnutorne 3g Esteru C(ideálna forma C-ečká) a lokálne Ascorbyl palmitatom (práškom) namiešaným do nejakého olejčeka(jojobový, rakytnikovy, kokosovy)
pred stačí pleť umyť vodou a dermaroller vydenzifikovať tea tree olejom

pasteleria
22. apr 2013

@scajus
normalnym sposobom si ocistim plet, mydlom a pletovou vodou. potom v horucej vode oplachnem dermaroller, nastriekam microzid-ten som si kupila spolu s dermarollerom a potom znovu omyjem v horucej vode, nastriekam tu dezinfekciu a necham osusit, az potom rolujem. po pouziti mam teraz ten dermatix, vraj to nepomaha na take jazvicky po akne, no ale mne to predpisala kozna na nieco ine sice (doplacala som 17 centov, inac to stoji asi 50 eur!), ale pouzivam to aj tvar, pretoze som zistila, ze to nie je komedonne, cize mi to nerobi male drobne vyrazky ako ten Avon, ale aj plet tak upokoji, jednoducho mojej pleti to seklo, preto to budem pouzivat, hoci to dost zamasti plet. no ale ked si to dam len po rolovani, teda najviac vecer, tak mi to nevadi. takze tak to puzivam ja, ale vraj je najlepsie dat si po rolovani serum, no ale teda mojej pleti asi nepasuju sera, mozno mam alergiu, alebo neviem...
tu je video, presne ako sa ma pouzivat dermaroller:

https://www.youtube.com/watch?v=b4R7voi8nLc
pasteleria
22. apr 2013

teraz pozeram, ze mi to doslo 9,aprila, takze ani 2 tyzdne to nie su, co ho mam. cize na flaky perfektne. no a ked vam pasuju sera, tak mozno este lepsie, lebo vraj to pomaha vstrebavaniu ser do pokozky, tak maju vacsi ucinok.

sypac077
22. apr 2013

@pasteleria ten dermatix je v podstate silikón, ktorý sa používa na vypukle jazvy

sypac077
22. apr 2013

@pasteleria tie séra si nekupujte, je tam ropa a ropa na takúto pleť, ktorá je podpichaná dermarollerom nieje dobrý nápad, najlepšie je použiť prírodné oleje zmiešané s Ascorbylom palmitatom, účinok to má mnohonásobne lepší, hlavne na kolagen

ali12377
22. apr 2013

dermaroller už má konkurenciu

https://www.youtube.com/watch?v=29bWwHzl1ec


čo na to poviete? mne to príde ako prešpikované čosi, na čom chcú len zarobiť

pasteleria
22. apr 2013

@sypac077
ok, nieco mi uslo....co je to ten ascorbyl? kde to kupim?

pasteleria
22. apr 2013

@ali12377
dermapen sa mi zda viac bolestivy, ale neviem....zatial mi vyhovuje dermaroller, ale mozno niekedy v buducnosti.. 😉

sypac077
22. apr 2013

@ali12377 konkurencia? určite nie, je to úplne to isté(efekt), naviac dermaroller sa používa lahšie, toto je ale ideálne na hlboké jazvy podobne ako single needling

sypac077
22. apr 2013

@pasteleria ascorbyl palmitate je C vitamín rozpustný v tukoch, ideálny na tvár, podporuje kolagen, kúpiš len cez internet, na slovensku som tento výrobok tuším ani nenašiel, dá sa cez ebay
preto sa má miešať do kokosového oleja alebo iného oleja

liadecastelo
22. apr 2013

@mischellka05 ziaden stres s tym obocim, farbi, trhaj, zabav sa. Ja som si dala melir pocas retinoidov a ani som neoplesatela.

elvo5
22. apr 2013

dobrý chcel by som sa opýtať na liek roaccutane ... Beriem ho tretí mesiac... po začatí liečby sa to zlepšilo potom som sa znovu vyhádzala potom znova sa to zlepšilo neskôr som sa začal vysúšať a zase sa to zlepšilo teraz beriem 30 mg denne a zase som sa vyhádzal je to lepšie ako to bolo ale vyrážky sa mi robia stále aj počas liečby ... je to normálne alebo som nejaký vynimočný prípad ?

sypac077
22. apr 2013

@elvo5 možno by bolo dobré zvýšiť dávku , koľko cca vážiš? inak tvoj priebeh liečby nieje nezvyčajný, takže sa neboj

scajus
22. apr 2013

@pasteleria takze vydezinfikujes dermaroller a potom uz ho neumyvas a nechas tam tu dezinfekciu osusit? 🙂

elvo5
22. apr 2013

@sypac077 65 kg 🙂 a to dúfam že je to normálne lebo dosť ma deprimuje že berem tieto lieky a stále sa mi robia vyrážky ..... menej ale stále sa robia ....a doktorka povedala že optimálne by bolo brať 40 mg

sypac077
22. apr 2013

@elvo5 no pravdupovediac lepšie by bolo tých 40mg, v podstate aj 60mg by sa dalo... postupne sa ti budú robiť menej, ale radšej požiadaj o zvýšenie dennej dávky 🙂

sypac077
22. apr 2013

inak predčasom(asi rok dozadu) som sa dočíta, že u 90% prípadov , akné sposobuje premnoženie parazitu demodex tu dávam link, kde jedna češka vyliečila toto premnoženie a tým aj akné, liečba inak nieje vobec nákladná
vlastne ide o to, že táto baktéria sa živí kožným mazom, je hlboko v koži, mimo iné sposobuje aj Rosaceu(Ružovku), kupríkladu taký Roaccutane vlastne tiež túto baktériu zabíja tým, že znižuje množstvo mazu v koži a tým vlastne tento parazit zomrie od hladu 😅 (tak mu treba, však) , vyskytuje sa mimo iné ešte aj u psov

elvo5
22. apr 2013

@sypac077 Ďakujem za pomoc ... nabudúci týždeň idem ku kožnej a požiadam o 40 mg ... len sa bojím lebo predsa ide leto a neviem si predstaviť ako sa budem sušiť 🙂