Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

jujko12345
14. máj 2013

@sypac077 bol to nemec ci ?

sypac077
14. máj 2013

@jujko12345

https://www.youtube.com/watch?v=mv7q5tcfvdQ

tohto mám na mysli, k jazvám no... určite mu počas roaccutanu neostane hladká koža po takých cystách, už len kvoli degradácií kolagenu v koži, je to taký začarovaný kruch ten roaccutane

jujko12345
14. máj 2013

@sypac077 uff ked som to videl sa citim ako majster sveta ..v dobrom slovazmysle ....mne tie moje jazvicky prisli smiesne ...sice mam jeden krater ale nie nejaky velky

sypac077
14. máj 2013

@jujko12345 no to hej, ale sú aj horšie prípady tie jazvy si može dat dokopy, no ak som správne videl tak pred liečbou to mal pomerne dobré, no po tom aknenormine(to zhoršenie) mu ostali flaky a jazvy

jujko12345
14. máj 2013

tie jazvy si da dokopy len tym presitim jazvy ale ako som videl ma ich desiatky tak to by bol problem ...a jazvicky sa nedavaju presit ?? ci to je asi uz velka kravina

jujko12345
14. máj 2013

@sypac077 neviem ked som kukal ake to mal pred liecbou bolo to celkom zlee uz vtedy mal take cervene cysticky ...

sypac077
14. máj 2013

@jujko12345 aj keď ich má desiatky tak sa to dá prešiť, ak sú príliš hlboké... aj jazvičky sa dajú, ale dajú sa liečiť aj inak, to prešitie je veľmi drahé a neskor musí isť pacient ešte na laser, čiže by ta to kludne vyšlo aj na 700 euro, pri dnešných cenách

sypac077
14. máj 2013

@jujko12345 to mal počas liečby

sypac077
14. máj 2013

@jujko12345 http://www.youtube.com/user/AknenorminTagebuch tu je jeho youtube kanál, prvé video úplne naspodu je pred liečbou

jujko12345
14. máj 2013

@sypac077 tu je aspon priklad preco by som zakazal tento liek ...niekomu to moze dokur.it ksicht.....toto je predposledne video od spodu a tu ukazuje aj detail

https://www.youtube.com/watch?v=mVU4MzT6sOk

.................tu uz mal velke cysty ...aj ked je pravda ze pocas liecby ich uz mal viac

sypac077
14. máj 2013

@jujko12345 no to som netušil, že to mal také pred liečbou, tak popravde nečudujem sa mu, že si to chcel vyliečiť aknenorminom, ale ktohovie, či by do toho šiel, ak by vedel, že bude mať také zhoršenie asi nie.... flaky pominú, no jazvy sa samé od seba nezahojia, až na povrchové

jujko12345
14. máj 2013

@sypac077 u mna bolo zhorsenie take ze sa mi vytvorilo par zapalenenych vyrazok po niektorych mam skrnu az doteraz na tvary a nechce sa jej vyblednut ale som rad ze je to iba flak aj na dotyk je to hladke aj na pohlad tam nevidim nejaaky krater ...ja pravzda ze keby som mal jazvu si to budem citit ked prejdem po tom prstom ....a najma sa mi vyrojili take nezapalene male vyrazky a este tie jazvicky co mi ostali ako som ti aj ukazoval na tych fotkach ....

sypac077
14. máj 2013

@jujko12345 flaky sa riešia lahko, horšie sú jazvy

nicci254
14. máj 2013

ja teda vobec nechapem, ako je mozne ze niekto ma po roa este horsiu plet ako predtym 😒 ja napr. nemam ani po roa plet na 100% a nikdy asi ani mat nebudem ale musim povedat ze u mna je to velke zlepsenie oproti tomu co bolo predtym.. ako som pisala, keby som brala roa v case ked som to mala najhorsie moja plet by vyzerala este ovela ovela lepsie.. ja som rada ze som sla do roa, lebo ked sa mi aj teraz nieco vyhodi tak to aspon nie je velke, hnisave a bolave... ale take daco male cudo co sa raz dva zahoji, cize u mna spokojnost a velka lutost ze som vtedy nezmenila koznu

sypac077
14. máj 2013

@nicci254 ani nie horšiu, čo sa týka akné, ale skor jaziev, ak má užívatel zhoršenie počas roaccu tak mu hrozi vačšie riziko jaziev, ale nie vždy samozrejme, naviac po akné sa robia jazvy aj bez roaccu

sypac077
14. máj 2013

@nicci254 a 100% čistú kožu má asi v dnešnej dobe málokto, takže to neber až tak zle 🙂

ali12377
14. máj 2013

@sypac077 ach jaj ja poznám, mám kolegyne, ktoré majú čistú pleť takú hladkú, akú ja ešte ani na rukách na vnútornej strane nemám, fakt ako detská prdelka, a veľmi závidím, lebo stále vyzerajú sviežo a zdravo a to im stačí si dať len špirálu

sypac077
14. máj 2013

@ali12377 áno to je možné, ale hlavne vo veľkých mestách a podobne trpia ludia chorobami, tj. aj kožnými ako akné a podobne

sypac077
14. máj 2013

@alo12377 inak ako pokračuješ v liečbe? a celkovo výsledok je aký, ak sa môžem spýtať? 🙂

ali12377
14. máj 2013

@sypac077 jasné pokračujem, ešte mám lieky na 15 dní, no tie drobné vyrážky sa stále strácajú, už ich mám menej, ale ide to strašne pomaly, ešte predpokladám zopár sa ich stratí, a niektoré ostanú, teda možno, že sa to bude sťahovať aj po doužívaní roacc. v čom dúfam, tak by nebolo odveci aby všetko zmyzlo 😀

sypac077
14. máj 2013

@ali12377 tie drobné vyrážky sú v pohode, tie sa dajú raz dva vyriešiť nejakou jemnou exofiláciou po liečbe, hlavne je, aby sa mazotok čo najviac "ukludnil" tj. aby po liečbe bola pleť čo najmenej mastná(suchá pleť nieje ideálna)
jazvičky a flaky sa zlepšujú?

ali12377
14. máj 2013

@sypac077 ja nemám žiadne fľaky, možno tak nejaké jazvičky dieročky, ktoré ma momentálne vôbec netrápia,
mne sa už všetko zahojilo, čo som mala zapálené,,
už mi ostali len tie drobné vyrážky také ako tu na obrázku
http://comedonalacnetreatment.com/wp-content/up...
síce ja ich nemám toľko veľa cca 7-10 na každom líci

sypac077
14. máj 2013

@ali12377 viem, že takto nejak vyzerajú, na takéto vyrážky pomáhaju práve jemne exofilianti, ktoré jemne zošúpu kožu a tým vlastne uvolnia ten stvrdnutý tuk, čím sa pokožka vyrovná, ale to až po liečbe... aj dieročky sa tak liečia

ali12377
14. máj 2013

@sypac077 to je dosť možné,,, ale vôbec sa mi nechce pátrať po nejakých metódach ako exofiliacia a pod. ja už mám dosť, ani nejaká cros metoda, maximálne si objednám ten roller a si budem rollovať, a nechcem nič viac ohľadom toho riešiť,
a to sa inak ani nezdá, že tie drobné vyrážky sú ako hlboko, to je tak ako ľad, to čo vidíš na povrchu je len 1/7 toho čo je pod tým,,, t.j. niekedy už neobstojím a si ich začnem tlačiť, teda furt len jednu, tlačím tlačím a taký tuk sa len krúti von a krúti, proste taká masa, proste množstvo, ako keby som si mozog vytlačila, no fuuuj

sypac077
14. máj 2013

@ali12377 a keď ju vytlačíš tak sa obnoví??

ali12377
14. máj 2013

@sypac077 posledne pozorujem, že ani nie, neobnovia sa,,, čo je pozitívne viem, uvažujem, že si to pôjdem dať povytláčať ku kozmetičke, ale až po dobratí roacc
ale radšej sa zdržiavam tlačeniu, lebo potom je taká spúšť za tým, ako to zatlačím, zíde cm kože naokolo, nechty v pustím, to sa hojí dva týždne 🙂

sypac077
14. máj 2013

@ali12377 jj ideálne bude počkať nejaký ten týžden po roaccu a potom to všetko vytlačiť... len pozor na niektoré kozmetičky, ktoré vedia narobiŤ jazvičky

ali12377
14. máj 2013

@sypac077 ved ja viem, toho sa aj bojím, niektoré sú také hlúpe.... bojím sa že natrafím na takú, čo vytláča takéto drobné vyrážky tak že potlačí a ide na druhú, proste toto nie su upchaté póry, čo len zatlačíš vyskočí a ideš dalej,,, toto treba stláčať z viacerých strán a tlačiť dokým z toho ide,,,, ale niektoré kozmetičky ešte ani toto nevedia :(

kdy
15. máj 2013

tak se mi osypal krk , jestli já nemám alergii z těch vitamínů 😕

nicci254
15. máj 2013

@sypac077 no tak potom v mojom okoli je vynimocne vela ludi co maju krasnu plet 😀