Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

joe1
14. jún 2009

No to by aj mňa zaujímalo, ako to bolo myslené, že "musíš mať makeup", a čo potom my chalani?? 😖

nicoolinka
14. jún 2009

ankam, to vážne si nemala nikdy? 😀 a čo používaš teda na prekrytie? 🙂

epose
14. jún 2009

caute,poslete mi niekto foto, ake ste mali akne predtym ked ste zacali brat Roa? ak mate tak poslite na: epose@centrum.sk
Dakujem 🙂

joe1
14. jún 2009

nicoolinka: no predstav si, že napr ja nepoužívam nič 😀

nicoolinka
14. jún 2009

joe1, mne to na chalanoch napríklad vôbec nevadí.. celkovo, sa vôbec ani na vzhľad nepozerá.. úplne vážne. 🙂 ..ale ma to len prekvapuje.. ja som predtým tiež ani nevedela čo je makeup... ale teď.. no bohužiaľ.. 🙂

joe1
14. jún 2009

Mne to nikdy na nikom nevadilo, dokonca som ani nevedel pochopiť, prečo sa preto niektorí tak trápia, až do tej doby, keď sa to začalo týkať aj mňa. Teraz bojujom skôr so suchou pleťou, niektoré dni so začervenaním atd, vyrážky sú dávno fuč, ale staré dobré časy to ešte stále nie sú. Možno keď to vysadím, tak sa pleť začne regenerovať, duuufam! Ozaj baby, otázka pre všetky: plánujete niektoré ísť toto leto k moru popri užívaní Roaccutane? Bavili ste sa už o tom s kožnou? Dajte vedieť, ja zatiaľ ešte nie, tak skoro k nej nepôjdem a dovolenka už je na spadnutie. Liek vysadím koncom júla a dofča bude na prelome júl-august, dajte vedieť, ak niektoré tiež tak idete, že ako to plánujete riešiť s tým liekom atď, sám teraz neviem, či kvôli tomu nezostanem doma, to by naštvalo ☹ snáď ak na seba budem dávať kilá opaľovacích krémov, nejako to už prežijem.

nicoolinka
14. jún 2009

mne kožná povedala, že na dovolenku to mám vysadiť a potom normálne pokračovať.. 🙂

didlinka88
14. jún 2009

joe: ja som bola pri mojom silnom akne pri mori a bola som v priebehu liecby..v pohodicke.. som davala na tvar vyssi faktor a na telo len 10-15 a nic..ziadna rakovina ani podobne..a ani flaky som nemala..takze kludne na dovolenku chod, ja som sa aj normalne opalovala.. a zavidim ti to more..ja som v lete v uprsanom anglicku ako na dovolenke 😖

nicoolinka- neviem presny nazov neviem, no ked povies v drogerii tak predavacka bude urcite vediet lebo to je len 1 druh samozrejme s roznymi odtienami..

ja poznam velmi vela chalanov, ktory make-up pouzivaju, je dostat kupit aj take co su transparentne, popripade je jemne krycie a nie je ich vidiet.. 😎

ankam..zvykni si ho pouzivat, lebo potom sa ti nebudu zanasat pory a nebudes sa vyhadzovat, lebo ked na tvar das make-up tak vsetky necistoty a smog sa ti usadia na make-upe a nedostanu sa do pokozky, ked sa vecer dobre odlicis.. 😉

joe1
14. jún 2009

didlinka88: ja som si upršané Anglicko "užíval" posledné dva roky... takže konečne príjemná zmena, teším sa moc aj kvôli tomu, že more a slnko pleti podľa len prospejú - zbaviť sa fľakov atď.
To vážne poznáš veľa takých chalanov?? Faakt? Teda.. poznám veľa ľudí, mám veľa kamošov atď ale nikoho takého osobne nepoznám. A aj mi vieš poradiť nejaký taký jemný chalanský make - up, ktorý by nebolo veľmi vidieť? falkt len v podstate nieked keď mám "svoj deň" - tak niečo na rozšírené póry prípadne ked nejaký červený fliačik bije do očí... No neviem, či som nejako pozadu v módnych trendoch (asi), ale keby si niekto všimol, že mám na sebe make-up, asi by som sa pod zem prepadol 🙂 didlinka, skús mi poradiť prosím ťa nejaký jemný, nenápadný, ktorý používa tak veelmi vela chalanov ako píšeš 🙂 zišlo by si niečo, kým sa zregeneruje pleť, diky moc

ankam
15. jún 2009

nicoolinia ja si len dam bodku na miesto kde treba....a tak to vklepkam,ale zeby som si nanasala na tvar celu nieco-tak to nie...

didilinka-moze to byt aj pravda co pises o tom usadzovani necistot-zeby som zacala???hmmmmmmm

tena
15. jún 2009

ahojte,
ja sa mozno tiez chystam toho r.k moru,ak sa podari a nejak neriesim to, ze som na Roa.Mne lekarka vravela,ze pouzit vyssi faktor, napr.20-30 a je to.Tak to uz mam a mozem ist🙂ratam s tym,ze hneda asi nepridem,ale skor je pre mna dolez.aby sa mi plet este viac a viac zlepsila.
Joe1=mal si vyrazky aj na chrbte?JAl.si mal/mas podkozne len na tvari.Lebo mozno mame podob.problem,take mensie biele pod kozou,a dekolt som mala vycisteny po 2.tyzd.liecby,ale chrbat mam stale zly.
Nicoolinka=nechapem,ako kozna moze povedat,ze na dovol.vysadit Roa a potom opat,ked pretrvava v tele este 2 mes.Tak? takze to bude sprostost🙂

miraaa
15. jún 2009

ludia ja chcem vyskusat DERMACOLOR MAKE-UP COVER - zevraj je to skvele vsetko to zakrije dajte si aj znamienka aj kruhy pod očami toto je najnovšie.. no skuste to ja to skusím len co mi dojde aknecolor.... Baby ja bi som skusila aj makeupov ale moja mam si myslis ze mi stači aknecolor.. bose viete aka bi som bola rada kebi si možem dat len krém a nič viac,! boše a nemalovat sa rano do skoli spat dlhsie?:( bose ja sa 2 krát za den malujem ked idem do školi a potom ked idem von:( ale viete dakedi som to mala horšie som s malovala aj v škole hruuuza:(

tena
15. jún 2009

Ja som uz skor pisala, že hoc je Dermacol z lacnejších zn.ja používam od neho "24h." a je super.S pumpičkou,vydrží nej.2 mes.ak nie viac...fajn.

sweety22
15. jún 2009

neviem preco by sa to malo na dovolenke vysadit. ja tiez planujem ist. na tvar 40 faktor,na telo 30 by malo stacit,karcinomy nevznikaju subezne s dovolenkou,mozu sa ti objavit v starobe ako nasledok spalenia sa,DNA si vsetko pamata. mozete ist na slnko,ale naozaj sa treba chranit 😵

joe1
15. jún 2009

tena: nie, nikdy som nemal vyrážky ani na chrbte ani nikde inde okrem xichtu za posledný rok.. radšej by som mal ten rok vyhádzaný celý chrbát ako toto.. hej, tiež už riešim iba zopár bielych podkožných, ktorých už je minimum a ani ich nevidno, ale chcem to mať celé čisté konečne. Už to beriem dlho, pokožka je z toho akási zmagorená, už by si chcela oddýchnuť, ale musím to dobrať. Napr dnes mám peknú pleť, žiadne sušáky bo hydratujem niekoľkokrát denne 🙂 ale napr ráno to môže byť inak.. musím vydržať do konca júla a potom hurá k moru, tak sa to dolieči

allahan
16. jún 2009

tena: Som sa tu dlho nedostala. Neviem, či Ti ešte moje odpovede pomôžu, ale predsa. To či mi rozširuje póry som si nevšimla, lebo ho používam od prvého dňa, čo som si dala prvú dávku Roa. Rozšírené som ich mala a teraz mi ich Roa pomaly sťahuje, tak naozaj neviem. Mastné nie je, to je skôr to druhé "Excipial U Lipolotio". Ten máme doma tiež a ten je fakt mastný. Tento "Hydrolotio" sa pekne rýchlo vstrebe do pokožky. A teraz, keď beriem Roa sa ani po jeho použití nelesknem 😀 . ....ja ho používam vždy ráno a večer, po umytí tváre. Aešte 2-3x cez deň, keď cítim, že mám suchú pleť a vždy, keď ideme s malým vonku. A keďže sa tak dobre vstrebáva, dávam si ho celkom peknú vrstvu 😉 Dúfam, že som pomohla. ....daj vedieť, ako si Ty s ním spokojná 🙂

debi7775
16. jún 2009

baby na jazvy a aj na akne je vraj na nezaplatenie collagen beauty..ze to pomohlo aj tym co mali uplne tie take kratery na tvari...rozmyslam sama nad tym ci to nevyskusam..ze to vyhladi tvar no tak neviem..hoci ja mam len par jazviciek na lici ale ono to vraj pomaha aj na akne a ze ta plet vyzera super...no..nemate s tym niekto skusenosti???? 😉

nicoolinka
16. jún 2009

Tak dnes som šla do drogerky po nejaký konečne fajn makeup..a dostala som sa k zázraku menom ELIXIR make-up od Dermacol...úžasný..perfektne krycí..presne to som potrebovala.. spokojnosť nadovšetko. 🙂 i keď.. 9 eur je 9 eur. 😀

miraaa
16. jún 2009

pre nicolka-a mas fotku toho make-upu aky je?............a collagen beauty to je co?...........

nicoolinka
16. jún 2009

nemááám fotku..ale toto je presný názov..v pumpičke je. 😉 ja mám najsvetlejší odtieň..

sumienka2525
16. jún 2009

Ahojteee vsetci.

Debi: to vyzera laaakavo na tie jazvy. Asi by som to aj ja skusila ak by niekto kto to vyskusal napisal ze to pomaha- A kolko to stoji??? A kde sa to da kupit???

ankam
16. jún 2009

nicoolinka a ako sa natiera?lahko?nieje husty alebo co???

miraaa
16. jún 2009

necháápem ze ako je v pimpičke?? coooo a ako sa to presne vola.......

miraaa
16. jún 2009

aj ja som zvedawa to na to jazvi... prosim povedz te dneska som si skusala opalit tvar:( no cez okno to asi nepojde vsak?Aj ked dobre páli?.......ci ano?..ale aj slniečko pomáha na akne a taakkk som citala:D

nicoolinka
16. jún 2009

miraa.. nazov som pisala hore.. a je to v takej akoby sklenenej nadobke a pumpicka ako na mydlo..

debi7775
16. jún 2009

no baby da sa to objednat..dost drahy spas..stoji okolo 30euro ale zatial som citala a pocula len same pozitiva..ze zlepsenie kvality tvare,jazvy aj cervene flaky aj pigmentove skvrny to likviduje..je to vlastne ten kolagén co vsetko robi..sama uvazujem ze to ozaj vyskusam ked mi dojdu peniazky na ucet...

lucyy01
16. jún 2009
tena
16. jún 2009

No mne minule kozmetička vravela,že začali robiť kolagénovú masku,jedno sedenie cca 350sk/12Euro,a že to nie je len pre zrelé ženy,ale aj na akné, problemat.pleť a pod. Stahuje póry, vyína pleť a pod.Ale ak by som to vyskúšala,tak po ukonč.liečby!
Joe1= tak to ak si mal malé podkožné ako ja, a sú už pomaly fuč,tak verím,že aj ja sa toho dočkám!🙂

ALLAHAN=to mlieko"hydrolotio"je fajn,davam si ho tiež asi 2x denne,rano pod make up tiež(al.Effaclar H),natriem si, hned to saje,tak si rychlo dm make up a nelupem sa! zazračne dobra vec. 😲 vdaka za typ.

ankam
17. jún 2009

luccy 01 to je po liecbe R?to sa mi ani verit nechce..........asi to pomaha len tym co mali toho vela.....

nicoolonka-kebY v nasej drogerke boli normalne predavacky.....ale ti povie vyberte si tu mate plno toho 😠
a este ja si mam vyberat co sa do toho vobec nerozumiem 😀

gizela66
17. jún 2009

chcem sa vas spytat... vy si davate lieky pravidelne v tu istu hodinu? 😝 pocula som ze aj na tom zalezi, teda ako pri com..🙂