Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

herminecek
4. feb 2010

to auryn: A jak dlouho to beres? A kolik mg? Ja jizvy nemam to jsem rad. Ale ted mi hodne vylezaji ty podkozni pupinky. Ja v pondeli to budu brat 4mesice. Beru 40mg. Chci se co nejblize priblizit ke kumulativní dávce. Tak doktorce chci navrhnout jestli bych mohl brat jeden den 40mg a druhy den 60mg. Co vy nato? Proste to stridat. Je to blbost? Kdesi sem cetl ze to nejaky kluk tak bral.... Diky za reakce... A pravda auryn vzdy se na cloveku neco najde co mu nesedi.... Nemusi to byt zrovna plet. Ja jsem jinak ze sebou celkem dost spokojeny az na tu podelanou plet... Ale kdyz vim ze se to proste zlepsi tak jsem klidnejsi... Lepsi nez byt tlusty nebo tak...

somslavka
4. feb 2010

ja som bola dnes u kožnej po poslednú dávku :D: D:... ešte 20 dní a potom o 2 týždne na krv a koniec :D

modrykonicek
4. feb 2010

somslavka: gratulujem 🙂

Ludia 🙂 , v nedelu odchadzam so skolou skiiovat 😉 a staranie o pokozku bude minimalne (ved aj tak je aknenormin 95% uspechu) . Poradte nejaky dobry kryci krem ,ktory sa lahko nanasa ,dobre kryje a lahko dava dole mokrym tamponom 😀 Nic viac nebudem mat cas pouzivat a nejake sracky na sebe nahadzat navecer to isto nie 😀

modrykonicek
4. feb 2010

A krem by mal byt "zamerany" hlavne na fliaciky cervene . Podkozny nemam uz ziadny (no jeden ano ,ale to je nepodstatne)

somslavka
4. feb 2010

modrykonicek... to akože krycí?... ak nie tak obyčajný krém len hodíš a hotovo... aj tak budeš celý červený vyštípaný od mrazu...

hannah13
4. feb 2010

sugar25: ja som na to uplne rovnako ako ty. Pokym som brala HAK tak bolo vsetko relativne v pohode, ale akonahle som vysadila, tak hormony sa asi zblaznili a pohlad do zrkadla bol coraz hrozivejsi. Uplne viem o com hovoris, ja mam 26, chodim do prace, okolo mna nikto taky ziadny problem nema. Je to neprijemne, ked sa clovek vyhyba pohladom ludi, lebo ani nechce, aby sa mu niekto dival do tvare. Oci mam vysusene i ja, tiez cely den cucim do pc. Ak uz je to uplne neunosne, kvapnem si Visine a ulavi sa mi. Skor ma znepokojuje, ze teraz sa mi zacali uplne vysusovat viecka. No co uz musime bojovat 🙂
All: kdesi v letaciku som sa docitala, ze sa pri liecbe neodporuca pit alkohol. Dodrziavate striktne toto "odporucanie"?

dankoxd
4. feb 2010

modrykonicek: Ja som prave na zaciatku liecby mal len jednu podkoznu vyrazku a ostatne take normalne vyrazky a teraz mam viac menej uz len tie podkozne ale zato ich je asi 10 a na zaciatku iba 1 to mi nejde do hlavy ze preco?? 😒

herminecek
4. feb 2010

dankoxd:Hej ja to mam si myslim porad horsi jak na zacatku lecby... To jsem mel celkem vklidu. Mel jsem to jen an prave strane obliceje ted to mam vsude. Ale taky uz jen podkozni jebaky. Davam si na to ixchtoxylovou mast.... Tak nevim mno... Jestli chces poslu foto...

auryn
5. feb 2010

herminecek- budem koncit 3.mesiac...a beriem 40mg denne uz od 3.tyzdna liecby tusimze.. 😉

lucyy01
5. feb 2010

To co pisala Tarus je pravda. Roaccutane (kedze patri do skupiny retinoidov) sa niekedy naozaj pouzival ako chemoterapia pri liecbe rakoviny. Ale to, ze meni strukturu DNA je podla mna velmi prehnane tvrdenie, nikdy som o tom nepocula a keby je to tak, uz by musel byt Roa. davno zakazany. A neverim tomu ze lekari dostavaju peniaze za predpisovanie R., nerozumiem tomu co by z toho mali, kedze Roa. je uplne preplacany poistovnou tak na tom nikto priliz nezarobi 😒 Necudovala by som sa keby firmy drahych znaciek ako Vichy, La Roche Posay, Avene, Bioderma, Eucerin,...a mnohe ine davali lekarom peniaze za nepredpisovanie Roa. 😀 Potom by omnoho viac zarobili kedze sa uz väčšina ludi presvedcila o neucinku tejto kozmetiky na akne..alebo to niekomu pomohlo? Nedivila by som sa, keby famy o tych strasnych neziaducich ucinkoch nerozsirovali prave tieto firmy (o zmene DNA a podobne).
Pouzivala som pol roka celu radu od Biodermy, pravidelne, a ziadny vysledok, len som minula velmi vela penazi za tuto kozmetiku.. Potom som presla na La Roche a to iste..zatial stale pouzivam ale vysledky tiez nevidim.. 😠
Podla mna to moze pomahat, ale len tym, co maju 1-2 pupaciky male, nezapalene..
Moj nazor..

auryn
5. feb 2010

lucyy01- uplne s tebou suhlasim...Tiez neverim moc kozmetike- sice pouzivam La Roche Posay (pri liecbe len cistiacu penu)..pouzivala som aj biodermy najskor potom od Vischy, tam absolutne ziadne zlepsenie..potom som presla na La Roche a to mi trochu pomohlo, ale nie natolko, aby mi zmizlo vsetko akne...Na to mi pomohol len Roacuttane!!!

dankoxd
5. feb 2010

Ludia toto radsej nepozerajte som rad ze vyzeram tak ako vyzeram chudak clovek 😖 http://4.bp.blogspot.com/_-ZTPQdfxyog/Sp_7r06DU...

dankoxd
5. feb 2010

Jak vam pride zle tak mi prepacte !!!

herminecek
5. feb 2010

To je fakt humus... Chudak...

modrykonicek
5. feb 2010

@dankoxd vsetko ide von 😉

herminecek
5. feb 2010

Hej co si myslite o tech davkach. Ted beru 40mg. Predtim 2mesice 30mg. A jeden mesic 10dni 10mg,10dni 20mg,10dni 30mg. Ve ctvrtek jdu ke kozni a chci ji navrhnout ze jeden den budu brat 40mg a druhy den 60mg. Vazim 80kg. Co si o tom myslite? Diky....

dankoxd
6. feb 2010

myslite ze jak sa mi to za ten neceli 1.5 mesiac nevylieci tak mi kozna moze predlzit este liecbu aspon o 1mesiac alebo 2mesiace ?

herminecek
6. feb 2010

to dankoxd: Hej urcite!!! Toho se neboj! Ja to mam taky na 6mesicu ale nevim jestli to za 2mesicu budu mit uz ok. Spise pochybuju tipuju ze to budu brat tak 3 max 4mesice. Hej nechces poslat foto jake to mas? Na muj mejl? Obratem taky poslu... Hermiiik@seznam.cz

simonlaho
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
herminecek
6. feb 2010

simonlaho: Hahahahahahahahah Jasne pujdu na disku kdyz to mam na xichte. Ty si dobra ... Ja se ti smeju vice... Ja jinak chodim hodne casto kalit. Jen tedka mam proste takove obdobi... A tak mezi lidi proste chodit nechci... Tak mi polib sos ty.....

tinkia
6. feb 2010

ahojte... používam roaccutanne už asi tretí týždeň, ale vôbec sa mi to nezlepšuje.. skôr by som povedala že zhoršuje... mal to niekto takto podobne?? zlepší sa to???

anabelka8
6. feb 2010

ahojte, som späť 😀
Dlho som tu nebola, vidím, že sú tu noví "pacienti". RoA neberiem 3 mesiace. Moja pleť, hmm.. no nič moc 🙂
Vyrážky sa objavujú tak ako predtým 🙂 Ale ja mám dlhú históriu, lebo roa som nebrala len tak kvoli "puberťáckym" vyrážkam, tých som mala tak klasicky, a mám ich aj teraz, takže mne roa velmi nepomohol. Ale snád sa vám bude dariť lepšie. Btw, viete mi povedať, po koľkých mesiacoch môžem absolvovať liečbu laserom?

anabelka8
6. feb 2010

tinkia

áno áno, prvý mesiac som to mala o 100 % horšie 🙂 Je to normálne, a prejde to, neboj.

modrykonicek
6. feb 2010

@herminecek myslim ,ze na tvoju vahu by aj 60g na den bolo fajn 😉 ak to chces dobrat co najskor ako ja 😀

simonlaho: dufam toto nema byt pokus o vysmievanie ludi s akne ..som na tom ako herminecek ..po dobrati roa budem doma len minimalne 😀(ako predtym) a simonlaho ,prajem ti tak tazku formu akne ,ze sa z toho dojebes a budes vyplakavat na zachode 😉 to ti prajem 🙂 to som fakt este nezazil takho kokotka 🙂

tinkia: na zaciatku je zhorsenie ale potom dvoch mesiacoch ako ja,pravdepodobne uz nebudes mat podkozne ..ja teraz liecim fliaciky (jazviciek mam minimum) ,akne sa mi nerobi absolutne ziadne ..jedine tak malilinky biely,ktory hned odskrabnem a finito 😉

herminecek
6. feb 2010

to modrykonicek: A ty beres kolik mg? Napis mi kolik mas let? A vaha? A kdy si presne zacal. Hej asi ji to navrhnu obden 60mg. Ale bojim se sportu mam toho fakt hodne ale dnad to zvladnu. Mame noveho trenera a trenaly sou fakt drsne... Ale snad to dam...

simonlaho: Jn fakt jako to si prehnala... Zamysli se sama nad sebou.
tinkia: Hej kasli nato. Me se to zhorsovalo 3mesice. Ted uz se snad blyska na lepsi casy.

Jn to je jasne... Ja jak budu mit xicht jak prdelku... Doma nebudu vubec... Budu si uzivat zivota fakt max.!!! Presne jak nez se mi to v zari udelalo na xichte...

herminecek
6. feb 2010

modrykonicek: A preju dobre lyzovani![skiiovani] 😉

weblucy
7. feb 2010

Roac. sa stale pouziva ako chemo. Moja 1. rocna neterka to brala ako udrziavaciu chemo po predchadzajucej chemo a transplantacii kostnej drene.

simonlaho
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
herminecek
7. feb 2010

simonlaho: Hodne se to zlepsuje. Ale par jich tam jeste mam.

simonlaho
Odpoveď bola odstránená
Zobraz