Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

geneo
6. nov 2011

a este jedna dolezita vec, malokto si robi pri brani ROA odbery kazdy mesiac. skor je to o odbere na zaciatku pred liecbou, po 1 mesiaci a potom 2-3 mesiace po dobrati. co som postrehol na zahranicnych forach tak najvacsie zmeny v organizme nastavaju po cca 2-3 mesiacoch uzivania ROA. takze spoliehat sa na to ze ked su vysledky po 1 mesiaci uzivania v poriadku je dost povrchne.

staci sa opytat yade. mala vsetky vysledky v poriadku a teraz riesi neustale nejake zdravotne problemy.

adelheide8888
7. nov 2011

Ahojte, precitala som si tu vela diskusii a rozhodla som sa prispiet. Bolestive a fakt priserne akne mam asi od 14 rokov. Roaccutane som brala zhruba pred 4 rokmi a musim povedat ze nic lepsie som v zivote nezazila. Najskor som mala predpisanu davku 50 mg denne (20 rana a 30 vecer) ale po case som byvala ospala tak mi ju lekarka znizila na 30 mg denne. Precitala som si o vela rizikach a vedlajsích ucinkoch roaccutane ale okrem extremneho smädu a vysusenych pier sa pri mne ziadny negativny ucinok nedostavil. Prave naopak po ukonceni liecby som mala taku plet o akej som vzdy snivala. Krasnu, vyhladenu bez jedinej chybicky. Konecne som chodila von bez make-up-u a fotila som sa pri kazdej prilezitosti (co som samozrejem dovtedy nerobila). Avsak po 3 rokoch sa moj problem vratil. Uz to nie je take strasne ako kedysi ale aj tak a preto som sa rozhodla opakovat tutu liecbu. Lebo vraj pri 50% pripadoch je uspesna aj po opakovani.
Tymto prispevkom chcem len povedat, ze neexistuje jednoznacne pre alebo proti roaccutane. Kazdy clovek sa musi rozhodnut sam. Ale urcite liek odporucam ludom, ktory sú vazne zufali kvoli svojej pleti. Samozrejme treba ist na krvne testy a v pripade dievcat brat antikoncepciu.
Ak by mal niekto nejake otazky ohladom liecby, rada odpoviem. Pa

vondra
7. nov 2011

@adelheide8888 Ahoj, chci se zeptat, jestli se ti po Roa vyčistila plet uplně, že si neměla žádné jizvy a červené fleky?

adelheide8888
7. nov 2011

@vondra ahoj plet sa mi vycistila uplne ale ostali mi take male jazvicky ale potom som bola na chemickom peelingu a postupne zmizli - zavisi to vsak od stavu akne

adelheide8888
7. nov 2011

@korela121 ahoj po dokonceni liecby ROA ti na jazvicky odporucam chemicky peeling, je to trosku bolestive a drahsie ale pomaha to. Vyskusane. Ale odstranuje to len povrchove jazvy, hlboke uz asi nic.

vilki
8. nov 2011

ahojte, ja mam uspesne za sebou 3 mesiace a este ma 3 cakaju, plet je uz bez vyrazok, ostali len fliaciky, ktorych sa dufam zbavim po liecbe chem. peelingom, pery mam vysusene - to je jasne a okrem toho nevidim nikoho ze by pisal o klboch, lebo mna bolievaju teda dost hlavne na nohach a vcera som to pocitila aj na rukach... ☹

yade
8. nov 2011

@vilki
Mňa kĺby zas absolútne nebolievali počas liečby, ale po nej to bol des 9 mesiacov!Musela som sa úplne vzdať topánok na vysokých podpätkoch...Ale už sa to dáva do normálu.

vondra
8. nov 2011

@vilki Mně teda klouby bolí občas, hlavně teda kolena..

somkralrepu
8. nov 2011

ZDRAVIM VSETKYCH 😎 Piatok to už bude mesiac čo beriem Rooacatane. PRvých 15 dní som bral 20 mg - pleť sa mi vysušovala vtedy som pocitoval zmeny, stále som si mastil pery - aj 2 x do hodiny.. nasledujúcch pár dní ešte stále pleť suchá, pretrvávalo to.. posledných 5 dní už cítim ako keby som mal zasa mastenjšiu pleť, už si pery mastím len 3 x za deň, úplne mi to stačí.. a vyhodilo sa mi zas pár vyrážok.. a pritom beriem 30 mg, mám to zvýšiť?? a koľko mi ešte asi bude trvať liečba? 😒 😒 ( 65 kg, 173 cm)

geneo
8. nov 2011

@somkralrepu ja som bral 50mg denne a mal som to brat 8 mesiacov pri 85 kilo vahy

vilki
8. nov 2011

@somkralrepu podla mna ti treba zvysit davku, ja som brala 20mg a plet sa mi po pa dnoch zase mastila a teaz beriem 40mg na 60kg a je to v pohode vsetko

angelina46
10. nov 2011

@geneo doktorka mi povedala ze nabuduce si mam prist iba po recept a ze ak bude vela ludi mam zaklopat takze mi napise rychlo recept, z toho mi vypliva ze sa nechysta brat mi znova krv po mesiaci aj ked by som bola najradsej keby mi ju zobrala a taktiez by ma zaujimalo ci mi spravila pecenove testy, ked mi ju brala prvy krat, ja dnes uz ziadnym doktorom neverim a nechcem to brat na lahku vahu takze sa jej na to vsetko radsej spytam ...

geneo
10. nov 2011

@angelina46 testy sa robia tak ako som to napisal. to je oficialny postup. niektori si to vedia vybavit tak ze sa im robia kazdy mesiac. ale je to individualne kedze to poistovna nezvykne preplacat. zavisi to od doktora.

pecenove testy su dolezite lebo ten liek sa odburava cez pecen.

li_la
10. nov 2011

Ahojte, keď ste brali Roaccutane, brali ste aj HAK? Je to naozaj tak ťažké na pečeň? Mali ste z toho niektorá problémy?

minig
10. nov 2011

@geneo ja som si tiez testy musela vybavovat cez znamost...A v lekarni mi za 3 eura spravili test na cholesterol a cukor. Odporucam sa lekarov pytat a vyslovne ich o to poziadat. Ja som bola na testoch po 3 tyzdnoch, chystam sa teraz znova, ked budem po 2 mesacnej liecbe. To nase zdravotnictvo 😒

patro2
11. nov 2011

@geneo mne kožná napríklad povedala že mi nepredpíše tie lieky bez výsledkov takže mám chodiť vzdy skôr predtým ako vyberiem posledný liek.. Asi to zalezi od lekarov, alebo v priebehu liecby to zmeni a bude brat krv kazde dva mesiace.. ja si ale urcite vyziadam kazdy mesiac, a ked poistovna nepreplati tak si to aj zaplatim 😖

dera
13. nov 2011

Ahojte, berem ROA štvrtý mesiac a pleť sa výrazne polepšila. Len jedna otázočka.... pribrali ste niekto z toho? Ja som nejaká pupkatá 😠 . Dúfam, že po dobratí to pôjde dole. Hodťe nejaké info ohľadom tohto. Alebo poradte. ďakujem

lili1313
14. nov 2011

@dera Ahoj, ja mam Curacne a tam sa v letaku pise o moznych zmenach hmotnosti, no v suvislosti s psychikou. Niekde som vsak citala prispevky od ludi, ktori podla vsetkeho ziadne psych. problemy pocas uzivania nemali a hmotnost sa im zmenila- niektorym smerom nahor a inym naopak.

wt
14. nov 2011

Ahoj. Problemy s pletou mam od 14 rokov. Teraz mam po 20 a tri roky sa pcham antikoncepciou. ROA som uz mala brat skor ako antikoncepciu aj testy mi robili, vsetko bolo OK len zrazu dojdem si pre recept a od koznej sa dozvedam, ze mam brat antikoncepciu a vraj ci som uz pocula o liecbe Roaccutanom alebo Aknenorminom. Vyslovene ma odbila a robila sa akoby o tejto liecbe nikdy nebola rec.Antikoncepciu som vyhodila a akne sa pomaly ale isto vracia. Tak sa chcem opytat ze ci je mozne dostat predpis na Roaccutane aj ked moja plet nieje uz v takom zlom stave ako predtym? Lebo naozaj 6 rokov je dlha doba a nechcem mat opat akne, mastnu plet a jazvy ako predtym. Dakujem.

lili1313
14. nov 2011

@wt Ahoj, tazko povedat. Urcite to je mozne, ak je to akne stale "dostatocne zle". Asi by si mala zmenit koznu, nech to niekto posudi z noveho pohladu. Aj ja som mala plet o nieco lepsiu nez v puberte, no dohodli sme sa s koznou, ze budem uzivat lieky prave preto, lebo mam akne uz 13 rokov.

somkralrepu
15. nov 2011

PROSIM O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Potrebujem niečo na oči, nejaké kvapky alebo dačo..berem 30 mg denne , pery si natieram už menej ako na začiatku, ale strašne som ospalý a bolia ma hrozne oči.. čo si mám nato kúpiť?? 😲 😒

geneo
15. nov 2011

@somkralrepu to mas podobne priznaky ako to zacalo u mna. nezavidim.
pomoct ti neviem nic kedze mne osobne "zalievanie" oci kvapkami vobec nepomohlo.

doporucujem urychlenu navstevu ocnej.

geneo
15. nov 2011

inak pokial by to niekomu pomohlo tak jedina vec ktora mi ako tak zmiernuje problemy s ocami je toto:
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

nic ine mi nezabralo. a skusil som toho dost dost vela.

tu mast ked mam problemy si davam na noc alebo si ju cez den natriem na viecka okolo oci a pri koreni nosa si trochu natlacim tej masti do oka.
metoda je to odskusana a odobrena aj doktorkou 🙂

lili1313
15. nov 2011

ospala som aj ja, taky posledny tyzden - dva uz by som najradsej uz o tomto case zalahla. aj cez den som dost unavena, navyse mi padaju vlasy... riesi niekto vlasy? co s tym?

yade
16. nov 2011

@somkralrepu
kup si akekolvek ocne kvapky - umele slzy ale BEZ VITAMINU A!!! a zalievaj co najcastejsie..Ja som to mala tiez, ale kvapky mne pomohli.

geneo
16. nov 2011

@yade nie je to celkom pravda aby boli bez vitaminu A. tu mast co som ja dostal mala praveze vitamin A. a doktorka povedala (ocna + dermatologicka) ze je to prave o tom aby tie oci dostali vitamin A.

a je pravda ze mi ako jedina zabrala. vsetko ostatne ma len drazdilo.

somkralrepu
16. nov 2011

ďakujem za rady, kvapky už mám kúpené 🙂
Bol som u kožnej, z pôvodných 30 mg som si chcel zvýšiť dávku...avšak namiesto zvýšenia, mi ju znížila na 20 mg z toho dôvodu, že mám na hranici pečenové testy.. avšak už pred samotnou liečbou, som ich mal zlé..z čoho to môže byť? (výška 173 cm, váha 65 kg) - športovec, nepijem, nefajčím.. ☹ ☹

vondra
16. nov 2011

@somkralrepu Čau, zvýšené jaterní testy jsem měl taky, pil jsem na to čaj ostropestřec mariánský (silybum marianské) a pomohl mi, ted už je mám v pořádku a požádal jsem o zvýšení dávky a doktorka souhlasila 🙂 pil sem 1 litr denně a ted stále piju alespoň půl litru denně. Mimochodem děkuju @yade za ten čaj co mi poradila ;)

yade
17. nov 2011

@vondra
Som rada, ze ti cajik pomohol, mne tiez 🙂 ..

yade
17. nov 2011

@geneo
Myslím, že tá masť prišla na rad až keď si to mal s tými očami veľmi zlé..Pre začiatok by som si ju určite nedávala... 😉 Pá