Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

didlinka88
11. nov 2009

komi: mne najviac zabral Astrid s mesickem lekarskym.. 🙂 ziadne tie drahe mi nepomohli..

prorsum
11. nov 2009

komi1800
Budu se tu opakovat no nevadí asi 5 stránek jsem to psal tak snad ti co četli odpustí
mě na rty pomohlo tohle labello http://www.docsimon.com/article/labello-lip-eff...
gutt je předtím je natřít vazelínou a vlhkým kartáčkem na zuby promasírovat takže slezou ty otravný šupiny
a druhá moje záchrana je od la roche posay Ceralip

gizela66
11. nov 2009

raya take depilacne kremy mozes.........

sugar... zvysuje hladinu cukru? urcite lepsie pre plet ked nejes sladke, ale tak ja som jedla normalne:D 😉

auryn
11. nov 2009

raya- u mna nastalo dost rapidne zhorsenie- porobili sa mi take podkozne velke hrcky, co som mavala uz len ojedinele..teraz ich mam na licach aj na brade... ☹ ale tak co uz, hovorim si, ze to sa zlepsi a snazim sa nedeptat tym, i ked na seba pozriem, tak ma to nastve.

auriane
11. nov 2009

Auryn a doteraz si mala aký stav pleti? Zlepšovala sa ti liečbou?
Ja beriem presne tridsať dní a všetko super, zhoršenie zatiaľ nie je. Práve naopak, mám úplne čistú pleť. A inak žiadne vedľajšie príznaky, ale na psychiku mi nerobia dobre. Som nervózna, mám zmeny nálad, stavy eufórie a šťastia sa mi striedajú s chvíľami smútku a som strašne nabitá energiou, stále musím niečo robiť. Doteraz by ste nestretli väčšiu knedľu a teraz každý deň musím cvičiť, inak by som explodovala.

johny007
11. nov 2009

PRORSUM ---) Ten CERALIP od LRP ti pomohol?? Vcera som ho nasiel na nete a premyslam nad nim ze ked si nebudem dat vediet rady skusim ten .

prorsum
11. nov 2009

johny007
Ahoj ano ceralip mi pomohl další co mi pomáhalo na suché rty když jsem dříve bral antibiotika a praskaly mi byl balzám od Dermalogica myslím US značka http://www.avy.cz/index.php?action=pic&id=80180
a z dalších lékarenských jsi určitě viděl od avene http://www.docsimon.cz/zbozi/avene-cold-cream-k... stejná indikace používá při vysušení medikamentozní léčbou...ale je to individualní někomu pomuže ten nejobyčejnější balzám s placentou
Mě pomohl ten ceralip pak to labello v tubě odkaz jsem tu už dával dvakrát a pak ta dermalogica mám je souběžně jeden v práci jeden doma a jeden stále v kapse jinak to nejde

ferencke
11. nov 2009

Cawte berem 4 dni roacuttane a uz skoro nemam ziadny jebak :D..ten liek je zazrak

smutny9
11. nov 2009

zdravim tak ja som prisiel z tej nemocnice sice uz v piatok no pisem az teraz tak moj stav predtym ako som tam siel mal som take velke niekolko cm2 podkozne loziska ktore boli cervene podnimi hnis alebo co to teda bolo a od zaciatku liecby aknenorminom sa mi na tom robili aj chrasty najprv mi tam nato dali taku ciernu mast na odsupnovanie cize aby sa zbavili tych chrast a potom sa zacala taka trosku drsnejsia liecba tie velke loziska sa mi prepichli ihlou takou ako sa krv berie a potom mi to pan primar vytlacal odtial na silu teda a potom to cele zabandazovat hlavu do rana potom mi to dali dole a tam kde mi este nieco zostalo sa to znova tak robilo teda celkovo 4krat co teda aj zabralo ja som mal take vetsie podkozne teda spojenych viac vedla seba tie co som mal tak tyzden dva nebolo az take hrozne ale tie najvetsie a co som mal asi 5tyzdnov proste tenucka kozicka uplne cervena pod nou iba hnis tak to bola celkom dost velka bolest ta koza sa aj trhala... ale aj tak som rad ze som tam bol teraz nemam ziadne podkozne iba par malich normalnych asi po roku sa konecne vyspim ako chcem aj na boku... a tie vlasi to je nieco super predtym som si umyval kazdy den a teraz mi staci raz do tyzdna... ale tie cervene flaky co mam su hrozne na tych miestach co som mal take tie loziska... mam aj normalne po obycajnych jebakoch asi ako vsetci ostatny ale na tych miestach je ta koza uplne znicena cervena akokeby po spaleni alebo neviem proste a primar tam na koznom mi povedal ze na tu moju kozu si ani hocijaky peeling nemozem dat spravit ze take sa ani na slovensku nerobia alebo potom niaky laser alebo co za 15 000 tak potom mozno neskor kedze este studujem na strednej sice o ten rok ak zozenem brigadu cez leto nieco mozno rodicia zasponzoruju zalezi ako sa to zlepsi ... pisal som to na rychlo ospravedlnujem sa za gram. chyby :D

joe1
11. nov 2009

čaute, tak ako prebieha liečba? roa je pecka, ale iné sa chcem spýtať, má tu niekto skúsenosť s chemickým peelingom? alebo poznáte niekoho takého?

joe1
11. nov 2009

Laser VS chemický peeling, čo je podľa vás lepšie? Má niekto skúsenosti s jedným alebo druhým?

auryn
12. nov 2009

auriane ja beriem roac mesiac aj par dni..a hned po par dni brania sa mi plet rapidne zhorsila..kazdy sme iny, u niekoho nastane hned zlepsenie a u niekoho neskor, ja som ten druhy pripad 🙂
joe1- ja som bola uz na chemickom peelingu, ako som pisala predtym..napisem to teda este raz- bola som minuly rok, pred chem. peelingom musis tyzden pouzivat specialnu kozmetiku, aby sa ti plet aklimatovala na samotny chemicky peeling. ta kozmetika vychadza tak 3000 este SKK 🙂 a potom chodis najskor raz za mesiac a potom 2x, podla toho, ako bude tvoja plet reagovat na tu kyselinu- cize chemicky peeling. Jedno osetrenie stoji 33€. Chemicky peeling sa robi cez zimu, lebo sa nemoze chodit na slnko, porobia sa potom pigmentove skvrny na tvari, a kebyze sa ide na lyzovack a svieti slniecko, tak ochranny krem s UV tusim 50 mne dala . Ja som absolvovala nejak do 15 tychto osetreni- taktiez to zavisi podla toho v akom stave mas plet. A aby som nezabudla, ked ti tu kyselinu nanesu na tvar, tak sa nemozes umyt, ja som chodila cca tak o 17vecer a mala som to vydrzat do rana- v pohode sa to da, ale ta lekarka vravela, ze niektori pacienti sa stazuju na neznesitelne stipanie tvari a svrbenie, ale podla mna sa to da v pohode vydrzat 😉
a ten laser- ponukala mi aj tuto moznost, ale len jedno osetrenie stoji 15 000 a chodi sa minimalne tak na 2-4taketo osetrenia a videla som vysledky na inych pacientoch porovnatelne ako chemickym peelingom..

raya
12. nov 2009

auryn to som mala presne také aj ja, tiež obrovskéééé hrče, celá tvár posypaná a hlavne líca, čo je dosť veľká plocha a ani maskovať som to make upom nevedela. Dosť som plakala v tých časoch plných depresie a hneď ako som prišla domov som sa odličila a išla spať, nedokazala som ist medzi ludi a tesit sa z babieho leta. Presne po 2 mes. sa mi uz nerobia tie hrče, ale zostali po nich fľaky, vlastne obidve líca mám total flakaté, jedine čelo, nos a bradu mam čisté ale tie líca su des. Tie fľaky sa ťažko prekrývajú ale určite tie veľké vystúpené vyrážky sa maskovali ťažšie. Inak používame aj rovnakú kozmetiku 😉 aj keď nejaké extra zázraky od kozmetiky nečakám. Aké máš dávkovanie ozaj?
Gizela pamätám sa, že Ty si počas liečby písala že máš fľakatú tvár po vyrážkach a ako to hodnotíš teraz po liečbe, zdá sa Ti, že sú tie fľaky menej viditeľnejšie, alebo Ti zmizli? Dávala si si niečo na tie fliačiky aby sa urýchlilo to hojenie tej narušenej kože? Inak tie fliačky sú vlastne také jazvičky, ktoré vznikli tým že sa tá koža narušila tým zápalom, to mi povedala dermatologička.

joe1
12. nov 2009

auryn: dik za odpoveď, preboha to čo je za cena, že 15 000 v sk za laser a treba absolvovať až 4 kúry?? ja som našiel ceny 1 minúta laseru 10 sk, 0,30 eura, a to na jednom českom aj slovenskom webe, to by ma na jednom sedení ožarovali 1500 minút - 25 hodín? Uff. No a najdrahší laser som našiel 1,50 eura za minútu, ale pri 15 000 sk za jedno ošetrenie, ako píšeš, by to vychádzalo vyše 5 a pol hodiny... no neviem, začínam v tom mať bordel, jazvy nemám, vyrážky dávno nie, ale akosi by som to chcel mať presne tak, ako kedysi, žiadne vyditeľné póry a začervenania atď, ale do toho som ochotný investovať tak najviac 150 e. Ale ďakujem za odpoveď, aj keď sa mi tá cena zdá totálne prestrelená, to by som skôr niekde v Hollywoode takú čakal.

auryn
12. nov 2009

raya ja to mam tak isto, tie flaky mam len na licach..celo mam uplne ciste, akurat co tam mam par upchatych porov a aj na nose..no, tych flakov sa asi s tou nasou kozmetikou nezbavime..ale tak u mna to isty ten chemicky peeling, ale pojdem sa tam po liecbe spytat, uvidime, ci mi nieco nove neodporucia..
teraz mi kozna zvysila davku na 40mg/den..takze beries roac 2 mesiace? a nerobia sa ti uz vobec ziadne vyrazky, alebo sa ti este nejake robia?

auryn
12. nov 2009

joe1- nie je to prestrelelene, je to nejaka nova technika, mam doma o tom letak pozriem sa na to, a napisem potom o tom viac info..je viacej druhov laserov...
a ja som nenapisala, ze by si musel ist az 4x, to zavisi od typu pleti a ten laser je specialne na odstranenie jaziev a ty si pisal, ze mas len upchate pory, to preboha preco chces riesit laserom? kup si nejaku dobru kozmetiku a raz za mesiac chod kozmeticke...

gizela66
12. nov 2009

joe... mne kozny povedal, ze by mi spravil laserom dve lica za 75 eur. Ak by som chcela lica + celo, tak 135 eur, myslim... takze nerobi to po cm2... tu ma stranku - http://www.dermatop.sk/ ...a treba ist na to viackrat, no je to teda dost drahe... neporovnavala som ceny inde, ale keby som bola rozhodnuta ist na to, tak si popozeram ceny..... musim pockat aj tak este pol roka po liecbe, tak bohvie, ci sa mi to za ten cas este aj nevrati alebo ako mi bude tvar vyzerat...

raya... no myslim si, ze to mam teraz lepsie ako vtedy... mala som cervensiu tvar a tak... ale jazvy mam tak ci tak (len trocha zbledli), preto by som tiez chcela ist na ten peeling alebo laser... a nic zvlastne som si nedavala, len taku vodicku cinsku co som spominala... z anglicka... a teraz mi dal lekar Skinoren, tym sa natieram rano a vecer... neviem ci mi to ma pomoct na tie jazvicky, ale rano ked sa zobudim nemam tvar taku cervenu... ta plet teraz nie je bezchybna, ale tak nerobia sa mi ziadne vyrazky 🙂 a ako mi skoncili lieky, tak teraz si davam take tabletky z bylin... tej istej znacky ako ta vodicka........ neviem, ci to ma nejaky ucinok, ale chcem ich vyuzivat:D

cupakula
12. nov 2009

ahoj spolutrpící, byla jsem včera u dr. a ptám se jí na ty psycho - stavy. Prej teď proběhly výzkumy v USA ohledně vlivu na psychiku a nebylo nic prokázáno. Což je podle mě blbost, protože já mám depky pořádné a předtím jsem je neměla! A opravdu je nemám jenom při pohledu do zrcadla 😉.

Krevní testy mi odhalily zvýšený cholesterol. S tímhle jsem nikdy neměla problém.

A zase mi naskočilo pár jebáků! Už jsem myslela, že mám klid. Ale je fakt, že mám menzes, takže je to asi i tím.
Už abych to dobrala, necítím se dobře.

beruska121
12. nov 2009

ahoj auryn 🙂 tak nie som sama 🙂 mne sa tiez prvy tyzden urobili na lavom lici hrce .. a riadne take som tam nemala uz asi 4 roky.. ale maskujem si to aspon vlasmi ... este dobre ze to zatial nemam take na druhom lici tam by to bolo horsie ... ale riadne bolave hrce co sa nedaju ani vytlacit .. uffff, beriem roaccutane 3 tyzdne .. nemstnie mi sice plet chvalabohu
kledy zacnu tie hrce akoze miznut ? a nerobit sa dalsie ? lebo este sa robia dalsie jedna pri druhej , cista krasa :DDD, 😎 😀

dannyds
12. nov 2009

Ahojte ludia. Ja by som chcel poradit. Mam strasne problemy s vyrazkami od 15 rokov. Stale som na to kaslal a neriesil to, ale teraz ma to uz riadne zacalo stvat a tak som isiel ku koznej lekarke. Navstevujem ju asi 2 mesiace a predpisovala mi masticky a vodicky, ale nic s toho mi nepomahalo, ale teraz navrhla tento liek. Povedala, ze si mam, ale o tom lieku precitat, o jeho ucinkoch a podobne. Asi ma vela nezaiducich ucinkov a podobne tak by som Vas chcel poprosit o radu alebo tak. Za odpoved vdaka. 🙂 😉

raya
12. nov 2009

dannyds určite chod do toho, vodičky a mastičky ani žiadna kozmetika nič nevyriešia, dokonca ani anitibiotiká, stav dočasne zlepšia a potom nastane relaps /návrat ochorenia/ a ešte v horšom štádiu.

auryn, no mne sa už vyrážky nerobia, ale postrehla som, že týždeň pred menštruáciou sa mi spravia, ale len také biele, ktoré zotriem vatovým tamponom. Ja som stále na 30mg, a to som musela prehovárať lekárku, začala som s 20 mg. Mám 52kg, tak možno kvoli tomu, aj ked mám pocit, že by som mohla zniesť aj viac. Takže Ty si už ten chemický peeling La Roche niekedy pred liečbou v tom centre v PK uz absolvovala alebo ešte nie?

auryn
13. nov 2009

ahoj beruska 🙂 no, mne sa vlasnte az teraz prestali robit tie velke hrce ale este mi uplne nezmizli tie, co sa mi urobili cca pred tyzdnom.. ☹ ale tak dufam, ze coskoro zmiznu, kozna mi teraz zvysila davku a dufam, ze uz liecba zacina zaberat, dnes som sa nezobudila so ziadnou vyrazkou navyse.. 😀 dufam, ze to uz tak ostane.

auryn
13. nov 2009

raya ja mam 53 kg a zvysila mi tu davku, tak neviem...a ano, ja som chemicky peeling absolvovala este minuly rok na jesen, lebo sa mi uz nerobili vyrazky, tak som sla na to odstranenie jaziev a cervenych fliackov, lenze cez leto sa mi zase zacali robit.. :( tak ma to uz naozaj s prepacenim riadne "sralo" tak som povedala, ze vyskusam uz tu poslednu mozost- roac. A som velmi rada, ze som sa do toho dala, naozaj.. 😉

beruska121
13. nov 2009

auryn a kolko beries roaccutane ? aby som vedela kedy to skonci 🙂 ja len 3 tyzdne ...
inak co hovorite na kozmetiku Mary kay ?
ja mam davku 30 mg,( mam 52 kg) rano si davam 20 mg a na obed 10 mg , A inak dufam ze nevadi ze to beriem presne v istu hodinu lebo niekedy vstavam o 7 mej rano a niekedy vstanem o 11 stej tak si dam prvu tabletku ked sa zobudim , a tu druhu po poobede- po jedle
tiez by som nebola proti kebyze mi zvysi na 40 mg lebo zacial nemam ziadne problemy s tym vysusanim, len kusok suchsie pery ale len kusok

janula55
13. nov 2009

ahojte. akurat som dokoncila dva mesiace a zacinam treti, doktorka mi zvysila davku na 20 rano 20 vecer (doteraz som mala 20 a 10)a povedala ze uz by malo nastat vyrazne zlepsenie lebo ze uz to mohlo byt aj lepsie ako to je teraz...a pritom mne sa zda ze sa mi to dost zlepsilo 😀 ...tak uvidim...idem este na krv v pondelok..dufam ze vsetko bude ok... a smola ze sme zacali tuto vsetci brat tie lieky az teraz ked sa za nich zacalo platit 😀 😀 ale nastastie to neni vela a stoji to zato...vlastne..ked si to porovnam so vsetkymi peniazmi vyhodenymi predtym kvoli tomu ksichtu...tak to je stale jak zadarmo 🙂

A este som chcela zopakovat, uz som to sem pisala ale...este raz...stazujete sa na tie flaky na tvari a aj ja s tym mam problem trochu ale pouzivat krem ktory je fakt super, Kawar-bielaci krem, cisto prirodny, pri pravidelnom pouzivani fakt zabera, ja ho pouzivam tak ze si natreim kremom co bezne pouzivatm, necham vsiaknut a potom si dam tento kawar. hebka plet je z toho, aj pod makeup je to dobre. takze skuste to fakt, stoji asi 6 E a kupite ho v lekarni.

beruska121
13. nov 2009

ozaj kolko sa teraz plati za to ? ja ked som si naposledy kupovala pred 3 tyzdnami tak som to mala zadara .. hmmm

ankam
13. nov 2009

beruska myslis za lieky?neplati sa nic.....

ferencke
14. nov 2009

zas dalsi presedenyy vikend doma kvoli jebakom sku.venyym achhhh,,,,, neviete pradit nejaky dobry make up co zakryje vseetko?

gizela66
14. nov 2009

asi ziadny 🤐

a mne sa spravili po dvoch tyzdnoch douzivania take male pupaciky na lici!!! co som uz par mesiacov pri tych tabletkach nemala........ 😲

ferencke
15. nov 2009

to je normalne ze tyzden uz beriem roacutane a vsetky vyrazky a podkozne hrcky mi taha von ??? vsetko co som mal cervenee teraz mam biele ..a ide to von...ma niekto skusenosti??