Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

debi7775
1. máj 2009

nicoolinka mi to nedalo som si zbehla kuknut tvoje albumy a ved ty nemas akneeeeee 😠 😠 😠 ty krepuša!! inak si mi aj taka kadejaka povedoma bola..a to asi som ta na tej zelenej vode videla.. 😉

nicoolinka
1. máj 2009

😀 Debi, myslíš že by som si tam dala fotky, na ktorých mi to je vidno? A veď keď sa takto odfotím, tak to ani nevidno.. a tú hlavnú fotku som mala ešte v ten deň, keď som si na xicht dala cez vyrážku leukoplast a hrala som sa že mám bobo bo som necela chodiť ako debilko 😀 .... Na zelenej vode???? Topfest?????? Ty si bola? A kde sme sa tam videli? Ak sme sa videli..? 🙂

nicoolinka
1. máj 2009

Debi a aký máš nick? 🙂

ankam
2. máj 2009

niccolinka super s tym leukoplastom,by ma to nenapadlo v zivote 😀 😀 😀

debi dnes idem na tu uz druhu svadbu,potom bude fotos

joe1
2. máj 2009

čaute, nájde sa tu niekto, kto je minimálne rok a pol a viac po liečbe roaccutanom a zatiaľ je všetko ok?? Čoraz viac čítam o tom, ako sa to vracia zhruba po roku.. táto predstava ma fakt desí.. na to mi kožná povedala len to, že ak sa tomu chcem vyhnúť, treba to brať skôr v menších dávkach ale dlhšie. Takže ak sa tu nájde niekto, kto má po liečbe viac ako rok a pol alebo niekoho takého pozná, dajde vedieť prosím, dík.

hanca82
2. máj 2009

Joe1 ja uz som ;roky; po liecbe a som ok. 😉 . Nepamatam si presne ale 3-4 roky uz presli...

joe1
3. máj 2009

super hanca, aspoň niekto 🙂 Poznám pár ľudí, ktorým Roaccutan úžasne pomohol, ale ešte nikto nie je po liečbe viac ako rok, takže stále sa im to teoreticky môže vrátiť. Napísal som ti internú poštu, pár vecí by ma ešte zaujímalo, ktoré tu moc rozoberať nechcem, dikes.

sumienka2525
3. máj 2009

Zdravím vás. 🙂

ankam
4. máj 2009

jaj ahojte baby
uz som to mala cca 2 tyzdne super a teraz mam na oplatku 4 nove bozule.Ja to nechapem 😖 😠

anca1987
4. máj 2009

ludia dnes zacinam s roa., tak mi drzte palce nech sa toho raz a navzdy zbavim,lebo uz ma to fakt nebavi 😠 .....zavidim tym, co to maju za sebou alebo aspon s tym koncia......drzte sa a myslite na nas zacinajucich 😀

eweline
4. máj 2009

vo štvrtok som bola u doktora a mi povedal že to mám ukážkové a že už mi dáva posledné balenie tabletiek, aj som sa ho pýtala že či by som nemala za celú liečku užiť 120 mg na KG hmotnosti a on že to je iba pri ťažkej forme akné, a že ked ja nemám už nič na tváry nejaké 2 mesiace a teraz mesiac to tiež len tak necháme že to stačí ako udržiavačka. a že keby ja užijem tých 120 mg. tak že by som sa strašne šúpala akože celé telo nie iba tvár. teraz som nadmieru spokojná s tým ako vyzerám ale strašne sa bojím aby sa mi to náhodou nevrátilo ved ja by som bola zase narušená a to už nestem.
nicolka už som ti konečne aj ten meil s fotkami poslala čo na to hovoríš?

debi7775
4. máj 2009

paaaaaaani eweline tak u teba je to velka zmena 😉 na tej poslednej mas uz tvaricku velmi peknu..mala si to take dost rozsirene ale hlavne na lickach vsak?..inak aj ta tvoja kamaratka na fotke by mala vyskusat 😉 ale zaujimave ze ti neostal ani fliacik...aj ja chcem 😠

sumienka2525
4. máj 2009

eweline: waw tak to mas super ze mas taku cistu plet a si taka spokojna. Uz len musis dufat ze sa to nevrati.
anca: Neboj to ujde ako voda, drzim palce. Aj mne to islo zo zaciatku pomaly a pocitala som si dni ,pozorovala zmeny v zrkadle a uz som na konci liecby.

anabelka8
4. máj 2009

ahojte krásky ...
Dnes som bola na kontrole, nemám to zapalené, tak aspon dačo pozitívne, vo štvrtok mi vyberu stychy, ale mám pocit, že to budem nosiť ešte dlho zalepené, nechcem to vidieť, bojím sa toho, čo uvidím 😀
Roa som musela na pár dní vyhodiť, dali mi antibiotiká, čo sú po chirurgickom zákroku, ale už už zajtra začnem znovu brať Roa (dúfam, že nevadí, že hned po tych antibiotikach), pleť mám teraz dosť biednu, tak chcem nech sa mi to dostane friško von. 🙂
A blahoželám tým, ktoré sú už šťastné a spokojné vďaka Roa, hádam sa aj ja dočkám. 😉

sumienka2525
5. máj 2009

anabelka: Tak ty si si to este ani nevidela? A ty mas este kolko do konca liecby RO?

anabelka8
5. máj 2009

sumienka-nie nie, nevidela som si to, ani po tom netúžim 🙂 , ale tak jasne, ked mi vyberu stychy, už to nebudem nosiť zalepené, tak si to budem musieť vidieť. No ja som len začala, beriem ho cca mesiac a pol, pleť sa mi kvalitne zhoršila , ale nevadí..bude to hádam dobré

sumienka2525
5. máj 2009

anabelka: No ja zvedavá by som to asi nevydržala sa nepozriet na to ako to vyzerá 🙂

anabelka8
5. máj 2009

sumienka
ja som hrozne zvedáva osoba, je to o mne známe 😀 , ale teraz som v stave, že dobré to bude dobré, a ak to uvidím, zas padnem na hubu :D radsej nech sa to pekne hoji... ale nie, i tak si to budem musiet vidiet

ankam
5. máj 2009

anabelka a boli to?ci necitis nic?

anabelka8
5. máj 2009

ankam, nie nie, nebolí, este par dni dozadu ma to bolelo na dotyk, ale teraz uz ani nie ...chvalabohu..

ankam
5. máj 2009

no super.Tak ja som zvedava aj za teba 😀

anabelka8
5. máj 2009

ankam -- vo štvrtok sa všetko objasní 😀

didlinka88
5. máj 2009

drzim palce anabelka...inak vo stvrtok idem k doktorke na krv kvoli klbom..ma bolia nenormalne 😒 aj pri pisani poznamok na prednaskach..hroza..ja uz mam tvar relativne peknu..uz sa len doladuje..stahuju sa mi pory a tak..ale uz som bez vyrazok, sem-tam nejaka sa vyhodi ale o den je prec.. 🙂 a to som zacala teraz len 3 balenie, no dalsich 5 mesiacov este predo mnou podla tych mg co sa maju vybrat..
drzte sa vsetci.. 😝

ankam
5. máj 2009

didilinka ja idem k lekarke v pondelok na krvne testy atd...aj pre dalsie lieky

ale strasne ma stipu oci.musim nejake kvapky asi pytat-je to dost neprijemne....to sa mi az teraz ukazalo

a mala som cele ruky vysypane a dost to svrbelo-sesternica lekarka mi vravi-moja to mas alergiu na slnko-ked beries tie lieky nesmies na slnko.Tak uz sa mu vyhybam 😀

anabelka8
5. máj 2009

didlinka
Ďakujem, inak tak pre all- mne doktorka nikde nespomínala tú dávku, ktorú musím vybrať, tých xy mg, keď mi menila po mesiaci dávku, tak dačo videlila mojou váhou a povedala, že tolkoto budem brať do augusta(40mg), dosť málo, nie? to skoro 5 mesiacov mám mať rovnakú dávku?

sumienka2525
6. máj 2009

anabelka: aj ja som brala 40 mg na den

anabelka8
6. máj 2009

sumienka - kolko mesiacov? nemala by sa dávka zvyšovať?

ankam
6. máj 2009

anabelka ja uz 5 mesiac beriem stale po 30 mg a ani mi nezvysi................vraj do decembra by som to mala brat takto 😅

sumienka2525
6. máj 2009

anabelka: Ja som to brala 6 mesiacou aj 5 dni presne a mala som to brat este 9 dni ale som si to ukoncila skor o tych 9 dni. A cely cas som brala 40mg.

ankam
6. máj 2009

sumienka a ako vyzeras?