Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

miraaa
10. máj 2009

AHojte.No na začiatok mám 14 rokov,za chílu 15 no teda až v septembri.Mala som strašnu plet,skor otrasnu..bola som s toho neštatná..ve kdo bi necchel bit pekný.Nešlo mi o to išlo mi len aby som mala peknu plet občas malí pupáčik.No to u mna asi tak nebolo,ludia sa na mna pozrali..odcudzowali ma hned.. vysmievali sa mi..strašne ma to trápilo.Každu noc som plakala,prečo praáve ja,musím mat taku plet.Až som sa uzavrela do seba nechodila som von nič. tvár som mala hnusnu.A to som si ju pravidelne čistila.Hambila som sa za seba.Až raz som sa odhodla ist k kožnej dochtorke.Na začiatku mi predpisovali všeliake mastičky,Dual gel a tak podobne.tešila som sa že budem moc sa rozprávat s ludmi a pozerat sa mu do očí a nehambit sa za svoju tvár.No ani to nepomáhalo.Bola so s toho zufala.Jeidne čo osm chcela bo moj sen MAT PEKNU TVár.Napokom nič ine nezostávalo len mi prepisat Roaccutan.Tešila som sa lebo ževraj to ma skvele učinky,Brala som to už dva mesiace .. a potom sa mi to ešte zhoršilo.. no vedela som že to je zvyčajne ked beres tuto liecbu ROACCutan..tak som vydrzala.. pomali sa mi to začínalo zlepsovAT.bola som rada mala som aj vacsie zebawedomie ale stale to nebolo ono 😨 . Teraz si myslím ze sa mi to pekne zlepšilo berem to už posledny mesiac čiže 10 najprv som brala cca 10mg.. rano.. potom mi zvýsila na 10mg rano a potom poobede.. potom zase rano 20mg a poobede 10mg.. a teraz berem len jednu 20mg rano.Bojim sa toho že ked to vysadim,tak sa mi to secko vrati,a tam ta šanca je lebo mi to dochtorka vravela.Keby sa mi to vrati asi to nevidržim a zosipem sa.Ked nemám make-up.. tak mam take flaky cervene..mensie jazvy.. a mam viac chlpčekov na tvari nevime prečo.. ale to sa da potom odstranit..len aby sa mi to nezhoršilo..jasne mam suche pery až moc.a na nektorich miestach pri brade sa mi šupe koža to tak malo.Večer sa odlíčím.. mam odlicovaciu pletovu vodu.. potom si dam Alpu.. a nakoniec Krem..POmahami to.. len ako sa mám zbavit tych jaziev a cervenych falkov poradite mi?.. no a mam aj par podkoznych mozul.. 😖 bola bi som rada kebi mi niekdo poradí.. kludne aj poštu mi napíšte budem rada za každu odpoved.. DAKUJEM: 🙂

eweline
10. máj 2009

mirka: ja osobne si myslím že tú alpu by si nemala používať viem o čom hovorím jednu dobu som robila to isté 😀 😀 zo začiatku mi to pomáhalo a bola som rada že konečne som si niečo našla čo mi vážne pomáha ale potom si pokožka zvykla a zase to isté ešte horšie. a sama osobne si myslím že ak máš tie flaky červené nemala by si používať nič s alkoholom bo to ešte viacej vysušuje a dráždi pokožku. viem že existuje vela pleťových vôd bez alkoholu ktoré ti tiež vyčistia pleť ale nepodráždia ju, ja napr. pleťovú vodu nepoužívam žiadnu iba takú penu od la-roche je to vyrobé presne na pokožku vysušenú po liečbe a tá pena je na vyčistenie a upokojenie podráždenej pokožky volá sa effaclar H stojí cca 360 SK a z tejto istej značky používam tiež aj krém ten stojí nejak okolo 410 Sk. viem že to je drahé a každé ti vydrží nejak mesiac ale pre peknú pleť všetko teda aspon u mna je to tak bo ja som bola psychicky narušený človek ked som mala akné ale to myslím vážne aj kamarátky mi to teraz hovoria že sa ma normálne báli 😀 😀 takže už nikdy viac. a vážne tie flaky ti časom zmyznú sama som to mala strašné a teraz je to u mna už super žiadny pupák a flaky už pomyzli iba pár jazvičiek čo mi zostalo. vela ludí by ti tu vedelo povedať že to čo ti píšem je pravda bo som im posielala moje fotky pred bratím R a teraz ako vyzerám a beriem ho už posledný mesiac. a neboj fakt vážne sa ti to upraví a bude to super len musíš tomu veriť 😉 .

miraaa
10. máj 2009

No ano ale vieš ta koza je taka diwn a nerobi mi to moc zle a pouzivam niveu ten je skwely krem a ja už pouzivma posledny mesiac bojim ze sa mi to secko vrat iposlem ti aj moje fotky mne ot nerobi problem mohla bi si aj ty. pot a ted... a inak mam 14 vieš a v tomto veku chce bit dievca pekne:...

eweline
10. máj 2009

mno jasné ja ťa chápem ja mám 18 ale ten problém mám už od 12tich. a neboj toho sa bojím aj ja že sa mi to vráti tak ale dúfam že už toho bolo dosť a že stačilo. mno len ti poradím tolko ak máš taký krém že je strašne mastný tak ten isto hned zruš. možno že si myslíš že ked je mastný tak že skôr bude tá pokožka hydratovaná ale to je blbosť ti to iba pozapcháva póry a z toho sa robí akné často preto treba na mastnú abo problemovú pleť používať krémy ktoré majú konzistenciu ako pleťové mlieka také riedke.
a jasné pošli mi ich na pokeci mám nik martinka197 a ja ti pošlem fotky ale až niekedy nabudúce ked tu budem bo teraz musím prchať sa idem učiť na matury tak nabudúce oki? a dakujem

anabelka8
10. máj 2009

mirka .. nielen v tvojom veku chce byť dievča pekné 🙂 , ale držím palce pri liečbe, poznám pocity hanby a žiadneho sebavedomia ... či sa to vráti po liečbe je otázne, ale treba veriť 🙂 Len tolko sa dá poradiť.
Ja som ochotná brať Roa aj celý život, aby som mala peknú pleť 😀

anabelka8
10. máj 2009

a ešte sa velmi divím, že ti v takom mladom veku predpísali ROA, moja kožná robila problémy i teraz.(18r), celkovo na taký mladý organizmus je to velmi zlé, tak som prekvapená. 🙂 no i na starši organizmus ovšem 😎

miraaa
10. máj 2009

jasne jasne ale kukáám a mas krasnu plet... váázne... a to ako:............ 🙂

miraaa
10. máj 2009

pre ANabelku..-to osm aj ja rada no ale nie.. ja osm to mala strasne. .a kedze to krvné testy dowolili tak mi to predpisala. secko bolo Okey... už to berem posledny mesiac.. no a te flaky... a podkozne mozuly... a jazvivcky hcem abi zmizli ale vazne sa objim ze sa mi tovrati TATO STRANKA JE suPEr.. proste aspon viem... ze. niekdo je na tom tak ako ja...ja ivme asi som sa milila... ze len v otm veku ale ja chodim do školpotom vneujem sa hdube.. klaviru teoriii mam otho vela .. chcme sa páčit chlapcom....a ty mas kolko rkov? no a proste zboznujkem moju pani dochtorku.....ale nechapem len jedno nektore baby si ani plet necistia a maju ju ako babetko a druhe mozu cistit furt a maju ju HNUSNU.. prečo?

miraaa
10. máj 2009

musim ist off.. potom zajtra papIQ... 😲

anabelka8
10. máj 2009

miri .... no každá z nás tu už riešila, že prečo práve my, prečo keď sa staráme o pleť, a ostatné sa ledva umyjú 🙂
Ja beriem len dva mesiace, nemám velmi akné,tak by som nemala mať jazvičky a flaky, ale pár podkožných mi vyskočilo, ale dá sa to zakryť.Ja mám 18, čo je ešte "produktívnejši" vek na zábavu ako ten tvoj 😀

miraaa
10. máj 2009

pre anabelku ano.. ale vieš.. mne sa už nece dawasat make-up vieš? a ty si vazne pekna baba.. a vobec ale vobec ti to nevidno ja bi som ti ani tabletky nedala.. na predpis.. bovobec ti ot nevidno mas krasnu plet.. vieš?...kukala som fotecky...

anabelka8
10. máj 2009

miri? a kde si akoze kukala moje fotecky? nemela si kde 🙂 Ani ja nechcem makeup, ale musím, to je dlhá historia 🙂

miraaa
10. máj 2009

pre.. anabelku... wazne teraz to kukááám..... ak si neuprawujes fotky. tak mas krasnu PLET vazne..

anabelka8
10. máj 2009

miri? a kde to kukas? ?? :DDDD

miraaa
10. máj 2009

uPS... jaaj .. to som si asi spletla.. tebaa... s tou druhoooou....jejo tak posli teda te fotky.. UPS..

miraaa
10. máj 2009

PRE EWELINE---- JOJ TY TRUBKA HEHE KUKALA OSM TWOJ ALBUM A MYSLELA SOM SI ZE TO NESI TY ALE ANABELKA.. NO A WED SI PEKNUCKA A NEMAS ANI AKNE,,... 😉

miraaa
10. máj 2009

ANABELKA- TY SI POTOM NEKDO INY SAK? AK CES POTOM TI POSLEM TE TWE FOTKY A TY MOŽES MNE TWOJE... A TAK...ACH CO MAM ROBIT S TIM KSICHTOM UZ SA S TIM TRAPIP ASI ROK... 😢

joe1
10. máj 2009

eweline len na mňa si sa akosi vykašľala s tými fotkami :( písal som ti internú. miraaa nič sa neboj, tie fľaky pomiznú, chce to čas

miraaa
11. máj 2009

pre JOe- NO dakujem ale no nemylsim.. ale oc mam aj s tvarou robit ked mam viac chlpkow na ksichte.. ja newme proč mislite ze tymi tabletkami? a inak ked is ich dam odstrani je mozne ze sa vychádzem?: a ked chces poslem ti aj fotky pred touto liecbou a potom...

didlinka88
11. máj 2009

ahojte..tak mam vysledky...vsetko v norme, az na to, ze mi zistili, ze mam zvyseny reumatoidny faktor - aslo...tak mi to teraz idu presetrovat, ze z coho je to..este ze som koznej povedala, ci mi neurobi testy..inak by mi to mohlo ist na srdce a pod. tak som zvedava.. 😒 je to hrozne..ako retazova reakcia..mas 1 problem a najdu ti dalsich 20...

miraaa...roa moze sposobit aj ochlpenie..a rydsej by som ich neodstranovala lebo mas stensenu pokozku, velmi jemnu a krehku teraz tak si to nedavaj odstranovat aby si nemala modriny a flaky po tvari.. neodporuca sa ani depilacia noh ani nic podobne ked uzivas roa..

eweline
11. máj 2009

mira- prosím ťa neni som taká blbá aby som si tam dávala fotky kde vyzerám strašne s jebákmi jak hovado asi nie? 😀 😀 ved ani jednu fotku zo stužkovej som tam nedala nič aby som sa za seba hambila? ani za nič 😀. a jaký to máš ten meil ti to pošlem.

joe- neviem ako sa to mohlo stať ale viem že som ti to posielala len ja som nevedela ten meil čo si mi posielal to je joe1-akože jedna alebo tam je L? bo ja som tam dala číslo jedna a to je asi L pravda? mno tak jak mi dá mirka meil vám to pošlem naraz. ale na 100% viem že som ti to posielala.

ankam
11. máj 2009

ahojte dievcence
sweety bodaj by si mala pravdu

miraa vitaj-aj ja som prekvapena ze v tak mladom veku uz mas R.Neni to dobre ani v mladom a ani v starsom.....tak neviem kedy potom

didilinka esteze ti to zistili vcas 😒 nie?

ja som bola dnes na krv zajtra volam o vysledky.Vravela ze max.mi hrozi ak by nieco bolo ze mi znizi davku 😖 chcela aj dnes,lebo uz mam dost priznakov,vysypana som bola od slnka-oci ma hrozne stipu aj v nose mam tak sucho az to stipe.
Stale sa ma len pytala ci mi nejde krv z nosa-vraj keby isla-tak by to nebolo dobre.Ale Preco?nechapem........ked som tam tak som ako obarena a zabudnem sa na kopec veci popytat.
chcela som jej aj ukazat alergiu ci co to mam na rukach,ale zahadne to zmizlo.....

baby
odporucila mi k moru 50OF od La roche-nejaky sprej.To musim prave tej znacky?je to lepsie pri liecbe s Roacutanom?alebo mozem aj inej znacky si kupit???Sice to je asi jedno lebo vsetky 50OF su drahe..........

ankam
11. máj 2009

a o 3 mesiace idem na dalsiu kontrolu a krvne testy.Dnes mi aj tehu robila 😀

joe1
11. máj 2009

eweline: joe1 - akože jedna, nie L 🙂 a nedošlo nič zatiaľ, ale s tým si nerob starosti, ale škoda, bol som zvedavý, ako to zaberá ostatným. Ja som rád, že sa konečne začali pýtať von ďalšie podkožné biele bodky, síce mám teraz začervenané fľaky na jednom mieste, ale nevadí, som rád, že to všetko ide von. Len nech to takto pokračuje.

tena
11. máj 2009

ANKAM=kedze som "v tom ako doma"...tak samozrejme, ze mozes aj inu značku na FA 50 UV,ako len od la Roche,hoc je kvalitný.Lekárka je asi len okupovaná firmou La Roche 😉
Miraa= 6 mes.po skonč.liečby Roa môžeš isť na odstraňovanie jazvičiek, čo je samozrejme spoplatnené a dosť a robia to špecializ. dermatolog. strediská-centrá A mne lekárka pred liečbou rozpr.,že predpisuje od 15r.pri ťažších stavoch,takže je to na mieste. Drž sa.
ps.aj ja chcem vidieť tie vaše fotky, pošlete mi? do internej pošty,al.ako???Vďaka

tena
11. máj 2009

A nevedela som ,ze Effaclar H, od la Roche robí aj penu,nie len krém, kt. používam a je fakt super pri liečbe Roa,nič ine mi nerobí dobre, už som skusala aj napr.novinku-vzorku od Nivey-nieco ako lifting, ved uz mam cez 30r. 😎 ale mastneje mi z toho pleť normálne, takže EF. H, je fakt dobrý a suhlasim s radou pre Miraa,ze Alpu a nic s alkoholom nie je dobré, možu aj z toho byt flaky!!!!ja som minule vyhrabala doma Skinoren /z čias pred Roa,ked mi este kozna skusala davat kade co a nic...ziadna pomoc 😝 ) a na zapalene mi fakt pomaha,ak sa mi spravi cosi,al.si rypnem🙂 vysušilo mi to pekne.Odporucam.

ankam
11. máj 2009

tena dakujem
ja som myslela ze ak pri liecbe vam robi dobre ta znacka tak asi oj ten na opalovanie bude lepsi ako ina znacka co?hmmmmmmmm
a ani ja si nedavam ten skonoren,vravis ze na zapalenie pomaha???skusim.......lebo uz len zapada prachom

a ten efaklar je toez od La roche hej?a mas krem alebo nieco cistiace??

gizela66
11. máj 2009

eweline posli aj mne fotosy nech vidim ako to u teba prebieha/lo... 😉

gizela66
11. máj 2009

dochtorka 😵

gizela66
11. máj 2009

inak ahojte 😉 strašne mam stale suchy a nonstop upchaty nos takymi ,,suchačmi" 😀 a ked si to povyberam tak mi totálne krvaca... mate nieco podobne? neviem co nato aby sa mi to tak nerobilo....... a pery mozem mastit kolko chcem a hrozne sa mi osupuju... inak tvar celkom v pohode.. 😝