Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sumienka2525
20. máj 2009

Miraaa: No so slnkom by som pockala aby si nemala flaky, teraz je ta pokozka dost citliva.

ankam
20. máj 2009

miraa este pockaj s tym slnieckom.
a plet ako?vyliecena?

anca1987
20. máj 2009

mne dala kozna na pery vazelinu....taky kelimok z lekarne......pouzivam to vo velkom ale iba doma,ked pridem z prace alebo zo skoly......je to celkom fajn a nic za to neplatite...skuste sa spytat nech vam to predpise.....za pokus to stoji.....

allahan
21. máj 2009

....mne dala kožná na pery nejaký balzam, ale nie je na nom vôbec nič napísané, že to im nechali dealeri. Zatiaľ vysušovanie moc nepociťujem, ale Roa beriem "len" 6 dní. Na tvár mi predpísala Excipial U Hydrolotio a ten zatiaľ tiež funguje 😉 . Za ten som doplácala nejakých 50 cent. ....a ako si vy ošetrujete pleť okrem natierania?

didlinka88
21. máj 2009

allahan: ja na to dost kaslem..mne sa velmi telo nevysusuje..ani tvar velmi nie je sucha..tak ja len pery balzamujem..inak nic.. 😝 len ked citim ze mam nieco suche, tak natriem...

uz aj citis nejake neziaduce, ci este nie?? ja som hroozne unavena stale aj ked vypijem 10 kav..nic nepomaha..a este teraz mam skusky, je to tazke sustredit sa.. 😒 co uz s nami treba len vydrzat.. 😵

lucyy01
21. máj 2009

didlinka, a tebe este kolko zostava do konca liecby?uz mas peknu tvaricku? neviem preco ale ja som si myslela ze ty uz si douzivala.. 😉

allahan
21. máj 2009

didlinka88: no, ja mam suchu pokožku na tele zdedenú, tak sa vždy po sprche natieram. Akurát tvár som nezdedila a mám na nej zmiešanú pleť a tie vyrážky ☹ Vedľajšie účinky zatiaľ nepociťujem 😕 , akurát pleť už nemám mastnú, hoci si ju natieram tým mliekom 🙂 a nad vrchnou perou sa mi začína robiť suché miesto, tak to stále "balzamujem" . Ináč som tiež len unavená, ale to ja som bola aj pred užívaním Roa. Môj malý mi nedá len tak vydýchnuť a ešte aj to počasie je také na spanie 😉 . ....no, a ja ani kávu vôbec nepijem, tak si ňou moc nepomôžem 😒 . ....ale držím palce pri skúškach 🙂

bridzitka
21. máj 2009

zdravím,
pôvodne som chcela prečítať celú diskusiu, ale nejak sa mi nepodarilo dostať až na koniec 🙂
chcem, ale napísať svoje skúsenosti s R. mám 27 rokov a momentálne R. užívam 6 mesiac, a už som vo fáze znižovania dávky, resp. len na takej udržiavacej. ešte jedno balenie 10mg a mal by byť koniec.
mala som problémi s acné od 11, tak si asi viete predstaviť aká dlhá doba to bola pokiaľ sa moja kožná odhodlala na túto liečbu. pleť mám takú akú som nikdy nemala, alebo si už vôbec nespomínam. zostali mi však jazvy, ktoré plánujem poriešiť na jeseň, už mám pár alternatív.
chcem ale pripomenúť, že tie vedlajšie účinky sú naozaj, u niekoho viac u niekoho menej. neviem možno aj tým, že som staršia tak som okrem klasiky vysušenej pokožky, pier, nosa a teda komplet slizníc, mala aj iné subjektívne pocity vedlajších účinkom. bola a som ešte stále veľmi unavená, som náladová viac ako bolo zvykom a mávala som aj bolesti brucha. ale je zaujímavé, že výsledky krvi boli vždy ok.
musím tiež podotknúť, že ja som tiež začínala užívanie po mesiaci užívania antikoncepcie, ale tú som musela po troch mesiacoch prestať brať, lebo tá mi všetko ešte zhoršovala a dokonca sa u mňa začali prejavovať kŕčové žily a s tým spojené veci...tak som ju vysadila a pokračujem v liečbe R. a aj napriek tomu všetkému zlému, som rada, že to už budem mať za sebou. trošku sa obávam, že sa to opäť vráti, ale momentálne si to nepripúšťam....
mrzí ma len jedno, že tiež som s tým nezačala skôr....a odporučila som ho aj sestre a tá ho užívala len polovicu času čo ja a kožná jej už tiež ukončuje liečbu...
toľko odo mňa....myslím, ale že to stojí za to

bridzitka
21. máj 2009

ešte som zabudla dodať, že mne ani slnko nerobí dobre.....pár krát som to ľahkomyselne riskla a spravili sa mi na tvári hnedé fľaky....ale aj to sú nejaké fígle, tak to budem riešiť po úplnom skončení liečby....

didlinka88
21. máj 2009

lucy..ja som po jednej liecbe tak si sa nemylila.. 🙂 ale ta mi trvala len 3 mesiace a teraz uzivam uz myslim 4 balenie, takze 4. mesiac..ale tvar mam uz teraz celkom peknu..uz ide len o dotvorenie, aby sa aj pory stiahli a tak.. inak uz toho zacinam mat dost, lebo ma boli kazdy klb ani hybat sa poriadne nemozem a som unavena ako keby som nespala 20 rokov.. 😀

bridzitka: ak budes mat cas napis nam nejake zlepsovaky a figle co ti pomohli resp. pomozu.. 😉

nicoolinka
21. máj 2009

chcem sa opytat..preco vlastne vznikaju flaky ked som na slnku???

miraaa
21. máj 2009

pre šumienku 😒 -No ved anoooo ale ved po ukonceni roaccutan to je uz za 9 dni mozem ist na slniecko a nekdo to vrawel zee.. potom ešte bude fungovat ako 2 mesiace ako kebi som mala etse tabletky ta liecba....pre ankan 😵 -No aj hej ale te lflaky a mensie jazvicky co s tim sprawim??

gizela66
21. máj 2009

caute, no veru ja som tiez stale unavena, som nevedela ze to je liekmi, aj dycha sa mi zle, to je tiez dufam len liekmi:D

gizela66
21. máj 2009

a vcera som bola u kozneho na predpis a kontrolu, dal mi piate balenie, cize zacnem uz piatym mesiacom a vraj este take styri mesiace to budem brat, takze dokopy osem, nejak do septembra...
no a nemam chodit vobec na slnko, tak toto leto sa asi moc neopalim a biela som jak velryba, no co uz 😀 hlavne aby sa mi plet dala do poriadku......

gizela66
21. máj 2009

allahan...
ja som si tak zozaciatku, ked som mala strasnu plet davala čajove obklady na tvar, tusim salviove alebo aj svedske kvapky, pila som vela zihlavoveho caju na precistenie, stale ako sa dalo... vela sa natierala, kremom od la roche p., nefajci, nepi, nevytlacaj sa a tak:D

..teraz v piatok som bola vonku a troska sme si vypili a rano som mala totalne cervenu a taku hnusnu tu tvar, podrazdenu.... 😠

anca1987
21. máj 2009

mna zacali strasne svrbiet ruky....nie dlane ale na predlakti aj take ako male vyrazky mam ale to iba ked poriadne popozeram.....ale uz po necelych dvoch tyzdnoch vidim rozdiel.....je to fajn tak uvidim ako to bude dalej prebiehat....drzme si palce 😉

bridzitka
22. máj 2009

no upresním mne sa vytvorili hnedé pigmentové fľaky, na ktoré existujú rôzne krémy, len myslím, že aj v tomto prípade platí, že nie všetkým rovnako zaberajú.... a mám celkom fajn kozmetičku, ktorá mi navrhla vyriešenie na jeseň pomocou AHA kyselín a myslím aj laseru....a dokonca aj kožná mi hovorila o nejakom pílingu, ktorý sa môže robiť aj v lete, len som sa ešte o to bližšie nezaujímala...

to all: ja by som sa vás chcela spýtať, či aj niekto má podobné pocity - čo sa týka náladovosti, alebo som špecifický prípad...? niekedy je to so mnou fakt hrozné

gizela66
22. máj 2009

bridzitka neboj, ja som tiez riadne naladova... 😉 ☹ 😒 😠 😎 😀 😢 😨 😵 takto sa to u mna striedava :D

bridzitka
22. máj 2009

gizela66: no myslím, že nám nezostáva nič iné, len to nejakým spôsobom prežiť do konca a potom sa to možno zlepší 🙂 (aj pleť bude super a zostane len dobrá nálada)

sumienka2525
22. máj 2009

Miraaa: No ja neviem, mozno je to individualne s tym slnkom ale ked som sa ja opalovala cca 2 den po liecbe, tak som mala flaky na tvari. Asi som isla velmi zavcasu na slnko a nenatrela som sa ziadnym ochrannym faktorom, ( co bola asi tiez chyba). ...... Mne kozna cravela ze pocas liecby nech sa vyhybam slnku ako sa da a po liecba nech to tiez neprehanam........

Bridzitka: Neboj, nie si sama. Naladova som bola aj ja pocas liecby RO.

allahan
22. máj 2009

Bridzitka: no, to sa s tými "nedokonalosťami" pleti trápime približne rovnako dlho. Tiež som s tým často chodila na kožné, ale kožná sa pre Roa rozhodla až teraz. Chcela mi ho dať už pred rokom, ale ja som malého do 2 rokov kojila, tak sme čakali, kým skončím 🙂 . Dnes je to týždeň, čo som s liečbou začala a, "klop-klop", zatiaľ sa nič zvláštne nedeje 😵 A veru by som sa nenahnevala 😉 , keby to tak aj ostalo, z výnimkou toho, že by sa mi vyliečila pokožka 🙂 .....Bridzitka, Ty máš nejaké detičky?

Gizela66: Hmmmmmm, ten žíhľavový čaj nie je zlý nápad. Kedysi som ho tiež stále pila, kvôli pleti, ale časom prestal účinkovať. Teraz pijem hlavne zelený. ....no a našťastie ani nepijem, ani nefajčím (prestala som v tehotenstve 🙂 ) , no a vytláčanie sa snažím obmedziť 😉 .

A čím ste si pleť umývali, prípadne čistili? Ja som doteraz používala "Clean&Clear" penovú emulziu na čistenie, len tá ma dosť vysušovala. Keď teda začne Roa plne "fungovať" a budem sa vysušovať viac ako len nad vrchnou perou, asi by som prešla na niečo iné 🙂

ankam
22. máj 2009

bridzitka aj ja sa hlasim k naladovosti..... 😖

gizela66
22. máj 2009

allahan... neviem ci zeleny je vhodny... ja som pila zihlavovy sem tam salviovy, ten som si hlavne na tvar davala - obklady a este som pila nechtikovy... a normalne som si tvar odlicila niveou, teraz mam nieco ine ani neviem co a pletovu vodu od Biodermy... a nato krem...

anabelka8
22. máj 2009

ahojte, idem sa Vám vyžalovať, opäť ma chytajú depresie za moju tvár, veď viete, jedno líco mám celé dokaličené kvoli rezaniu atd, a druhé zas mám flakaté s podkožnými vyrážkami "vďaka" Roacutanu. Jedine nos a bradu mám čistú. Ach ☹ ☹ ☹ Rozmýšlam, že kašlem na ROA. Ja som mala problém len s jedným lícom a teraz mám s obomi . 😖

mysiak24
22. máj 2009

Ahojte, mam 30 rokov a s akne sa trapim od svojich 15 rokov. najprv to bolo len take trochu na nose, trochu na cele len potom sa to rozsírilo na celu tvar. teiz som skusala vsetko mozne a nic nepomahalo , nahodou som sa dozvedela o roaccutane a sla za svojou koznou lekarkou, ktoru som medzitym zmenila. ta ma poslal este an dalsie testy ci to nemozu byt hormony , a nakoniec mi predpisala roaccutane.. koncim teraz 8 mesiac, a este 1 mesiac mi treba na dobratie. moja kozna lekarka mi odprucila liecbu 9 mesiacov, ze to je doba na to aby efekt ostal natrvalo. moje vedlajsie prizanky su suche pery,sucha sliznica v nose, sucha pokozka na tvari a kutiky s tymi som dlho trapila a pomohol mi antibaktrialny krem od AVENE CICALFATE, ten mi poradila kozmeticka a pomohol. na pery pouzivam len klasicky jeleni loj, lebo mam nenormalnu spotrebu. 🙂 a sem tam na rukach taky ekzema na to tiez pouzivam avene cicalfate a natieramn sa hlavne vela telovym mliekom. zacinala som s davkou 30mg na den prve 3 mesiace a neskor som presla na 40 mg na den len som mala zle vysledky a tak mi opat znizila lekarka na 30mg , vysledky sa upravili a som zase na 40. posledny mesiac sa chytam na 50. v letaku tiez pisu ze vysusuje sliznicu oka a ze v pripade ak niekto pouziva kontaktne sosovky a tiez berie R., tak je mozne ze bude musiet nosit okuliare. JA pouzivam konktne sosovky od zaciatku liecby a nemam s tym ziadny problem, nosim ich kazdy den. zacala som citat prispevky od zaciatku ale je toho vela 🙂 vela z vas pise o scervenani pokozky. ja chodim raz do mesiaca k mojej koznej lekarke ona ma ja kozmetiku na laser, je to taky regeneracny laser, na regeneraciu buniek a urychluje hojenie. a je to super, cervene flaky co mi ostali po vyrazkach sa mi zahojili a aj premastuju pokozku. nie je ani velmi drahy stoji to jedno sedenie nieco cez 8 eur. na tvar pouzivam biodermu na dehydratovanu pokozku a som s nou spokojna a na odlicenie pletovu vodu z biodermy pre citlivu pokozku.tiez som skusala aj vzorku kremu efaklar H, tiez dobry krem. jazvicky mi ostali ale vyrazky sa mi uz netvoria, ale trvalo to dost dlho od zaciatku liecby kym prestali, dokonca sama lekark abola sklamana, ze to je tak dlho lebo pootakej dobe sa uz nemaju tvorit. vyssiu davku mi nemoze dat lebo nemam najlepsie vysledky, a s liecbou nechce este skoncit. len sa tiez bojim toho kao vela z vas, ze sa to vrati. ☹ tak ostava len pozitivne mysliet 🙂 ale poviem vam ze pocitam uz dni kedy ich doberiem. v lete sa chystam na dovolenku k moru a lekark ami len odporucila natierat tvar 50 faktorom a telo 30 faktorom. tak snad som vam niektorym pomohla aspon nejakymi svojimi postrehmi z mojho uzivania R. 🙂

mysiak24
22. máj 2009

tiez som sa tu docitala o bolesti klbov, mna dost trapia krize a klby posldene mesiace , ale som to stale pripisovala veku, ze po 30 to uz ide s nasim telom dole vodou pomaly 🙂 , teraz vidim, ze to moze byt od R. dufam, ze po vysadeni to prejde. ake mate skusenosti s tym tie co ste uz po dobrati R.?

allahan
22. máj 2009

Gizela66: No o zelenom čaji sa celkovo hovorí ako o dobrom antioxidante, tak má možno nejaké účinky. Len jedna z jeho nevýhod je, že sa na rozdiel od žíhľavového nedá piť studený (aspoň mne teda vôbec nechutí) 😒 No a tiež vraj znižuje cholesterol, čo je pri Roa dosť dobré, keďže on ho zvyšuje. Tak ich asi budem striedať 😉 . Ráno zostanem pri zelenom a cez deň sa pustím do žíhľavového. Super, že si mi ho pripomenula 🙂 . A tiež už som si poznačila tú šalviu. Keď už budem Roa riadne účinkovať a budem mať citlivú pleť, tak ju vyskúšam 🙂 . A tiež sa chystám popozerať tú kozmetiku z Biodermy, lebo sa tu dosť často spomína, tak s ňou budú asi dobré výsledky 🙂

Mysiak24: To máš teda super, že už končíš 🙂 , ja som ešte len na úplnom začiatku ☹ . Ale dúfam, že z vedľajších účinkov ma podobne ako Teba "postihne" len to celkové vysušovanie 😵 . No a tiež verím, že mi kožná časom nepovie, že tá liečba bude trvať dlhšie, ako mi povedala na začiatku. To ma trošku desí, keď čítam, ako dlho sa tu niektoré osôbky, vrátane Teba, liečili a mne "sľúbila" len 5 mesiacov. Tá obava z návratu tu bude vždy v každom z nás, ale aj tak držím palce, nech to nie je Tvoj prípad 😉

...a najlepšie by bolo, keby sa to už nikdy viac, po tejto "drastickej" liečbe, nikomu z nás nevrátilo 😀

gizela66
22. máj 2009

allahan salviu som nepila... davala si salviove obklady..

ankam
23. máj 2009

jaaaaaaaj dievcata aj mna uz davnejsie bolia bedrove klby az teraz ma napadlo ako to citam ze to je z R.Neslo mi do hlavy ze co ma bolia.......
oci mam strasen vysusene a cervene....a o nose ani nehovorim a pery-strasne.A keby aspon ta tvar stala za to,ale este nestoji 😠

allahan
23. máj 2009

gizela66: ....áno, tiež som mala na mysli, že vyskúšam obklady 😉

Ako rýchlo po začatí užívania Roa boli u vás viditeľné nejaké väčšie zmeny? 😕