Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lili1313
17. jún 2012

@monickaba s predpisom ho na Slovensku kazdemu vydaju zadarmo v lekarni a navyse je ten clovek aj pod kontrolou lekara, co je este dolezitejsie. ale asi to mas so svojim svedomim vyriesene, ked to tu ponukas pravdepodobne bez predpisu, bez lekarskeho dohladu a mozno aj z pochybnych zdrojov.

aspinka
17. jún 2012

Ahojte. Chcela som sa este bab s ROA opytat vidim ze @nicci254 nas uz opustila. Baby co vasa plet po zlepseni pocas liecby v case tesne pred MS pre mna je to sprievodny znak ze sa hroooozne vyhadzem ale extremne. Aj teraz som to mala veeeelmi pekne tesne pred zaciatkom liecby a zrazu neskutocne zhorsenie a jasne ze som dostala. Tak mam strach ze sa budem liecit s ROA pekna plet a potom raz do mesiaca sa mi to opat znici???
@emelia aj ja chodim na Zumbu nestras ja zatial na sebe nic nepocitujem len suche pery verim ze to tak aj ostane 😅 ...ale mam v sebe len 5x 20mg tabletiek :D

emelia
18. jún 2012

@aspinka No ja uzivam rano 20mg a vecer 10mg, uzivam to uz 14dni a totalne zapalene hrce bolestive su prec, plet mam uz pekne rovnomerne hladku, uz mam len cierne bodky, uhry. Tie neviem ci sa vyliecia, ci nie, trochu mam pory, no nove vyrazky sa mi uz netvoria na tvari. Ani v case ked mam dostat alebo mam menzes. Jedine na chrbte sa mi urobili dva bolaky, ale uz su prec. Po mne uz vsetci kukaju ako sa mi zlepsuje plet, tak snad to uz tak ide byt stale. Zrejme som nemala to akne az take silne si myslim. Mna dr. nikdy nelicila antibiotikami, ked som bola za nou raz so synom, tak mi povedala len pridte aj vy so sebou ked dokojite a pomozem vam. A vidim, ze vedela fakt co mi povedala. To, ze sa mi teraz v marci vyhadzal koooooopec zapalenych hnisavych vyrazok bolo sposobene hormonalnou zmenou, ktora nastala dokojenim syna a kedze uz rodit neplanujem, tym padom ani kojit, juuuuuj uz budem hadam stale pekna 😀 Jedine co mi este hrozi bude prechod, tak sa budem modlit aby sa mi na stare kolena potom zase ksicht nedodrbal. Lebo to by bolo. Teraz mi to aj prospeje byt peknou, som slobodna mamicka, s dvomi detmi, chlap ziaden, no teraz by sa mohol daky najst 😀 A ty mas v sebe este len zaciatok, par liekov, ja som prvy menzes dostala na 13ty den uzivania liekov, cize som uz v sebe mala toho viac, pockaj do dalsieho mesiaca, no a uvidis, ci sa opat vyhadzes, ci menej, alebo uz vobec nie. Dnes vecer urobim foto po 2tyzdnoch uzivania. Napis mi email a poslem ti ake zlepsenie u mna nastalo.

aspinka
18. jún 2012

@emelia aj mne zacali vyrazky hormonalnou zmenou ale nie kojenim ale niecim inym co nechcem rozpisovat odvtedy to slo dolu vodou. Len ked mi robili hormonalny profil ze je to v pohode teraz mi brali krv na hormonalny profil tak uvidim vo stvrtok. Ale vraj oficialne ked chcu zistit ako pracuju hormony v tele mali by sa odbery robit pre MS v priebehu a po ale to mi nikdy nikto nerobil. 😠
Myslim si ze v prechode sa nemas coho bat lebo co som citala zeny ktore maju problemy s pletou v zrelom veku ako pupaky a podobne po 45tke take veci uplne odznievaju tam uz budu asi ine problemy 😀
Mail ti poslem do sukromnej spravy 😉

slovacisko112
18. jún 2012

@emelia Nechcem ta strasit u teba to nastať nemusí ale napr, ja som po mesiaci liečby nemal uz ani jedinu vyrazku, A teraz po dva aj pol mesiaci liecby sa opat neake vytvaraju. co je asi to prechodne zhorsenie... Ale u niektorich sa to prejavit nemusí

sypac077
18. jún 2012

@slovacisko112 aku to vlastne berieš dávku denne? 🙂

slovacisko112
18. jún 2012

@sypac077 20 mg denne, v septembri by som ju mal mat zvysenu na 30mg

aspinka
18. jún 2012

@slovacisko112 takze ti ju predsa zvysi som myslela ze ty uz koncis?

slovacisko112
18. jún 2012

Vieš co ja som nenormálne nerozhodný :D este pred 4 dnami som si hovoril ze koncim, ale nakonec som sa rozhodol ze uz ked som zacal, a nemam neake tazke vedlajsie ucinky tak uz to vydrzim dokonca a budem mat ako taku istotu ze sa mi to do konca zivota nevráti :D Dneska som si bol pre dalšie lieky , doktorka mi dokonca povolila aj dovolenku pri mori, ze ak sa budem natierat neni problem kedze berem nizku davku.... Neak v Oktobry by som mal končiť.

emelia
18. jún 2012

@slovacisko112 Tak myslim si, ze si sa rozhodol spravne. Radsej pokracuj teraz, lebo po preruseni by si uz napriklad nemohol a len by ta to mrzelo. A ked taka nizka davka pri poctivom kremovani umoznuje aj dovolenku, tak nemas nad cim vahat.

Ja inak rozmyslam, ci si mam stale na noc natierat okrem hydratacneho kremu aj duac gel a differine krem. Ked uz nemam zapalene vyrazky, len flaky, lebo sa mi len zbytocne bude tvar viac vysusovat. No po lieky idem az o tyzden, tak dovtedy ma asi nezabije natierat sa tym a potom uvidim co mi povie. Aj ked oba mi nakazala natierat vecer a mala som v tom chaos ktory si dat prvy a ktory druhy, tak ich striedam. Jeden vecer sa natiem jednym, druhy vecer druhym. Keby som napatlala obidva tak to by hadam ani ucinok nemalo. A inak, na rano mi predpisala krem, co mi zarabali v lekarni a je perfektny a tusim za 1eur, cize som rada ze nemusim vyhadzovat velke peniaze za drahe hydratacne kremy roznych znaciek. Vobec sa mi nelupe tvar a dobre mi drzi aj aknecolor ked si rano nanesiem.

aspinka
18. jún 2012

@emelia ja som mala mat tiez diferin a duac ale prvy mi nerobil absolutne dobre tak ho nepouzivam na udrziavanie a rychle hojenie uz vyhodenych staci duac gel. A ako sa vola ten krem co ti dali v lekarni ze by som si ho aj ja splasila 😉
@slovacisko112 tiez si myslim ze si sa dobre rozhodol 😉

emelia
18. jún 2012

@aspinka pockaj pozriem spatne tu v diskusii. som napisala aj jeho nazov, lebo som to odpisala priamoz receptu, zial na tegliku nie je nazov...hned ti ho napisem...

emelia
18. jún 2012

@aspinka tak tu je .... mast Metronidazoli

slovacisko112
19. jún 2012

@aspinka
@emelia
No aj ja myslim ze som sa dobre rozhodol nakoniec :D A s tou dovolenkou to je tak, ze na Slovensku je teraz pomaly teplejšie ako v Chorvatsku ciže to je asi uplne jedno :D Len ma štve že berem to 2 aj pol mesiaca a stále sa niečo este objaví. Aj ked to neni este dost dlhá doba ale ked som po mesiaci liecby mal úúplne čistú plet, tak som čakal ze po dva aj pol mesiaci to bude rovnaké :D 😕

sypac077
19. jún 2012

@slovacisko112
mastí sa ti pleť trochu, či vobec?

slovacisko112
19. jún 2012

@sypac077 Absolutne. Plet je dobrá ani si ju nemusim kremovat hydratacnym ani neni mastná...

sypac077
20. jún 2012

@slovacisko112
inak na nete som čítal, že vraj nízke dávky sú tiež veľmi účinné, jeden doktor dokonca tvrdí, že ak sa prijíma nízka dávka 2,5 mg na den tak to má taktiež vysoké účinky no zároveň bez nežiadúcich účinkov, čiže prijímanie isotretinoin v tejto dávke je možné po celý život

sypac077
20. jún 2012

@slovacisko112
a inak pleť máš červenú pri roacu, či nie?

emelia
20. jún 2012

Vazeni a mili, tak tieto horucavy a slnecno mi teda neprospievaju. Ako zvladate vyhybaniu sa slnku? Lebo ja mam pocit, ze aj to minimum co musim ist po slnku mi nerobi dobre. Po rukach mi hrozme praskaju drobne zilky a to sa natieram 50faktorom. A prehodit si cez seba sveter by bol poriadny zabijak ☹

@aspinka Ako sa Ti dari s liecbou? Zohnala si si ten krem z lekarne?

slovacisko112
20. jún 2012

@sypac077 Mierne začervenanú plet mám ale tak nič hrozné, ja som celkovo hnedý takže to asi až tak nieje vidno ako keby som bol bledý.... A s tým davkovanim to je zaujímavé, ale aj tak si myslím že u každého to je individuálne, A ty si ako na tom? v tom scervenaní pleti a pod....

@emelia No to slnko je u každého asi tak isto individúalne... Aku beries davku? Ja so slnkom nemám neaky problém, Minule bolo zamračené, kosil som trávnik a chytilo ma tak do bronzova, ruky čo mám stale odokryté mam hnedé ako cigán ani ma nestipu ani nič, a tvár tú si obcas natriem čiže tá až taká nieje, ale taktiez ju mám takú do hneda, a ked docvičím tak som ako paprika hlavne líca, ale potom to prejde... Kožná mi povolila aj dovolenku pri mori, ak sa budem natierat, asi aj kvoli tomu že beriem iba 20mg... si myslím ze tu je to teraz horsie ako pri mori ani vzduch tu neni a slkno je ostré jak hovado

emelia
20. jún 2012

@slovacisko112 Ja beriem rano 20mg a vecer 10mg. Koli comu vlastne je zakazane to slnko? Lebo nas rychlejsie opali, ci nejake pluzgiere sa mozu spravit? Nechcela som sa moc vypytovat dr. aby v tom nevidela zamer, ze sa uistujem co si opalovanim sposobim.

slovacisko112
20. jún 2012

@emelia Koza je citlivejsia pocas liecby, tým pádom ti mozu skorej vzniknut napr. pigm. skvrny ako za normalu..
Ale ako som pisal je to individualne urcite, co som cital zahranicne fora tak tam sa s tym slnkom moc nehrajkali. Boli ludia ktorí dokonca chodili ešte aj do solárka... Mna štve teraz hlavne to ze vkuse mám pri brade také biele bodky a z toho sa mi vytvaraju dost bolestive vyrazky, inak inde je to v pohode, len pri tej brade. :/

emelia
20. jún 2012

@slovacisko112 Aha, no tak som zvedava, snad to s kremovanim zvladnem. Ja mam dnes mimoriadne suche lave lice. Uz sa idem odmalovat a poriadne ho natriet hydratacnym kremom a dnes si nedam anidifferine ani duac gel. trochu pauzy nezaskodi si myslim. A okolo ust sa mi dnes trochu lupala plet, no som si vedoma ze menej pijem ako zo zaciatku, bo som kazdych 10min chodila na wc a bolo to hrozne.

slovacisko112
20. jún 2012

@emelia No ja mam skoniren, ale absolutne to nezabera, aj ked sa spravi neaka vyrazka a natrem ju s nim vobec nič to nepsraví. čiže si umyjem tvar a dam hydratacny... Ja s tou sucho pletou nemám problém, nemám ju ani mastnú ani suchú, taká akurat sa mi zdá... Hlavne čo ti radím netreba sa vkuse kontrolovat, a hlavne netreba kazdu negativnu vec hned pripisovat roacutanu. Pri tejto liecbe ide aj o psychiku ako aj pri celom akné. Ja som to aj tak robil este pred braním roa ze som sa schválne ani do zrkadla nepozeral aby som potom nebol rozculeny co sa zas vyhodilo a trocha to aj pomohlo :D Ale tak treba si povedat ze vysledok po liecbe bude super a treba bojovať :D Mne ked kožná predpísala ROA tak som to išiel pomaly oslávit a to som nemal neaku strasnu plet a som chalan ale aj tak ma to obmedzovalo. Celkovo akné je nepríjemna choroba ale to pochopí len ten čo ju má 🙂

emelia
21. jún 2012

@slovacisko112 Hej hej, presne tak, mas pravdu. A ja som uz teraz psychicky na tom uplne perfektne, uz s tymto stavom som spokojna a viem, ze to stalo za to pustit sa do liecby. Tak ked budem na konci liecby a pojdem posledny krat ku dr. tak som akurat vcera mamine povedala, ze dr. vezme tu najvacsiu bombonieru a kavu aku budu mat v obchode, lebo som jej nesmierne vdacna 😀 Aj keby to netrvalo naveky, dam sa na to opat, lebo mi to zmenilo zivot.

aspinka
21. jún 2012

Ahojte. @slovacisko112 @emelia Ja beriem 20mg na den uz 8 dni a zda sa mi ze sa mi to zhorsilo tak uz teraz cakam to zlepsenie kedy asi pride? Zatial pocitujem len suchost pier uz by som si aj namyslala ze ma klb lavy boli ale vcera jak som schadzala s malym a s kocikom so schodou som si uvedomila ze ma boli jak si celu vahu kocika aj s malym na ten klb opriem 😀 takze tiez si hovorim ze uz sa tolko nekontroluj ani vyrazky ma nejako nerozhadzuju lebo to beriem ze o par mesiacov to bude uz vyliecene tak toto berem ako nutne prechodne obdobie 🙂
A ten tvoj krem co ti namiesali v lekarni je len na lekarsky predpis.

emelia
21. jún 2012

@aspinka Tak si ho vypytaj od dr. ked si pojdes po dalsiu davku liekov. Nema dovod nepredpisat ti ho a mne fakt robi dobre a nemusim kupovat drahe kremy. Len na vecer si dam hydratacny znacky Avene a dufam, ze mi vydrzi co najdlhsie. No a uvids, ci ti bude robit dobre. Ak aj nie, stal tusim 1eur.

No a pocuvajte ma vy dvaja @aspinka a @slovacisko112, vy obaja uzivate roaccutane a ja aknenormin. Nemoze to byt tym, ze vy dvaja badate zhorsenie a ja vobec? Fakt su do detailu tieto dva lieky rovnake? Lebo ty Adka si mala tvar lepsiu ako ja pred zaciatkom liecby a je fakt skoda, ze sa nemozes vytesovat ako ja, co by som dopriala kazdemu.

slovacisko112
21. jún 2012

@aspinka To je tazko povedat kedy sa ti to zlepsi, u kazdeho to je ine. Ja mám pomaly 3 mesiace liečby a stále sa mi tvoria vyrážky...

aspinka
21. jún 2012

@emelia ono original liek je ROA aspon co som ja citala ja si myslim ze u nas so @slovacisko112 to ide pomalsie lebo mame minimalnu davku mne aj Dr hovorila ze to bude take podprahove liecenie cize pomalsie a ze az od septembra mi da vacsiu 😉
O mesiac mam ist na kontrolu tak sa jej na ten krem spytam 🙂

emelia
21. jún 2012

@aspinka Hmmm no ktovie. Snad to bude tym, no nechapem preco lekari robia kazdy inak. Vies, ze mne da rovno 30mg na den, tebe len 20mg. Ved ked sa pacient rozhodne, ze teda chce liecbu zacat, tak sa chudak neskutocne tesi na zlepsenie a ty ked takto ideš 3mesiace pchat do seba lieky, efekt ziadny, skor naopak a pritom neziaduce ucinky ako tie hlupe suche pery su riadne ako u mna, keby aj tie boli podprahove tak nepoviem 🙂 ....ozaj odkial ste? Je tu niekto z Liptova? Piseme si tu tusim len my traja a ak si dobre pamatam, nie ste z blizka, skoda.