Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

prorsum
5. nov 2009

afia
no počkej co třeba ještě řeknou ostatní,ale ono se nic moc dělat nedá když už odlétáš leda že by ti někdo na letiště přivezl jedno platíčko

afia
5. nov 2009

Prorsum
no to by sa mi celkom hodilo...inak prepac ze som ti trosku skomolila meno...ale spat k Roaccutanu, pisal si tu ze ho uzivas asi 20 dni, no ja tie dva tyzdne ako som hovorila. Problem mam hlavne so suchymi perami, stale sa to zhorsuje a teraz mi zacinaju praskat a dost to stipe. Pouzivam jeleni loj ale nezda sa mi ze by mi pomahal ☹ Ale kvoli pleti to vydrzim. Problemy mam uz od 15-tich a teraz mam 27. Nic nezaberalo. Zinerit vzdy pomohol ale len na chvilu. Tak dufam ze Roaccutane zaberie. Bola to pre mna posledna moznost.Tak dufam ze zaberie 😎

prorsum
5. nov 2009

afia
doufáme tu všichni,ale zázrak to vážně je,jak jsem už psal akné jsem neměl silné a hnisavé a dlouhotrvající střední a vyzkoušel jsem v začátcích od avonu,garnier,vichy,la roche,bioderma,lush,clarins,orlane,dermalogica,dr.brandt až k zinerytu a buď nic nebo jen učinek na chvíli a tady jsem už den ode dne viděl jak pleť pracuje k lepšímu
Na rty budeš se divit mě zabral ceralip od la roche a stejně i labello v tubě s Q10

afia
5. nov 2009

Prorsum
😀 ha normalne si vymenoval znacky kozmetiky, ktore ani nepoznam (klobuk dolu). Dik za rady co na pery 🙂 Inak citala som spatne tvoje prispevky a celkom ma zaujalo to ako si pisal ze si teraz unaveny odkedy beries Roacc. lebo ja mam podobny problem len som si myslela ze je to tym posunom casu na zimny, no ale asi to tak nebude...Tiez sa mi inak teraz zda ze sa plet zlepsuje az na okolie brady. Tam sa mi teraz tvoria vyrazky a navyse sa mi tam aj najviac vysusuje koza. Na tu pouzivam emulziu Excipial U Lipolotio (je dobre mastna takze to zabera). Inak plet sa snazim stale cistit len teraz antibakterialne mydlo, ktore pouzivam na tvar, ma zacina stipat ☹

prorsum
5. nov 2009

😀 no a to jsem asi na polovinu značek ještě zapomněl cheche
a myslím si že pery nám praskají ještě víc kvůli tomu že večer už nevím jak u vás ale u nás mrzne a přes den ostrý ledový vítr+ roacc. takže se divím je ještě vůbec nějaký rty mám ale to labello jak žádná v tyčince nepomáhají a naopak vysušují tak tohle v tubě pomáhá a cítím ho na rtech i docela dlouho za což jsem hlavně v klimatizovaných prostorech rád protože v začátku jsem pomalu ani mluvit nemohl a jíst něco soleného bylo utrpení
No a ta úvana zase asi kumuluje se jak ta změna času + roacc. mě se třeba předevčírem stalo že jsem usnul nějak kolem 15 hodiny a vzbudil se až kolem 19 hodiny takhle jsem nespal ani po Stilnoxu 🙂
ps:a v nose ti sliznice nevysychá?to mě začlo asi třetí den léčby kdy jsem si přál žpet nudle a soplíky protože ty suché drobečky co jsem pracně vysmrkal s troškou krve bylo eděs běs tak jsem v lékárně vysypal že se léčím roacc a dala mi paní magistra nosní sprej Mar a mast pantthenose od dr.müller

afia
5. nov 2009

No tak ja s nosom zatial nemam problemy 🙂 Mozno este pridu...S tou unavou je to fakt fuska ale zacina mi nastastie az ked pridem z prace. Uz o siestej vecer by som najradsej bola v posteli, tak sa drzim aspon do deviatej a potom zalomim az do rana. Tu labelo tycinku musim vyskusat lebo uz sa ani usmievat nemozem lebo ranky mi vzdy prasknu a to je hruza. Ale zase s tym vysusovanim to ma aj vyhody. Napr. predtym sa mi hrozne mastili vlasy. Musela som ich umyvat kazdy den. A teraz...vydrzia aj tri a su stale "nemastne!" 😀 Tomu sa tesim. Inak teraz sa chystam do teplych krajin tak uz mam nabaleny krem s ochrannym faktorom 50 lebo sa na Roac. nema opalovat. Nie ze by som sa isla opalovat ale asi sa tam slnku nevyhnem...Inak este dalsi postrech co asi suvisi s Roac.- nestava sa ti ze ta svrbi cele telo? Lebo mna hej a zacina to hlavne vecer ked idem spat a potom neviem co skor. Asi by som sa mala zacat natierat, mozno by to pomohlo

prorsum
5. nov 2009

afia
no tak to je super,přeju aby ti ten nos neschnul.
To labello je tohle http://www.docsimon.com/article/labello-lip-eff...
Vlasy mám krátké a nikdy se mi moc nemastily takže tohle spíš většinou oceňujete vy než my klucí
A áno je dobré že jsi s tím slunkem a faktorem zodpovědná
Hmm to tělo asi trošku svědí hlavně tedy koem ramen vzadu na krku,ale já používám driclor do podpaždí takže už to svrbění ani neregistruju protože už jsem si na svědění zvykl díky tomu dricloru

afia
5. nov 2009

A este nieco, ked mi doktorka predpisovala ten Roacc. tak mi povedala ze je dobre jest chleba s maslom a mozno tabletku aj radsej zajest ako zapit. Vies o tom nieco? Ja teda tabletku aj tak zapijam vodou lebo si neviem predstavit ako by som ju zajedla. Na zaciatku mi trosku robilo problem ze som musela rano zacat ranajkovat aby som potom mohla zobrat tabletku ale teraz som si uz zvykla. Aspon mam vdaka Roacc. spravne stravovacie navyky 🙂

prorsum
5. nov 2009

afia
tak k tomu mi mudr. neřekla nic
já ho zapíjím kefírem,tu na foru někdo radil i zapíjet mlékem protože vit. A je rozpustný v tucích...

afia
5. nov 2009

Prorsum
aha takze vela mlieka a kefir...tak to mozem...dik

prorsum
5. nov 2009

afia
no já nevím někde se zas psalo že mléko podporuje vznik akné a zahleňuje organismus ale tak na zapití to je takovej myslím rozumnej kompromis
nemáš zaš ,líbí se mi tohle forum protože se tady nikdo zbytečně nehádá a nechytá za slovíčka,asi to bude tím že je tu převaha slováků 🙂 to na českých tam to fičí

afia
5. nov 2009

Prorsum
no ked uz mame Roacc. tak nam hadam mliecko neublizi...Ja som tiez rada ze je taketo forum, lebo sa tu mas s kym poradit a vymenit skusenosti. Nemam vo svojom okoli nikoho kto by bral Roac. takze nemam s kym "konzultovat" a tu som rada ze v tom nie som sama...no ak ta to potesi tak ja som napoli Ceska 😀

janula55
5. nov 2009

afia: no mne pred zacatim liecby doktorka povedala ze nesmiem ani raz vynexat davku ( jak narkoman 😀 ) lebo vraj to bude ako keby som zacinala od znova. som bola z toho na zaciatku v strese..teraz to uz tak neberiem...ale tyzden je asi dost vela...

janula55
5. nov 2009

a este jednu vec som chcela lebo sa bavite o suchych perach. ja beriem vyse mesiaca a pol RO a sice sa mi susia pery ale je to uplne v pohode, nemam problem nic jest zatial ani ziadne kutiky nemam a myslim ze to je hlavne tycinkou na pery ktoru pouzivam, bio znacka Alverde, kupite to v DM je to za dobru cenu a dobra kvalita, a co je hlavne, netestuje na zvieratkach 😉

afia
5. nov 2009

janula55
tak to mas stastie ze sa ti pery nevysusuju az tak. Ja s tym mam celkom problem a aj ked natieram asi kazdu pol hodinu tak to moc nepomaha. Ja sa prave bojim toho prerusenia, lebo neviem co to spravi, vsak uvidim. Dam potom vediet ako som dopadla...inak teraz mam pocit ze sa mi plet zacina zhorsovat, hlavne okolo ust ale aj na licach mam vyrazky. Bola si na tom podobne alebo sa ti to nezhorsilo? Prorsum pisal ze sa mu plet od zaciatku zlesovala...

gizela66
5. nov 2009

ja mam na pery Astrid v tescu som kupila.... takee lepidlo🙂 a kosmín z lekarne masticka je to aj na kutiky a na suchy nos, aj lekar mi raz dal zarobit taku masticku na kutiky a pery...... sa opakujem, ale vidim, ze tu je dost novych ludi...... ale myslim si, ze je jedno co pouzivate, hlavne aby to bolo poriadne mastne...... a teraz k tomu este zima vonku..... treba sa vymastit!:D a inak aj ja som mala pocas liecby stale upchaty nos, suchy a krvavy..... ale zachvilu budem tyzden po liecbe tak snad sa pomaly zregenerujem:D 😉

janula55
5. nov 2009

afia: no vies co mne prvy tyzden som mala pocit ze trosku lepsie to bolo a potom sa to zhorsilo a vlastne stale som vyhadzana ale neni to nejake strasne...lica sa dost zlepsili.aj chrbat...ale celo a krk sa zhorsili dooost.ale ja uz som mala dlho problemy s akne tak sa snazim byt trpezliva. mne najviac vadi to ze sa mi zacali asi posledne dva tyzdne vyhadzovat ekzemy na na rukax. najpr na chrbtoch dlani a teraz trochu aj na ramenach..dost neprijemne to je...aspon ze je zima a nevidno to pod vecami. tak sa to snazim mastit.a hlavne, robia sa mi take podkozne vyrazky ze hrcky a to strasne dlho mizne tak to ma hneva...dufam ze coskoro pride rapidne zlepsenie 🙂

gizela: to az tak ze krv si mala v nose? ja len ked som bola chora tak som trochu fukala z nosa aj krv ale inak nie. A ako mas teraz plet...nevyhadzujes sa?

gizela66
5. nov 2009

janula noo iste obdobie mi to krvacalo trocha a take chrasty som mala v nose a stale upchaty... zatial sa nevyhadzujem, musim si zaklopat 😉 ale tak este to mam v sebe... inak tie ekzemy som mala aj ja dost...

gizela66
5. nov 2009

v sebe myslim liek......

auryn
6. nov 2009

gizela, janula, aj mne sa spravili tie ekzemy, ale nie je to az take hrozne, zatial som si to spozorovala len na rukach z hornej strany..musim sa pokukat, ci to mam este niekde... 😅

gizela66
6. nov 2009

ja som to mala hl. v lete... mozno aj kvoli slnku... tak teraz pre zmenu tomu neprospieva asi zima 😵

didlinka88
6. nov 2009

mne velmi pomohla, a asi ako jedna z mala masticiek - Astrid oranzovy s mesickem lekarskym... dostat ho vo V- drogerii a stoji len 1,50.. a bol uplne najlepsi.. 😀

auriane
6. nov 2009

Ahojte, R beriem 25 dní, zatiaľ mám len suché pery a trošku aj sliznicu nosa. Pleť mám už čistú, nemastí sa mi, dokonca malá ma pohladkala /má dva a pol roka/ a hovorí mi "Maminka, ty už nemáš bobenká. Jééé, aké hladké!" 😀 Takže zhoršenie u mňa zatiaľ nebolo, len sa mi úžasne zlepšila pleť, nerobia sa mi už vyrážky. Len sa chcem opýtať, či len ja mám také nervavé stavy. Ja som si to ani nevšimla, ale s mužom sa nebavíme už mesiac, každý deň sa pohádame a včera mi povedal, že som psychopat, odkedy beriem tie tabletky. Môže to byť z nich? Lebo podľa mňa chyba je v ňom 😀

prorsum
6. nov 2009

auriane
zdravím u mě ty nálady nejsou tak dominantní,ale je fakt že jsou a sám se divím protože mám pěknou pleť víc než kdy předtím a to byl vždy ten d§vod proč jsem byl nervozní...tak proč jsem teď
Je fakt že to co by mě dřív nevytočilo tak teď jsem občas vzteky bez sebe stačí že třeba nemůžu najít správnej klíč od dveří nebo někdo přeslechne co jsem řekl a já to musím zopakovat ale rozhodně to zas není dnes a denně

afia
6. nov 2009

janula55
a vlastne vsetci kto mate ekzem na rukach, tak vcera sa vyhodil aj mne. Zatial len na jednej ruke, tak cakam co bude dalej. Inak nalady som si zatial nevsimla, ale mozno uzivam Roacc. len kratko...
Prorsum
inak nakoniec som si to balenie zohnala, takze neprerusiiiiiiiim!! 😀

prorsum
6. nov 2009

afia
supéééééééér takže nějaká dobrá duša běžela na letisko? 🙂

beruska121
6. nov 2009

janulla55, no mas rovnaky problem ako ja :D mne sa na lici pravom zacali robit take podkozne nebolia ma sice nejak velmi ale nedaju sa ani vytlacit ..vrrrrr a su to take hrce alebo hrcky mam z toho nervy , zatial mi to vlasy zakryvaju ale ak sa mi to urobi na druhom lici tak ma asi slak trafi ... dufam ze za nejake 3 mesiace uz zacnem vyzerat kusok fit....
zatial suche usta a mam aj suchsiu pokozku na tvari nemasti sa mi uz vobec .....a vlasy mi tiez uz vobec nemastneju , roaccutane mam 16 dni

afia
6. nov 2009

Prorsum
to nie, letim az v pondelok, ale bola som u inej koznej,ktora robi na tej istej poliklinike ako moja Dr. a ta mi ho predpisala. Tak som stastna, ze to takto dopadlo.
Beruska
aj mne sa robia take vyrazky, tiez sa nedaju ani vytlacit. A ani make-up nepomaha prekryt ☹ ...no ale urcite je to len prechodne a plet sa tym cisti. Takze dufam ze to nebude dlho trvat a potom uz budem mat plet konecne peknu 😉

gizela66
6. nov 2009

hlavne si to nevytlacajte !!! 😨

janula55
6. nov 2009

beruska : no sak toto, mne ide slak trafit ked sa mi to spravi pri oboci a je to tam mesiac...to akoze co ma byt...uz som skusala vsetko..supla som na to alpu nex sa to vysusi, zubna pasta, masticky, kremiky a nic 😀 ..proste jak keby som mala kamen pod kozou grrrr. ale o xvilu budu dva mesiace co to beriem takze ja uz cakam zlepsovanie lebo...nervy uz. ale tesim sa ze tie vlasy nemusim tolko umyvat.
gizela: tebe sa to hovori 😀 ty si teraz krasna uz 😎