Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

gizela66
7. nov 2009

sak ale nevytlacala som sa:D preto🙂

komi1800
7. nov 2009

Ahojkyyy :D Cem sa Vas vsetkych len opytat ci sa Vam pocas liecbi robili alebo robia nejake suche flaciky po rukach a na ramenach...DAKUJEM za odpowede ..........

somslavka
8. nov 2009

komi: ja to užívam 2 mesiace a až teraz sa začali robiť tie fliačiky na rukách... ale na ramenách nie 🙂

a čo je úplne skvelé :D... už nemám vyrážky :D... a to sa liečim len 2 mesiace :D... aj vám to tak skoro zabralo?... teda... ja som nemalať ťažkú formu akné...

johny007
8. nov 2009

Caute ... No ja sa liecim nejake 3tyzdne uz a uz od zaciatku som badal zlepsenie , nie brutalne ale take postupne ..
Na pravej ruke (medzi zapestim a prstami -nie na dlani ale z vrchu 😉 ) sa mi urobil ekzem abo co to je , take drsne cervene... asi to co spomina KOMI1800 🙂 . Nece sa mi to tu citat furt cele a hladat to co treba tak sa vzdy spytam i ked to je o par stran nazad , sak to newa snad 🙂 .....
Čo si mam dávať na kútiky lebo sa mi urobili a take ze ked otvotim pusu tak sa mi to roztvori ako keby natrhne . Díkes

ankam
8. nov 2009

komi-ano aj mne sa tvorili rozne exemy po rukach-lekarka ti da na to mast

johny -aj na kutiky mi predpisala lekarka masticku 😉
ja som mavala na rukach take cervene flaky a velmi to stipalo.......

esme
8. nov 2009

komi: mne sa tie suche miesta zacali robit asi po dvoch mesiacoch aj na rukach, aj na ramenach, vdakabohu inde zatial nie 🙂 trochu na to pomaha sprchovy krem d oliva, lebo ja sa strasne nerada niecim natieram... ale asi by na to mohol byt dobry daky krem napr atoderm od biodermy, alebo nieco podobne

johny: mne na kutiky lekarka nakazala davat bud obycajnu vazelinu, alebo kalciovu mast, ktora uplne super zabera, mne sa velmi osvedcilo dat si na noc hrubsiu vrstvu a vzdy rano som videla velke zlepsenie

inak som si otestovala na vlastnej kozi, preco sa nema roa kombinovat s alkoholom... vcera som si dala dva pohare fernetu s tonikom, a okamzite som z nich bola spolocensky unavena, co sa mi pri takomto mnozstve nikdy nestalo... a celu noc aj dnes je mi zle, ale hrozne... v kuchyni sa piekli zemiaky a musela som odtial ujst 😒

auriane
8. nov 2009

Esme, tiež som v piatok pila, myslela som si, že decentne a úplné okno mám ako nejaký alkoholik 😀 Nehovoriac o tom, že celú sobotu som potom strávila nad wc misou. Takže už viem, že naozaj sa na to piť nemá 😀

ankam
8. nov 2009

baby poznam to aj ja-tu kombinaciu 😀 a nikdy viac 😀

auryn
8. nov 2009

ja som radsej pit este ani neskusala..roac beriem mesiac aj par dni..a ako citam, tak radsej ani v blizkej dobe skusat nebudem.. 😀 a na Silvestra sa bude abstinovat, alebo trpiet na dalsi den?? 😅

auriane
8. nov 2009

No abstinovať asi nebudem, ale ako zisťujem, bude mi stačiť len pohárik či dva a vyrovnám sa tým, čo vypijú fľašu - dve 😀

utte
8. nov 2009

ahojte! ja beriem aknenormin, zacinam treti tyzden a zatial sa u mna prejavilo zhorsenie pleti (velmi bolestive hnisave vyrazky vo velkom pocte), supajuca sa tvar, suche pery a popraskane pery, kutik a nieco ako ekzem na ruke. ako pozitivum hodnotim nemastiace sa vlasy a suchu sliznicu nosa (inak by som uz asi mala nadchu). co sa tyka tvare - je to tak zle, ze som ostala na PN-ke - predbezne ma dr. nechala doma na 3 tyzdne. chcem sa opytat, ci mal niekto z vas problem s bolestami brucha - boli ma kazdy den a neviem, ci to mam spajat s tabletkami...

joey9
8. nov 2009

utte: tak k tej bolesti brucha, tie tabletky by sa maly jest na plný žalúdok, po jedle... berieš ich tak? pretoze by sa nemali brat na lačno lebo sa musia do niecoho vstrebat.
na 3 tyzdne PN-ka kvoli akne ? to som si mohol vybavit aj na zaciatku liecby, skoda ze ma to nenapadlo :(

ja som pil alkohol a to v dost velkom mnozstvte ale ziadne vedlajsie ucinky som nezaznamenal tj zhorsenie a podobne..ale to mozno preto lebo uz som na konci liecby

esme
8. nov 2009

nooo na silvestra je to jasne, budem abstinovat, ale co je horsie, tak ziadny punc a varene vino na vianocnych trhoch ☹

utte: mna na zaciatku bolievalo brucho kazdy den bez ohladu na to, co som jedla, teraz uz asi dva tyzdne (koncim stvrty mesiac liecby) po comkolvek sladkom alebo mastnom... ale treba urcite davat pozor na to, aby si ich nejedla na prazdny zaludok, pripadne si vsimnut, ci ti to nesposobuje dake konkretne jedlo alebo podobne...

utte
9. nov 2009

joey a esme - dakujem za odpovede. tym prazdnym zaludkom to nebude, lebo si ich vzdy davam po jedle. pobavim sa este s koznou. a ta PN-ka - jednak kvoli prasnemu prostrediu, v ktorom sa v praci musim pohybovat i kvoli psychickemu komfortu - eliminovat stres z prace samotnej, ale najma z toho, ze som stale v kontakte s ludmi a s takym ksichtom som sa nozaj necitila dobre, ked som mala pred nich predstupit a napr. na porade nieco prezentovat.idem na kontrolu a zelam vam vsetkym pekny den!

auryn
9. nov 2009

esme- no, na vianocnych trhoch to teda bude... 😒 tradicia bude porusena... 🙂
inak s tymi bolestami zaludka, mne dost casto byva zle rano, a to este aj ked nevezmem tabletku, proste
sa rano zobudim a je mi tak na zvracanie.. 😖 ale mozno je to tym, ze mi teraz kozna zvysila davku...

cupakula
9. nov 2009

ahoj všichni, dobírám první měsíc Aknenorminu, 30 mg denně (neměla jsem to tak strašné, ale spíš dlouhotrvající).
Postřehy:
1. není mi špatně po požití alkoholu, ale moc nesnesu
2. začíná se mi dělat exém na rukou, ale i na boltích v uších, je to hnus
3. hodně se mi šoupe kůže kolem rtů, teď mi začala slízat kůže na nose a mezi obočím
4. vlasy se mi vůbec nemastí, obličej si prvně v životě musím promašťovat
5. make-up Dermablend, který mi doteď dobře kryl, akorát zvýrazňuje ty suché plochy. Nemáte tip na nějaký kvalitní mastnější a krycí make-up?
6. absolutně nezkoušejte depilaci horního rtu voskem. Nedala jsem na doporučení v příbalovém letáku a dopadla jsem naprosto příšerně, strhlo mi to i pokožku a než se to dohojilo, vypadala jsem jako bych měla lepru!
7. asi mi začínají padat vlasy...
8. neberu k tomu hormonální antikoncepci, tu jsem odmítla, snad to nepodmiňuje nějak zásadně efekt

auryn
9. nov 2009

cupakula- ja to robim tak, ze predtym ako si nanesiem make-up, tak si celu tvar poriadne nakremujem a az na to si nanesiem make-up..to mne pomaha, aby som sa tak nesupala..a niekedy sa aj pocas dna nakremujem...
treba sa kremovat a kremovat a kremovat... 😉 😀

sugar25
9. nov 2009

Caute, som tu opat...spominala som ten dermabion...ale velmi mi nezaberal a uz som nemala trpezlivost na to, ako sa kazdy den zobudim a caka ma prekvapenie v podobe novej vyrazky...dala som sa na Roa...zatia ho beriem treti den...ale asi budem mat smolu v tom, ze si uzijem vsetky neziaduje ucinky...Vcera som s prepacenim skoncila na zachode s obedom a dnes ledva sedim, tak ma boli chrbat...a to je len zaciatok...dufam,ze to coskoro zmizne a bude to ok....ale ak to pojde takto dalej, asi to vzdam...drzte mi palce...pa

cupakula
9. nov 2009

auryn, mně nezabere ani to namazání. bez něj bych si nemohla dát make-up vůbec. BTW, jakým krémem se mažete?

auryn
9. nov 2009

Ja pouzivam od LA ROCHE POSAY vysoko hydratacny a staci mi... 😉 skus ten...

raya
10. nov 2009

ahojte, auryn dakujem veľmi pekne za info o tom kozmeticko - estetickom centre, poznám PK dobre, som tam chvíľu pracovala a aj chodila do školy.
Ozaj mala by som tiež otázku do pléna, som brunetka a zvyknem si depilovať ruky depilačným krémom na citlivú pokožku, rada by som sa spýtala na vaše skúsenosti, či si depilujete depil. kremom aj počas liečby s ROA, napadlo ma či to nemôže vyvolať tie ekzémy ktoré spomínate. Ozaj ja už mám 2 mes aj 1 týž. liečby /30mg/ a ešte sa mi žiaden ekzém nespravil. Ak Vám to pomôže tak na telo - v sprche používam sprchový gel Eucerin, ktorý obsahuje ureu. Kremujem ruky kremom pre babetka a do kupela pouzivam bylinkovy olej Alverde z DM.

auryn
10. nov 2009

raya za malicko 😉

somslavka
10. nov 2009

podľa mňa to všetci beriete strašne vážne 🙂... ja jediné čo používam naviac je obyčajný krém na suchú pokožku.. tým si krémujem tvár... sem tam dám aj na ruky a používam hojivý zázrak na pery... inak ostatné ako obyčajne... prečo robíte z toho takú drámu? či vy máte s tou kožou až také problémy?... inak všimla som si, že od začiatku liečby som ešte nemala herpes na ústach... som tým dosť zaskočená :D... samozrejme v pozitívnom slova zmysle 🙂... chcem sa spýtať tých čo to už užívajú dlhšie a mávajú herpesy... že či to tá liečba nejako ovplyvňuje...

auryn
10. nov 2009

somslavka- kazdy mame iny typ pleti, niekomu nemusia robit take obycajne kremy, ci maste dobre..mne osobne z vela kremov scervena plet a pali, preto pouzivam konkretnu kozmetiku ako som napisala..

somslavka
10. nov 2009

auryn ja mám tieto problémy s krémami ako napr. skinoren a pod.

cupakula
10. nov 2009

Ahoj, bylo by fakt úžasné, kdybych to nemusela brát vážně 🙂. dneska se mi na rtech k těm hnusným šupinám přidal i opar. Krém jsem používala Dolivu, ale přijde mi moc parfémovaná, musím se podívat po něčem jiném.
Ucho si musím přikrývat vlasy, protože mám exém i na vývodu. Myslím, že ty prášky jsou pořádné svinstvo, ale prostě to zkusím dobrat.

cupakula
10. nov 2009

raya, po mé zkušenosti (viz výše) depilaci voskem radši nezkoušej, bude se mi to ještě dlouho hojit...

raya
11. nov 2009

cupakula nieee, to viem že voskom nemôžem holiť, ja som pýtala na depiláciu depilačným krémom ako Veet a pod.
auryn Ty máš pleť bez zhoršenia? Ozaj napadlo ma, že by som sa niekedy rada porozprávala s niekym, kto rieši rovnaký problém, lebo ľudia, ktorý také niečo neriešia, to väčšinou vnímajú že preháňam a pod.

komi1800
11. nov 2009

Hojte ludkovia:D Cem sa vas opytat co pouzivate na pery? Ja mam take suche ze sa mi uz az kutiky urobili a dost velkee....Pouzivam obycajnu pomadu ale neako to nezaberaa...Tak sa vas chcem opytat co je dobre? DAKUJEM ZA ODPOWEDE 🙂

sugar25
11. nov 2009

Caute...pisala som o tych vedlajsich priznakoch...asi som si pomaly zvykla, lebo chrbat uz neboli a ani zaludocne problemy nemam...bola to podla mna len zhoda nahod a psychika, ktora bola ovplyvnena vsetkymi tymi informaciami o neziaducich ucinkoch...co sa tyka prvych dni, zatial nepocitujem niaku zmenu...mozno ak...dnes rano som sa zobudila s totalne mastnou pletou...asi sa to vsetko dostava na povrch, inak to neviem vysvetlit...pery si stale natieram, ked malicko citim, ze ich mam suche...chcem sa vyhnut popraskaniu a pod...
Dufam, ze to bude vsetko ok...
Inak, ako je to so sladkym...asi by sa clovek mal vyhybat sladkostiam, kedze lieky zvysuju hladinu cukru, vsak?