Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

veronika185
4. jan 2010

bianka - urcite zajdi k lekarke pockaj co ti povie a potom sa informuj ze si o tom pocula a vyzvedaj ci by to nebolo vhodne aj pre teba ale mam pocit ze to teraz dost lekarov predpisuje🙂Herminecek - uplne ta chapem 🙂

deniska0704
4. jan 2010

Nedam nan dopustit

herminecek
4. jan 2010

To: veronika185 Jn to sem rad! Fakt uz me to hodne moc stve. Ale vim ze musim vydrzet. A ze ten binec musi s tela ven. A pak se to snad zlepsi. Jizvy snad mit nebudu. A chci mit plet jak detskou prdelku🙂. A pak si zacnu zase uzivat zivota naplno. Jestli chces hod mejl poslu ti fotky... z lecby i pred lecbou... Zatim

somslavka
4. jan 2010

bianka:... roacc. určite pomôže... skôr či neskôr... pomôže...

somslavka
4. jan 2010

hermineček:... neboj... ono sa to vylieči...každý si to pochvaľuje... každému sa to vyliečilo... možno len potrebuješ väčšiu dávku... ja mám 52 kg a užívam denne 40 mg... dohromady to užívam už skoro 4 mesiace a pleť mám bez vyrážok už 2 mesiace... ale tak ja som nemala silné akné... len som ho mala už dlho a robili sa mi jazvy... ale tak musíš to vydržať... veď hneď na začiatku liečby si sa mal pripraviť na to že to bude trvať aspoň pol roka... ja už by som ho mala každú chvíľu dobrať... tipujem to tak max. na 2 mesiace ešte... dnes som si bola akurát po ďalšiu dávku... veď ja ten liek milujem! :D... bez neho by som nevyzerala tak ako teraz vyzerám a určite by som nemala to sebavedomie uchádzať sa o modeling 🙂... naozaj stúplo 🙂... skvelý pocit 🙂... verím že aj tebe sa to zlepší 🙂... musíš to vydržať a pretrpieť... možnože sú to len nejaké vedľajšie účinky... skús nemyslieť na to ako vyzeráš ale na to že keď pomáha všetkým pomôže aj tebe ;)

herminecek
4. jan 2010

to somslavka: Diky moc za podporeni. Jn ja to doktorce reknu jestli nemam nejak malou davku. Reknu ji at mi to hodi na 40mg. Jinak hodne sportuju hraju florbal 6xtydne. Proste se to fakt musi zlepsit. Doufam ze se to zase zlepsi ten 4mesic. Proste to musim pretrpet,co nadelam! Jeste jednou diky cau🙂

herminecek
4. jan 2010

A co budes delat s jizvami? Pujdes na Laser? Snad je mit nebudu. Ale stopy po jizvach na tvari nemam. Aspon ze tak.

kuandbo
4. jan 2010

Ma niekto skusenosti s laserom? ci mu to pomohlo na jazvy..?

lambrett
4. jan 2010

ahojte....mam pomaly 23r a mam zas strasne akne..brala som roaccutane ked som mala necelych 16r, pomohol mala som krasnu plet (vedl. ucinky som mala : suchu plet, suche oci...inak asi nic)...veeelmi pomohol. potom antikoncepcia velmi pomohla tiez, ale teraz som pomaly 2roky bez anikoncepcie (nemozem ju brat, zakazali mi ju) a ma strasne akne, ale az vriedky hrbolceky, nie len biele vyrazky.citim sa strasne zle a hambim sa za to :(.....beriem navyse euthyrox 25mg na znizenu funkciu stitnej zlazy....viete mi nejako poradit co s akne? neviem preco, ale bojim sa zasa brat roaccutane...bojim sa opet tych vedlajsich hroznych ucinkov a tiez ze sa mi to akne po case aj tak vrati :(....ale chcem byt uz aj ja pekna konecne....pomozte mi niekto prosim...dakujem :(

somslavka
5. jan 2010

hermineček: mne sa tie jazvy postupne vyhladili... takmer ich ani nevidno... ani z diaľky asi tak na pol metra... super nie? 🙂... inak čítala som tu že jazvy vyhladzuje aj skinoren... čo mne všakk pleť vysušuje...

auryn
5. jan 2010

somslavka a ked sa ti tie jazvy vyhladili, pouzivala si pocas liecby nejaky specialny krem, alebo nieco na to? ci len tak z nicoho nic sa ti vyhladili?

auryn
5. jan 2010

lambrett- a skusala si aj nejake kozmeticke pripravky, nepomohli? ci neskusala si nic okrem roac.?

dankoxd
5. jan 2010

je podla vas normalne, ze uz mesiac mam tie hrce podkozne a vobec nemiznu a pritom uzivam uz 1.5 mesiaca aknenormin . A ked som zacinal z liecbou som mal len jednu tu podkoznu a teraz ich mam 10 presne nastastie to nevydno su rovnakej farby ako okolita koza. Ale uz by to mohlo zacat aspon miznut ale stale nic.

somslavka
5. jan 2010

auryn: nič som nepoužívala... to sa nejako samo zacelilo... teraz tie jazvy vyzerajú ako málinko väčšie póry..

didlinka88
5. jan 2010

dankoxd - bud pokojny, ono to zacne rychlo ten proces nahleho zhorsovania a potom sa to zacne pomaly zlepsovat.. 🙂 musis len vydrzat.. 😉

michalkkk
5. jan 2010

halooo poradi mi niekto? 😕 Doteraz som pouzival na suchu plet excipial lipolotio a pomahal ale v poslednom case mi z neho hrozne scervenie pokozka, mam citlivu plet a chcel by som sa spytat aky hydratacny krem pouzivate na suchu plet a a by sa vam nerobili supiny dakujem 🙂

lambrett
5. jan 2010

auryn...ano pouzivala som Vichy, laroche a teraz mary kay, coz je super asi naj zo vsetkych kozmetik, ale na akne mi to nepomaha...vysusi mi to vyrazky a je to vsetko krasne, ale co z toho, ked mi jednu vysusi a dalsie tri sa mi urobia :(....

lubko16
5. jan 2010

ja si tie pupak snazim nevytlacat tak dufam ze jazvy nebudu..ale to ma as tak netrapy radsej by som mal par jaziev ako tvar s jebakmy...aj ked ich nieje moc citim ze sa to zhorsuje takze vsetko vsadim na roacc. a dufam ze zaberie,a tie debk co som zazil...ani si to nevim predstavit ze by som us nemal problem s tymto,ale vzdy sa nieco najde :D:D

herminecek
5. jan 2010

lubko16: Hej musis to vydrzet! Ja taky trpim jak kun ale proste se to vydrzet musi! Proste reknu to tak neziju vubec naplno. A nebavi me to vubec. Ale jak se to zlepsi a budu to mit super tak budu stasntny a uzivat si kazdou vterinu zivota! Jinak ten excipial lipolotio pouzivam taky, celkem pohoda..Ale pouzivam hodne netresk,a aloe vera, Mam doma keriky. Takze prirodne.

Jinak jak ste na tom vy? Jak se vam to lepsi?/zhorsuje? Nebo jak uz jste daleko z lecbou? Ja zitra zacinam 4mesic. Mejte se a at nam stesti preje a mame to super!!!

somslavka
5. jan 2010

michalkkk: už tu asi milión ľudí písalo čo na suchú pleť ale môžem to napísať milión prvý... obyčajný ružový garnier hydratačný krém...

johny007
6. jan 2010

Ahojte , užívam ROA už 2 mesiace a 3 týždne , zlepšenie je ale nie výrazné , líca a okolie úst je v celku peknom stave ale dakedy sa mi urobia pupaky este stale , ale nie v takom mnozstve ako pred zacatim liecby , vymiznu velmi rychlo takze sa snazim na ne nemysliet . Na čele mam stale pupaky i ked menej ale mam a na krku som sa vyhadzal celkom aj dost par dni pred silvestrom , ale to sa mi hoji trochu pomalsie , pretože som 31.12. večer si nedal TBL a 1.1.2010 som si nedal ani rano ani vecer , kožná mi povedala že piť sa nema ale ked si chcem vypit neh si nedavam TBL aby sa nieco nestalo tak som vynechal 3 * 20mg a pokracujem dalej teraz , ale kebyze nevynecham tak myslim že ten krk by bol uz v pohode , ale mam ponaucenie , NEPIŤ - bo aj koli alkoholu sa mi vyhadzal isto krk , a nevynechavat TBL , alkohol mi pleť zhorsil co i lutujem ale je neskoro uz .... Pery a tvar momentalne moc suche nemam , preventivne si natieram pery , racej lebo ked prasknu je pohlad nepekny ...

veronika185
6. jan 2010

lambrett: ked mas problemy so stitnou zlazou tak by ti uz doktorka podla mna ani roac. nedala. Ale urcite je aj pre teba nejake riesenie. Drzim palce aby doktorka nasla pre teba co nejvhodnejsie a aby to zabralo. Pri najhorsom este stale mame tehotenstvo pred sebou 🙂.

herminecek
6. jan 2010

Caute.Tak sem dnes byl na kontrole. Testy krve mi dopadli skvele. Tak mi zvysila davku na 40mg denne. Tak jsem rad. Jinak doufam ze se nejak neprojevi ved. ucinky. Snad ne. Jinak se mi to pomalicku lepsi. A rikala at to vydrzim ze pak to bude dobre. A ty podkozni bile pupinky se vyhladi. To sem se ji schvalne ptal. Takze Aknenormin to dokaze vylecit. Tak uz mam polovinu lecby za sebou tak jeste 3mesice a snad budu spokojeny. Mejte se dobre a hodne stesti!!!

beruska121
6. jan 2010

dankoxd : nuz ja mam dva a pol mesiaca a mam tie hrce stale , teda momentalne nie lebo som si ich vyondila aj ked 🙂 viem ze by sa to nemalo, ale robia sa mi v akychsi periodach raz je lepsie a inookedy hruuza, takze aj ja cakam ked sa to uz zacne konecne nejak davat dokopy, modlim sa a potom budem taka happy 🙂 uz si ani nepamtam kedy som mala normalnu plet .... hadam je to aj 7 rokov co sa s tym mordujem

marijaaa
6. jan 2010

Pomoooc, beriem Acnenormin (20 mg/den) uz tretí mesiac a NIC...stale NIC ☹ Plet sa mi ani nezhorsila ani nezlepsila...Jediný efekt, ktory to na mna má, sú suché pery...beriem popritom aj antiku (Minerva) a nezabera to...Mam poziadat lekarku o zvysenie davky??? Som uz zufalaaa... :(

auryn
7. jan 2010

marijaaa, a kolko vazis, podla vahy sa dava davka, ked mas nizku vahu nezvysi ti doktorka asi davku...ale skus sa spytat, mozno ti ju zvysi.. 😉

auryn
7. jan 2010

lambrett- tak to sa uz musim poradit asi len s koznou, ked uz kozmetika nepomaha... 😒

auryn
7. jan 2010

lambrett- musis to malo byt, nie musim... 🙂

lambrett
7. jan 2010

tak vdaka aj tak a dufam, ze aspon vy budete pekne a pekny a uvidime, co mi povie kozna a ak nie tak potom za 2 alebo 3 roky po tehotenstve uvidime :D...presne ako povedala Veronika185...koniec koncov som vizazistka, tak si to aspon zakryt trochu viem....ale to je slaba utecha :/...🙂)) drzim vam palce ostatnym 🙂

misho678
7. jan 2010

Zdravím ..tak dnes som bol u kožného že mi predpíše Aknenormin no povedal mi že mám zvýšený bilirubín.Bol som tam pred mesiacom a mal som 29 a teraz mi merali(3dni po Silvestri) a mal som 31 a stále mi ho nechcu dať 😔 .
Prosím vás pozrite sa tí, ktorým brali krv a mate kartu doma že aku hodnotu bilirubínu mate...chcem to porovnať...že mám prijist zas o mesiac a že zas mi zoberu krv mna ztoho porazí asi.

Prosím pozrite sa