Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

auryn
29. jan 2010

moddrykonicek- a kremujes si tvar, ked su teraz vonku take silne mrazy??? mal by si si...mozno preto sa tak pokozka podrazdi...

herminecek
29. jan 2010

No tak ja moc ven nechodim. My ted mame prazdniny. Ale i tak max do skoly a pak ze skoly domu. Jinak vecer na trenal tot vse. Ale az to budu mit Ok. Budu venku si myslim porad. to:modrykonicek a jak to u tebe vypada? Lepsi se to? Zatim...

beruska121
29. jan 2010

hermincek... no ja som fakt zvedava ze ci to to doktorka necha na 6 mesiacov ako hovoris ... ked este stale sa ti to nelepsi,.. a ze po 6 tich mesiacoch ti to proste uz nepredpise a na tvari stale budes mat akne , to by fakt nemalo zmysel to zacat ani brat ... berie sa to dovtedy kym sa ti plet nevycisti , som zvedava ako dopadnete mne sa to zacalo konecne lepsit beriem to 4ty mesiac ale akoze pochybujem ze do dvoch mesiacov nebudem mat ani uhor , .. na xichte ,

herminecek
29. jan 2010

No me uz se to jako lepsi. Cisti se to fakt dost. Myslim ze za 2mesice to bude ok. A kdyz ne tak za 3... Tim jsem si jisty....

herminecek
29. jan 2010

Ale spise ty 3mesice jeste. Ale doktorka mi urcila lecbu na 6mesicu. Ale kdyz to nebudu mit uplne ciste tak si to necham jeste predepsat. To je logicke...

modrykonicek
30. jan 2010

auryn : kremujem sa hlupostami od koznej 😀
herminecek: no jasne ..rozdiel vidiet je ..ale hlavne ma sere ta scervenala pokozka ☹ a ja nechcem mat pokozku len lepsiu ..chcem ju mam totalen cistu 😀 nech sa rano nemusim budit s tym ,ze dat zo seba kremovy sajrajd a natret novym 🙄
a myslim ,ze u kazdeho je to individualne ..asi mas moc tazku formu 😉 nasli sa uz ludia ,ktory mali do mesiaca pokozku vo fakt skvelom stave 😉 ja som nieco medzi tym 😀 nestazujem sa ,je to lepsie

herminecek
30. jan 2010

modrykonicek: Asi mas pravdu. Jako moc tezka neni. Ale tezka asi je. Kurva snad se to vse zmeni. No musim doufat a nestracet nadeji....

modrykonicek
30. jan 2010

Zmeni ,neboj . To ti mozem zarucit . Odkedy bereme aknenomrin je to len otazka casu 😉 Nic viac

herminecek
30. jan 2010

Jn otazka casu. Moje rec.

herminecek
30. jan 2010

Jinak chtel jsem se optat jakou mate stravu? Ladujete se vsim nebo jak? Ja jsem hodne zavedl do jidelnicku ovoce a zeleninu. Mandle,lusteniny atd. Hodne moc sem omezil mlecne vyrobky,uzeniny,salamy atd. Ale nekdy si to dopreju. Jinak vubec nejim chipsy atd. Proste hodne ovoce a zeleniny. Nevim jestli to pomaha ale i tak celkove pro zdravi to jim. Jak na tom jste vy a jaky na to mate nazor dik.

hannah13
31. jan 2010

Zdravim vsetkych spolubojovnikov proti tomuto zivot otravujucemu "problemu". Som tu nova, ale citam vas uz nejaku dobu. Pred mesiacom som zacala uzivat Roa 30mg denne. Prvy tyzden bol v pohode, ani som nevedela, ze nejake tabletky uzivam, dokonca som mala pocit, ze ako sa to lepsi (ze kua to musia byt dobre lieky 🙂 ) No to, co nastalo potom a stale to trva, to je k placu. Take podkozaky som sice mala aj predtym, ale ze by boli az take bolestive na najmensi dotyk, to som este nezazila. Teraz je to na dennom poriadku. Som z toho zufala, mam 26 rokov, ale citim sa ako keby som sa vratila do cias puberty. Prosim vas, to sa to naozaj zmeni (zlepsi) az po tych 6 mesiacoch ako mi hovorila kamoska? Ze to chce cas, ale ja sa citim uplne jak outsider vyradeny zo zivota, a to este nehovorim o klasickych sprievodnych javoch liecby: vysusovanie pier, oci, nevysvetlitelna unava. Ako zvladate spolocensky zivot? Nevyhybate sa znamym?

modrykonicek
31. jan 2010

herminecek: Jedlom sa kazdopadne neobmedzujem 🙂 Som skor ektomorf (clovek co tazko pribera) ,takze sa ladujema jak sa mi zachce a potom mam kvalitnu vahu . Keby som jedol malo budem chudy 😉 A cokolada,stiplave atd. udajne nemaju ziadnu ucinok na akne (vedecky dokazane) . Jedine moze nastat zmena u jednotlivca pokial si alergicka alebo mas nieco na tento druh jedal v tele akoby "zabudovane" co ti vytvara akne 😉

hannah13: Vydrz dievca 😉 Prvy mesiacom som hanbil do skoly jak fras 😀 Sa mi spravila tvar 2x horsia ako bola predtym 🙂 Prava cast same podkozaky no fuj .. a teraz mam v sebe 2100 mg +- a uz je to fajn celkom 🙂 Kazdopadne lepsie ako som mal pred zaciatkom liecby . Len treba vydrzat! To si treba stale omielat 🙂 A po 6. mesiacoch mas uz plet perfektnu .Ona sa lepsi aj pocas liecby 😉

herminecek
31. jan 2010

to modrykonicek:Tak ja mam postavu fakt slusnou. Taky muzu sezrat co chci a nepriberu. Mam snad vetsi spalovani jak Phelps. Na to jsem se neptal. Ptal jsem se na zdrave jidlo. Prospeje to i akne si myslim. Jinak mam 192cm 80kg 18let. Sport provozuju snad od 5let. Spise bych chtel pribrat tak 10kg... xD

messalina
31. jan 2010

Ahojte vsetci spolubojovnici proti akne, tak sa k Vam pridavam... 🙂 ☹ Roaccutane beriem necely mesiac 40mg. Nežiaduce priznaky - hlavne suchost pier, koze na tvari, palenie oci - to vsak posledne cca 3 dni uz necitim..nechapem preco, a obcas ma boli hlava. V celku sa to da vydrzat, hlavne nech to pomoze. Tiez mam pocit ze sa to za tento prvy mesiac zhorsilo ale kedze som si precitala kopu info, som/bola som na to pripravena a som odhodlana vydrzat tych par mesiacov cokolvek. Tak drzte aj mne palce, tak isto ako ja Vam 😉 Budem zrejme postupne prispievat, kedze poslednu dobu travim viac casu za compom ako vonku s ludmi, vsak chapete...

modrykonicek
31. jan 2010

messalina: Fuuu 40 mg hned od zaciatku?Kolko vazis?

charlize
31. jan 2010

Modrykonicek, aj ja som brala 40 od zaciatku a cely cas 🙂 Aj teraz druhy krat tak beriem... Aspon to rychlejsie vidiet 😀

Messalina, mna tiez prechodne bolievaju oci, obcas ano, obcas nie, skus zlty Visin, pomaha. A hlava boli, to ano. Mne pomaha ten caj, Ostropestřec cesky, silybum slovensky, citim sa po nom lepsie, tak sem tam salku...

Za tych par mesiacov to rozhodne stoji, ja som teraz odporucila aj kamoske, ze sa do toho ma pustit, a zle by som jej nechcela 😀

Hermi, podla mna ti zdrava strava spravi dobre, urcite tym liecbu len podporis... ale nic netreba prehanat, obcas si aj dopraj 🙂

modrykonicek
31. jan 2010

Aj vam sa spravila na rukach taka sucha pokozka a potom take male cervene vyrazocky? 😀 Raz tam su ,raz nie..natieram ich gafrovou mastou a celkom posobi 🙂

herminecek
31. jan 2010

Jn snazim se jist zdrave. Ale porad se mi tvori bile pupinky. Mam jeste hodne podkoznich. Neni to divne a za tyden to budou 4mesice. Ale tezkou formu nemam zarucene. Na zacatku lecby jsem to mel pouza na prave strane obliceje. A ted to mam skoro vsude. Pry mam stredni formu akne. Ale uz me to sere. A a ne se poradne pohnout dopredu.

auryn
1. feb 2010

ja som brala na zaciatku liecby 30mg denne a hned po mesiaci mi zvysila na 40mg a vazila som vtedy 54kg.

lucyy01
1. feb 2010

Ahojte všetci, chcela by som sa vas spytat, ako na lieky reaguje váš žalúdok. Nie je vám z nich ťažko alebo na zvracanie? lebo ja mam zo žalúdkom problém aj bez liekov, tak chcem vediet čo ma čaká. Ďakujem 😉

auryn
1. feb 2010

Lucyy01- mali by sa jest po jedle, nie nalacno, lebo vtedy trochu boli zaludok..a ja mam akurat nechut k jedlu, to je vsetko... 😉

herminecek
1. feb 2010

Tak ja zase vedlejsi ucinky nemam skoro zadne az na suche rty[pery] Jinak pohodka. Mozna vetsi unava ale to maji asi vseci. Tot vse. No nic 6.2 to bude 4mesice co to beru. Tak uvidime.

hannah13
1. feb 2010

modrykonicek: dakujem za povzbudive slova 🙂 , mas pravdu: Len treba vydrzat! Ano aj mne sa na rukach robi taka sucha pokozka a cervene vyrazky. Teraz ako je vonku chladnejsie, tak este viac, ale to som mavala aj bez Roa 🙂 . Potieram si to kremom "Excipial mastny krem"

lucyy01: problemy so zaludkom som zatial pocas jedneho mesiaca liecby vobec nemala...

modrykonicek
1. feb 2010

Lucyy01 : Ja ich zerem aj nalacno a absolutne nic mi nie je 😀

tarus
2. feb 2010

verim, ze mnohym z vas roaccutane pomohol. ja osobne trpim stredne tazkym akne, nastastie na tvari je to znesitelne, skor mam vyhadzany chrbat. a to doooost hrozne. 😖 kozna mi predpisala roaccutane, ale rozhodla som sa ho neuzivat. citala som rozne reakcie ludi, ktori uzivali roaccutane a problemy nastali az po niekolych rokoch a celkom dost zavazne. je mi jasne, ze kazdy reaguje individualne na lieky, ale riskovat trvale zdravotne nasledky pre akne nemienim. ale samozrejme asi by som sa na to inak pozerala ak by som mala tak vyhadzanu tvar ako chrbat... 🙂 mne osobne pomohla na akne HAK. pred pol rokom som ju vsak prestala uzivat a takto som dopadla... je mi jasne ze HAK nie je tiez nejaka vyhra, ale predsa to ma viac pozitiv 😝 asi naspat teda na nu nabehnem.

auryn
2. feb 2010

tarus- je to vsetko o psychike..su ludia, ktori sa za akne hambia, citia sa blbo, ked na nich niekto pozera, placu kvoli tomu, maju stavy uzkosti, nechcu chodit medzi ludi, lebo si myslia, ze vsetci cumia na ich akne...
to bol aj moj pripad... 😒
a su zase ludia, ktori to neberu nejako vazne, nedavaju si dokonca ani make-up chodia medzi ludi a bavia sa..: 😉
ty si pisala , ze na tvari nemas moc akne ale ze mas na chrbte, ked je leto, tak ti nerobi problem byt v plavkach a ukazovat ten chrbat?

lucyy01
2. feb 2010

tarus, vies nejake konkretne pripady o ake zdravotne tazkosti ide? a kde sa da o tom precitat? moja mamina brala roa cca pred 20-timi rokmi, teraz ma problemy s trpnutim ruk. neberie to ale ako nasledok roa a kto to zaruci ze zdravotne problemy v buducnosti su toho nasledkom? to asi nikto.. 😒 a radsej by som brala akne na chrbte a vsade inde len nie na tvari..potom by si asi nad tym takto nepremyslala..paa 😉

herminecek
2. feb 2010

Ja si myslim ze nasledky to nebude mit zadne. Doktor to pozna podle krve. Ja jako aktivni sportovec 6xtydne. Nepocituju nic jen vetsi unavu. A to mam zatez opravdu velkou. Spise mam problem s psychikou. Uz to neni co to byvalo. Niceho jsem se nestranil. Tedka jsem spise vice uzavreny a neni se mnou uz moc sranda. Je to tema podelanyma jebakama. Ale jak to zmizi tak se opet vratim do starych koleji. A zacnu si plne uzivat zivota. Proste to musim vydrzet. Jinak ti co maji dobre vysledky testu a nemaji nic zvysene muzou byt klidni. Ja to mam vse vporadku. Jinak maly pruzkum... Jak dlouho to uz berete a kolik? Diky

sugar25
2. feb 2010

Tarus, presne toto sa stalo aj mne. Mala som slabe akne, maximalne tak dve, tri vyrazky, takze som si nikdy z toho velku hlavu nerobila. Zacala som vsak tiez brat HAK a brala som ju velmi dlho, neviem, ci nie 5 rokov. Potom som jej uz mala dost a v marci 2009 som ju vysadila. Nasledky boli skoro katastrofalne...presne, ako spominas, cca. v juli sa mi vyhadzala najprv hrud, nasledne na to chrbat a ramena a postupne to preslo na tvar, az som z toho zacala mat depky a zasla som ku koznej a ta sama do spravy napisala, ze aktualna forma akne je vazna...nasadila mi v novembri ROA. Beriem ho uz vyse 2 mesiacov. Zaciatok bol tazky, prislo zhorsenie, este vacsie depky, pretoze uz mam 26 a chodim do prace a nik tam nema problemy ako ja, tak som sa citila dost pod psa, vsak chapete. No cca po. mesiaci a nieco nastalo mierne zlepsenie, skoro nic nove sa uz netvori, skor sa to lieci. Ostali sice flaky a aj malilinke jazvicky, ale tie su ozaj malinke a su asi len dve. Ale pouzivam Skinoren a ten pomaha. Na krv som zatial bola len raz a to po dvoch mesiacoch. Zatial je vsetko ok...klop klop klop...
Neziaduce ucinky su ako obycajne, vsetko vysusene, unava a nesustredenost...ale to pripisujem aj mojej praci, kedze cely den stravim pri PC a vstavam kazdy den o 4:50 rano, cestujem skoro hodinu do prace busom a cely den presedim za PC, takze aj to si berie svoju dan...ale najviac ma stvu asi vysusene oci, pretoze ked cely den pozeram do monitora, velmi ma bolia a mam ich cervene, co som predtym nemavala...
Tak asi tolko, trosku som sa postazovala vam, spolutrpiacim, verim,ze mi rozumiete a chapete ma🙂
Ale aby som nezabudla na to najdolezitejsie...ten pocit, ked si ludia vsimaju a maju pozitivne ohlasy na to, ako vypadate a hlavne ked clovek znova nachadza uctu k sebe samemu a stratene sebavedomie stoji za tych par mesiacov uzivania.

auryn
2. feb 2010

sugar25- ja mam tiez strasne cervene oci a stipu ma..aj si ich kvapkam, ale nepomaha..
a teraz po novom, mam strasne vysusene viecka az tak, ze sa mi do takych malych krvavych raniek vysusaju a su uplne cervene podrazdene..natieram si ich vajickom z oriflame, to pomaha, len je to dost neprijemne mat v kuse
nakremovane viecka.. 😅