Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

jarko77
25. júl 2012

@slovacisko112 eryfluid bracho a na osetrenie nieco asi nejaki lieh. ?ten eryfluid ma as tak nedrazdy ale ten lieh to sa neda vydrzat musim si umyt tvar potom celi den taki nespokojny som

jarko77
25. júl 2012
somkralrepu
26. júl 2012

Neviem koľko už dní prešlo..ale už asi 1 mesiac..som po liečbe 9 mesiacov roocatanu. 🙂
dovtedy som mal aj ja červenú pleť ako rak,niekedy priam až horúcu ..ako doberiete rooacatanu, pleť sa pomličky vráti do normálu už to nemám červené..
čo ma trápi viac , je zasa akné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Najprv pár drobných vyraziek na hrudníku, potom som mal aj vo vlasoch tiež malé drobné, a teraz mám aj po líciach a na čele sa mi to rozmnožuje..také malé výražky,je ich veľa na dotyk sú ako krupica ..zas som to dostal!!!!!!!! ☹
bol som týždeň dozadu u kožnej, dala mi taký lieh..ale nepomáha to, odvtedy hovorím že ešte sa mi to zhoršilo..čo mám robiť?? ☹ mám ísť ešte raz za ňou? šak sa hambím výjsť na ulicu, zas to mám škaredé mladý chalan 18r. mám a celé leto v prdeli, nič som si neužil, nezabavil sa, len sa trápim stále . Skurvený život ! 😖 😖 ☹

scajus
26. júl 2012

@somkralrepu daj si to znova.. ja mam 17 rokov a tiez som to dobrala v marci tohto roku a uz to mam opät strasnee :( ale idem teraz koznej a aj som s nou volala a ze mam zopakovat liecbu tak od septembra al. oktobra sa bude trpiet zas ale dufam ze to uz teraz pomôze 😉

nicci254
26. júl 2012

@somkralrepu po nejakych 3 mesiacoch mozes ist na liecbu roa opat ;) takze smelo do toho..ver tomu, ze ak sa to aj mne vrati, idem opat do roa bez zavahania

sypac077
26. júl 2012

@somkralrepu
až tak červenú si uj mal asi aj preto že si si ju asi často nenatieral... a áno ak ta to moc trapi chod este raz do toho, ale zmen davkovanie

sypac077
26. júl 2012

@jarko77 eryfluiyd je silny a ten lieh tiež nedávaj si nič, lebo budeš podráždený z toho... zostan len pri roaccu a nejake hydratacne kremy si priprav

jarko77
26. júl 2012

aj ja si myslim že je zbytočne si draždit tvar to mi same odpadne si to ošetrim nemusim stale 2krat denne doktorka mi povedala že to mam ale ona to nemaa ja to maam a lepšie sa cítim bez toho nesvrbi ma tvar potom ...ja budem uživat čisto ten roaccutane iba .sa bojim že budem mat jazvy lebo pro perach sa mi vyhadzujuu tak radsej to naham tak .

somkralrepu
26. júl 2012

Len čo mám robiť teraz...dobre ten lieh nebudem brať, lebo len mi to dráždi..každým dňom sa mi to len a len zhoršuje...dnes už mám jednu vyražku pri nosovej dierke, a už aj na krku... ☹ ☹ ☹
do septembra mám byť zavretý v izbe??? ved to sa mi len zhoršuje...prečo mi to nepredpíše teraz, ja by som sa slnku vyhýbal..a chodil von až po 18 00 hod..takto trpieť ☹ ☹ ☹

jarko77
26. júl 2012

@somkralrepu musíš verit ja mam to iste nech sa deje co sa deje aj ked iba zleje ...ja som iba izbe zavrety nechodim ani von ..pol roka dako vytrpím keby bolo čo a ked mi to nepomože uš nechcem ani žit

jarko77
26. júl 2012

@somkralrepu jooj do riťi tam .tak to maš na hovno prajem ty nak sa uzdraviš nejak uš nak ta pon boško od toho šecko zbavi uš ..viem ako sa cítiš aj ja to mam na hovno .

avara_salvatore
27. júl 2012

@nikiam Ahoj ahoj... takže som s5 po roku :D no ano vtedy mi pani "lekarka" nasadila priliš veľku davku a prakticky celu liečbu nasadila bez toho aby zistila príčinu môjho problému... prišla som ona mi proste predpisala ten liek lebo som jej povedala aby mi ho predpisala... ale to už bolo dávno..odvtedy sa veľa zmenilo 🙂 prajem veľa šťastia

avara_salvatore
27. júl 2012

Ahoj... neviem či si pamätáte ale pred rokom som brala roac... vážne ... rok prešiel...a je to tuuuu .... vrátilo sa mi akné ...fakt..a škaredo...a teraz mám na výber... brať antikoncepciu a dúfať že z nej nepriberiem..alebo sa zasa udusiť vo vlastnej šťave s roaccutaneom...čo myslíte vy..? ...nechce sa mi čítať také množstvo stránok... tak len vaše skúsenosti.. lebo moje s roac boli VELMI zléé ... čo mám spraviť? síce ešte som nebola za kožiarkou pretože k tej svojej to mám 2 hodiny autom a mamina nie furt môže z prácea ale už sa tam chystám..brat takisto bral roac pred rokom... a teraz ho berie znova...lebo tiež mu nezabralo ...poradíte mi?

sypac077
27. júl 2012

@avara_salvatore
skúšala si brať vysoké dávky b5? je to učinné ako roaccutane, ale bez nežiaducich účinkov (problem je, že to zabera u 80-90% užívatelov)... ak ani to nezaberie tak potom asi ten roaccutane, aku davku si vybrala? mala si nejaké zhoršenie velke počas brania?

merikac
27. júl 2012

@avara_salvatore ahojky, citala som par tvojich prispevkov s pred roka, je to skoda, ze sa vratilo, ja som teraz zacala brat ,roa, po cca 6 rokoch, na tu liebu moc v zlom nespominam, pomohla, no teraz po tehu a kojeni sa mi to znova vratilo,,,,,takze znova kolobeh vysetreni, medzi nimi aj gyn........pytala som sa, ci je pravda, ze sa pribere z antiky,,,,,,,,,,,,(kedze som sa konecne zacala zbavovat poporodnych kg),,,,,,,,,vraj z nej samotnej nie,,,,,,,,ALE antika zvysuje chut do jedla a je na pacientke, ci si chhut necha zajst, alebo spadne do bludneho kruhu a zacne sa prezierat,,,,,,,,,,,, cize ak si das pozor na stravu, nepriberies,,,,,,,, a uz ked budes brat aniku a nebude pomahat, kludne mozes zas nasadit liecbu roa,,,,,,,,,,Co ta na nej tak odstrasilo vlastne?M

avara_salvatore
28. júl 2012

@sypac077 no ja som to mala komplikovanejšie skús si nájsťmoje staršie príspevky... prosím ťa...čo je to to b5? tiež na predpis či ako? a počas brania sa mi vytvorilo az priliš velke zhoršenie vdaka zlej liecbe ...
@merikac myslíš čo ma odradilo na antikoncepcii? to že sú to umelé hormóny..nevieš aký fras ti z toho môže vzniknúť a že dosť sa snažím makať na postave a nechcela by som o to všetko prist len kvoli tabletkám ... a tiez aj to ze kdesi som čitala zepokial beriem antiku vyrážjky sa neukázu ale po jej vysadení sa všetko zhorší ....tak kto má pravdu?? :/

merikac
28. júl 2012

@avara_salvatore prosim ta, umele hormony su vsade, aj v kurcatacha 🤐 -Ale tym padom, nechcem zlahcovat situaciu, jasne, ze najlepsie ak clovek neberie nic, ani tabletky od bolesti hlavy, ale co narobime ked musis?- musis. Alebo- ingnorovat problem a zit s nim ako s naj kamosom, ktorby sa na teba v kuse lepi, je ti verny ako pes a si permanentne na neho nastvana 😀 Ja som prvy krat brala kombinaciu antiku a roa sucasne a teraz tiez, tak uvidim 😉 Inac aj ja vidim strasne zhorsenie, boli ma kazda mimika tvare, som cakala hned nejaky ustup, ale pred makovy, som z toho na prasky 😠

avara_salvatore
28. júl 2012

drzim ti palce...ale čím dalej tým viacej som rozhodnutá tiež o kombináciu... uz len mamu spracovat:D a vieš niečo o tom ze po antike ked ju prestnes brat sa ti to vráti?

sypac077
28. júl 2012

@avara_salvatore
B5 alebo kyselina pantoténová, anglicky pantothenic acid, je vitamín rozpustný vo vode, takže sa s ním nepredávkuješ ani pri obrovských množstvách denne. Pozri si na nete skúsenosti. Dá sa kupit na ebayi,takže nieje na predpis.

avara_salvatore
28. júl 2012

máš s ním skúsenosti? ...účinkuje?

avara_salvatore
28. júl 2012

@sypac077 máš s ním skúsenosti? ...účinkuje?

sypac077
28. júl 2012

@avara_salvatore
no ako som pisal neučinkuje to u kazdeho a teda žial u mňa nie... pozri na nete tam su kladne skusenosti s pouzivanim, ako som pisal u 80 az 90% jedincov to účinkuje, takže je dost možno, že to bude u teba účinkovať

avara_salvatore
28. júl 2012

@sypac077 Ďakujem ;)

slovacisko112
28. júl 2012

Ludia toto je fakt na hovno ze na to neni neaky normalny liek co zabere 100% a navzdy...

emelia
29. júl 2012

AHojte vsteci.....tak ti co ma tu citaju pravidelne, tak asi spadnete na rit.... ako som pisala, vysadila som antikoncepciu kedze som z nej priberala a uz ju neuzivam cca 2tyzdne a hadajte co sa mi stalo??? Do riti tam uz mam vyrazky aj ja. A to liecba aknenorminom bola od prvej uspesna, ved po tyzdni som mala krasnu tvar a uz viem preco. Lebo ta antikoncepcia pomahala k tomu. No som zvedava co to ide byt do konca liecby, ci mi to ide vobec pomoct. Ludia napiste tu konecne aj vy co ste vylieceni a sa vam to nevratilo, lebo ma drbne citat tu stale len negativa...

aspinka
29. júl 2012

@emelia ahoj! Tak sa ozyvam aj ja. Ono kedze obe vieme ze nase akne je sposobena hormonami po porodoch je jasne ze antika spolu z aknenorminom ti to pekne upravili preto ti to tak rychlo zabralo. Mne to bez antiky zaberalo pomalsie ale teraz nemam ani pupacik. Chcem sa ta spytat nevyhadzujes sa v case pred menstruaciou a v case plodnych dni vtedy hormony velmi kolisu ja napriklad uz nemusim mat ani kalednarik vzdy v tom obdobi sa mi jedna dve vyhodia potom sa zhoja a zas je klud. Teraz som bola v polovici cyklu a take hnusne dve sa mi vyhodili 😅 Inak uz si nedavam ani Duac gel lebo nemam na co davala som si ho na pupaky a teraz ked som ziaden nemala netatrela som si. Uz ani vlasy nejako nepocitujem na suche pery som si zvykla jedine ma stve ze sa mi zapalilo jedno oko mam opuchnuty kutik a viecko boli to jak slak ale nepripisujem to ROA.

avara_salvatore
29. júl 2012

@emelia aku antiku si brala?

nicci254
30. júl 2012

@emelia no ja som uz skoncila liecbu. plet bez jedinej vyrazky.. ale poviem ti, ja beriem antiku dlho dlho a nepriberam z nej, to je len taky mytus. skor ide o to, ze zadrziava vodu, skus nejaku antiku co nezadrziava vodu, nejaku nizkodavkovu... teraz som obmedzila nejake jedla a kila idu dole 🙂 a antiku beriem stale

merikac
30. júl 2012

prosim od utorku beriem roa a ziadna zmena, ba to mam omnoho omnoho horsie, kedy vam to zabralo, zacinam byt zufala ☹

aspinka
30. júl 2012

@merikac ono na zaciatku to ma tendenciu sa zhorsit to je normalne prve vysledny cakaj tak po 3 az 4 tyzdnoch uplna parada to je po 2 mesiacoch 😉