Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
24. jan 2013

@sypac077 áno presne tak mi povedal lekár pred týždňom, že plánuje liečbu, viď môj stav na 8 - 10 mesiacov 😉
no a Vám musím oznámiť, najhoršiu správu, ktorú môže oznámiť človek s akné 😔 ostali mi jazvy!! :( 😠 mám také malé dierky, nie sú hlboké, normálne v zrkadle si ich nevidím, len vtedy si ich vidím, ak si priblížim stolovú lampu a z úplne blízka so zrkadielkom si pozriem, snáď sa budú dať odstrániť laserom

sypac077
24. jan 2013

@ali12377 neboj idú odstániť, ak ti mám poradiť,tak na tieto malé dierky je najúčinejšia tzv. tca cross metoda, ktorá vyvola trvalu produkciu kolagenu, potom stačí podstupiť jeden TCA peeling a jazvy budu neviditelne, lasery nie su zle,ale su aj pomerne drahe , keď už tak radšej dermabrázia s recellom, ale najlepšia varianta je tá tca cross,ak budeš chcieť napíš mi sukromnu poštu popísem ti tie liečby na jazvy

ali12377
24. jan 2013

@sypac077 ozaj niekde som čítala, že retinoidy redukujú jemné vrásky, a myslíš, že aj roaccutane má také účinky? tiež patrí medzi retinoidy?

martinasuttova
24. jan 2013

@sypac077 dakejm za odooved. Uzivam aj roaccutane 40mg/denne. Kozna lekárka mi dala aj Dalacint T vodicku. A ten skinoren ten pouzivam aj na nohy.

sypac077
24. jan 2013

@ali12377 v malých dávkach roaccutane možno áno,ale roaccutane robí kožu suchšiu,čiže vrásky je viac vidno.... a áno roaccutane je retinoid

ali12377
24. jan 2013

@sypac077 no veď práve, že roa vysušuje, tak som nechápala ako môže redukovať vrásky, nejak to nejde spolu..

sypac077
24. jan 2013

@martinasuttova aha tak v tom prípade sa nemože natierať benzoylperoxid, pretože pokožku zošupuje(peeling).... kedže berieš roaccutane, tak by som nehal posobiť roaccutane a neprídaval by som zbytočne ďalšie ATB natvár a ani skinoren nie, iba lokálne

sypac077
24. jan 2013

@ali12377 sú rozne druhy retinoidov, mikro A (ten je skor na vrásky), inak tam ide o naštartovanie tvorby kolagénu

ali12377
24. jan 2013

@sypac077 naštartovanie tvorby kolagénu?? no veď to by mi mohlo pomôcť na tie jazvy? 😉 a ozaj, niekde som čítala, že užívaním roaccutanu sa hoja aj jazvy také nie veľmi hlboké? hm 🙂, hlavne ku koncu liečby, ak už nie sú vyrážky mení sa štruktúra pleti a sa vyhladzuje, mohlo to tak byť 🙂 😎

sypac077
24. jan 2013

@ali12377 skor po dobratí sa ti tie jazvy samé upravia, osobne neverím tomu, že roaccutane pomáha jazvám sa rýchlejšie hojiť, skor pri uživani sa jazvy hoja pomalšie, možno je to individualne, ale prečo teda sa neodporúča podstupovať invazivne zakroky počas uživania? pretože sa koža sa hoji pomalšie
ten kolagen ti naštartuju všetky invazivne zakroky, ktoré som ti v pošte spominal, ale napr. nad takým dermarollerom by som v tvojom prípade na liečbu jaziev nerozmýšlal, pretože ten nepomáha výrazne na tento typ jaziev(to len, ak by ta niekedy dermaroller zaujal)
inak je pravdepodobne, že na konci liečby budú tie jazvy oveľa plytšie, na tvojom mieste by som skusil zvýšiť dávku vitaminu C tbl.(zvyšuje tvorbu kolagenu) a začal používať vitamín E oil lokálne na jazvy, ľudia si jeho účinky pochvaluju, stačí si zadať vitamin e oil acne scar alebo podobne do googla
a ešte by som znova dodal, najskor je potrebne odstanit akne až potom jazvy invazivne, do tej doby len pomocou kremov, olejov a podobnych lokálnych vecí

martinasuttova
24. jan 2013

@sypac077 dakjem. Teraz cez zimu sa mi na tvari pri oboci a smerom na celo robia take špinate msta niekedy su aj cervene, tak si tu ocstim s biodermou sensibio a zda sa mi to potom kludnejsie. Neviem ci je to zimou alebo od ciapky, a neviem ani uz cim si to mám natierat ale vacsinou kremom na suchu pokozku od la roche a bioderma., skusala som aj excipial mastny krem ale mala som to viac cervene. A mavam aj cervene lica az by som oovedala ze su niekedy skoro houce, vacsiniu poobede v robote alebo aj v nákupných centrách.

sypac077
24. jan 2013

@martinasuttova červene líca máš z roaccutanu, častý dočasny vedlajši učinok, ktory zmizne po dobrati, počas uzivania sa da iba zmiernit kremami...... je možné, že to máš od čiapky, jojobovy olej by to mal skludnit alebo kokosovy, na červene lica je najlepši eucerin rednes relief cream, ale ten sa da objednat len zo zahranica

kathulka
24. jan 2013

@martinasuttova biodermu na pery máš ktoru? Takú tu, ktora vyzerá ako klasický balzam? Alebo tu druhú? A tá neutrogena,si s ňou spokojná?

martinasuttova
25. jan 2013

@kathulka biodermu mam tu klasicku co je ako klasicky balzam, s tou som najviac spokojna ale aj ta neutrogena je dost dobra ale to nieje ta co vyzera ako klasicka to je ta druha taka vytlacacia.

c00kie
26. jan 2013

pozdravujem vas. prisla som sa trochu postazovat .) mam pred sebou este 50 dni, plet uplne skvela, ale zacina ma to totalne ubijat, kriza na mna dolahla. napriek tomu, ze jem denne ovocie, zeleninu, cvicim a saunujem, som uz tretikrat za posledny mesiac chora :( nemam ziadnu imunitu, uplne oslabeny organizmus. moje pery sa v kombinacii s roa a nadchou zmenili na uplnu rasplu, neviem si s tym rady, uz sa neviem dockat, kedy si konecne v plnej sile zacvicim, zabeham. netusila som, ze ten polrok bude pre mna takto nekonecne dlhy. ale aby som skoncila pozitivne, ked si nahodou zabudnem doma makeup, uz sa ponho nemusim vracat .) snad to vydrzi aj po liekoch.

betus21
26. jan 2013

@c00kie 50 dní pred koncom 🙂 Tak na toto sa ja tiež teším, keď si už poviem, že iba mesiac a pól, neboj to ubehne rýchlo, keď už si vydržala toľko...ja mám kútiky na perách už 3 týždeň, takže asi to tiež začína s tou imunitou 😔 neboj bude dobre, nezabudni, že pozitívna myseľ je polovica úspechu 😉 držím palce, nech si pekná aj po roa liečbe 🙂

martinasuttova
26. jan 2013

@c00kie Ahoj ja uzivam roa od 1.decembra. Tesne predtym som mala akutny zapal prinosovych dutin a kasel, na silvestra sa mi to zopakovala a uzivala som dvoje antibiotika, bola som aj u alergologicky a ta mi dala v dosledku tych antibiotik injekcie na imunitu a vit.C. Bojim sa aby mi nepovedali ze mam roa vysadit. A ty si mala len nadchu alebo si uzivala aj antiobiotika, ja som aj predtym uzivala lieky na imunitu tak mozno to neni ani tym roa. teraz mi zase zacina kasel.

c00kie
26. jan 2013

baby, dakujem vam za slova podpory, uz to snad nejako dobojujem. Martina, ja som predtym s imunitou problemy nikdy nemavala, jem zdravo, sportujem (aj ked nie vzdy to ma suvis, uznavam). cez vianoce ma na dva dni skolila akasi crevna viroza, taka som bola slaba, ze ze som dokonca prvykrat v zivote odpadla. pred troma tyzdnami som zas na tri dni zalahla s chripkou a teraz sa mi to vratilo. antibiotika som ani raz nemala. nemozem s istotou povedat, ze to vsetko suvisi s roa, no ale predtym som nebyvala takto casto chora. schudla som styri kila, odkedy to beriem a celkovo citim, ze organizmus mam slabsi. no ale s peknym ksichtom je kazdy general, nakoniec aj tak uznavam, ze to stalo za to 🙂

scajus
26. jan 2013

@betus21 na tie kutiky si chod dat predpisat od koznej bactroban mast.. teda zda sa mi ze to je len na predpis.. je to fakt dobre.. pouzivala som predtym vela veci z lekarne ale tiez sa mi to tahalo aj 2 mesiace a potom sa mi to aj tak vratilo a tak som isla za koznou kvoli tomu a dala mi to a za 2-3 dni uplne bez kutikou usta 🙂

scajus
26. jan 2013

jaj a este som zabudla.. dakde som citala, ze ked sa to uziva druhy raz tak musi byt rovnaka davka liekov? ale minule som to brala 5 mesiacov a teraz to budem 6-7 vadi to? co myslite?

sypac077
26. jan 2013

@scajus určite to nevadí, bežne sa druhý krát berie roaccutane úplne v inej dávke

jujko12345
26. jan 2013

@scajus tebe sa to vratilo po prvom raze brania ?? v horsej forme sa ti to vratilo ?? kolko si mala rokov ??

ali12377
26. jan 2013

scajus, čim väčšia kumulatívna dávka, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa ti to už nevráti.

sypac077
26. jan 2013

@jujko12345 nemusis sa bat v horsej forme sa to nevracia

scajus
26. jan 2013

@jujko12345 hej hej vratilo, nemala som najhorsiu formu akne ale mala som j**aky vsade a aj na chrbte.. 17 som mala.. teraz to opat beriem :/ .. tak hadam to uz bude v pohode raz

jujko12345
26. jan 2013

@scajus ahaa ...mozno si mala malo rokov a tento liek ti to len docasne pozastavil ...no tak vela stastia 🙂 ...

sypac077
26. jan 2013

@scajus a akú dávku si mala? a akú máš teraz? 🙂

ali12377
26. jan 2013

@sypac077 scajus - to by aj mňa zaujímalo, že predtým si mala akú dennú dávku?

scajus
26. jan 2013

@sypac077 40 mg denne vybrala som 5 baleni a mala 50 kg.. teraz mam taku istu davku, tolko isto vazim len to budem brat tak 7 mesiacov .. :D

sypac077
26. jan 2013

@scajus 5x 30x20mg balenie? Pýtam sa preto, lebo by ti to vychadzalo na 3000 mg za celu liečbu, takže v tom pripade by som sa nedivil, ak nastal relaps