Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
30. jan 2013

inak pory na nose a v okoli nosa, pod očami má 80%-90% ľudí zvačšene(je to normalne)... pory ostavaju niekedy zvačšene po čiernych bodkách,ale daju sa vyhladiť, takisto sa daju vyhladiť aj tie dierky....nak tie dierky ma strašne vela ludi, je to vidno napr. na HD fotkach na nete

maricca55
30. jan 2013

No ja mam na nose jednu taku vacsiu a jednu mensiu jazvicku...tie mi vadia..a na licach mam take tie pory ale take male....na tom nose mi to vadi dost...ja nemam cierne bodky....

sypac077
30. jan 2013

@maricca55 na tie jazvy na nose jedine tca cross, su hlboke?

betus21
30. jan 2013

@scajus ...ešte nie, lebo sa mi začal kútik hojiť ako som si ho potierala týždeň citrónovou šťavou, no ak sa mi to zas objaví, už budem siahať po mastičke asi 😀

maricca55
30. jan 2013

@sypac077 jedna ano ,ale to mam este asi po ovcej kiahni...a co by mi na to bolo...skussala som aj dermatix-ale nic....na chem .piling nechcem ist...podla teba?

sypac077
30. jan 2013

@maricca55 dermatix nepomaha na vpadnute jazvy, on iba stlaca hypertroficku, neviem kto s tým natých diskusiach prišiel.... treba to vyplniť, keď sa bojiš chemickeho peelingu, tak skus teda nato dermaroller alebo u lekara CO2 laser 🙂 najucinejšia by bola však ta tca cross metoda, pozri na internete a zváž ju

maricca55
30. jan 2013

cross metoda?no pozriem to...

maricca55
30. jan 2013

@sypac077 nis som o cross metode nenasla...co to je vlastne?

sypac077
30. jan 2013

@maricca55 tca cross method

sypac077
30. jan 2013

@maricca55 to tca tam je dolezite, cross sam o sebe znamena križ,preto ti nevyhlada 🙂

martinasuttova
30. jan 2013

@kathulka Ďakujem🙂

martinasuttova
30. jan 2013

Mozno sa tu spominalo, uzivate aj nieco na podporu pecene alebo ste si nejako upravili stravovanie?

kathulka
30. jan 2013

@martinasuttova ja neuzivam vôbec nič a stravu som si tiež neupravila, ale kludne mi niekto vsupte do svedomia, budem len rada 🙂

martinasuttova
30. jan 2013

@kathulka ja som doteraz tiez nic v tomto smere neriesila, len ma nejako zacina pobolievat žalúdok, aj som schudla 2kila. Tak mi je mozno len davka vysoka mam momentálne 40mg na 48kil. Ty mas aku davku?

kathulka
30. jan 2013

@martinasuttova ja mám tiež 40 mg na nejakých 50 kg cca..ale ja si dávam pozor, nech sa predtým ako si dám liek poriadne najem, nech nemám prázdny žalúdok. Zješ vždy predtým niečo?

maricca55
30. jan 2013

@sypac077 no uz som sa nieco docitala v jednom fore..ty mas s tym skusenost?ako to vlastne ta metoda funguje?citala som,ze sa tonema robit doma,ale u lekara..ale podaktory si to sami robili...ze to neboli ...a je to ucinne ,ale viac som sa nedocitala=[

martinasuttova
30. jan 2013

@kathulka no niekedy sa stane ze si dam tabletku na lacno alebo si dam len kocku syra. Asi to bude tym.budem sa musiet donutit kazde rano dobre naranajkovat.

kathulka
30. jan 2013

@martinasuttova a mas tych 40 mg naraz,či máš to rozdelené na ráno a večer?

sypac077
30. jan 2013

@maricca55 boliet to neboli, na Slovensku to nik nerobí, takže jedine doma, je to primitívne neverím, že by si to nezvládla
ide o to, že sa drevené spárdlo namočí do roztoku TCA 99,9% kyseliny, a to šparadlo sa vpichne hrotom do vnútra jazvy, môžem poslať štúdia, je ale v angličtine

maricca55
30. jan 2013

@sypac077 ty si to na sebe praktizovala?aka kyselina to je?az ma to desi,lebo znova to prejde do tela☹ale posli...

sypac077
30. jan 2013

@maricca55 TCA vznika pomocou kyseliny octovej a chloru za použtia vhodného katalyzátoru(sú 2 druhy- priemyselná a lekárska).... tak samozrejme nieje potieranie koži kokosovým olejom a podobne,ale do tela sa ti nedostane prakicky nič pri TCA crosse, mrkni youtube tam sú aj ukážky.... ja som to na sebe nepraktizoval, ale doma tú sadu mám, stála 50 eur s poštovným http://perfectcomplexion.net/cart/index.php?mai... .... to však nieje jediné, čo k tomu potrebuješ aj keď toto je 80% uspechu... ešte k tomu treba ATB krém po aplikácií(buď polysporin z Kanady cez Ebay alebo náš Framykoin(ale vo framykoine je neomycin, ten je časté alergikum, dokonca vyhral v istom roku tento titul)
+ nejaký krém,najlepší je EGF krém Revive Cellluar repair sensitive, stojí však okolo 90 euro s poštovným,mám ho doma, používam ho aj na urýchlenie hojenia rán
nakoniec posielam štúdiu http://www.cosmeticskin.com/skin-acne4.shtml

scajus
31. jan 2013

@sypac077 pocuj pocas tohto brania asi nemozem byt operovana na pruh ze ? Lebo mam take podozrenie ze ho mam :-/ teda uz som ho mala raz,ked som mala 5 a strasne ma to boli v poslednom case..

martinasuttova
31. jan 2013

@kathulka mam to rozdelene na rano a vecer a davam si k tomu aj omega 3-mastne kyseliny.

kathulka
31. jan 2013

@martinasuttova tak by bolo možno dobre skúsiť sa opýtať doktorky, či to môžeš užívať naraz..ja to mám tak, že mám tých 40 mg naraz, takže si to dávam hneď po obede, alebo počas obeda..tak mám istotu, že to nikdy nezjem nalačno, takže mi nebýva zle..neviem, to je len moja rada 🙂

martinasuttova
31. jan 2013

@kathulka skusim sa dohodnúť s lekarkou, uvieim co mi povie lebo ja mam aj Celiakiu tak ci to nebude naraz vela na zaludok.

sypac077
31. jan 2013

@scajus no asi nie, treba sa poradiť s doktorom ten ti poradí(podľa vyšetrenia), čo bude pre teba najlepšie, nezabudni uviesť, že berieš roaccutane, to je dôležité 🙂

kathulka
31. jan 2013

Ahojte, prosím Vás..je možné, že roacc má nejaký vplyv na to, že mi veľmi veľmi moc vypadávajú mihalnice, či je to len náhoda, že mi práve teraz padajú?

sypac077
31. jan 2013

@kathulka http://www.ehealthme.com/ds/accutane/loss+of+ey... a je to dočasné, po liečbe sa to vracia do normálu

kathulka
31. jan 2013

@sypac077 no to je fajn, ale nevypadaju mi vsetky,kym tu liečbu dokončím? Lebo len za dnešný deň mi ich len tak 5 vypadlo na jednom oku..da sa zmierniť nejako?

sypac077
31. jan 2013

@kathulka ťažko povedať, ako ti budú padať(no nepredpokladám, že ti vypadnú všetky) a či sa to dá zmierniť počas užívania? osobne si myslím,že nie, ale na druhú stranu je to len dočasné....