Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

martinasuttova
19. feb 2013

@betus21 Prosim ta a ked si olej natieras vecer tak za aky cas sa ti vsiakne. nechcem si zamastit vankus, tak som si vceraj dala nanho uterak. Ja osm si vecer natrela aj jedno lozisko co tam mam tiez ekzem a stiahlo mi to nemam to cervene, zatial len suche tak uvidim o par dni ci to pomoze Viac....

vilki
19. feb 2013

ludia, cervene flaky vam casom zmiznu...jazvicky ostali aj mne ale zda sa mi ze sa zjemnili...zatial som s tym nic nerobila ale zevraj chem.peeling pomoze....

betus21
19. feb 2013

@martinasuttova joj moja to tak za pol hoďku vsiakne, ale nie celkom, ale idem spať aj tak a snažím sa najprv spať na chrbte a potom v noci už spím asi hocijako 😀 neboj ono sa to až tak nevytrie z tváre do vankúšu, to by si musela si tú tvár drhnúť tým vankúšom 🙂

betus21
19. feb 2013

@martinasuttova á záleží aj od toho koľko toho oleja si dávaš 🙂

kathulka
19. feb 2013

Čaute, musím vám napísať 🙂. Začala som 2.mesiac, zhorsenie bolo minimálne, suchá som tak akurát, ale čelo mám ako babo prdelku, to je paráda 🙂 vyrazky sa mi este vyhodia, to je jasné. Skôr tie fliačiky má hnevajú teraz už. Ide to u mňa nejak rychlo, to sa mi moc nepáči 😀

kdy
19. feb 2013

@kathulka a co se ti na tom nelíbí , ze to jde rychle? to snad dobře ne? 😎

kdy
19. feb 2013

@aloevera77 na tyto léky nesmíš na sluníčko ani sollárko, můtou ti zůstat pogmentové skvrny. Kůže je taky náchylná na rychlé spálení

kdy
19. feb 2013

@wewew2002 léčba trvá podle toho, jakou denní dávku bereš. Já beru 4O mg a vychází mi to na 7-8 měsíců.
na lehčí formu ti to dr může napsat, ale budeš si léky muset sama hradit. Pojištovna hradí jen těžkou formu.
😉

nicci254
19. feb 2013

@sypac077 ahoj prosim ta nevies mi povedat ako dlho sa moze brat zvysena davka zinku, ci sa moze brat aj dlhodobo. ja teraz beriem 45mg na den asi tyzden , predtym som brala asi 2 tyzdne 30mg. beriem to aby som mi nemastila plet

kathulka
19. feb 2013

@martinasuttova ahoj, takže odporucas ten rakytnikovy olej? Kde ho môžem zohnať? 🙂

kathulka
19. feb 2013

@betus21 opíš mi ešte raz ten Tvoj ekzem, s ktorým teraz stresuješ 🙂

smiesko20143
19. feb 2013

ahojte, beriem roaccutan bol roka, plet sa krasne vycistila, ani jeden pupacik. ostali mi cervene fliacky-po jazvickach, to je ok. to co liek mal splnit - splnil, som spokojna. vrelo ho vsetkym odporucam, jedine negativum - popraskane suche pery....nič,čo sa neda zvladnut - s balzamom.
No ale ine som chcela, chcem sa Vas popytať baby, čo ste brali R. dlhodobo (cca. 6-8mesiacov) a po dobrati, ste kedy najskôr otehotneli? pripadne nebol problem s otehotnenim? ďakujem (príbalový leták mám naštudovaný, bola by som vďačná za reálne informácie) 🙂

martinasuttova
19. feb 2013

@kathulka Ahoj zatial som ho pouzila len dva krat ale mne pohohol zatial na cervene fliaciky. Mne zbledli dost, takze mne pohol. Ale vies ako to je nemusi zabrat kazdemu, ja nelutujem.

martinasuttova
19. feb 2013

@kathulka Je to firma Saloos da sa kupit urcite aj cez net. Ja som ho kupila v Ba v Avione v Bioparku.

sypac077
19. feb 2013

@nicci254 aj celý život, zinok nieje vobec nebezpecny a 45 mg nieje vysoka dávka, lekári sami hovoria, že tie Doporučené dávky sú riadne podsadené.... ale občas dajme tomu raz za mesiac si možeš dať prestavku 2-3 dni

sypac077
19. feb 2013

@kathulka na saloos.sk to kúpiš

martinasuttova
19. feb 2013

@betus21 dakujem 🙂

kathulka
19. feb 2013

@sypac077
@martinasuttova ďakujem vám.

betus21
19. feb 2013

@kathulka sa mi vyhodili také suché ružové miesta na ramenách a také to je divné 😒 mala som aj ekzém na rukách, ale toto mi nepríde ako ekzém...neviem, ja dúfam, že je to len dočasné 🙂

sypac077
19. feb 2013

@betus21 skus excipial krem

liadecastelo
19. feb 2013

@kathulka Ahojky 🙂 pytala som sa kozne jna to vypadavanie rias, vraj by to nemal sposobovat ROA. Akurat je mozne, ze rastu pomalsie, resp. prestanu rast. Mne padali teraz viac, pretoze som mala skuskove, osobne stresy a odniesli si to riasy... ale uz je to fajn, mordujem ich spiralou a kliestami a uz nepozorujem, ze by padali.

liadecastelo
19. feb 2013

@kdy ano ano, mne sa to stalo, ja som nemala takmer ziade pupinky a pred dvoma tyzdnami sa mi scista jasna objavilo niekolko, najprv som dostala depku, ze ROA nefunguje, ale ide o to, ze kazdy ma inu plet a inu formu akne a tym padom reaguje inak, nemozes to porovnavat s ostatnymi 🙂 nic sa nedeje, nestresuj sa

liadecastelo
19. feb 2013

@betus21 ja mam to iste po ramenach, na zadnej strane. Doteraz som mala ekzem len na rukach, na prstoch, dost zly... natierala som si to kremom z lekarne s glycerinom. Ramienka tiez kremujem a pomaha to, asi netreba stresovat, pri ROA je vsetko mozne :D

nicci254
19. feb 2013

@sypac077 pytam sa preto lebo sa mi zda ze niekde som citala ze to ma nieco spolocne s medou alebo zelezom ci co

sypac077
19. feb 2013

@nicci254 s medou, ale ludia to beru bez tých 2g mede na 30mg abez kompliácií http://www.monigue.sk/products/copper-star-90-t... ak by si chcela med v tabletach, ale podla mna je to zbytocne

sypac077
19. feb 2013

@liadecastelo ale môžu aj padať to isté ako vlasy, ktoré tiež o čosi viac vypadávajú pri roaccutane, ale po kúre sa to všetko vracia do normálu

sypac077
19. feb 2013

@vilki ak máš jazvy, tak nečakaj, že ovocny chemicky peeling (glykopeel) ti ich vyhladí... na jazvy skôr lekársky TCA peeling u lekára, prípadne laser alebo recell+dermabrazia, píšem ti to, aby si zbytočne prípadne nevyhadzovalo stovky eur za neučinny glykopeel

sypac077
19. feb 2013

@kdy u nás hradí aj na lahšiu formu 🙂

sypac077
19. feb 2013

@wewew2002 ak máš lahšiu formu, na ktoré nič nezaberá, tak ti to lekarka predpisat môže...
liečba trvá minimalne 6 mesiacov... akne sa ti vyhadzat vobec nemusi, zaleží, či ho máš podkožné alebo povrchove, ak máš povrchove, tak nenastanú komplikácie