Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

betus21
22. feb 2013

@scajus no Dr. mi hovorila, že to budem brať polroka, takže tiež ešte 3 mesiace, minimálne, uvidí podľa stavu pleti potom 🙂

scajus
22. feb 2013

@betus21 a uz to mas dobre ci ako?

kristina17
22. feb 2013

Ahojte 🙂 mne predpísala doktorka tiež Roaccutan , nakoľko žiadna dermatologická liečba ani antibiotiká nezabrali , ale hlavne kvôli tomu , že po každej zahojenej vyrážke zostávala jazva... 😖 . Takže som to začala brať , beriem to len 5 dní .. samozrejme , že po piatich dňoch žiadne výsledky neni vidieť :D teda mám tvár suchšiu ako som mávala... čo nepovažujem za príliš dobré :D ale tak neni to až také zlé 🙂 . Chcem sa spýtať tích čo liek užívajú dlhšie či vidia nejaké vedľajšie účinky , aspoň to vypadávanie vlasov , suchá pokožka... a predovšetkým na to či sa vám tvár zhoršila . Nejako povyhadzovali hnisavé vyrážky , ak áno tak približne po ako dlhej dobe užívania ?? 🙂 aj keď viem , že je to u každého individuálne 🙂 ale aj tak :D mám totižto strašne komplexy , že budem vyzerať ešte horšie ako teraz :D :D Ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂 🙂

betus21
23. feb 2013

@kristina17 vitaj medzi nami 😀 no ja to beriem už tri mesiace a začína sa mi to už lepšiť, 2 mesiace som vypadala ako dinosaurus, ale už je to priateľnejšie teraz...mne sa robili vyrážky hlavne na brade a na spodnej strane líc....tieto 2 mesiace boli fakt o ničom, som sa hanbila ísť von do spoločnosti, lebo tie hrbolky bolo vidno a ani sa nedali ničím zakryť, lebo make-up na pleti pri liečbe moc pekne nedrží a vidieť ho 😝 ..vlasy mi nepadajú, len ich mám suché, nemám iné problémy okrem ekzému na ramenách a rukách, suchej pleti a suché pery....len je to u každého iné, takže u teba to môže byť inak....veľa šťastia v liečbe 😉

betus21
23. feb 2013

@scajus joj ešte nie, len už vidím, že sa to lepší. pleť mám hladšiu a tie podkožné veľké bulky sa mi nerobia asi už 2 týždne, len sa mi teraz hoja tie fialové fliačky dosť pomaly 😒 ale verím, že to bude už len lepšie, že som si už prešla tým ťažkým začiatkom....

kdy
23. feb 2013

@kristina17 já už beru curakne (což je stejné jak roa) 5,5 měsce. Neměl jsem vážnou formu a jizvy se mi ani netvořly.
Jen mi na akne vůbec nic nezabíralo, zkoušel jsem všechno co u dr. dostupné..
Zhoršení u mě došlo po 7 týdnech braní, dělaly se mi pupínky úplně jiné než dřív a bohužel na tvářch , kde jsem to dřív neměl, po nich mi zůstávaly jizvičky. . Všechny pupínky se mi dělali hnisavé. Jsem asi zvláštní případ, ale u mě došlo ke zlomu k lepšímu a ž v půlce 5 měsíce. Většino je to už po 3 měsících.
Ted beru curakne 5,5 měsíce. Nové pupínky se mi nedělají (jeden jsem teda ted měl a doufám, že poslední).
Vlastně už mě ted trápí jen ty červené jizvičky , které nevypadají hezky. Snad vyblednout a vstřebají se.
I když jsem kluk jizvičky si kryju korektorem.
Z vedlejších příznaků mám suché rty, občasný exém ha rukách (pomáhá kortikoidní mast a promaštování).. Bolesti zad a svalů ..... ale dá se to vydržet. Léčbu zvládám s kontaktními čočkami (což jsem rád).
Takhle to probíhá u mě, u tebe to může být úplně jiné 🙂
Pokud jde o padání vlasů, tak zatím naštěstí nic. Ale mám pocit, že to začíná až po dobrání (snad je to jen dočasné).
Protože mít jizvičky a ještě plešatý.............. 😕
Držím ti pěsti a je to u tebe jen dobrý a výsledky se brzy dostaví 😉

kristina17
23. feb 2013

@betus21 och , tak ja s tým rátam , že budem samá vyrážka 😖 ale trošku sa toho bojím :D ja totižto tú tvár nemám až takú najhoršiu a skvelý mejkap spraví svoje 😉 ale dúfam , že ten pol rok nejako prežijem a potom sa budem môcť chváliť čistou tvárou ako decká prdelka :D tie vedľajšie účinky beriem z nadhľadom... predsa len moja lekárka vedela prečo mi tie lieky predpísala , a okrem toho celkom verím v dnešnú rozvinutú medicínu 🙂 ( je to moja záľuba ) len je viac než jasné , že každý liek má svoje vedľajšie účinky , možno niečomu pomáha no inému škodí... ale predsa sme väčšinou mladí a zdraví ľudia a náš organizmus si s tým vie celkom dobre poradiť 😉 ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď a držím palce nech ti to čo najskôr úplne vymizne 🙂 🙂

ali12377
23. feb 2013

ahojte, chcem sa opýtať, či niekto nevie odporučiť nejaký dobrý hydratačný krém (nie mastný!!!!!), lebo začínam mať pleť poriadne dehydratovanú :/
Neskúšali ste bioderma radu hydrabio???? rozmýšlam, že si kúpim túto sadu

kathulka
23. feb 2013

@kristina17 vitaj :-P ja beriem momentálne 2.mesiac. Tiež som sa strašne bála zhoršenia, ale nejak ani neprišlo. Teda take radikálne. Vyrážky sa mi stále robia, len hnisavé, ale nie viac ako celé roky doteraz. Ja som chcela ROA hlavne preto, že sa mi akné zacalo tvoriť na licach a na sanke, kde som ti nikdy nemavala. A nikdy som ani jazvy a fliacky nemavala, ale posledný polrok sa mi tvorili stále. Tak dufam, že ROA to zastaví už natrvalo 🙂 z vedľajších priznakov mám suché vlasy, čo má strašne teší,umyvam tak každých 5 dni, aj to len preto, že už proste ich chcem umyť 😀,vôbec to neni potrebné..pleť mám suchú a hlavne pery..2x mi tiekla krv z nosa, dosť dlho..ale inac pohodka..zlepšenie asi zatiaľ len v tom, že čierne bodky mi miznú a čelo mám už relativne hladké 🙂 ale je to krátka doba, este sa to môže zhoršiť..pozuvivaj hneď od začiatku hydratacne krémy, na pleť a aj na celé telo 😉

kdy
23. feb 2013

@kristina17 no právě, já to taky neměl plet nejhorší a ted mám jizvy tam kde jsem měl plet čistou,........nejsem si jistý, jestli jsem udělal dobře , to ukáže až budoucnost. Takže plet jak prdelka se u mě nekoná ......

kathulka
23. feb 2013

@kdy či si urobil dobre s tým, že si začal brať ROA? Až potom Ti začali ostavat jazvy?

kdy
23. feb 2013

Nikdo mě neupozornil, že se mi může začít během léčby dělat akne po kterém zůstávají jizvy...............

kathulka
23. feb 2013

@kdy ale pocitaj aj s tým, že aj to po čase trochu ustúpi..cervenie fliacky by mali vyblednut, viem od ľudí, ktorí dobrali, že toto po čase úplne zmizlo..a aj mierne jazvicky, nie príliš hlboké, aj tie sa este vyhladia..mňa štve, že mi ostávajú fľaky a jazvy, ale snáď vyblednu a vyhladia sa..buď aj Ty trpezlivý

kdy
23. feb 2013

@kathulka jo , jizvy mám až po akne při léčbě roa ... Předtím jsem neměl 😖

kathulka
23. feb 2013

@kristina17 ked píšeš, že skvelý mejkap spraví svoje, tak aký máš? 🙂

sypac077
23. feb 2013

@kdy myslíš červené flaky alebo jazvy, lebo jazva a flak je sakra rozdiel

kdy
23. feb 2013

@kathulka no já to beru už 5,5 měsíce, takže už dlouho. Krém na obličej používám celou dobu hdydratančný nemastný od Avén z lékárny. Právě jsem si taky maloval ,že po dobrání budu mít hezkou plet, ale ted nevím......
Vlasy se mi taky nemastí 🙂 . Jen aby mi zůstaly 🙂 takové jaké jsou, Mám docela hustý.
A ty si hnisavé pupínky nemačkáš. ? já pořád doufám, že flíčky zmiznou a jizvičky se trochu vyhladí, ale prý to trvá dlouho ....

kdy
23. feb 2013

@sypac077 mám malé jizvy s červeným zabarvením...........vím co je flek a co jizva, jde to do hloubky

kathulka
23. feb 2013

@kdy vôbec som sa pleti nechytala, nič som nevytlacala..ale na licach je ťa koža asi fakt jemná alebo čo, lebo len tam mi ostali jazvicky, ale teda nie sú moc hlboké..a je to este len niečo vyše mesiaca, tak preto dufam a čakám, že sa to vyhladi a červená farba zmizne..tak snáď..ten Avene je dobrý? Si s ním spokojný? 🙂

ali12377
23. feb 2013

@kdy neboj, musíš vydržať, a dotiahnuť to dokonca, preto sa ti urobili aj vyrážky tam, kde si relatívne nemal, lebo ten liek účinkuje tak, že vytlačí von všetko svinstvo, čo je pod kožou, možno si tam nemal vyrážky, ale sa ti pod kozou začali upchávať mazové žľazy, ale ešte na povrchu pokožky to nebolo vidno, možno tak o pár rokov, by ti to všetko vyšlo von aj na povrch kože, takže len vydržať!!! 🙂 trzpezlivosť

kdy
23. feb 2013

@kathulka jo ten avén mi doporučila i dr. , je to narůzné druhy pleti a já používám na plet s akne při medikamentozní léčbě. Dehydruje a nemastí.........je fajn🙂
Třeba budeš mezi těma štastnýma co zabírá roa brzy 🙂 🙂 Přeji ti to 🙂
A navíc vy holky si hodíte makeup na celý obličej a jste v poho 😉

kdy
23. feb 2013

@ali12377 no ted už mi ani nic jiného nezbývá..............jelikož mám konečně ten přelom k lepšímu za sebou 😉 . Budu brát tu vyšší kululovanou dávku (pokut to játra vydrží 😀 ) takže mám před sebou 2,5 měsíce. Jen dufám, že se mi to pak nevrátí, to by pak bylo vlastně k ničemu.
Upozornila mě dr ,že v některých případech se to může po roce vrátit ....
Možná proto ,že si to sám hradím (teda rodiče, kde bych na to vzal) tak abych se pak nedivil..........
Jen roa už mě stálo 7OOO a to nepočítám ty další kosmetický přípravky 😝 . Ale o to nejde, jenkdybych už měl konečně pokoj, taky se chci ráno kouknout do zrcadla a být spokojený 😀

kathulka
23. feb 2013

@kdy tak ho skúsim, ďakujem 😉 ja mám momentálne Cetaphil z lekárne, je super hydratačný, ale aj dosť mastný, ale tá pleť to za chvíľu aj tak vsiakne, takže to problém neni, len chcem skúšať nové veci 🙂. A s tým make upom, to máš pravdu, v tomto to máme fakt ľahšie..koľko máš rokov? Dlho máš akné?

ali12377
23. feb 2013

@kdy držím prsty 🙂) určite to bude dobré, treba zachovať pozitívne myslenie 🙂)))))
inak ja tiež po tom túžim, že ak sa pozriem do zrkadla, a budem konečne spokojná

kdy
23. feb 2013

@ali12377 a ty bereš jak dlouho a s jakými výsledky, možná jsi to psala, ale se mi to plete ... 😉

ali12377
23. feb 2013

@kathulka aký make-up používaš???? máš nejaký naj, ktorý kryje dobre a pritom vyzerá po nanesení prirodzene??

kdy
23. feb 2013

@kathulka ono u těch krémů je hlavně o to aby neucpávaly pory a tím nezhoršovaly akne. Kolik stojí ten tvůj krém?
Ta řada avén je docela drahá, asi l5O mg kolem 4OO,-
Mám l6,5 a akne od l4.............vyzkoušeli na mně vše kromě antibiotik, ty přeskočili . Pak řekli, že už mi nemají co nabídnout, přešel jsem k jiné dr a ta jediné co mohla řekla tohle.......ale hradit sám.
A kolik je tobě a jak dlouho bojuješ ??? 🙂 Já používám na ty fleky na tvářích korektor, ale je to blbý, když nemáš celý makeup jak holky........blbě chytáš barvu 😠

kdy
23. feb 2013

@ali12377 no tak snad se toho pohledu do zrcadla dočkáme už brzy 😉

ali12377
23. feb 2013

@kdy no tak 🙂 🙂 ja teraz končím piaty mesiac,,,, u mňa celý proces ide strašne pomaly, prvé tri mesiace sa mi to veľmi a veľmi len zhoršovalo, a teraz sa to zlepšuje, ale veľmi pomaly,,,, pomaly, ale isto, ale ešte tvár nemám ako detskú prdelku :(, ale snáď aj to príde 🙂 veľmi dúúúfam 🙂

kdy
23. feb 2013

@ali12377 tak to jsme na tom s léčbou podobně, taky mi ten přelom k lepšímu přišel docela pozdě........./no musíme věřit , že tu děckou prdelku budeme mít 😀 , ale doufám, že ne opruzenou ..... 😠