Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

betus21
7. jan 2013

@michalkkk pokiaľ máš už poškodenú pečeň a berieš to na 4 krát, tak sa ani nečudujem, však to je záťaž na pečeň už po prvý krát, nie to ešte na štvrtý :/ nehazarduj so svojim životom...a v tvojom prípade si viac pomôžeš tým, že sa na roa vykašleš, lebo podľa mňa budeš radšej doma zdraví, síce s jebákmi na tvári, ako v nemocnici s hladkou pokožkou, ale na infúzii a monitorovaný prístrojmi a z následkami možno aj do konca života...ja byť tebou tak si to rozmyslím určite ☹ ...aj keď mrzí ma, že si musel dospieť až ku 4. liečbe ....ale 4. liečba si myslím je moc aj na koňa 😔

sypac077
8. jan 2013

@michalkkk inak musis si tiez uvedomit, že to akne nebudeš mať určite večne, chalanom mizne po 20 roku bežne, niekedy o čosi dlhšie, inak roaccutane je hlavne preto, aby sa obmedzilo zjazveniu pokožky z akne(aj ked sám roaccutane podporuje rychlejšie jazvenie)...... a akne sa da 100% inak liečiť ako s roaccutanom, na acne.org maju ludia a nie len tam ale aj u nas a v cechach s režimom daniela kerna(BP 2,5 %+ kremy) vinikajucu skusenost, jemu samemu zmizlo ťažšie akne po tomto režime, pozri na acne.org, ak ti roaccutane nepomoze.... inak je strašne veľa možností na liečbu akné, záleží aj aký máš typ pokožky, mastnú, suchú normálnu a podla toho sa volí liečba

janakolikova
8. jan 2013

@pocahontas1 já taky musím zaklepat, je to čím dál lepší - i když to opravdu nechci zakřiknout. Co teď hodně řeším jsou ty flíčky a jizvičky, snad potom zmizí. Jinak jsem začala hodně na tvářích šupinatět, pořád mažu, ale jinak rty už si asi zvykly, protože nejsou zas tak vysušené, nebo je to možná tím, že je stále mažu.
Já jdu v pátek na kontrolu po 12. týdnech (22.1. budu mít také tři měsíce) a rozhodně to budu chtít brát i další měsíc, uvidím co mi řekne. Už jsem si na ty léky tak zvykla, že už mě to nějak neobtěžuje, i když samozřejmě bez nich to bude mnohem pohodovější.
Být tebou bych to rozhodně neukončovala, kor když už jsi došla tak daleko. Určo ti to zabere, možná trochu déle..ale pořád to není nic divného, léčba má trvat 4-6 měsíců, takže je pro tebe asi možná ještě brzo. Podívej se na nějaká videa na youtube, tam někteří ještě ve 4.měsíci vypadají hrozně. Vím ale jaké to je, tyhle týdny byly pro mě peklem a i když se už teď psychicky i fyzicky vzpamatovávám, ještě stále nejsem s pletí spokojená, ale snad to brzy přijde.
Držím pěsti a dej vědět, jak jsi na tom 🙂

pates22
8. jan 2013

dobry deň,chcem sa spytať na liek CURACNE,prepísala mi ho doktorka,dnes mi dosli vysledky z krvi ,takže ho možem brať,ale bojim sa lebo čitam hocijaké diskusie a neviem čomu veriť,doktorka mi napisala aby som nesportoval , atd..ale ja už pol roka aktivne POSILUJEM ,a nechcem stým prestať,baví ma to,..takže neviem čo sa mi može stať ak budem zaroveň aj posilovať aj brať tento liek,,prosim niekto kto má skusenosti?? dakujem vopred 🙂

betus21
8. jan 2013

@pates22 ...no ak budeš naďalej posilovať tak sa musíš zmieriť s tým, že ťa bude bolieť svalstvo a budeš malátnejší ako inokedy...nie každému sa to prejaví, ale pri fyzickej námahe sa to prejaví každému, kto ten liek berie...mňa osobne bolí chrbát celý mesiac už, keď ráno vstanem a pritom teraz cez zimu nemám žiadnu náročnú fyzickú aktivitu 😔
...inak chcem sa ešte opýtať, je tu niekto kto používal nechtíkové mydlo od weledy? Pár krát som si ním už tvár umývala, ale neviem či je to dobré na pleť počas liečby, aj keď to mydlo neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré vysušujú, je na prírodnej báze 😕

michalkkk
8. jan 2013

no lenze ja som skusil strasne vela veci a fakt uplne jedine co mi pomohlo bol ten roa...a mna uz nebavi byt stale doma lebo mam zas doj**cely ksicht toto fakt neni zivot doma ho presedit to mozem aj v nemocnici prelezat mam uz z toho depresie

sypac077
8. jan 2013

@michalkkk a vysadili ti ho už? ak ti ten roaccutane nieje sudeny, tak sa nemusis hned vzdavať, akne sa da liečiť rozne dokonca som čítal študie nezavislich lekarov, ktorí jasne tvrdili, že učinejši liek bez menších vedlajších účinkov je samotný vitamín A, z ktorého bol koniec koncov odvodený isotretinoin, aj ked vacsina lekarov tvrdi, že čisty vitamin A je v tom mnoztve (pre liecbu akne) skodlivy/toxicky, čo však nieje uplne pravda..... je rozhodne menej toxicky ako istretinoin, ktory je umely a telo tento umely vitamin nevie tak lahko vylucit, čiže aj v pripade predavkovania vitaminom A sa telo vie dať dokopy do niekolkych dni, čo u isotretinoine neplati, tam nasledky často pretrvavaju rok.....
ak nechceš ist štýlom celkovej liečby, čo ti momentalne prilis neodporučam, tak je najrozumnejšie skusit ten režim daniela kerna, zakladatela acne.org

betus21
9. jan 2013

@michalkkk ...jasné a úplne ťa chápem, len ja by som sa na tvojom mieste už dosť bála ho brať 😖 a inak sypac077 má aj pravdu sú aj iné možnosti ako sa s akné vyrovnať, len jasné, že to nebude za pár týždňov rýchlo, ale dá sa...skús napr. aj zelený jačmeň piť alebo chlorellu, je na internete o tom napísané dosť, tak si skús vygoogliť, je tam toho až-až...držím palce 🙂

anitram123
9. jan 2013

Ahojte, má niekto na predaj Aknenormin alebo Roaccutane??? kúpim ihneď.. BB kraj

betus21
9. jan 2013

@anitram123 ...to chceš brať len tak na svoju zodpovednosť, bez predpisu a porady od lekárky? 😕 ...neriskovala by som

anitram123
10. jan 2013

@betus21 Nie ja ich berem uz druhy krat, druhu liecbu ale potrebujem este dve balenia a nie som momentalne v kontakte s mojou MUDr. tak zhanam z ineho zdroja..

anitram123
11. jan 2013

Máte niekto na predaj Roaccutane / Aknenormin? kupim ihned!!!! 🙂

ali12377
13. jan 2013

beriem roa. už 4tý mesiac, zatiaľ nevidím veľké zlepšenie, má niekto takéto skúsenosti, že ani po 4 mesiacoch neúčinkoval liek? beriem 40mg denne, mám 49kg

scajus
13. jan 2013

@ali12377 este vydrz asi..ja mam tolko isto kg prave doberam treti mesiac,a tiez stale sa mi vyhadzuje.asi treba byt trpezlivy..kolko to budes brat?lebo ja mam vybrat 6 mesiacov..

ali12377
13. jan 2013

tiež mám 6 mesiacov brať, ale neverím, že mi to zmizne dovtedy, aspoň 9 mesiacov by som potrebovala, podľa toho ako sa to teraz zlepšuje,

som čítala veľa diskusií, a poväčšine písali, že na 4tý mesiac už mali hladkú tvár, a tiež som pozerala videá na youtube "accutene diary" po 4roch mesiacoch mali akné preč, štve ma to,

ja som v 4tom mesiaci a nikde nič

ali12377
13. jan 2013

nikde nič myslím ako skoro žiadne radikálne zlepšenie

jujko12345
13. jan 2013

roacc beriem asi 80 dni vyrazky sa mi uz ani nerobia.....doktorka mi predpisala skinoren ...je ten skinoren na flaky po akne ?? aby sa lepsie hojili ? ja uz ani vyrazky nemam len po kazdej jednej mi zostal flak a som si absoultne nic nevytlacal

ali12377
14. jan 2013

jujko12345, to máš super, že nemáš už žiadne vyrážky, tie fľaky ti postupne vyblednú neboj, len treba tomu čas 🙂

scajus
14. jan 2013

@ali1277 jaj tak to ma mrzí,ale podla mna to estn pride to zlepsenie neboj 🙂 ja to uz 2.raz beriem,sama sa divim ze som si to dala znovu,ale ten 1.krat mi to vobec nezabralo brala som to 5 mesiacov..no jo drmzim palce 😉 je to jednoznacne boj na dlhu trat,dakedy mam pocit,ze tie vyrazky sa nedaju znicit nijak,ani najvacsim sajrajtom vid roac.

ali12377
15. jan 2013

scajus, bola som dnes u lekára a mi povedal, že 6 mesiacov isto musím brať a potom možno aj ďalšie mesiace, každí ma iné akné, niekomu zaberie hneď a niekomu to trvá, aj ja si myslím aj prečo, ja mám síce len také drobné vyrážky, ale sama vidím a cítim, že tie malé vyrážky sú hlboko v koži, nie povrchne, bude to asi tým, že tak pomaly sa to zlepšuje.

scajus, koľko mg Roa. denne berieš?

scajus
15. jan 2013

@ali12377 beriem 40 mg,mam tak okolo 50kg..beriem to uz druhy raz a je pravda ze pred tym 1.razom som mala strasne vyrazky na chrbte..tie zmizli ale na tvari ostali, tak asi som potrebovala viac to brat..no hdam to pomoze uz raz..a ty co nevidis zlepsenie?mas len na tvari akne?kolko mg beries?🙂

liadecastelo
15. jan 2013

Ahojte vespolek,
mam taky problem - bradavicu na chodidle a beriem roa, mozem ist s tym na dusik?

ali12377
16. jan 2013

scajus
- tak zlepšenie tam je, ale to je ešte málo od bezchybnej pleti, ešte to nie je dobré,
- najprv aj mne sa chrbát a hrudník vyčistil 🙂 hoci tam som to nemala až také strašné, ale je zaujímavé, že tam skôr zabral roaccutane až pozdejšie začne zaberať na tvár,
- ja mám tiež cca 50 kg, a beriem 40 mg,
- musí zabrať 🙂 inak ma porazí, už nemám žiadne sebavedomie :( a takto žiť je o ničom,
- a čo ty už teraz vidíš zlepšenie?

scajus
16. jan 2013

@ali12377 Asi tak sebavedomie hlboko pod nulou uz 😀..no da sa povedat ze mi to zabera,len doteraz sa mi vyhadzovali take obrovske pupaky,z kt. Isla len taka voda a mam po nich chrasty,tie co sa uz zahojili tak tam mam take cervene flaky ale uz sa to hoji🙂 musim zaklopat, dufam,ze uz take nebudem mat..ak sa mozem spytat kolko mas rokov?

ali12377
16. jan 2013

veeek? už mám dosť :D 26, asi tak 12 rokov mám akné, zo začiatku ma to vôbec netrápilo, som myslela, že to samo prejde, ale posledných 5 rokov sa to veľmi zhoršilo, odvtedy som už vyskúšala snáď všetko, čo sa dalo na akné, ešte aj mandle pred 10 mesiacmi som si nechala, kvôli tomu vybrať.
A ty koľko máš rokov?

scajus
16. jan 2013

@ali12377 18 rokov mam :D mam to tak cca od 11 a myslim ze ma uz porazi.. :/ chcem raz chodit niekam s pocitom, ze si nemusim davat na seba furt make-up a podobne .. :D no tak hadam v lete to uz budem mat dobre.. aj ked optimizmus ma uz v poslednom case opusta nejak

ali12377
16. jan 2013

scajus
tak to si ešte mladučká, ako ti fajne 🙂 no veď toooo, ten optimizmus a trpezlivosť, no ale dáme to nie :D Tiež chcem zažiť ten pocit čistoty, ak vijdem von na ulicu s jemnou tvárou bez make-upu, chcem cítiť to oslobodenie, čo som si v mladosti veľmi neužila :D

jujko12345
16. jan 2013

inak schudol niekto pocas uzivania roacc ?? ja som mal 72kg cez leto ..v novembri som mal 61kg ..kedze som aktivny sportovec ..musel som prestat trenovat ...uplne som bol slaby a nevladal som ....dufam to tak bude ze si to teraz vytrpim a zbavi ma tych hnusnych vyrazok dozivotne casto ma to nicilo a brzdilo :/... a mozno mi toto obdobie pomoze psychicky v buducnosti ....aj ked to neni nic vazne ...

ali12377
16. jan 2013

jujko12345, tak asi preto si schudol, lebo sa ti "scvrkli" svaly, nejak si si ich neudržiaval, po skončení liečby môžeš zas začať makať na sebe 😉 s peknou tvárou
ja som neschudla nič ani nepribrala, a tiež pevne verím, že konečne sa zbavím tej pliagy na ksichte, ničí mi to sebavedomie!

cukerlik
17. jan 2013

ja beriem od oktobra roaccutane a som s ním veľmi spokojná po prvom mesiaci som videla zmenu a teraz môžem povedať že mám dokonalú pleť 😀 zatiaľ ešte pokračujem v liečbe brala som 20mg denne a teraz 1. mesiac beriem rano 20mg a večer 10mg .Môžem povedať že mi zdvihlo sebavedomie a som šťastná že mám takú krásnu pleť .Tak ak Vám môžem poradiť treba vydržať a výsledok sa dostaví 🙂 🙂 🙂