Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

emelia
12. nov 2012

@aspinka No ahoj 🙂)))) ...veru, ako som ukoncila liecbu, aj ked neuspesnu, stale ma stve, ze som to koli tomu cholesterolu nedotiahla do konca, tak to tu flakam. Lebo som si povedala, ze ked to tu citam, stale sa sledujem a len by som to mozno stale prehadzovala v hlave a to uz je na psychiku. Ale som rada, ze si sa ozvala a vyzvala ma k informacnym riadkom ako sa mam 🙂)) Takze jednym slovom super 🙂))) Tvar v pohode. Az nechapem. Sice mastnejsia ako pocas liecby, uz si aj vlasy umyvam 2x za tyzden, a to som pocas liecby 2x za mesiac. Pory mam tiez trochu rozsirene, ale to bude tou mastnejsou pletou, ale vyrazky skoro ziadne. Myslim tie hrozne, zapalove. Take tie bezne, ze si vytlacim maleho bieleho hadika, tie ostali. Ale nestresujem z toho. Aj tie su hlavne vtedy, ked sa natlacim cokolady pocas menzesu 🙂)) A napodiv sa aj lepsie citim ako pocas liecby, zrejme ma ta neskutocne zatazoval ten liek. V polke decembra idem na krv, koli cholesterolu, uvidim ake budu vysledky. No a co ty? pochval sa, posli aj foto 🙂

somkralrepu
18. nov 2012

druhá ROOACATANE kúra
1 mesiac 2O mg
2 mesiac (prvých 1O dní z tohto) 3O mg

somkralrepu
18. nov 2012

druhá ROOACATANE kúra
1 mesiac 2O mg
2 mesiac (prvých 1O dní z tohto) 3O mg

zasa výražkový jak špina...možno to je aj tým že som sa oholil...ale mám zasa veľa výražok...

dado123
19. nov 2012

Ahoj 🙂, rozhodol som sa sem prísť pozrieť a napísať Vám pár viet :o).
Od mojej liečby Roaccutanom ubehli už asi 3 mesiace ak nie viac :o), suchých pier som sa zbavil hneď cca dva týždne po vysadení... Do dnešného dňa ani jedna vyrážka, každý mi chváli pleť :o), jedna pani čo ma dlhšie nevidela zažartovala s tým že: "kde si tie pupáky nechal?" :o) takže je to príjemné. Vyrážku som nemal ani nepamatám, asi 4 mesiace už nič, ROA iba odporúčam, dalo mi novú tvár, neľutujem!!! Keby niekto niečo, napíšte mail na bezak@jasomfunradio.sk rád Vám odpoviem, tu to nesledujem! 🙂 Zdravím Vás, a kto váhate nie je čo... Moja odpoveď na acne je Roaccutane!

namaah
20. nov 2012

Ahojte, Teším sa zo všetkých čo i m Roaccutan zabral a stacila jedna kúra. Ja som písala ked som mala mesiac lieky. Takze : Ja som musela skoncit, odpalilo mi to tym vysusenim sliznic total kozu, na pleti strasne zhorsenie (podkozne obrie hrbolce), bolest v klboch, hlavy, oci palili ako chili 🙂 a prestalo mi fungovat koordinacne centrum stredneho ucha, cize som chodila 10 dni ako opilce čo ho ťahá do strany!!!!!!!!!!!!!!!!!! To ani nehovorim o to že mi zišla dole koža na prstoch..no proste humus zombie 🙂 Po vysadeni : Vsetky priznaky odisli AZ po 3 tyzdnoch, ROA som brala mesiac a pol... Ked citam mnohe prispevky, neda mi zosumarizovat....ze najlepsie uspechy mali aj tí, ktorí nemali príznaky a boli ok. ..NO ja k nim nepatrim. A mozno dobre 🙂 V USA je velké haló, potvrdila sa u pacientov ktorí brali mnohé roky nazad ROA, ze sposobuje rakovinu hrubeho creva a tzv. Crohnovu nemoc http://www.drugwatch.com/accutane/crohns-diseas... ,PRETOZE oslabuje celkovo sliznice V TELE cloveka :( :( :( Nebezpecne je najma DLHODOBE a/alebo VYSOKODAVKOVE liecby :( neviem ci viete : ROACCUTAN je Hlavne liek na RAKOVINU...cize je to CHEMOTERAPEUTIKUM , davam link http://chemocare.com/chemotherapy/drug-info/acc... . Farmaceuticke firmy sa to nesnazia zrovna dvakrat propagovat, kedze liek si NESLAVNE oblubili po svete vsetci DERMATOLOGOVIA....u mna bohuzial najvacsie sklamanie tejto skupiny lekarov, absolutne trapne ako dokazu ZIT s tym ze maju pacientov KTORYM roky NEPOMOHLI!!!!!!!!!!! Som nahnevana na cely nas system zdravotnicky a na klamstva ktore sa vo vsetkom siria svetom :( DRZIM VAM PALCE. Po 4 rokoch prispievania do tejto rubriky, moje pre ROACCUTAN je bohuzial : NIE, NEODPORUCAM NIKOMU!

namaah
20. nov 2012

Este sa tu objavuje viac krat riesenie vitaminom B5. U nas takyto produkt nedostanete kupit, ale pekne v Cechach funguje AkneB5, http://www.aknevitamin.cz/ 1 tableta ma 500mg, v baleni je i ch 1OOks. Aby to bolo ucinne tak sa berie davka 10 000mg co je cca 20 tabliet denne. NA Slovensku mame podobny produkt uplne inej davky: 40mg !!!!!!!!!!!! na DEN .... http://www.docsimon.sk/tovar/panthenol-cps-60-x... Cize Slovenskou Komorou overeny pathenol by ste museli zjest 250 TABLIET DENNE. Uz len tato logika VAM musi VRAVIET ze tu nieco nehraje. AK viete po anglicky vygooglite si : overdosing b5 a NAJDETE desiatky fór a clankov ako si decka rozbrblali telo, akne polepsilo komu ako, ale maju tazke INE priznaky ktore fakt nestoja za to 🙂 🙂 Prosim PROSIM decka, vsetko rozumne! 🙂 Ja sama mam akne 15 rokov, pekna hroza, ale zas nie som uplne vygumovana 🙂 ABY som sa nicila 🙂 DAVAJTE na SEBA POZOR 🙂

jujko12345
20. nov 2012

@namaah nechapem naco tu strasis tych ludiii tymi ochreniami napr criev....sa pozri ake chemikalie jeme ....uz vsetko je chemicky upravene ....ano aj tieto lieky su blba chemia... s tym nic neurobis ....mala su skusit viac pit cistu vodu aby sa ti tak nevysusovala,,,,a popri liecbe musis pouzivat hydratacny krem vsak bez toho sa necuduj ze sa ti supee a zo zacitaku liecby niekedy niekomu sa to zhorsi aj 2 mesiace ...ten liek ma taky ucinok musis ho uzivat dlhodobo...ja ho uzivam skoro mesiac a je to hrozne vsetko islo von supem sa stale ale verim ze to pojde k lepsiemu ...ale je mi luto ze si mala az take vedlajsie ucinky :(( jjaa mam iba suchost koze a pier supem sa ale natieram si to 🙂

martinasukennikova
20. nov 2012

chcem sa spýtať či sa dá aj fajčit na tieto tabletky ...

namaah
21. nov 2012

@jujko12345 Mala som krem, mala som "umele slzy - kvapky do oci, mala som kontrolu lekarom raz do tyzdna! a testy kazde 3 tyzdne. 🙂 To co som mala na tvari a rukach nebolo take supkanie sa, ale doslova totalne oschnuta koza... Mala som okolo ust 1cm velke v kutikoch rany, ktore nonstop krvacali..a ano aj na to mi lekar dal masticku. NIKTO tu nikoho nestrasi, dala som tam linky KTORE som CITOVALA. Ak vies vobec co to je 🙂 Zijeme v SLOBODNEJ dobe prejavu. 🙂

smsabrinka
21. nov 2012

ahojte, mna skor zaujima, ci to niektora brala a po vysadeni za nejaky cas, povedzme toho pol roka dokazala bez problemov otehotniet

lucia81
21. nov 2012

@martinasukennikova myslím, že sa dá, ja tiež fajčím. 😔

aspinka
21. nov 2012

@smsabrinka aj tu na MK je kopec mamiciek ktore brali ROA a maju zdrave deticky jedna je tu co dokonca zistila az v 16tt ze je tehotna a brala celu dobu ROA nakoniec ma zdrave krasne dievcatko...tym nehovorim ze v pohode ale ze aj ked je to nebezpecne v jej pripade do dopadlo dobre.

martinasukennikova
21. nov 2012

a po akej dobe sa ukážu tie nežiaduce ( suche pery a taak )

kacickah
22. nov 2012

Ja berem tiež ROA zatial ich beriem len 12 dní ráno 20 mg večer 10 mg...zatial je to v pohode všetko mi to ide na povrch pery mám suché aj kožu ale dá sa to...vám tiež doktorka zakázala alebo jesť živočišné tuky.mne ich kázala totalne obmedziť tak sa chcem opýtat ako sa stravujete lebo za 12 dní som už niečo to schudla...dakujem za odpovede

mimka85
22. nov 2012

ahojte aj ja som jedna z tych ktorych trapi akne☹(((Tiež rozmyslamže zacnem uživať ROA navrhla mi to kožna len mam troška obavy z toho,ale ako som sa tu docitala viacerym vam to tu pomohlo.mam 27 rokov a akne ma už trapi od puberty rada by som konečne vyzerala už k svetu🙂)

lucia81
22. nov 2012

Ahojte, tak ja beriem Curacné už 3 mesiace. Od začiatku beriem dávku 40 mg denne, mám 70 kg. Suché pery sa dostavili takmer okamžite, ale nemám s nimi nejaké starosti, žiadne popraskané ústa ani kútiky, používam stále jelení loj. Dokonca som pred mesiacom prežila s týmito liekmi aj operáciu krčných mandlí v celkovej narkóze úplne v pohode. Ja som nemala tak veľa akné, ale strašne mastnú pleť a pokožku na tele a o vlasoch ani nehovorím, a po dvoch pôrodoch to bolo ešte horšie. Prvý mesiac sa mi vyhodilo aj to čo som nemala a bolo to dosť škaredé a hnisavé, tuším išlo všetko von. Druhý mesiac som sa kúsok po kúsku na tvári ošúpala, ale tiež nič hrozné, a teraz si to už konečne vychutnávam. Vôbec ma nebolia kĺby ani svaly, energie mám toľko ak aj pred tým než som to začala brať. Akurát na chrbte, na mieste kde mám podprsenku mám suchšiu kožu, drsnejšiu, ale kúpila som si Oilatum a pri sprchovaní to použím a už sa nemusím natierať, a na tvár si dávam Cetaphil. Diétu nedržím žiadnu, pravidelne fajčím a sem-tam skočím s kamoškami aj na pohár-dva vína. To je asi tak všetko. Ak sa niekto toho bojí nech do toho nejde, lebo pokiaľ máte pochybnosti a ste deprimovaný namiesto pozitívneho myslenia, tak to podľa mňa nemá zmysel skúšať. Ja som moju doktorku prišla o tieto lieky prosiť a som rada, že sú, aj keď mám ešte pred sebou dlhú liečbu. Tak veľa zdaru. 🙂

pocahontas1
24. nov 2012

Ahojte, dostala sa ku mne informacia , ze na akne by mohol pomoct produkt mms/cds. Beriem roaccutan uz mesiac, ale stale vyzeram otrasne, myslim, ze keby som sa o tom dozvedela skor, vyskusam to ako prve. Na youtube je o tom kopa informacii, tak kto ma zaujem nech si o tom nieco nastuduje.

sypac077
25. nov 2012

@somkralrepu a inak ako zatial zvladaš liečbu, myslim nežiaduce učinky? mas suche pery, červenú pleť, suchu, či je to lepšie ako počas 1 liečby?

sypac077
25. nov 2012

@pocahontas1 neboj roaccutane ti zaberie, akú máš dávku na den? u niekoho roaccutane zaberie po mesiaci u niekoho viieť výsledky počas 2-3 mesiaca liečby, takže nemusíš sa bať

pocahontas1
25. nov 2012

@sypac077- 40mg na den, no kiezby to uz bolo, stale je to horsie a horsie. Zajtra volam na kozne kvoli vysledkom z krvi, tak som zvedava, ci je liecba zatial bez nasledkov...

sofia_
27. nov 2012

chcem sa spytat tie krvne testy vam robia kazdy mesiac? lebo ja som dobrala prvy mesiac a isla som akoze automaticky na krv a doktorka ze kde som to videla ze testy sa robia len na zaciatku a potom az na konci...

aspinka
27. nov 2012

@sofia_ mne tiez robila len na zaciatku a uz mi nerobila mozno keby mi nebolo dobre alebo by som mala tazkosti tak by ich zopakovala ale teraz nema dovod. Ja som ok len som si sama branie ROA presunula na vecer lebo mam pocit ze ked si dam rano som cez den unavenejsia...

nicci254
29. nov 2012

@sofia_ mne robila na zaciatku a potom asi este 3 krat pocas liecby, podla mna by to mala robit aby zistila ci je vsetko ok (tuky, cholesterol atd.) na zaciatku sa mi trocha zvysili tuky a pri poslednom odbere krvi,ked uz bolo vsetko ok, mi nerobila uz dalsie odbery.

pocahontas1
30. nov 2012

@sofia_ ja som sla tiez automaticky po mesiaci ked mi dosli lieky na krv a sestricka bola prekvapena ze co tak skoro na krv ale nakoniec mi ju vzala a vsetko je ok, takze vlastne tiez neviem ako to je.

monikase
30. nov 2012

@pocahontas1 Pleť se ti zas zlepší, já jsem jedna z těch, komu se pleť s ROA neskutečně zhoršila, byla to hrůza. Trvalo to asi tři měsíce a potom se to začalo zlepšovat. Horší je, že mi zůstaly po dobrání jizvičky, které jsem nikdy před tím neměla. Teď jsem 6 měsíců po dobrání ROA a jizvičky se sami začaly vyplňovat.
Mě dělala doktorka krevní testy každý měsíc, protože se musí sledovat játra, cholesterol atd. Během léčby mi vyskočil, měla jsem kolem 6, norma je do 5. Minulý týden jsem byla na krvi a mám zpět svých 4 a kousek 🙂
Držím všem palce!!!

anicka87
30. nov 2012

Ahojte kocky. Po porode sa mi dost zhorsila plet tak zvazujem tento liek. Myslite ze by mi ho kozna predpisala na "poziadanie"? nemam cas pri malom skusat vsetky mozne maste, chcela by som rovno toto skusit. A ucinok sa dostavi na 100%? Dakujem

janakolikova
3. dec 2012

Tak už i já se přidávám do "klubu roaccutanistů". Izotretinoin, konkrétně Aknenormin beru již měsíc a půl a musím říci, že zhruba od 3 týdne HRŮŮŮŮŮZA. To co mám nyní na tvářích jsem nikdy neměla, obrovské boláky, nekdy i malé spojené dohromady, no opravdu šílené. Beru dávku 30mg denně a vážím 50 kg. Nevím, jestli dostanu více, protože po 1. měsíci mám zvýšený bilirubin ai trochu cholesterol. Chci aby to konečně zabralo, protože teď nejen, že mám boláky, ale nic se mi nehojí, po všem zůstávají jizvičky a červené fleky. Jizvičky jsem neměla nikdy a to i když jsem si každý pupínek ňoupala až i rejpala, ale teď - na nic nešahám a jizvy zůstávají. Díky tomu léku se mi nic nehojí.

Už se nemůžu dočkat, až budu mít vše za sebou. Doktorka to vidí nejvíce na 4 měsíce, déle to prý nikdy nikomu nedala. nepřijde vám to málo? Teď budu mít za sebou 2 měsíce a nic se nelepší, naopak horší...to se přece nedá stihnout, aby se to najednou vše zázračně zlepšilo. Prosím, napište své zkušenosti s počátečním zhoršením, kdy se vám to začalo lepšit? Už jsem opravdu zoufalá ☹

monikase
3. dec 2012

@janakolikova Vím o čem mluvíš, přesně tím jsem si prošla. Psala jsem (výše) Pocahontas. Ze začátku strašné zhoršení, přesně jak píšeš, obrovské boláky - měla jsem to šílené, boláky jsem měla až tmavě fialové, po všem jizvičky a flíčky. Ale tahle hrůza přejde, u mě to trvalo asi tři měsíce a bylo líp. Na nic si nešahej, pak zůstávají jizvičky a těch mám po ROA spoustu, ale zacelují se. Fialové flíčky mi postupem času začaly blednout, teď je mám bez nalíčení vidět, jsou růžovější, než pokožka, ale když si dám makeup+korektor, není to poznat. Po čase se mají vytratit úplně. Měla bys vybrat 120mg/kg. Taky mám 50kg a brala jsem ze začátku 40 a pak 50mg/denně. Brala jsem 4,5 měsíce a dávku vybrala. Cholesterol se mi taky zvýšil, ale to je normální, po dobrání zase klesne. Vím, že spousta lidí si Roa vychvaluje, no já bych už do něj nikdy nešla - právě kvůli těm jizvičkám, flíčkům atd ... jsem ráda, že jsem zdravá.
Držím palce, aby se Ti pleť začala rychle hojit.

janakolikova
3. dec 2012

@monikase díky moc...doufám, že tohle hrozné období odejde stejně rychle jako přišlo, protože jsem už ve fázi, kdy je hrozné vyjít ven i s make-upem. Chtěla jsem se tě zeptat, jaký make-up příp. krycí krém si používala. Nejdříve jsem používala BB cream od Garnieru na normální pleť, ale nebyl zas tak dobře krycí (teda alespon ne na tu moji spoušť, co jsem měla na obličeji) a tak mám teď BB cream ale na mastnou pleť, přijde mi, že kryje více, ale jak není vůbec mastný a naopak vysušuje, tak se mi na tvářích blízko nosu dělají šupinky.
Ještě k té tvé léčbě, akné se ti již přestalo dělat? Případně, vrátila se ti mastná pleť?

monikase
3. dec 2012

@janakolikova Až teď jsem si všimla Tvojí zprávy, napíši tam 🙂