Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

komi1800
17. nov 2009

Ahojky ludkovia..Uz sa vam niekomu stalo ze ste po mesiaci a pol konecne vydeli rapidne zlepsenie a potom sa to vsetko zase vratilo? Doktorka hovorila ze je to normalne ze sa to pocas liecby zhorsi a potom zase zlepsi...ale viete mne sa teraz porobili aj take tvrde vyrazky a bolestiveee...prosim vas uz ste to niekto mali alebo momentalne mate?Uz nemam nervy na tie skurveny vyrazky tak mi vadia ze najradsej by som ZO0MREEEEL......DAKUJEM ZA ODPOVEDE

komi1800
17. nov 2009
gintonic
17. nov 2009

Caute, čítala som Vaše skúseností s liekom roaccutane, ja ho užívam 10 dní. Aké máte s ním skúsenosti? Kedy začne účinkovať, kedy budem vidieť nejaké zlepšenie pokožky?

gizela66
17. nov 2009

komi... hm, ak ta lubi, tak sa s tebou nerozide... kvoli vyrazkam:D

auryn
18. nov 2009

komi, to presne sa stalo aj mne, beriem roac skoro mesiac a 2 tyzdne, po mesiaci aj daco nastalo zlepsenie, vyrazky co som mala sa mi vysusili a 3 dni som mala uplne cistu tvar- da sa to tak povedat, ziadne nove sa nerobili a po par dnoch sa mi zacali zase robit... 😒 a tak som sa uz tesila, ze to uz skoncilo...no co, musime to vydrzat, tak hlavu hore, a neboj, ked ta tvoja priatelka tiez lubi, nerozide sa s tebou urcite.. 😉

johny007
18. nov 2009

ferencke ---) Kolko MB ?? ( ja nejem MEGABAJTY 😀 ) , no ved asi si myslel MG co 🙂 ak hej tak beriem 40MG na den (20 rano a 20 vecer) a vazim okolo 80kg.Tak akné nemam uplne najhorsie , je aj horsie ale bol som a aj som z toho podrazdeny atd .

beruska121
18. nov 2009

Auryn noo dnes som bola ku koznej ale nezvysila mi este davku ze mam malo kil ci co ale mozno mi to o mesiac lebo povedala ze to dobre znasam co sa tyka toho vysusania lebo koza sa mi nesusi len mi prestala konecne mastniet pery mam kusok suche ale to nestoji ani za rec lol
a hej beriem rano 20 mg ked sa zobudim a potom poobede , 10 mg, tak ja neviem tak mi povedala ze to mam brat ze na noc je to tazke na zaludok
nuz som zvedava co sa ide diat dalsi mesiac dufam ze sa uz tak nevyrasim ako to bolo prve dva tyzdne

gintonic
18. nov 2009

Caute baby, chcem sa spýtať či počas liečby s roaccutanom chodíte ko kozmetičke na čistenie pleti?

ankam
18. nov 2009

nie nemalo by sa.......mne odporucila lekarka az po novom roku aby som sla.....to budem 4 mesiace po liecbe

auryn
18. nov 2009

no vidis to beruska 😉 mne sa koza susi len trocha a to hlavne v oblasti brada, pery- kutiky. Pery sa mi supu dost, tento tyzden sa mi normalne v kutiku zosupala koza v priemere aj vyse 1cm 😒 mala som to uplne citlive a cervene, vyzeralo to fakt blbo, ale uz je to lepsie..Stale som si to natierala, tak asi preto.
Divne, co ja poznam ludi, tak to beru rano a vecer, nikdy som nepocula, ze po obede..
Ale to je asi jedno. 🙂 no, ja som sa vyrasila teraz riadne, niekolko dni som nemala ani jeden pupacik na tvari a potom z nicoho nic aj 5...ale tak mam pred kramamy, mozno preto ☹
ale aj tak beruska, vzdy hlavu hore 😎

auriane
18. nov 2009

No ja beriem len ráno. Naraz 10 mg a 20 mg.

aika999
18. nov 2009

gintonic- tak ja si normalne robim hlbkove čistenie(som buduca kozmetička🙂,len ked vytlačam tak trošku jemnejšie ako pred liečbou,potom si dam ešte ukludnujuce serum a masku a pleť je v pohode,nepodraždena,tak nevem no ,ale ani mne doktorka neodporučala žiadne kozmeticke ukony,ale tak čo už

janula55
18. nov 2009

neda sa s jazvami robit uz teraz daco? neviem preco mam pocit ze su nejake viditelnejsie..aj pory mam rozsirene..seriozna depka je z toho... 😒

ferencke
18. nov 2009

poradte mi nejaky dobry make pu pre chalpcov prosiim...

auryn
19. nov 2009

janula55 zial sa teraz nic neda robit s tymi jazvami 😒 najskor az pol roka po liecbe, aj ja ich mam teraz dost viditelne, ale tak nepomozem si tym, ze sa budem kvoli tomu deptat...

auryn
19. nov 2009

POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOC!!!!! ☹
vcera som zabudla vziat vecernu davku a dnes som si zabudla tiez rannu a nemam vobec ani tabletky pri sebe...
najskor vezmem zase az vecernu...
Je to velky pruser??? 😨
hadam to nejak neporusi liecbu..ci hej? viete niekto poradit? 😢

gizela66
19. nov 2009

auryn... svet sa nezruti:D ber zas tak ako mas... alebo si co najskor daj proste tabletku, kt. si mala uzit a potom pokracuj normalne:D

ankam... mne povedal lekar, ze az po pol roku by som mohla robit nieco s tvarou... ale tak ku kozmeticke sa nechystam... aby sa mi zas zapalila plet?! 😝 ani by mi momentalne nemala co robit... radsej sa doma naparim, dam masku, vycistim pletovou vodou a nic extremne nebudem robit s pletou radsej... zatial sa mi nerobia vyrazky... 🙂

didlinka88
19. nov 2009

auryn.. nestresuj... to nevadi.. uzijes naslednujucu.. ja som niekedy zabudla aj 2 dni ked som bola na chate.. 😝

dankoxd
19. nov 2009

ahojte dneska mam za sebou prvy den uzivania aknenorminu zatial ziadne neziaduce ucinky plet zatial rovnaka sak je to len prvy den som zvedavy o mesiac a viem ze toto je tema o roaccutane ale to je v podstate to iste a uzivam 3x denne po 10 mg co je 30 mg za den a mam 63 kg a 16 rokov krvne testy mi robili a mam prist o 10 dni na kontrolu ale uz som si vsimol ze mam suchsiu ple nemasti sa tak som zvedavy ci nastane zhorsenie jak hej dufam ze nie strasne inak akne mam len to stredne lenze ked som si ja vzdy do toho ripal tak mi vznikly take male cervene flaky a proste chcem sa toho zbavyt ako kazdy a ako aj vy a rozhodol som sa pre toto aj koli tomu ze mi tie masticky nepomahali moc len chvilkovo a po dlhsej dobe uzivania uz nemali vobec ziadny ucinok skusil som asi vsetko a naposledy som uzival na tvar mast LOCACID HROZNA MAS LEN MI TO ESTE VIAC ZHORSILO A BOL SOM STOHO NA NERVY tak som si vypital od koznej aknenormin a ona ze dobre tu mas informacny letak dam ti ich jak ti to podpisu rodicia a som sa snou hned aj dohodol ci mi nebude davat tie mensie balenia 30 tabletiek 10 mg ma jedna lebo tie su zadarmo a ona ze v pohode takze to mam vlastne uplne zadarmo drahe je to akurat pre stat ale mne je to jedno poistku mama plati tak nech platia aj oni ale je zvlastne velke balenie roaccutanu je zadarmo a velke balenie aknenorminu stoji asi 6 eur tak sa majte a nech uz vyzerame konecne ako normalny ludia a pokusim sa tu prispievat castejsie

auryn
20. nov 2009

ok, tak vynecham tie davky, co som mala brat.. 🙂 som rada, ze to liecbu nijak neovplyvni..gizela, to je parada, ze sa ti nerobia uz ziadne vyrazky! to musi byt bombasticky pocit 😎

gizela66
20. nov 2009

auryn ale skus radsej nevynechavat:D... no je to super:D ale este len som tri tyzdne po dobrati, takze stale sa to moze vratit..........

auryn
20. nov 2009

no gizela posnazim sa na to uz nezabudat.. 😉 niekde som citala, ze akne by sa nemalo tvorit po dalsie 2 mesiace po dobrati urcite..
ale asi by som sa tiez bala, ze to zacne odznovu..drzim ti palce, aby sa ti uz nikdy netvorili.. 😀

dankoxd
20. nov 2009

ahojte je normalne ze uz to uzivam druhy den a nemam vobec suche ani pery a pritom som nemal az tak mastnu plet a nemam ziadne vedlajsie ucinky a plet rovnaka mozno trocha lepsia kedy ste sa zacali vy viac vysusovat od zaciatku alebo tiez nie

aika999
20. nov 2009

asi 5 den som sa začala sušiť,ale teraz po 3 tyždnoch sa mi zda že to nejako ustupuje..

dankoxd
20. nov 2009

hej ustupuje to mozno si telo na to uz navyklo na tu davku neviem ale hadam to bude pomahat aj tak a ty mas jaku dennu davku jak smiem vediet?

aika999
21. nov 2009

40mg na den a mam 60kg,ale asi si popytam zvyšiť ak sa bude dať

somslavka
21. nov 2009

zdravím všetkých 🙂... píšem len tak odveci lebo sa hrozne nudím :D... mám chrípku tak stále jem paralen... tá moja pečeň musí byť už v peknom stave... vo štvrtok som bola na preventívke kde mi brali aj krv na cholesterol a ostatné veci spojené so 17-ročnou prehliadkou... tak som zvedavá aké budú výsledky...

dankoxd ja užívam aknenormin už tertí mesiac... na tvári nemám ani jednu vyrážku... úplne veget.. aj keď... ja som nemala ťažku formu akné... len ja mám veľmi jemnú pleť a vždy keď som si do toho rýpala sa mi narobili jazvyčky... pleť aj pery sa mi vysušujú... ale tak dá sa to zniesť... ráno a večer sa nakrémujem a je to v pohode... horšie je to s tými ústami... tie aby som každých 5 minút natierala...

dankoxd
21. nov 2009

aika999 no a to ja som ze ja mam uz dost vysoku davku tak ale asi mi ju zvisi neviem drzim ti palce

somslavka dak dufam ze aj ja za tie tri mesiace budem mat cistu tvar ako ty a drzim ti palce nech mas vsledky v pohode a mna zatial nevysusuje vobec mozno len nepatrne este som si nemusel natierat tvar ani pery a dneska to je treti den co to uzivam 😔

dankoxd
22. nov 2009

mna by zaujmalo ci vam zmizli aj cierne bodky stoho ?

gizela66
22. nov 2009

zmizli...