Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
15. nov 2009

ano je to normalne.Vsetko ti musi vyjst vonku-to zhorsenie je na tom najhorsie.........

gizela-je to mozne ze aj mne???Ale to len take miniaturne biele bodky.........nechapem.
ozna povedala ze je to OK.A dala mi skinoren-3x do tyzdna si ho mam davat
o 3 mesiace zase kontrola

ferencke
15. nov 2009

a kolko bude trvat asi to zhorsenie??

ankam
15. nov 2009

hmmmmmmmm no mne sa to zacalao zlepsovat asi po 5 mesiacoch...........

ferencke
15. nov 2009

COOOOO...ale jake akne si mala?? uz velmi viditelne?

janula55
15. nov 2009

vazne nic neplatite? lebo ja som aj minule platila za 20tku 6 eur za 10tku nic. teraz som uz mala dve 20tky takze neviem ci za tie druhe sa doplaca. no tak neviem ci to len ja mam take lekarne ci co. ale v dvoch som bola a v oboch sa doplacalo. a inak zase sa mi spravili na licach nejake vyrazky a hlavne na krku nove. som myslela ze len jedno zhorsenie bude a potom zlepsovanie...ale vidim ze nie.
a chcela som sa opytat, mali ste niekto take problemy ze viac ste boli unaveni a nevedeli sa sustredit ..lebo mne to proste odkedy beriem RO nejako pomalsie mysli. kozna sa zo mna smiala... 😀 ale mne sa fakt zda ze som nejaka spomalena. aj oci mam take..dlhsie trva kym sa prisposobia v tme napr. mate aj vy niekto take problemy? 😕

ankam
15. nov 2009

ferencke-ja som nemala hrozne akne-ale casto sa mi robievali take hnisave po jednej dvoch.......cize mala som toho v tele asi dost.......lebo to zhorsenie sa mi nie a nie upravit.Vravim enjake 5 mesiace trvalo kym sa mi prestali tvorit nove.........

janula nie nic.A nemala si okolo toho aj nejake ine lieky za ktore by si platila???
A s tymi ocami moze byt...niekde som aj citala-ze kto robi nocne a tak-treba davat pozor

ferencke
15. nov 2009

este jedna otazka ze tie biele vyrazky mam vytlacat ked berem roacutane alebo nechat aby mi zmizli??

gizela66
15. nov 2009

anka... ja si mam davat skinoren rano aj vecer... a to nemam take biele... ale skor ako postipane alebo take mini pluzgieriky alebo co to je:D a na kontrolu uz ani nemam ist... iba po pol roku, ak chcem ten peeling alebo laser... ale tak ak sa mi zas zacnu robit pojdem...

ferencke... nic si nevytlacaj... !

ferencke
15. nov 2009

teraz by som mal co vytlacat:D kompletne co som mal cervene od roacutane mam biele normlane biele kopceky:D

dannyds
15. nov 2009

Ludia pomoooooc. Sestricka mi povedala, ze sa mam rozhodnut ci zoberem ten Roaccutan alebo nie. Poradte. Cital som o tom dost zle veci, ale vyrazky ma uz riadne stvu tak neviem co mam robit ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janula55
15. nov 2009

ankam ..nie vobec nic len toto som vyberala...tak neviem...ale nemoze sa za to doplacat len v niektorych lekarnach predsa. ved to je zakonom dane za ktore lieky sa doplaca nie? no neviem...skusim nabuduce v inych lekarnach...ale myslim ze to je jedno..neviem potom ako to je mozne ..

aika999
15. nov 2009

ozaj aky kremik použivate? S toto so sa chcela spytať,čo sa tyka tych krvnych testov ,mam isť na krv o 2 tyždne a nechcem ich mať zvyšene,aby som nedajbože nemusela prerušiť liečbu ked už som sa na to dala,možem to nejako ovplyvniť stravou alebo čajmi?

dannyds:no je to na tebe ,ak sa robia velke vyražky a obmedzuje ťa to v bežnom živote,tak by si to mohol skusiť,ja napr.žiadne vedlajšie učinkz okrem suchych pier nemam no zatial🙂čakala som že to bude horšie ale v pohode.A čo sa tyka pleti tak po 2 tyždnoch mam hladšiu plet a prestala sa masiť , čelo už mam bez vyražok,takže tak

esme
15. nov 2009

janula: ja tu unavu poznam, aj ked mne sa skor striedaju lepsie a horsie obdobia, teraz som bola zrovna par dni uplne mimo, uz mi ani kava nepomahala 😠 ale organizmus asi pochopil, ze si nevybral vhodny cas na vymyslanie takychto nezmyslov na zaciatku skuskoveho a uz sa znormalizoval 😎 nemozes to mat aj z antikoncepcie? lebo ja osobne v mojom pripade si myslim, ze je to skor z nej, uz v minulosti som mala podobnu skusenost

ferencke
15. nov 2009

po tyzdni sa mi uz neoplati prestat s roacutanom co?? vsade mam biele vyrazky dppccc 😒

komi1800
15. nov 2009

ahojky ludkovia 😉 ...Cem sa Vas opytat uz niekto okrem mna tuna dostal od koznej okrem ROA aj po mesiaci a pol krem SKINOREN?Pouzivate to niekto? A ak ano pomaha vam to? Vidite neake zlepsenie ??? Za odpowede vopred DAKUJEM...A este dodam ze ked sa tym natriem svrbii ma tvar... 🙄 🙄 🙄

auryn
16. nov 2009

beruska, ja beriem roac mesiac a 2tyzdne skoro..ale prestali sa mi robit len tie velke podkozne, este sa mi robia vyrazky, ale take mensie ovela 😀 aspon nieco pozitivne. Uz to aj vyzeralo, ze nastava to zlepsenie, lebo 2 dni sa mi nerobili ziadne vyrazky a potom sa spravilo hned aj 5 😒
ty beries druhu davku na obed? nema sa brat rano a vecer? no ja mam 53kg a zvysila mi davku na 40/za den, po mesiaci, tak mozno aj tebe zvysi, ked nemas ziadne velke problemy. 😉 a nemusi sa to urcite brat presne na hodinu, neboj.
a ako sa citis psychicky? uz je to ok?

sugar25
16. nov 2009

ahojte...zatial ma tyzden s Roa za sebou...a nenastalo ani zlepsenie, ani zhorsenie...stale som na tom isto...a navyse sa mi prejavili vedlajsie ucinky, ako suche pery, osupuje sa mi pokozka hlavne tam, kde mam vyrazky, mam bolestivu chrbticu, a dokonca citim aj taky neprijemny tlak az bolest v hrudniku...ale to len niekedy a niekedy sa mi tazsie dycha...cize vedlajsich priznakov mam vela, ale na vyrazkach sa to nijak neprejavuje...zvlastne...a tie peru su neznesitelne suche...natieram si ich asi kazdych 5 minut...keby som videla aspin zlepsenie, tak ie neziaduce ucinky beriem v pohode...ale trpim a zatial ziadna krasa🙂

auryn
16. nov 2009

sugar25 tak skoro ziadne zlepsenie necakaj. 🙂 to pride az neskor...

ferencke
16. nov 2009

8 my den beriem roacutane..a totalne vsade mam biele vyzerazky .. ☹ toto je alergicka reakcia alebo takto to ma byt??

maaja
16. nov 2009

som zvedava na dalsiu skusenost:
pred siedmymi mesiacmi som skoncila Roa ... teraz som tehotna - tak snad to dobre dopadne ...

janula55
16. nov 2009

esme: no neberiem ziadnu antikoncepciu takze nie...ale predtym som bravala a z toho som nemala vobec ziadne vedlajsie..ale neberem uz asi pol roka...bohuzial nemam preco :D

lucyy01
17. nov 2009

maaja, tak silno drzim palceky nech vsetko dobre dopadne 😉 a vyrazky sa ti nevratili?

mikinko17
17. nov 2009

Ak chcete vediet tak za aknenormin 20mg sa doplaca v kazdej lekarni..6eur za balenie..tak radsej povedzte koznej nech vam predpise 10mg balenia za ktore sa nedoplaca nic 🙂 hoci potom musite brat 2tabletky naraz ale to nevadi 🙂

ferencke
17. nov 2009

aknenormin to je nic..roacutane je original

johny007
17. nov 2009

Mno už je mesiac čo užívam ROA . A mam jednu zlu vlastnost co robim , ked sa mi urobi vyrazka a vysušísa ako tak(nie uplne) , tak mam vo zvyku ju zlupnut co nieje urcite dobre, pretoze mi to ostane potom cervene . Asi by som to mal nechat tak , neh si robia lieky so mnou co treba , ze ?? 🙂 i ked ma to laka velmi sa v tom hrabat 😖 .
Ruky od toho co najdalej 🙂 🙂 . V jedno rano som sa zobudil a z nicoho nic sa mi zacali robit kutiky , natrel som si ich kalciovou mastickou a ale po dvoch dnoch sa náznaky vyparili cize som obstal dobre , sem tam mam tak suche pery ze si z nich zlupnem vrchnu cast (ale nie po celych perach,ale iba z oboch krajov asi 1cm) .. 🙂

ferencke
17. nov 2009

johny007: ja berem 10 dni ROa...a furt mam biele vyrazky...vsetko m ide von co som mal od kozou aj u teba je to tak???

sugar25
17. nov 2009

ferencke --- ja ho beriem 8 dni a zatial sa s pletou nedeje nic, len sa mi lupe pokozka, ale mam pocit, ze tie vyrazky co som mala pred tyzdnom mam stale, plus sem tam pribudne jedna, presne ako predtym, ked som ho nebrala ...u teba sa to takto prejavuje, aspon vidis, ze na teba tie lieky ucinkuju...dostava sa takto vsetko von...
johny007 --- presne to iste robim aj ja, mne to neda, tiez to supem, ale nesmie sa to...mozu po tom ostat jazvy...preto sa snazim obmedzovat...
Ake mate este priznaky?

ferencke
17. nov 2009

mne uz vsetko je skoro vonku po 10 dnoch...aj tie hlboke podkozne co som mal vysli..na mna to ucinkuje velmi..a nove nie suu len tiee co som mal..podla mna este tyzden bude biely a pom bude ok vsetko dufam..

johny007
17. nov 2009

ferencke --) No neslo mi von nic vsetko zo zaciatku bolo v pohode , pomalinky sa mi to lepsilo ale teraz akosi zhorsuje , co mam hrbolceky po tvary cervene tak pozeram ze mi z nich vytrrrcaju biele bodky , a to ked som ROA neuzival by ostalo len cervene , ale teraz to ide von .. az teraz som to zbadal ze mi to ide von , no nic moc ale treba to prezit i ked to lahke nieje 😉

ferencke
17. nov 2009

johny007 ..ty kolko mb beres a kolko mas kil ?? .. ja hovorim 10 den berem a kompletne vsetko mam vonku... a ajke akne ? posli fotoo mozno ani nic hrozne to preto :D