Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

enjoy
2. mar 2009

debi, nie si nahodou na nieco alergicka? 😉 ja si na smrkanie nespominam,skor naopak cim dalej tym viac som mala v nose sucho ako sahara. 😀

enjoy
2. mar 2009

este k tym odberom, tiez sa mi to zdalo ako maly hazard so zdravym, lebo len sa ma opytala ci som v minulosti mala odbery ok, nic si neoverila no a keby som mala vysledky zle a klamala by som ze su ok len aby som dostala R tak to ani nezisti a mohlo by to zle dopadnut. 😖 zato aspon tehotenske testy mi robila v jednom kuse. 😝

monkka
2. mar 2009

tak dnes sa citim uz celkom dobre, takze to mozno bola len nejaka viróza. luccy, ak by sa to vratilo, tak Ti dam vediet, ale kazdopadne to skus. Len mam stale neprirodzene vydute brucho. Co inokedy by som mala praveze splasnute po takychto dnoch a isto aspon 1 kilo dole. A teraz nic. 😝 Moze to mat, ale suvis s tym, ze v piatok som si prvykrat zaviedla antikoncepčný krúžok Nuvaring a menzes mi zmyzol a stale nic. Tolko stresov naraz.

debi7775
2. mar 2009

enjoy som,na roztoce 😀 aspon vyhoda nie?radsej zasoplena ako vysusena 😀 dnes som si bola konecne kupit ten lipovitan..tak idem nato 😉 hej hej presne s tymi testami tehotenskymi..akokeby sme boli male ze nevieme si to ustriehnut..tak viem do coho idem tak si davam pozor nie?len nech sa pekne ona radsej stara o moju pecen nie o tehotenstvo 😝

debi7775
2. mar 2009

enjoy ako si uzivala ten lipovitan ?jednu tabl.denne?

enjoy
2. mar 2009

debi hej hej, jednu denne. 😉 aj tebe tak smrdia tie tabletky? 😝

enjoy
2. mar 2009

debi 😀 ze zasoplena.... 😀 asi je to lepsie, ja som uz na zaver musela zvlhcovat nozdry ako o zivot, lebo ma stipal aj vzduch co som dychala ako som mala tu sliznicu vysusovanu...takze sopli dalej. 😀

debi7775
2. mar 2009

viesco hej hej dost smrdia 😀 😀 ale uz som citila aj horsi smrad..takze da sa to prezit!! 😀 a cim si si zvlhcovala nozdry?mozno sa aj mne casom zide...

ankam
2. mar 2009

enjoy mne prave naopak.najprv mi urobila krvne testy a ked mala vysledky tak az potom mi dala recept.A uz som bola 2krat na tie testy a to beriem 2mesiac....aj tehu mi robila 2krat test 😉
a baby ja mam odo dnes veeeeeeelmi sucho v nose-len si mastickujem 😀 lebo mi tam aj nieco prasklo a stipe tooooooooo 😠

debi7775
2. mar 2009

ja mam suchsie pery ako obvykle..nevem cim to je..lebo davku beriem furt rovnaku.. 😠

ankam
2. mar 2009

a vies co?mne sa aj pery supu 😀 😀 😀 😀

debi7775
2. mar 2009

hej?tak nato si vadaj pozor mojko aby sa ti nedosupali az do krvi!!

debi7775
2. mar 2009

davaj 😀 😀

ankam
2. mar 2009

tak to ma ani nestras....furt ich lem balzamujem... 😀

enjoy
2. mar 2009

ankam tak to mas zodpovednu doktorku 😉 . ja som s tou mojou bola vcelku spokojna, az na tieto krvne testy, to myslim ze brala tak trochu na lahku vahu, ale inak krive slovo nemozem na nu povedat, vsak mi pomohla ako nikto predtym zbavit sa toho rozpuku na mojej tvari. 😀 🙂

to sucho v nose budete mat asi uz stale kym R doberiete. 😖 ale da sa to vydrzat, pokial nekrvacate, tak je to dobre. ja som pouzivala spray PantheNose, niekedy sa mi vnutri urobila aj ranka ako pise ankam a vtedy som si dnu natierala aj masticku Dermazulen alebo Infadolan, co som doma nasla. raz mi dali v lekarni take fajne kvapky olejovite,len uz neviem ako sa volali, pytala som si nieco na suchy nos.

nooo a tie pery, tak mne sa supali ako hadia koza, to som si niekedy pocas dna zvliekala z pier biele supiny, lebo uz mi odstavali z pusy, ani balzam ich neuhladil. nuz zienky, idete do susienkovskej fazy. 😉

enjoy
2. mar 2009

jaj a este som mala na zvlhcenie taky spray do nosa s morskou vodou Physiomer a viem ze nieco podobne vyrabaju aj nasi ako Vincentka spray do nosa. 😉

sashkaaaa111
2. mar 2009

debi ja som mala minimalnu davku ROA
a mala som uplne popraskane pery...

enjoy
2. mar 2009

pery to schytaju ako prve, potom nosova sliznica a potom uz prisla len pekna pokozka, takze baby uz je to na rade! len vydrzkajte. 😉

sashkaaaa111
2. mar 2009

😀 jaj enjoy ja to poznam len skoda ze vzdy po liecbe mi to vydrzi max rok... je to na porazenie....

enjoy
2. mar 2009

moje nervy sashkaaaa111, ani nevrav ved tohoto sa ja bojim ako certa. ja som teraz 13. mesiac po liecbe a uz len trpnem kedy to pride. 😖 sledujem sa ako besna, je to uplna paranoja. 😀 zatial badam zmeny na dekolte, nieco sa mi tam drobunke vyhadzuje posledne dni, je to take mini najprv som myslela ze potnicky, no neviem dufam ze z toho nic vacsie nevznikne. 😕

tebe to ako po roku prebieha, cim to zacne? a je to take ako predtym alebo aspon je tych vyrazok menej? 😉

ankam
2. mar 2009

sashkaaa ty si uz kolko po liecbe?si uz brala viackrat ten r?
enjoy cize ked prisla u mna teraz na rad sliznica-tak uz aj plet by sa mala zlepsit? 😀

enjoy
2. mar 2009

ankam no jasne, plet je teraz v poradi. 😀 mne osobne sa uz nesusilo nic viac a takto to postupovalo ze pery, nos a potom uz som vyzerala k svetu, tak sudiac podla seba si myslim ze aj u vas sa uz k tomu schyluje. 😉

sashkaaaa111
2. mar 2009

no mne to zacne hlavne ked mam brutal stresove obdobia , ja som taky extremista raz klud raz total chaos... cize zacne to tak ze dojde po urcitej dobe stres, plus ja som este alergik cize uplne idealne je jaro... a zacnem sa pomaly vyhadzovat, cez leto je klud lebo slnko... a potom sa to spusti na jesen...

ale problemy s akne su zas mensie ako predtym to musim uznat....

a opakovanie akne je individualne jednej kamoske to uplne preslo, dalsie dve rovnako ako ja a tej lekarky dcera tak tej to zacalo hned po vysadeni roa sa opakovat...

sashkaaaa111
2. mar 2009

ankam brala som ho uz styry krat..... ako najvacsie obavy su co sa tyka otehotnenia preto brutal davam pozor na antikoncepciu...

nicoolinka
2. mar 2009

sashkaaaa, a kolkokrat sa ti to teda vratilo? Ked vravis ze sa ti to vzdy vratilo.. R si uzivala len raz? alebo dvakrat? ..boze to je hrozne.. ja s tym chcem mat pokoj uz navzdy 😖

enjoy
2. mar 2009

ach jaj, keby to neodpalovalo pecen, nedvihalo cholesterol v krvi a nemalo teratogenny ucinok, ja by som to bola ochotna hadam hltat aj cely zivot, len aby sa neopakovalo to, co bolo kedysi. 😀
ale utesujuce je uz len to, ze sa to vracia v mensej miere. 😉

enjoy
2. mar 2009

sashkaaa a vzdy rok po dobrati sa to zhorsilo a vtedy si zacala nanovo, ci aj skor? a co ti vravela doktorka po dobrati, kolko mesiacov sa este treba chranit pred otehotnenim aby to bolo bezpecne? 😉 ja som pocula ze pol roka, niektorej kamoske vraveli ze rok, druhej zase ze dva mesiace, tak neviem. 😖

sashkaaaa111
2. mar 2009

nicoolinka to chceme asi vsetko, sak si pamatam na zaciatky som uzivala asi 5 roznych lieciv, chodila na kozmetiku kupovala tie najdrahsie pripravky a nic iba ROA ma spasil , aj ked s prestavkami 😀

nicoolinka
2. mar 2009

sashka a uzivala si R viackrat? ..ak hej tak po akom dlhom case ti napr druhykrat zabral na tvar???

sashkaaaa111
2. mar 2009

zacala nanovo ale moja lekarka mi to potom davkovala v mensej miere pretoze vedela ze nemam dobry imunitny system a patrim medzi chudsie baby cize potom mi davkovala tak ze som zacala uzivat prve tyzdne kazdy den potom dalsie tyzdne obden a potom pri ukonceni raz za tri dni... takze ja si tu uz takto rovno naordinujem ked viem ze sa to proste ustrazit neda a znovu tu prichadza... a moja lekarka je dobra znama cize rady dava dobre... ked sa to zopakovalo nic mi nepovedala, lebo jej dcera je na tom tak ze hned po douzivani roa sa jej to zopakuje... takze ona tiez tvrdi ze roacutan je naucinejsi taktiez su studie o ktorych sa nehovori napr. ze roa sa casto berie aj dlhodobo napr cameron diaz ho berie uz niekolko rokov pravidelne.... a co sa tyka otehotnenia no jej dcera otehotnela kratko po liecbe a baby je krasne a zdrave, cize myslim ze po par tyzdnoch sa v pohode da otehotneiet bez nasledkov... inak odporuca sa pri liecbe v takychto zimnych mesiacoch aj chemicky peeling a potom ta plet je naozaj pekna