Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

eweline
13. apr 2009

debi: presne to čo hovoríš. aj mne to hovorili rodičia že existujú hocijaké horšie veci čo by sa mi mohli stať ale proste to akné bolo pre mna strašné ja už som nevládala. našťastie mne sa to upravilo. a inak debi ja viem že ťa to dosť štve ale si myslím že aj ked tvoja dr. je taká aká je že ti ani testy nerobila ani nič ale aj tak si mylsím že sama by si si nemala upravovať dávku ako sa tebe chce. viem že 60 mg je dosť, ale tak hádam vedela prečo ti tolko dáva.

tena: to s tým dávkovaním si myslím že máš pravdu ale to ked má človek dávku 60 mg a či si dá ráno 40 a večer 20 alebo ráno 30 a večer 30 je podla mna uplne jedno. ja ti poviem tak ja som mala dávku 40 mg. a prvý mesiac som si to dávala ráno 20 a večer 20 lenže časom som na to zabúdala tak som sa potom mojho kožného spýtala a on mi povedal že to je na mne ako to budem užívať hlavne aby som dodržala tú dávku 40 mg na den pretože sú napr. ludia čo jedia pravidelne 5x za den a niektorý majú v jedení chaos(ako aj ja) a jedia niektorý den 5x za den, na další den zase iba 2x za den. a tak som azčala užívať ráno 40 mg. a prešlo mi to tak či tak.

tena
13. apr 2009

ahojte,
ankam, ja neviem, čo Tebe napíšem🙂 neviem, aké dávky berieš, ale nie som lekárka, len som sa pýtala na to iných štidovanejších a to dávkovanie je veľmi dôlež.A ak lekárka nerobí ani krvné testy, ako u Debi,tak to je sila!maxim.nezodpovednosť, ja som sa toľko lekárky popýtala na začiat.,že by sa bála mi ich nespraviť pred začiatkom liečby!🙂 zajtra idem napr.po mesiaci užívania na kontr.testy,tak som zvedavá. Netreba sa báť opýtať lekárky,Ankam-vypočítaj si aj ty, podľa toho ako som písala tie výpočty, či berieš dobre, a ako dlho.A Debi: choď a pora´d sa s inou a povedz jej,že tvoja Ti ani krvné testy nerobila! ale prečo sa na to svojej neopýtaš?alebo ju o to vyslovene požiadaj.Moja spolužiač.z VŠ si sama po 4.mes.vysadila Roac,hoc jej pomohol,mala aj fľaky,ale ja "čakám"kedy sa jej to napr.vráti,lebo neužila celú dávku! a jej lekárka ju vyšetrovala tak "od dverí".v SK!tak to do čerta s takými lekármi.a sama si znižovať dávku Debi, nie je ok,hoc sa Ti zdala vysoká, ale mala si nej.zlé vedľajšie účinky? škoda, že nevieš výsledky krvných testov, ak by boli zlé,vtedy je potrebné znížiť.Ale môj záver: poraď sa nestranne so všetkým s druhou dermatologičkou.Držím palce veľmi.

debi7775
14. apr 2009

baby tak dnes som sa objednala na dalsi pondelok teda k tej druhej koznej..nech mi povie aj ona nieco k tomu..lebo neviem..a neviem kto tu pisal ze kamoske sa to zacalo zlepsovat po polroku..som sa chcela opytat ze ako dlho teda tie lieky potom brala??a mala velmi zhorsenu plet?

debi7775
14. apr 2009

baby a kedy sa to asi tak vrati do normalu po liecbe?tie pery aj ta plet..ze to uz nebude take suche.? 😒

eweline
14. apr 2009

podla mna to bude nejak po tých 2 mesiacoch ked si vezmeš že po dvoch mesiacoch sa píše že by si už mohla zostať aj tehotná že by už v tebe nemali byť účinky toho lieku. teda aspon ja si myslím.

debi7775
14. apr 2009

eweline myslis??to budem este 2 mesiace po liecbe chodit po svete ako taka pičura?? 😠 😖 a toho otehotnenia sa bojim,sice cem babatko az o par rokov ale aj tak.. 😒 ☹

anabelka8
14. apr 2009

Tá suchá pleeť ma strašne štve, čo na to používate od La roche ? abo od iného výrobcu?
I keď tie krémiky stoja asi "pekné" peniaze, si to musím kupiť, resp. musím ešte otravovať rodičov, keďže mám 18, boohužial nemám peniaze na takého vecičky. 😒 ach...Koľko cca stojí taký kvalitný krém?
Na pery mi ako tak pomáha ten Astrid.

lucyy01
14. apr 2009

debi,ja som pisala o tej kamoske,ze sa jej to az po pol roku zlepsilo,akne mala pred zacatim liecby na celej tvari a take drobunke a celkovo to brala tristvrte roka...

debi7775
14. apr 2009

lucyy a do polroka neprislo ziadne zlepsenie ani zhorsenie??...az po polroku sa jej to zacalo zlepsovat?a teraz pohoda?..napis niecom nech som kludnejsia 😉

debi7775
14. apr 2009

anabelka mne ten kremik od la roche nerobi extra dobre 😖

ankam
14. apr 2009

jaaaaaaaj dievcata ☹ nemam nove bozule ale vyzeram otrasne

tena
14. apr 2009

Ja používam od La Roche: Effaclar H, to je špeciálne pri liečbe Roac.iba, mne sa ešte tak nešúpe pleť, ale robí mi dobre. Pýtajte si vzorku najprv bu´d u kožnej,al.v lekárni/nie v každej maju/.

ankam
14. apr 2009

a co je to tena,krem na tvar,alebo nejaky gel ci co to je?a kolko to stoji?

anabelka8
14. apr 2009

tena
NO ale vypýtam si vzorku, a taký mini "sáčok" :d ked spotrebujem, budem vedieť, či mi to robí dobre, abo nie? no neviem .. ale skúsim..a čo asi tak stojí?

ankam
14. apr 2009

anabelka a ty si ako na tom s pletou?

anabelka8
14. apr 2009

Ankam
AKo som už písala, tak mám 18, číže puberťácke akné ma sprevádza, nebolo by to až také hrozné, keby sa mi asi tak v intervale raz za pol roka na pravom líci nevyhodil jeden veliky bolaavý podkožný pupák, ktorý mi ani nehnisal, len plnil a zvačšoval. Prvýkrát mi to vyšlo von, druhýkrat som skončila v nemocnici, kde ma len mastičkovali, tretí krát mi to rezali aby to vyšlo, a štvrýkrát to isté. Proste asi dva roky ma to trápilo, depresia jak hrom, som sa hanbila ist von, na disco, chalani nič. No proste katastrofa. Momentálne mám lice upokojené, avšak Roa som si dala na vlastnú žiadosť predpísať, pretože sa bojím, že sa mi líco zapáli znova.
Užívam ho mesiac, tie puberťácke vyrážky su už skoro neni, a líco ukludnené.Takže som fakt spokojná.
Okrem enormne suchej pleti a pier všetko v poho, a ešte ma dosť bolia oči.

tena
14. apr 2009

To z La Roche,ten Efaclar H,(špeciálne určený na oiečbu Roac.kedy pokožka je vysušovaná liečbou)-je to krém, stojí do 400sk,stačí málo a myslím, že dlho vydrží.Každá lekáreň, kde predávajú značkovú kozmetiku máva aj vzorky,a sú na to,že nekúpte niečo predčasne.Pýtajte si vzorku,je to grátis a skúste.Ak Vám to bude dobre robiť,kúpte si to!Majú vzorky aj na make up.A ak náhodou nemajú, choďte do inej lekárne.Najviac ich držia v nákup.veľkých centrách,ale veď každá pozná to svoje mesto naj.

didlinka88
15. apr 2009

Ahojte, ja pouzivam na tvar Excipial Hydrolotio, je super pod make-up, a este na suchsiu plet je Lipolotio od tej istej znacky, tie kremy su uzasne, odporucam, mne ich poradila kozna.. ale teraz mi mamina kupila Biodermu Atoderm PP a ten je tiez dobry..myslim ze vsetky stoja okolo 8-10 Euro..takze v pohode...

Debi..nebud zufala, to zlepsenie zavisi od toho v akom stave si mala plet, ale nie zvonku, ale zvnutra..mozno mas vela podkozneho tuku a proste ti to musi vyjst..inak sa toho nezbavis..ale hlavne si do toho neryp..radsej si to zapatlaj aknecolorom nech to nie je az tak vidno.. 😉

didlinka88
15. apr 2009

a este jednu otazocku mam...pouzivate len HAK aby ste neotehotneli alebo aj nieco naviac..mam z toho strasny stres, lebo niekde som pocula ze Roa oslabuje ucinok HAk, ale neviem ci je to pravda...mate nejake skusenosti? 🙂 dakujem

lucyy01
15. apr 2009

didlinka, ja sice neuzivam Roa. ale je to pravda ze oslabuje ucinok antikoncepcie,je to pisane v brozurke co mam doma o Roa,neviem ci nie aj v pribalovom letaku..treba davat pozor asi radsej aj inym sposobom,bud prezervativ alebo ten vaginalny gel 😉 aby bolo vsetko pod kontrolou 😉

lucyy01
15. apr 2009

debi,ano je to pravda ze kamaratke sa to zacalo zlepsovat az priblizne po pol roku,dovtedy sa jej to len zhorsovalo,lebo vsetko vychadzalo na povrch-asi ako tebe.. 😒 neboj..urcite sa to zlepsi aj tebe len treba vydrzat...potom daj vediet ako si dopadla u inej lekarky..paaa drzim palceky 😉

eweline
15. apr 2009

didlinka: ja som tiež mala to hydrolotio ale pod make-up teda apson pre mna bolo strašné bo niekde sa mi porobili strašné flaky neviem prečo ale na telo mi bolo dobré lenže po čase som bola dosť suchá a potom mi debi tuším že to bola poradilo to lipolotio tie suché flaky po rukách sa nestratili ale aspon sa nezvečšujú. a na tvár si dávam aj ja ten krém od la roche Efaclar H a mám aj penu na umývanie tváre tá je tiež dobrá lebo nevysušuje tak ako mydlo.

didlinka88
15. apr 2009

lucyy..vsak istim sa aj tym vagin.kremom ale neviem preco strasne je to neprijemne, stipe to, no a vies potom to nejde.. 😒 je to velmi neprijemne a ten prezervativ to je este horsie...neviem co s tym..

gizela66
15. apr 2009

AHOJTE🙂 dnes som bola u kozneho tu u nas... noveho... zajtra mi zoberie krv, tak uvidim, ako som na tom a potom by mi mal dat tiez 20 rano a 10 vecer, lebo teraz beriem len tych 20/den a ze by som to tymto tempom brala rok a pol.. 😅 a u neho budem musiet chodit pravidelne raz za mesiac na odber krvi, aby vedel, ci je vsetko okej... sa zasmial, ze pouzivam indulonu na tie suche miesta, ale tak mne robi dobre 🙂 , ale dal mi Excipial (mast s mandlovym olejom) a Advantan (na tie suche cervene flaky na rukach), tak uvidíme 😎 este sa ho spytam na tie kramy, ci tie lieky to nejak nebrzdia:D zatim..🙂)

ankam
16. apr 2009

dievcata ahojte

didilinka ja som mala ten excipial a stipalo ma cele telo ked som sa natrela-lekarka vravela ze je to mozne-lebo nieco obsahuje...ze ma to mohlo stipat.Tak uz si to nedavam

Ja mam Diane antiku a vraj je dost silna-cize mozno aj ked sa oslabi ucinok tak je tam sanca podla mna ze chrani ako ked sa ucinok oslabi u nejakej slabsej antiky(to si len ja myslim)

didilinka ano pocula som ze stipe ten krem.....ale neviem nemala som ho-skus capiky tie nestipu

gizela si zmenila lekara ci co?a kramy este furt nedosli? 😅

debi7775
16. apr 2009

lucyy a t kamoska mla pred zacatim liecby velmi zlu plet? tera uz ma pohodicku??ci ako?

debi7775
16. apr 2009

didilinka a neskusali ste pharmatex?teraz nato prechadza vela bab,je to nehormonalne co ma velke plus si myslim,sama o tom rozmyslam a uplne bezpecne,zarucene...vraj je lepsikrem,ze pekne vonia ale su aj nejake cipky ci co...

debi7775
16. apr 2009

a ozaj baby co sa tu stazuju na suchu pokozku,vazne vyskusajte to Oiltaum,ja nato nedam dopustit..najprv oiltaum potom sa ponatieram tym lipolotiom a citim sa super 😉 akurat tak ta plet sa mi miestami supe ale nieje to nic strasne...hlavne ze na rukach to uz nemam,tie flaky!

gizela66
16. apr 2009

ankam no ja som bola u jednej koznej vo vedlajsom meste, teda vystriedala som asi tri kozne, henta posledna mi dala Roaccutane a poradila mi noveho kozneho tu u nas, ze ho pozna, tak ze aby som isla k nemu, nech nemusim cestovat... a kramy nedosli minuly mesiac, teraz by som pomaly mala dostat dalsie, tak uvidim, ale opytam sa ho zajtra...

ankam
16. apr 2009

dnes som sa z mierou slnieckovala 😀 namiesto solarka