Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

denisocka
29. okt 2016

Pripájam sa aj ja. Po rokoch trapenia a neuspešnej liečbe ATB som sa dala na retinoidy . Začala som užívať Isotretinoin 20mg rano, je to len 3 dni , po týždni mám nasadiť aj večer 10mg . Zatial nepocitujem žiadne vedl.ucinky , akurat mam pocit , že mám v hrdle sucho . Az by sa niečo vyskytlo,tak napíšem,alebo si pridem po radu .

adares
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivulik20
30. okt 2016

@denisocka ahoj. Aj uz sa chystam dost dlhu dobu si ho dat. Kozna mi to predpisala este v lete, nebola celkom proti len teda opatrenia mi povedala ake. Tak som sa rozhodla pockat ze teda az po lete.... a stale vaham a bojim sa. Och. Mam toho vela nastudovaneho, viem co ma caka...uz som chcela od oktobra a zase nic. Snad sa odhodlam...

denisocka
30. okt 2016

niekedy je lepsie, ked človek tolko nečíta a skusi 🙂 a to som z tých,čo čitaju pribalove letaky k všetkemu . Ale neskusiš, nebudeš vedieť či pomaha alebo ti je z neho zle a budeš ho musieť vysadit . Ja uvazujem od zajtra uz zvyšit davku . Dnes sa mi akurat začala jemne šupať pokožka okolo nosa . Vidim ,že pleť nieje taka mastna a to beriem len 5. den

ivulik20
30. okt 2016

@denisocka a ine priznaky? Kutiky ust napriklad? Mas inak pravdu, neskusim nebudem vediet... tak som to chcela a ked som konecne nasla koznu ktora bez problemov mi to dala, tak vaham...

denisocka
30. okt 2016

jeden kutik mam puknuty,ale to uz z minuleho týždna , ked som ešte lieky nebrala .Jazdim na bajku ,tak mi vietor vysusil pery a pukol . Od koznej som dostala aj Infadolan, mam si mazat usta na noc tým

ivulik20
2. nov 2016

@denisocka no ako pokracujes? Nejake nove neziaduce ucinky? Ja som sa stale neodhodlala :(

adares
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
2. nov 2016

@ivulik20 všetko v pohode, nahodila som už aj večernu tabletku 10mg a všetko v poriadku .Vyrážky nove nemam žiadne, pleť sa mi jemne šupe , najviac sa mi paci , že sa zlupuju aj tie hnede flaky,ktore ostali po zapalených vyrážkach . Ciže ja som spokojná . Kutik sa mi mastením zahojil , pery mi nevyschýnaju , ale mažem stale labelom modrým + mám z tesca klasicky Jelení loj,taky velky , vonavý , ten milujem . Kutiky si preventívne stale mažem Infadolanom 🙂

esterka13
2. nov 2016

Ja som ho brala kvoli akne rok no po dobrati sa mi akne vratilo tak o rok som.ho zacala.brat zase a.teraz chvala bohu mam pokoj🙂

ivulik20
2. nov 2016

@denisocka mozes si dat aj normalne make up?

denisocka
2. nov 2016

@ivulik20 áno,normálne si dávam 🙂 kusok na nose vidieť to jemne šupanie,ale nič hrozne

ivulik20
6. nov 2016

@denisocka ahoj tak ako to vyzera? Da sa to vydrzat? 🙂

denisocka
6. nov 2016

@ivulik20 jasnee, nemam ziadne problemy 🙂 pery mi sice schnu,ale mazem , obcas v noci sa zobudim a citim suche, už mi aj minule pukol kutik rano,ale do vecera to bolo fajn vdaka Infadolanu .

ivulik20
6. nov 2016

@denisocka a na pleti okrem suchosti vidis nejaku zmenu? Ale som pozrela na tvoju fotku a teda nemyslim ze Roa potrebujes 🙂

denisocka
6. nov 2016

@ivulik20 ale potrebujem 🙂 no sa mi nerobia zatial na tvári žiadne nove pupence ,akurat niečo pri nose ma dnes z rana pobolieva pri dotyku,ale vyražku nevidím . Avsak dost ma svrbia ruky a dekolt, ale to som mala uz pred roa , ked mi nasadila na preliecenieantibiotika - Doxyhexal a spustilo to na mojom tele akusi koznu reakciu,alebo alergiu miesto liečby . To jedine ma trapi. Som ale zvedava,ako to bude pred menzesom , ci sa nezacnu tvorit zas hufne vyrazky, kedze som Roa zacala brat v den menzesu

ivulik20
6. nov 2016

@denisocka tak priebezne napis ako to zvladas 🙂 musim sa aj ja konecne odhodlat. Pozerala som prave ze ako mi to napisala. Tak 2 rano a 1 vecer. Ani neviem preco to oddalujem :(

denisocka
9. nov 2016

mam sa dobre, nacakaj a skus 🙂

ivulik20
9. nov 2016

@denisocka kolkaty den uz beries?

ivulik20
9. nov 2016

@denisocka tolko to budem odkladat ze zas bude leto a zas nic :(

denisocka
10. nov 2016

beriem 16 dni - prve 6dni som začala s 20mg rano a potom som pridala aj 10mg vecer . No ked dlho budes " stat na jednej nohe, nepohneš sa z miesta " a pride jar a už to brat nebudes moct

novotnajanka
19. nov 2016

kočky mne zostali dve balenia Roaccutane 20 mg. stratený a nájdený recept...no dlhý príbeh. Tak ak by Ste niektorá mala záujem ... vymením za kinderko 🙂

ivulik20
6. dec 2016

@denisocka ahoj. Tak ako pokracujes? Zvladas neziaduce ucinky? Ako sa citis?

denisocka
6. dec 2016

nemam nijake velke neziaduce , suche kutiky akurat a pokozka sa jemne lupe , ale uplne pohoda . Ty ako?

ivulik20
6. dec 2016

@denisocka ja som len dnes zacala :(

denisocka
7. dec 2016

nevadi, super, že si sa nakoniec odhodlala

ivulik20
7. dec 2016

@denisocka ano, konecne. Uvidim ci vydrzim. Trochu ma boli zaludok ale nemusi to byt z toho aj moze. Berem 2 rano a 1 vecer. Cize 30mg

denisocka
7. dec 2016

mala si zacat s 20 rano a po týždni,dvoch zvysit na večernu 10 . zas to neprehanaj na začiatok :P

ivulik20
8. dec 2016

@denisocka mne to tak doktorka kazala. Riadim sa podla nej. Tak uvidim.

majamat
10. dec 2016

ahojte, nahodou som narazila na tuto diskusiu.
brala som Roaccutane pred 13r, mala som cysticke akne, cize uzliky v kozi, ktore nesli vytlacit a hojili sa jazvami. mavala som ich roky, ale len malo a pred liecbou sa mi to zacalo dost zhorsovat. kozna mi liecbu nasadila, plet sa mi vycistila a ma to trvaly efekt. odvtedy som nikdy taketo zhorsenie nemala a dokonca sa mi obcas sice akne vyskytne, ale este menej ako som maval pred tym zhorsenim. fakt len vynimocne, niekedy mozno 1x rocne sa mi urobi taky uzlik.
sestra mala iny typ akne, skor drobne, po celje tvari a casto zahnisane. roky sa trapila, podstupila vselico a bez vysledneho efektu. potom uzivala tiez Roaccutane a uz ma asi 10r pokoj. takze hoci to moze mat neziaduce ucinky,a le vsykytuju sa malo a vysledny efekt je dlhodoby. moja sestra asi neziaduce ucinky moc nepocitovala. mna boleli svaly a mala som suchu kozu a sliznice.