Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

tena
27. aug 2014

Ahojte, ja som kedysi,asi 6-7 r.dozad uzvala Roac. asi 9 mes.20-30mg/den, nepamatam, vtedy som bola madsia cca30r.) a plet horsia, ci uz zapalne, aj podkozne tzv. komedony..a pod. Pocas uzivania uz po par mes. som mala plet uplne inu, super a tie vedlajsie ucinky-suche pery, suche oči (ale uzivala som aj šošovky..), suche vlasy bez casteho mastenia (to sa mi najviac pacilo!parada!umyvanie ako iní bez mastnej pleti cca 1x tyzd.no super! 🙂 ) -vsetko som vydrzala. Tak som si aj jazvycky dala obrusit.
Po 5. rokoch sa mi zacala plet zhorsoat, bez zapalov, ale komedony dosli opat! a na 6.rok aj chrbat sa mi zacal zhorsovat zapalenymi vyrazkami. Nie je to v takej forme ako kedysi,ale uz to je viditelne!
Tak som sa pred 3.tyzd. odhodlala opat na Roac.Lebo vtedy som ho mohla len a len doporucit!!!NIC ine na to ani neexistuje, lebo to ide z vnutra! Ostatok len potlaci povrchovo docasne trosku.
Zatial ma trapia pery, trochu oči a mierna unava, ale to moze byt aj pocasim!Boh vie 🙂
A vlasy mam pocit, ze mi velmi nepadaju za 3 tyzd. uzivania, tak, ako pre liecbou. kedze si ich zatial stale umyvam kazdy 2.den.,takze "vidim". Ale nepamatam, aby mi padali pred rokmi z toho vlasy..

denklo
27. aug 2014

Ahojte!! Užívam Aknenormin mesiac a chcem sa len spýtať, či máte skúsenosť s voskovou depiláciou na tvári počas užívania lieku. V letáku sa neodporúča, no predstava dlhého vytrhávania chĺpkov pinzetou ma desí 🙂.

michala1212
27. aug 2014

dakujem za odpoved tena, stale vaham . ako dlho si to uzivala?

tena
27. aug 2014

No, ako som spomínala, asi 9 mes. Až!viac nie. Teraz sme sa bavili s p. Dr. Ze to skúsime tam na tie 4 mes. Uvidíme ako to pôjde, kedže nemám ťažkú formu, len komedony...Zatiaľ 3. Tyzden , ale nic sa extra ešte nedeje🙂

tena
27. aug 2014

A voskovú depilaciu a nic , co sa týka laserov počas liečby nedávajte na tvar. Na začiatku úplne by to ešte taká asi depilácia neublizila, ale akonáhle sa pleť začne meniť na tenučku, citlivú, suchu, tak všetko, aj samovoľne vytlačanie nejakej hlbšej vyrážky Vám urobí chrastičku, a ta necháva fľak, kt. Sa dlhšie hojí.
Čiže len u kozmeticky odborne, ultrazvuk na zapojenie je ok, laser a depilacia- horúci vosk by bola chyba!
Ja som sa opalovala minule, 2.tyzden liečby , nie pri mori, na Sk s faktorom asi 25( k moru iste berte 50) a mala som pocit, ze má veľmi rýchlo oplatilo a do hnedá🙂

tena
27. aug 2014

Ultrazvuk na - zahojenie (preklep) 😉

modryzvedavec
28. aug 2014

Ahojte, precitala som si prispevky o lieku roaccutane. Moj priatel ma problemy s akne (hnisave na tvary) tento liek uzival uz 2krat v puberte. po 2. uzivani (zhruba pred 4mi rokmi) sa mu akne do pol roka vratilo s5 ☹ kedze medzi vedlajsie ucinky u muzov patri aj mozna neplodnost, 3. krat tento liek uz nechceme. Ma 23 rokov a o par rokov si urcite chceme zakladat aj rodinku. Je tu niekto, komu by liecba nezabrala ani 2. krat? ak ano v liecbe ste pokracovali, alebo ste vyskusali iny sposob, pripadne mate pocit, ze uz nic nepomoze? aj ked su tu stare prispevky, dufam, ze mi niekto poradi. Za akekolvek nazory budem nesmierne vdacna. 😉

michala1212
28. aug 2014

co su to komedony?? 9 mesiacov je dlho, to je v riti aby clovek tak dlho uzival ten bordel kvoli akne a neskor sa to vrati.mne sa nechce verit, ze to je posledna moznost toto

tena
28. aug 2014

Komedony su take biele podkožne vyrážky, ale ňie su to tie, co sa robia teenagerom také červené zapálené, z kterých kde biele .. Komedony su vysloveně vytlačatelné podkozné ..
Niekedy stačí aj menej mesiacov užívať tablety, ale ja som vtedy mala horšie ako mam teraz a bola som vďačná aj za 5 rokov, co mi to vydržalo .Komu to zabralo ,vie o com pisem...je to super , keď má človek krásnu pleť zrazu ...🙂

zuzkanik
5. sep 2014

@tena mám 37 rokov, dve deti, ďalšie neplánujem. Na akné som vyskúšala už naozaj všetko (aj laser), Nič nezabralo a preto som sa rozhodla pre poslednú možnosť (pre mňa zároveň poslednú nádej) - Roacutane. Všade čítam o tom, že je to riadne svinstvo, ale som už naozaj zúfalá a v tejto fáze som ochotná prestáť aj tie vedľajšie účinky. Chcem sa opýtať, či to u teba stálo zato, či sa to užívanie dalo vydžať a či by si sa na to dala opäť. No a, samozrejme, tiež ma zaujíma cena lieku. Ďakujem.

zuzkanik
5. sep 2014

No do kelu!!! Tak som si prečítala viaceré diskusné príspevky a nielen na MK, aj príbalový leták som našla a už taká presvedčená a rozhodnutá o užívaní Roacutanu nie som. 😒 Po prvé chodím darovať krv a musela by som s tým na istý čas prestať. Po druhé behávam a všade sa píše, že treba obmedziť fyzickú aktivitu. Po tretie, mám často depky a plačlivé nálady a neviem si predstaviť, čo by so mnou spravil Roa. Nočné potenie, búšenie srdca, nespavosť a chronickú únavu mám aj bez toho. Roa by mi isto nepomohol. A aj keby som privrela oči a toto všetko zvládla, nikto mi nezaručí, že sa mi po čase stav pleti opäť nezhorší. Tak na to asi kašlem. Mám asi dosť rokov na to, aby som sa prestala zaoberať ksichtom a riešila príjemnejšie veci. 🙂

bonnie29
5. sep 2014

Ahojte
ja sa s vami podelím o môj príbeh s ROA. Bohužiaľ nie pozitívny. Samozrejme, že som vedela o možných nežiadúcich účinkoch, ktoré mali byť iba dočasné a teda kvôli hroznému akné na chrbte som sa odhodlala na liečbu. Z 9 mesiacov, ktoré som to mala užívať som vydržala 7 ďalej sa už ozaj nedalo pokračovať.Vedľajšie účinky skoro všetky možné, suché do krvi popraskané pery, nonstop zápal spojiviek, zapálené nechtové lôžka na rukách aj nohách, zmeny nálad, depka, strašná bolesť chrbta, o jednu dioptriu zhoršené videnie atď atď....hovorila som si, že to vydržím pre peknú pleť ale keď mi začali vypadávať vlasy tak, že už sa ma ľudia pýtali čo mi je tak som sa na to vykašlala. Prestala som ich brať minulý rok v auguste, čiže som "čistá" už vyše roka ale niektoré vedľajšie účinky mi zostali ☹ naštastie vlasy sa upravili ale s očami mám odvtedy stále problém a k očnej chodím ako na klavír, hrozná bolesť chrbta, ktorá ma obmedzuje v normálnom každodennom živote taktiež a mám pocit, že sa z toho u mňa vyvinula aj určitá forma úzkosti čo sa psychiky týka ☹ takže taká je moja úžasná skúsenosť s ROA...keby sa dal vrátiť čas nedám ani jednu tabletku do úst!!!!! a akné sa samozrejme trocha vrátilo

bonnie29
5. sep 2014

@michala1212 to vypadávanie je veľmi časté takmer u každého čo som počula a netrvá len počas liečby ale aj dlho potom...moja skúsenosť osobná..a to je teda iné vypadávanie vlasov...mne sa to teda cca po 3 mesiacoch upravilo vlasy už nepadajú ale pôvodná hustota to nie je

michala1212
5. sep 2014

@bonnie29
@bonnie29 no do riti, a si si ista,ze to bolo sposobene tymi tabletkami? po akej dlhej dobe si videla ucinok na plet? teda , ze to zabera

tena
6. sep 2014

Ahojte-ostatnym + Zuzanik-tebe odpoviem tak: sme takmer rovnako stare, moze liek ovplyvnit aj nalady az do horsich stavov..to neviem, nemala som to, nervozna byvam aj bez nich🙂Beriem liek 1mes. mam suche pery, sportujem tak ako doteraz, vladzem, uzivam šošovky,sem tam mam ine videnie,ale je to tym, ze ich mam suchsie a musim viac x preklipkavat..Na chrbte sa mi uz zlepsuje stav, hrudnik tiez.
Dr. mi vcera povedala, ze plet a vlasy sa mi zacnu viac vysusovat po 2.-3.mes.Lebo este to neni take strasne.Darujem krv tiez, uz mam aj bronz. plaketu,ale vynecham na pol -3/4r.a co?Stane sa nieco?Potom zase mozte darovat.Neni problem.
Doplatok na 1 bal/mes.je okolo 8,E.
Ma to mnoho vedlajs. ucinkov, ale to maju aj ine lieky, len necitame pribalove letaky.
Mne to pred 6,-7. rokmi velmi pomohlo, mala som plet na 5 rokov super,preto som sla teraz znova dotoho, 20mg/den beriem a tak to aj ostane na par mes.

michala1212
6. sep 2014

@tena
ty si na tom bola ako s vlasmi? padali ti z tohto lieku pri alebo po prvej liecbe?
dakujem za odpoved

michala1212
6. sep 2014

@bonnie29
este ma zaujima kolko mg tabletky si brala

michala1212
6. sep 2014

ja to beriem 3 den a po precitani prispevku od bonnie29 som odhodlana s tym skoncit, to kvoli tym vlasom, lebo redsej rapava ako bez vlasov.
neviem ci mam dobrat toto balenie na mesiac a skoncit alebo co. som zufala,fakt neviem co robit. bola som aj u ludoveho liecitela, no to som mohla ist hocikam
takze tak kocky

bejata01
6. sep 2014

@michala1212 Ahoj🙂 ak ti možem povedať moju skusenosť aj ja. tak mne vlasy práveže zhustli :D:D

michala1212
6. sep 2014

@bejata01
to fakt?? no a teraz si vyber, ako dlho si ho brala, kedy si zbadala prve ucinky a kedy si zbadala, ze ti vlasy zhustli?
dakujem za odpoved

bejata01
6. sep 2014

@michala1212 berem ho od apríla a ešte ho berem🙂 ono ja vlastne okrem unavy žiadne nežiaduce učinky nemam :D ale to može byť aj tym že ja ani neviem ake všetky ma roa mať :D:D a vlasy. ako ja som vždy mala hustejšie vlasy ale asi posledny mesiac? sa mi zdá že ešte viac ako normalne🙂

michala1212
7. sep 2014

@bejata01
ahoj, kolko mg davku beries? a vidis zlepsenie pleti? ved to uz beries 6.mesiac, to je dost,to by si mala mat uz plet peknu.
ja som mala vzdy problemy s padanim vlasov, ktovie co bude ked sa to vysadi,ale mne sa nechce ze toto je posledna moznost ako vylepsit plet, nezdal sa mi pristup koznej priliz aktivny na zistenie priciny nahleho zhorsenia pleti, kedze som taketo problemy nikdy nemala, ani v casoch puberty

bonnie29
7. sep 2014

@michala1212 myslím si, že je to jednoznačne z tabletiek...lebo všetky tieto problémy mi začali asi 2 mesiace po používaní a inak som nikdy v živote nemala také problémy...a keď som si prečítala rôzne zahraničné diskusie tak už nepochybujem

bonnie29
7. sep 2014

@michala1212 fuuu to si nepamätám...tuším to bolo 30 alebo 40 mg tablety jedna každý deň

bonnie29
7. sep 2014

@michala1212 ako ja nechcem strašiť...možno som jedna z millióna čo z toho mala taký problém...ale ako som povedala všetko by som dala za to aby som vratila čas a neužívala to svinstvo

michala1212
7. sep 2014

@bonnie29
dakujem za info, ja si tiez mylsim, ze vlasy padali z toho. ja mam 20mg , ze to staci lebo ten ksicht nemam az taky hrozny. no neviem ci ma zmysel to uzivat mesiac a potom sa na to vykaslat. kedy si zbadala prve pozitivne vysledky?

michala1212
7. sep 2014

ozaj este jedna vec, maju sa dalej pouzivat vsetky tie maste spolu s tymi tabletkami? to kozna nepovedala

bejata01
7. sep 2014

@michala1212 Ahoj🙂 hej podla mesiacov to už beriem 6 mesiac ale ešte zopár mesiacov budem a to kvôli tomu že beriem nižšie dávky🙂 jeden mesiac som brala iba 10 denne 🙂 No pleť mám 1000 a 1. Vlastne už mam na tvári len pár fľakov na spánkoch ( či ako sa vola ta časť:D) ale to mizne samo od seba a nie vďaka roa. čo sa týka toho že je roa posledná šanca tak podla mňa určite NIE. minimálne ja mám veľmi zlé mandle a nespočet doktorov mi povedalo že to je z toho. Dokonca keď som brala tabletky na nieaky zápol na mandlách či čo tak sa mi pleť zlepšila🙂

tena
7. sep 2014

ahoj,po mes.uzivania sa ti este plet moze zhorsit,co sa stava a je to normalne,tak aby si sa este viac nevyplasila.Bud ber,al. vobec neber.Mne vtedy vlasy nepadali viac ako zvycajne a dufam, ze ani teraz nebudu.Ale pre istotu uzivam na podporu sampon a tonikum proti vypadavaniu tak 1x tyzd. Su velmi dobre napr: Alpecin sampon+ tonikum proti vypadav.,alebo kedysi po strese mi vypadavali (bolo to este pred Roa davno) a uziv.som prirodne tablety Quinoral -kupite v lek, + sampon a super!
Ja som kedysi brala asi 30mg, dnes uzivam 20mg.A Dr. mi povedala,ze mi viac ani netreba.

tena
7. sep 2014

A myslim si,ze pocas liecby(a hlavne ked uz sa zacne plet lupat-vysusovat..) by sa nemali pouzivat gely,vodicky,maste na plet od koznej, lebo tie este viac vysusuju! Skor vsetko na hydrataciu uz! Ja mam 1.mes. za sebou a uz sa mi zacina plet vysusovat, čelo mam hladke a suche: 😎 A pomaly zacnem uzivat denny krem nie na stahovanie porov, ale na hydra,ako od La Roche Effaclar H, al. aj Bioderma ma taky podobny nej. krem zasadne len pri liecbe Roa na to,aby sa vam plet nešupala .
Ale pri kontrole sa pytajte Dr. na vsetko,netreba byt ticho.