Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

michelka12
31. júl 2009

no ja odkedy mam visine tiez ok🙂

miraaa
31. júl 2009

ACh ja sa tak zle cítim vonku.. nemela som použivat te tabletky.. mne te chlpi nikdy nezmistnu:( čo mám podla váš robit:(.... vyzeram ako medved.. moc to vidno.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

miraaa
31. júl 2009

ja už nevládzem.... 😢 ☹

anabelka8
31. júl 2009

mirri
mne idu tie chlpky riadne na nervy, ti povim, nie si na tom tak sama,
ja by som svoju tvar prirovnala k broskynke :D taka chlpata broskynka 😀
fúziky idem asi dať odfarbiť, čo na to poviete, baby?

michelka12
1. aug 2009

dievcata ake farby su tie chlpky, biele, ci tmave?
ked anabelka pise, ze si ide dat odfarbit
miraaa ja byt tebou idem do nejakeho kozmetickeho salonu a opytam sa co s tym.
inak nechapem, lebo vo vedl. ucinkoch je hirstruizmus, zarastanie chlpami ako zriedkavy vedl. ucinok a kolke to maju. laicky by si clovek myslel, ze ked sa vysadi Roac. a prisun vitaminu A odide, tak zmiznu aj chlpky, ale na druhej strane, tie chlpky maju uz svoje korienky a asi to nie je take jendoduche:(.
Bud aspon rada, ze sa ti vyliecilo akne. Ked uz aj tie chlpky mas. Snad bude nejake riesenie.

michelka12
1. aug 2009

Baby inak, co sa da robit s takym tym pupakom,co sa urobi na lici, je tvrdy a bolavy. Pretoze to ma na ksichtiku brat mojho priatela a dlho sa mu s tym nic nedeje. Sumienka ty si mi uz hovorila, ze si bola dat jeden odtranit chirurgicky, na koho sa treba obratit? Alebo je aj ine riesenie? Vlastne o co ide, to asi nie je ani typicke akne. A to mal zo dna na den. A ma to uz pomerne dlho. Som mu slubila, ze sa teda opytam kociek na nete.

michelka12
1. aug 2009

ozaj a ak chcete vediet daco ohladom Roac., tak na www.akne.sk sa mozete spytat. odpoveda Prof. Šimaljaková.
Ona a Mudr. Rasochová su na SR najvacise odbornicky. Cize aj im mozete adresovat otazku ohladom tych chlpkov. S roac. maju 30rocne skusenosti, cize budu asi vediet o co jede.🙂

anabelka8
1. aug 2009

michelka12
farba chlpkov zavísi od farby vlasov atd, tak ako pri iných chlpkov
ja mám bledé chlpky, ale cítiť ich, a na tvari je to také, no blbé, ale s nimi nebudem robiť nič, počkám čo to spraví po liečbe
avšak nad perou mam fuziky trošku tmavšie, tie si chcem dať odfarbiť
so sumienkou sme podobné prípady, aj mne ten pupák riešili chirurgicky, možno tvoj brat to má iné, ale ak má to čo my(pupák, zo dna na den, ktorý nerobil nič, len sa možno zvačšoval a "chytal farbu" ..) tak jedine chirurgicky, roky mi to xy "odbornníkov" inak riešiť nevedeli.

michelka12
1. aug 2009

a prosim ta co to akoze je? inak je to priatelob brat, to je jedno. a to ti rezali viackrat? no teda fakt super, clovek ani nevie, co kedy schyta a najlepsie je, ze on inak akne nema.:D

michelka12
1. aug 2009

no a kamoska ma rok a pol po liecbe roac.,ale chlpky stale ma, len take jemne biele, ale uz neriesi.

miraaa
1. aug 2009

anabelka8: Nepošleš mi fotku aj a sa skusim odfottit a ja som broskyna a hambim sa ist na denne svetlo.. je to strasnea ešte ked som v pubertalnom veku... mám ist zajst k tej gynekologičke na te hormony:::
michaelka15:Ale ved oni mi s tým čo spravia ved i to zase narastie:(.juj keby to viem ale ved ... te chlpky.... daju sa riesit a jvolakimi kremamii a bo ako?:(... mam si ich odstranovat az kim nebudu hnede.. a neurobia mi lajser?...

anabelka8
1. aug 2009

michelka12
môj prípad, tiež som nemala akné, pár pubertiackych vyrážok, to je vše 🙂 , teraz s Roa mám ovela viac vyyrážok a ešte asi raz pojdem pod skalpel 🙂
hej hej, mne to rezali viackrat, na viacerych miestach pretože sa mi to vracalo a doteraz to nie je ok

mirii
nepošlem fotku, pretože mám pokazený foťák a zrejme by to ani poriadne nezachytil, ja ich mám jemné bledé ale je ich dosť , a prosím ťa, za chlpky sa nehabni chodiť von, akné je ovela horšia vec, to už nemáš, tak kludne chod von náhanať chlapcov 😀
neviem o takých kremoch čo by ich odstránili, to jedine laser aj to som si neni moc istá na kolko bude účinný. Len moja, ty si to určo na začiatku nemala také strašne, len si si to poriadne pokakala, tým, že si to oholila. Ale to už bohužial nevieš vrátiť späť, mala si sa s niekym najprv poradiť.

michelka12
1. aug 2009

baby mozete mi este odpovedat na otazku z vyssia, asi ste si nevsimli, nepostrehli ste to zarastanie aj na rukach? lebo ja som si prve vsimla na rukach, ovela viac som chlpata.

didlinka88
1. aug 2009

baby..tie jemne chlpky - to je bezna vec, nic nenormalne, ak nenacapkate na tvar vela pudru tak to nie je vidno..a na rukach sa aj mne robia, ale ja si ich depilujem tymi kremami ako Veet alebo tak..a je leto, staci ist trosku na slniecko, samozrejme s opalovacim kremom a chlpky zblednu.. 😉

michelka12
1. aug 2009

didli ale ty to mas ako nasledok roaccutanu alebo si mala aj predtym chlpky?🙂 mysli, ci si to spozorovala po roaccutane.🙂 inak uz budem mat konecne brigadu, tak sa tym nebudem zapodievat🙂. mozu sa aj ruky holit epilatorom? lebo mne to teda tiez vidno, potom by mali chlpky menej rast a blednut.ak nie kludne ma poopravte🙂.

anabelka8
1. aug 2009

michelka
na rukach som si to nejak nevšimla, to ani neriešim, mám ich tam uplne bledé, slniečko zaúradovalo 😀
vraví sa, že ked používaš epilátor, chlpky su redšie a bledšie, to sa vraví aj o vosku.. ja s epilátorom nemám osobnú skúsenosť

michelka12
1. aug 2009

dievcata, ja som tomu dermatologovi vcera napisala mail. dnes mi prisla odpoved v zmysle. slecna a co ja mam robit s vasimi jazvami. bohuzial stalo sa. ja uz nemam co riesit. nemali ste chodit ku mne. mal som toho vela, tak som zvolil zlu intenzitu, clovek nie je neomylny. kto vam kazal verit nejakemu laseru. aj s jazvami sa da zit. s pozdravom....
asi takymto stylom. tak toto je fakt nehorazne. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ja som sa musela vypisat, inak by drblo o zem.

sumienka2525
1. aug 2009

Ale ste tu toho poisali baby.

Michaelka: No ako ti pisala anabelka, tak my sme to mali rovnake s tym pupakom na lici. Mne to tiez viac krat rezali, cistili a nakoniec aj zasili. Tiez mi robili vela testou z krvy , z tkaniny toho pupaku, RTG zubou a tak a aj tak nic nezistili. Ani z coho som to mala , ani co to je, ani ako tomu nabuduce zabranit, vobec nic. V karte mam napisane neznamy granulom. Tiez si myslim ze by si ho mal jedine chirurgicky odstranit, lebo nic ine mu asi nepomoze. No teraz sa mi nad tou jazvou urobil dalsi. No a ja si myslim ze mi to zle pred šitim vycistila a nieco mi tam ostalo.
Chlpky mam bledunke na tvari. Na rukach som si viac chlpkou nevsimla lebo si ich sem tam oholim, takze neviem
. A ruky som si mozes holit s cim chces. Ja som si aj epilovala aj depilovala na rukach. Podla toho ako sa mi chcelo.

sumienka2525
1. aug 2009

michaelka: To co je za idi..a ????? No ja by som mu iny mail na to odpisala, ze by mu az zle prislo. 😠

sumienka2525
1. aug 2009

No dnes som tu posledny den, tak vam drzim palce aby ste mali pekne tvaricky. O tri tyzdne sa vratim tak sa potom ozvem. A ak na Sardinke najdem internet cafe tak aj skor. 😉

anabelka8
1. aug 2009

michaelka
na slovensku maju lekari "nazoaj " úroven 🙂
sumienka
prajem príjemný pobyt a ticho závidím 😀

michelka12
1. aug 2009

hm,jemu je jedno, ze mi z velkej casti znicil zivot, ze som sa tri roky neopalovala, lebo mi tie jazvy vzdy spuchli a scerveneli. ma to na haku. dievcata, ked si budete chciet dat robit jazvicky, informujte sa prosiiiiiiiiim. niekde vam naozaj pomozu, ale tri krat radsej preverte.

sumienka2525
1. aug 2009

anabelka: Dakujem. A ten pupak co ti rezali a sili, preco nemas dobre???? Zle ti to vycistili ci co?

sumienka2525
1. aug 2009

michaelka: No ja som sa tiez s prepacenim dobre osrala co sa tyka jaziev. Mna chyrurgicka tak dosila na tvari ze este sa ma aj obvodna pytala ze kto ma tak strasne skaredo zasil. Mam ju cervenu , hrbolatu ako keby mi tam uzle robila , velku a este mi ju aj velmi stiahla. ☹ . Kazdy mi zatial povedal co ma videl ze to mam otrasne. A este ma sila na dva krat lebo prvy sa jej to nepodarilo.
Ja nemam slov na doktorov uz.

anabelka8
1. aug 2009

sumienka
to vacsie ložiško mi vyčitisli dobre, nevyzerá to tak, že by sa mi to vratilo, lenže pod tym som mala ešte jedno menšie, vraj sa tam dostat chirurgička nevedela, že by to musela i tam narezať, nevidieť to ani ale je tam ešte niečo, do toho mi pichá kazde dva tri tyzdne nejakú tekutinu, vždy zabudnem ako sa to volá, ale nepomáha to, takže sa to bude musieť znova rezať
celkovo lico dorezané, samá jazva, minule sa ma jedno malé dievčatko pýtalo, prečo mám dieru v líci.potešilo to 😒 ☹

sumienka2525
1. aug 2009

anabelka: aha, No to ti nezavidim. Ja mam stale tiez s tym licom problemy. Uz mi to lezie na nervy. ☹

anca1987
1. aug 2009

kurnik...som bola na krvne testy a je to tu....vysoky cholesterol a triglyceridy.....ze vraj musim drzat dietu a schudnut....ma asi slahne z toho....inak aj ja mam chlpky,tiez som uz ako broskyna na tvari...... ☹ hadam sa to potom bude dat nejako odstranit 😠

sumienka2525
1. aug 2009

anca: To iste som mala aj ja zvysene ked som brala RO a po skonceni liecby sa mi to upravilo. A posledne mesiace uzivania RO som aj pribrala.

anca1987
1. aug 2009

ja som pribrala 3 kila ale to z antikoncepcie.....no neviem ako mam schudnut ked beriem HA....viem ze to potom zrejme bude dobre ale ja beriem roa este len 3 mesiace a podla kil budem aj 7-8 mesiacov......no ale ako surovo mi to kozna povedala....drzat dietu!musite schudnut ten cholesterol je velmi vysoky!....tapka jedna 🙂

sumienka2525
1. aug 2009

anca: No ja som sa snazila trosku tiez chudnut ale nedarilo sa mi to.