Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

auryn
2. nov 2009

esme, suhlasim s tebou..miraa- chlpky na tvari nie su uplna katastrofa, a urcite sa ich zbavis lahsie ako akne..takze sup sup do nejakeho dermatologickeho centra na odstranenie, ked ti to sposobuje take stresy..
beruska121- spravny postoj, ze si zacinas zvykat na to zhorsenie a ze to tak neprezivas...
ja idem zajtra rano na krv, hadam budem mat dobre vysledky... 😅

gizela66
2. nov 2009

auryn... asi zas normalne rano...

auryn
2. nov 2009

a nic sa nestane, ked raz vynecham, nie?

auriane
2. nov 2009

Auryn, na príbalovom letáku bolo napísané, že máš si zobrať zabudnutú dávku v najbližšom možnom čase. Len nikdy nie dve dávky za dva dni naraz. Takže keď si si ráno nezobrala, dáš si večer rannú dávku aj s večernou.

auryn
2. nov 2009

auriane- dakujem velmi pekne..🙂

sweety22
2. nov 2009

Nestresuj.Vobec nic sa nestane,ked si ju nedas a das si iba vecernu. 😵

miraaa
2. nov 2009

esme No vies moja lenze ja som mala 14 rokov nemohli mi spravit hormonalny profil!!!!! az od 15 a ked mam konecne 15 rokof cakam uz dost dlho dokim dostanem menštruaciu lebo sa to robi počas toho...viete ste secia mudry.... A tie tabletky NIECO POMOZU a druhe Ublizia a vy ste ma nevideli tak tu nebasnite je to moc straašne a vyzor je moc dolezity..... aspon zatial v mojom veku ................achhh a je to moc vidno.. to te blbe tabletky.. !!!!!!!!!aby ste vedeli............ co sposobujuu.......................No ja len ci niekdo nemate podobny prirpad.... ach ja už som si toho moc pretrpela.................................................. :( uz nechcem trpiet,,,,,,,,,,,,,,,,, ☹ 😢 😢 😢 😢

gizela66
2. nov 2009

miraaa asi sa s tebou stretnem nech vidis ze len ty nemas chlpy na tvari....... a menstruaciu si uz musela mat ale 5 krat co to tu vypisujes! si zdrava, nemas uz vyrazky, tak co trpis?! ci chcela by si mat radsej........? 😝 😝 😝

janula55
2. nov 2009

ach..konecne som vyriesila problem s vyrazkami na cele....ostrihala som si ofinu 😀 😀

auryn
2. nov 2009

miraaa- nechapem, co to beries tak tragicky...chcela by si mat radsej akne alebo chlpky?

miraaa
2. nov 2009

Gizela..Ja som si s vyražkami zazila mozno aj cele dva roky... bolo to moc strasne... a ajjavascript:addEmoticon('😢','vBody') ta liecba s tabletkamii..... Ale moc som tuzila a bojovala som .........achh ale ak ti poviem rpaudu.. tak te pupaky su nic proti chlpkam.tak ako tak.. ale takk..... ano ma cistu plet... ale TE CHLPKY su strasne.... Kludne sa stretnimi su hnusne CHCem ich krpec... ale nie nedavno som mala 15 a teraz cakam na MEnSTRuaciu si myslite že nic pre to nerobim??CHcem sa toho zbavit'!a urobim secko preto abi mi to zmizlo ja s tym nechcem zit.. ani si neviete rpedstavit ako sa hambim hlavne na slnku... hrozne-. to ma ms tých tabletiek....
auryn..Ved kebi ma vidis ine bi si hovorila... ach radsej asi pupaky,.... 😢 😢 😢 😢 😢

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HELP ME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AKO SA MAM ZBAVIT CHLPKOV NA TVARI?
MAM TO S TABLETIEK... vyzeram ako BROSKYNA 😖

mikinko17
2. nov 2009

miraa no tak si ich vydepiluj :D ci jak sa to vola :D ked to funguje na rukach a nohach preco nie na face 🙂

tena
3. nov 2009

miraa-hormonalny profil sa robi len pocas menstruacie?????? Tak potom, ak mi brali krv na vysetrenie hladiny hormonov a nik sa ma nepytal, ci mam, nemam, tak sa to dalo.???..nerozumiem....
Ale uz sa to tu zase opakuje ten tvoj problem, kt. sa tu uz viac x riesil, jednoducho na to je lekar, al. kozmetička, kt. Ti poradi, co s tym. Len zaklop na tie spravne dvere a pytaj sa! Ale najjednoduchsie je prist a sem pisat stale dookola, čo s tym...My nevieme, nevidíme, ale sú na to odborníci. Tak tam sa obráť.Držím palce.

auryn
3. nov 2009

suhlasim s tenou, miraaa vies co mas robit..

mina235
3. nov 2009

ahojte, našla som toto fórum a ako vidím, máte s roaccutane bohaté skúsenosti...tiež mám problémy s akné, a už som absolvovala aj liečbu antibiotikami, rôznymi liekmi, laserom, skrátka nič nezaberá.Mám 17 a s akné sa trápim už druhý rok. Možno si pomyslíte, že to prejde samo, ženské hormóny a tak, ale nechcem nič nechávať na náhodu a čakať až dokedy to prerastie to tej najťažšej formy. Už teraz mám ťažkú formu akné. Chcem sa spýtať, či ale naozaj nie je skoro na užívanie roaccutane. Kožná lekárka mi ho predpísala, aj testy už mám, už len začať ho brať, ale čo ak je skoro? dakujeeeem🙂

gizela66
3. nov 2009

mina... nie je skoro... zacni radsej skor 😉

didlinka88
3. nov 2009

mina.. uzivaju to aj ovela mladsie dievcata ako si ty.. takze v pohode.. a cim skor sa na to das, ty skor mas pokoj.. a kedze mas 17 isla by som do toho uz teraz aby si na stuzkovu uz bola krasna.. 😝

miraaa - prosim ta a co su 2 roky problemov s akne ked mas len 15.. ostatni maju problem s akne 10-20 rokov, niektori aj cely zivot.. a tak ako ti aj baby napisali a uz som ti to aj ja pisala, tym ze sem budes vypisovat a vyplakavat, tym sa nic nevyriesi.. tak uz nieco so sebou rob, lebo fakt ma nebavi stale citat to iste, uz ma to sem ani nebavi chodit, ked to je na kazdej strane... 😒 a prosim ta ked uz davas prispevky,viem ze nie sme v skole, ale si ich po sebe precitaj este raz, na tie gramaticke chyby sa uz fakt neda pozerat.. vsak mas 15 preboha.. 😕

somslavka
3. nov 2009

:D:D:D:D... táto téma sa postupne mení na úúplne inú :D:D... čo to tu vlastne riešite?? :D

miraaa
3. nov 2009

tena..To sa mna nepytaj...
didlinka88:... Ježiši prepač.. za gramaticke chyby ak ti to tak strašne vadi... ja nevyplakavam.. ja sa snazim. ale ide o to no ja som este len detsko a vy to už chapete inak ako ja...
mikinko17-To neni take lahke....
No to je forum mozno to dookola pisem ale a čo... ved jasne.. ten kdo to nezažil to nepochopi.. jasne zase som ja na vine...
JASNE.. len vam vravim co sa moze stat... co sa stalo mne!Ach.. ked ot nepojde prec ja tu firmu zažalujem.. j neviem ale tak... dost mi to bere sebavedomie.. som,zvedava co na to povie zase dochtorka...ach

didlinka88
3. nov 2009

mira: a za co ju prosim ta zazalujes?? vsak si mala k tomuto obrovsky papier kde si bola o vsetkom informovana, aj o neziaducich ucinkoch.. a to neziaduce ochlpenie tam bolo tiez.. takze s tym si nelam hlavicku.. 😝

stat sa moze hocico..to je jasne.. ale musis s tym ratat ze je vacsia sanca ze sa stane nieco o com ta dany liek vopred informuje.. aj my ostatni mame problemy.. ja som sem nepisala stale dookola ake som mala nasledky, napisala som to raz a staci.. ze som mala take problemy s klbami ze som sa nemohla pohnut rano z postele alebo v skole drzat pero v ruke a pisat.. myslim ze to je oproti tvojim chlpkom malo, ze? vsak tvoj obrovsky problem je taky hrozny ze nemozes ist uz konecne k tej kozmeticke, ktora ti to mozno za 2 eura da doporiadku.. ja mam pokazenu velku cast zivota kedze nemozem robit namahavy sport ako beh a pod. co som milovala... tak sa uz spamataj aj s tvojimi chlpkami, ktore mame aj my ostatni na tvari..!!!! 😉

gizela66
3. nov 2009

miraaa, didlinka ma pravdu...... a coby to nebolo lahke? ist ku kozmeticke a ozaj za nejake dve eura ti oddepiluje celu tvar... to je taky problem? 😎

esme
3. nov 2009

didlinka88: hovoris mi z duse 🙂 neviem, ci sme tu vsetci ina vekova kategoria, alebo co, ale miraa to fakt strasne preziva... a s tou gramatikou a preklepmi sa musim tiez len pridat. tato tema sa momentalne zmenila na nastrocne komplexy skor ako na roaccutane 😉

ale spat k neziaducim ucinkom: minule tu boli spominane diety... ja momentalne vdaka roaccutane takpovediac dietujem z donutenia... zijem z celozrnneho peciva, zeleniny, ovocia a nizkotucnych mliecnych vyrobkov. po vacsine tazkych, mastnych a sladkych jedal mi byva celkom dost zle, ma niekto podobne prijemne zazitky? mne sa tie neziaduce ucinky fakt prekrasne striedaju, aspon ze uz tie protivne nalady mavam len vynimocne, to bolo horsie 😠
a dufam, ze tie moje jemne vlasy a riasy tiez zostanu, kde su... tie mi uz raz daavno padali a nechce sa mi zopakovat si to :D

a este ste spominali, ze niektori sa nesupete na tvari, ja som sa tiez nesupala, dokonca ju ani nemam velmi suchu, krem prakticky nepouzivam. ale v porovnani s tym, ze som mala tvar ako poliatu olejom nech som robila co som robila je to aj tak pokrok 😎

beruska121
3. nov 2009

esme 🙂 no ja to iste .. tvar sa mi nesupe a nemam ju vobec suchu .. aspon zatial .. roaccutane beriem 2 tyzdne .. tak zatial jedine co bolo ze som sa hned v prvy tyzden vyhadzala kusok viac :D ale uz sa mi to dava nejak dokopy ale ktovie dokedy :DD este nie som nejaka optimista , lebo je asi este skoro pozorovat nejake ucinky :D

mina235
3. nov 2009

tak ja sa teda na ten roaccutane dám, vyzerá že nikomu viac neuškodil ako pomohol, a myslím že sa oplatí do toho ísť...len by ma ešte zaujímalo, približne ako je na tom cenovo, s čím mám predbežne počítať, viete mi niekto prosím povedať?🙂 dakujem 🙂

didlinka88
3. nov 2009

mina.. ak myslis kolko ta bude stat liecba, tak prakticky skoro nic.. ja som za dva balicky tabletiek zaplatila mesacne 17 centov, jedine vydavky som mala kvoli HaK ( ta moja stala 18 eur na 3 mesiace).. a potom minas jedine za kremiky a taketo zenske zalezitosti, ktore si aj bezne kupujes.. 😉
a daj sa na to.. urcite nebudes lutovat.. a ked aj tie neziaduce ucinky su niekedy hrozne, tak na ne zabudnes kazde rano ked sa pozries do zrkadla a zistis, ze ti z tvare tie zle veci miznu 😝

auryn
4. nov 2009

esme a didlinka88, obe hovorite aj mne z duse.. 😉
tak pre miruuu bol svet asi jedna velka gombicka a nevidi v svojom zivote asi vacsi problem, ako su chlpky na tvari, ktrorych sa moze zbavit za par minut a roznymi sposobmi a dokonca aj natrvalo, kebyze chce..
takze miraaa, prosim ta uz tu nepis, ake mas z toho strasne komplexy, a to ze chces zazalovat firmu, akurat dostanes pokutu ty, dobrovolne si podpisala ten papier, ze si oboznamena so vsetkymi neziaducimi ucinkami, respektive, kedze mas len 15, tak to podpisal tvoj zastupca (mama, otec).
Takze uz PROSIM ta nepis, ake mas z toho mindraky, je to fakt na kazdej jednej strane a myslim si, ze to tu UZ NIKOHO NEZAUJIMA!!! 😖
Kazdy ti poradil a na zaciatku aj polutoval, ale myslim, ze to by ti uz malo naozaj stacit...
Mina- za tie lieky sa neplati nic, akurat za recept len platis, to je vsetko🙂 a ako pisala aj didlinka, ja tiez platim len za HaK a tiez nejako do 20Eur na 3 mesiace..a na kremy, takze to sa da. 🙂
beruska121- som rada, ze si uz tak pozitivne naladena, ja idem zajtra ku koznej po vysledk krvi a na konzultaciu, ci mi zvysi davku alebo nie, tak drzte vsetci palceky.. 😀

gizela66
4. nov 2009

dnes som bola u kozneho na kontrolu po dobrati...... uzivala som to okolo 9,5 mesiaca... dal mi skinoren, mam sa natierat rano a vecer🙂 informoval ma aj o chem. peelingu a laseri... chem. peeling stoji tusim 30 alb. 33 eur a opeelinguje celu tvar, treba to tusim 2-4krat absolvovat, nepamatam sa ci dva alebo styri:D a ten laser stoji 75 eur len lica a 150 eur lica + celo a treba to absolvovat dvakrat 😝 vraj chem. peeling to obrusi len tak trochu, laser je ucinnejsi... a moze sa to robit nejak po pol roku..... chcem sa spytat ci s tym mate niekto uz skusenosti? ci ste na tom boli alebo niekoho poznate, kto bol? a ci nahodou nepoznate kozneho, ktory to robi lacnejsie, hlavne? 😉

ankam
4. nov 2009

gizela66 uz si bola po dobrati?ja mam ist az mesiac po dobrati-teda dalsi tyzden.....bral ti aj krv???

didlinka88
4. nov 2009

ankam..mne povedala, ze sa musi prist nejneskor do 3 tyzdnov po dobrati.. je to nejake divne, kazdy to ma inak.. mne brali krv, a mala som trosku zvyseny cholesterol..inak vsetko ok.. 😀

gizela66
4. nov 2009

ankam mne predpisal na dva mesiace (vtedy mi bral aj naposledy krv)... a ze uz mi potom viac neda len mam prist na kontrolu po dobrati, nepovedal presne kedy:D ja som dobrala v sobotu a isla som tam dnes:D krv mi nebral, bolo by to uz asi zbytocne, ked uz tie tabletky neberiem...
som vam raz spominala tu cinsku vodicku tak tym si budem este tvar natierat a k tomu boli aj take tabletky cisto na prir. baze, tak asi to vyuzivam teraz:D to je take ako homeopatikum alb. take nieco... a ten Skinoren mi predpisal... snad sa to uz nevrati, lebo dnes rano sa mi taky maly pupacik nad perou spravil a to sa mi uz nerobili ziadne 😒 uvidime......... 🙂