Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

miss_tins
6. máj 2011

@geneo no to hej , ja si tiez hovorim ze teraz uz asi 4-5mesiac co beriem roa tak v pondelok idem na kontrolu ku koznej a spytam sa jej ci bude dobre prerusit liecbu, jednak ide leto nechcem sa skryvat pred slnkom a v lete je moja tvar pekna pretoze slnko mi to same vytaha cize ..a prinajhorsom by som zacala brat opat v zime roa...tak som zvedava co mi nato povie...
.......no a k tym zahranicnym foram musis vediet ale jazyk aby si s nimi vedel komunikovat a porozumiet im aj ked translator existuje 🙂 mohol by si mi do osobnej spravy napisat nejake tie fora kde si sa nieco podrobnejsie dozvedel, ak si ich este pamatas? 🙂

yade
8. máj 2011

@geneo
Mne to "zalievanie" očí pomohlo, písala som podľa vlastnej skúsenosti.. Nehrám sa na lekára a čo sem píšem, tak je všetko z mojich vlastných skúseností. Mne očká veľmi vysychali,budila som sa na suchosť očí aj v noci, takže som "zalievala" aj v nočných hodinách, ale tie kvapky mi pomohli do takej miery, že som mohla Roa dobrať.Nie som povrchná a určite by som si kvôli akné a krásnej pleti nechcela zlikvidovať ostatné orgány..Je dobré vedieť, že tie vedľajšie možné účinky môžu byť reálne-aj tie strašnejšie-veď som o tom aj písala, že si treba uvedomiť, že Roa nie je lentilka a voči organizmu treba v čase brania Roa uplatňovať šetriaci režim a pozorovať, ako reaguje.
Televízor ja vôbec nepozerávam, ani keď Roa neberiem, pri PC som počas brania Roa nemusela našťastie tráviť príliš veľa času...

yade
8. máj 2011

@geneo
Nesúhlasím ani s tým, že by sa tu ľudia nechceli otvorene baviť o negatívnych účinkoch Roa..Napísala som tu otvorene všetko, s čím som sa stretla ja alebo ľudia v mojom okolí, ktorí Roa brali.Ja som Roa vzala ako poslednú možnosť liečby, predtým som veľmi dlho bojovala proti akné všetkým možným i nemožným...
Tiež ak si si prečítal toto fórum celé, tak sa tu spomínalo, že niekomu sa zlomil pri braní Roa zub...jednej padali mihalnice, ďalšia bola hodne veľká broskynka na tvári...Takže i tu si píšeme o tom, čo prežívame pri braní Roa..
Veľmi dobre som si uvedomovala, aké je to svinstvo.A keď som na sebe cítila, že mi je nejako divne-že som nejaká slabá, otvorene som si vypýtala menšiu dávku od lekárky, pretože som sa nechcela za každú cenu siliť a presilovať organizmus.No a hneď sa mi uľavilo a mohla som brať Roa ďalej.
Všetci tu sme dospelí, resp. skoro všetci...a každý sám za seba si musí zvážiť za a proti...
A nám všetkým je ľúto, čo sa ti stalo s očkami, úprimne...

adulka0312
8. máj 2011

Súhlasím s yade, každý jeden z nás, čo na túto stránku prispievame, sme si boli plne vedomí, do čoho ideme. Ja osobne by som sa pre roaccutane nikdy nerozhodla, ak by mi akné neničilo psychiku a sebavedomie. Naháňať sa stále za nejakými mastičkami, vodičkami, nechávať kopec peňazí v drogérii, meniť stravu, jesť samé vitamíny, každé ráno stráviť pol hodiny pred zrkadlom, aby sme zakryli aspoň, čo sa dá, a výsledok? Žiadny. 😠 Toľko námahy a stále len väčšie sklamanie. 😢 Pre väčšinu z nás je roaccutane poslednou nádejou. Nech je, aký je, nech má vedľajšie účinky , aké má, je jasné, že účinnejší liek na akné v tejto dobe neexistuje. Je to smutné, ale je to tak. 😔

Každý sme iný, každý z nás máme svoje slabé miesta, ktoré môže roaccutane kedykoľvek zasiahnuť, ale povedzme si pravdu, ak by ktokoľvek z nás do toho nešiel, neštvalo by ho to? Ten pocit, že existuje niečo, čo nám môže pomôcť zbaviť sa problémov a my sme ho nevyskúšali?

Nemyslím si, že ľudia užívajúci roaccutane sa boja písať horšie vedľajšie účinky, nemajú na to dôvod, skôr si myslím, že ešte vždy je ich menej. A ak sa nebojí o tom hovoriť Nemec, Angličan, prečo by sa bál Slovák? Nie je to tým, že v zahraničí zvykli predpisovať oveľa vyššie dávky? Je fajn, ak sú ľudia opatrní, ale ak to na niektorých fórach preháňajú, ľudia budu potom zvyknutí veľa vecí si vsugerovať. Ak si kýchnem, bude môcť za to roaccutane? 😖 Treba byť psychicky v pohode, brať to tak, že sa liečime a nie zabíjame. 😉 To je len môj názor.

Geneo, je mi ľuto, že tvoje oči si to odniesli, a v žiadnom prípade nepochybujem o tom, že to spôsobil roaccutane, budem ti držať prsty, aby si si časom ani len nespomenul, že si nejaké problémy s očami mal. Drž sa 😉

elnino9
8. máj 2011

caute chcem sa spytat uz asi 60dni neberem ROA a moze byt ze mam stale suche peri ako vedlajsi ucinok ? ma niekto skusenosti kedy ta suchost mizne ? dakujem

yade
8. máj 2011

@elnino9
Tie pery mávam ešte suché aj 3 mesiace po dobraní.

michalkkk
8. máj 2011

noo jaa uz uzivam cez tri mesiace a stale kazdy den s ami tvoria nove a nove vyrazky a mam take zapalene hrče..och neskutočne..kedy sa mi to uz d do poriadku fakt neviem....a co si aj ta citam fora tak vecsina pise ze sa im to vratilo takisto ako mne uz po dvoch liecbach ak sa mi to vrati aj po tejto tretej neviem ci to bude mat neejaky vyznam zase od znova.. a anio neviem ci je tu na fore niekto s tazkou formou akne komu by sa to nevratilo po čase...a pritom lekarka tvrdila ze vacsine s ato nevrati....a prosim va sma niekto tu tabulku na vypocet aku mam vysku a vahu kolko toho lieku mam brat??.. pretoze ta moja koznma mam pocit ze o otm nema ani zdania...

kaarolin
9. máj 2011

@sandra48 tak ako, pomohlo to aspon zmiernit ?🙂...dooobre, tak to si ma celkom potesila 🙂 ja mam jazvy na licach + trochu na krku, ale uz mi niektore takmer zbledli takze sa vytesujem 🙂 a ak sa mozem este spytat, co sa tyka leta naozaj je to tak ze sa nemozem vobec vystavovat slnku ? lebo moj kozny, nie je nejaky extra odbornik, mi o takomto niecom nic nevravel dokopy. A idem na dovolenku do Bulharska, slnko znasam dobre, som skor tmavsi typ. Nestacil by vyssi faktor, a zbytocne nevylihovanie na slnku ? :/...Tebe sa to uz krati, sa mas, viem ze by som nemala ale zavidim 🙂

kaarolin
9. máj 2011

@michalkkk cauko, myslim ze by si mal brat 0,5 - 1mg ROA na 1 kilogram, cize minimalne tolko, kolko je polovica tvojej vahy

elnino9
9. máj 2011

@yade diki moc ja sa chcem este opytat forum sledujem len tak ze ci tu niekto alebo aj ty ci nemas skusenosti traz cca posledne 4dni sa mi na cela spravilo nieco take ako drsna koza je to iba take kolecko priemer ale 5cm uplne nesupe sa to len to je take drsne inak mam celu plet normlanu prirodzenu ale toto na cela ma dostalo ze vobec nechapem co to moze byt ci ekzem , alebo nejaka alergia nevies ?

yade
9. máj 2011

@elnino9
Neviem ti poradiť, čo to je, môže to byť nejaké presušené miesto...A ako reaguje ten fľak na krém??

michalkkk
9. máj 2011

dakujem.🙂) takze dneska som bol na kontrole tak mi po 3mesiacoch na 3tyzdne vysadila roaccutane dala mi antibiotika kazdych osem hodin..na tie 3tyzdne..lebo ze tam mam asi nejaky zapal ..a ptm sa vratim k tomu roaccutanu zas eked sa mi to podlieči..tak hadam ta prestavka tam nebude vadit..:-/ a este mi dala aj antidepresiiva 😀 tak uz budem ako z liecebne.😀D

kaarolin
9. máj 2011

@michalkkk neni zac 🙂 ak sa smiem spytat, kolko mas rokov ? ked sa ti to uz niekolko krat vratilo...ak mas ten zapal, tak to je asi najskor dovod toho, ze sa ti to vracia. Drzim palce, nech ti tie antibiotika pomozu 🙂

elissa2009
9. máj 2011

@miss_tins Tak ja som to vysadenie tiež kožnej navrhla, ale povedala mi, že to sa nemá robiť a aj po vysadení je potrebné ešte dalšie 3 mesiace sa chrániť pred slnkom, lebo koža je velmi oslabená. ja idem v lete aj k moru, nakúpila som si 50-ky na tvár aj na telo, tak to hádam zvládnem. Kožná mi povedala, že stále musím byť natretá a pod slnečníkom, ale že v pohode sa môžem ísť aj okúpať. Bude to strašné leto...:(. ale nejako to vydržíme, neboj 🙂

elnino9
9. máj 2011

@yade keď si dám krém je to cca pól hodinu normálne a potomopat suché a drsné používal som avene clean ac dnes ráno. Som si dal cetaphil mal by viac hydratovat. Ale poslednom čase sa mi zdá že ako keby roa zas začal vysusovat,takze skúšam cetaphil ale vôbec netuším co to je.plus ešte mám ako keby výraznejšie tlaky po akne pomáha niečo na tie flaky? Dik

elnino9
9. máj 2011

Dažde používa tu niekto kozmetiku cetaphil?

michalkkk
9. máj 2011

@kaarolin ahoj no cochvilku budem mat 18.🙂) ale mam to fakt nie take mierne akne ale take dost horsie.🙂 hmm aj ja dufam ze uz mi nieco pomoze bo takto ma to nebavi..-//

yade
9. máj 2011

@elnino9
Cetaphil som používala pri braní Roa a bol skvelý...Skús si dávať ten, možno ti pomôže aj s tým suchým miestom..Ak to neprejde, choď sa radšej spýtať kožnej...

elnino9
9. máj 2011

@yade jj ved skusam, a tie flaky mne sa z takych ruzovych premenili na bordove az fialove to nievies z coho moze byt ? nemal tu nikto taky problem ?

elissa2009
10. máj 2011

@elnino9 na tie suché a drsné miesta je dobrý krém Bioderma atoderm...v každej lekárni ti určite dajú vzorku, vyskúšaj 🙂
Ja používam na tvár effaclar H a je vynikajúci...zatial 🙂

kaarolin
10. máj 2011

@michalkkk tssa tak to si o rok starší :D...hej jasne, chapem🙂 no to ti verim ze ta nebavi, ja som bola tiez na pokraji zrutenia ;) uz len dufaj, cakaj a nemysli na to, ked vyliecis zapal tak ti to nastopro pomooze 🙂 drzim palce, potom sa ozvy ako si na tom ;)

sandra48
11. máj 2011

@kaarolin ahoj 🙂,...hej, pomáha to, natieram si to 2-3 krát za den, je to oveľa lepšie - ďakujem za radu 😉 .....čo sa týka slnka, tak ja si všímam, že keď som vonku dlhšie, tak mi sčervenie koža, a doteraz som nemala také problémy, slnko som znášala v pohode .... každopádne na tej dovolenke doporučujem krém s vyšším ochranným faktorom!!! - a moc sa nevylihuj na slnku 😀 😎 ... ale ja sa chystám ku svojej kožnej za 10 dní, tak sa jej na to chcem opýtať - aj mňa to zaujíma! potom ti dám vedieť 🙂 .... a už iba 11 dní beriem tabletku 🙂 (zo začiatku som si nemyslela, že to tak rýchlo ujde) ....držím tebe aj ostatným palce - zvládnete to!!!! 😉

miss_tins
12. máj 2011

@elissa2009 ja som sa pytala koznej ako dlho po vysadeni nemozem ist na slnko a normalne sa opalovat tak mi povedala ze 2tyzdne, takze neviem co je na tom pravdy mozno to zavisi aj od toho ako dlho to clovek berie a v akej davke...roa budem brat este mesiac a davku mi znizila na 10mg/den...predtym som mala 40mg/den... takze tak 🙂 snad s tymi 2 tyzdnami mala pravdu

stanklia
12. máj 2011

@elnino9 Viem co to je mne sa to robi takisto tiez hlavne na cele, ale stale a stale premastujem na noc a pokazde ked som aj iba polhodku doma mastnym excipialom a to zmizne.Je lacnejsi ako, Bioderma a lekar ti da na neho aj recept, stoji na recep okolo 5 eur a pouzivam ho od zaciatku liecby co je skoro tri mesiace a vyzera, ze este dobry mesiac vydrzi takze sa veelmi oplati je sice moc mastny, ale pokial budes doma a na noc je perfektny. 🙂

stanklia
12. máj 2011

Inak ludia ja som sa na nejaku dobu odmlcala lebo by som stale pisala to iste a to ako som nestastna, ze sa mi to len zhorsuje a zhorsuje a to som nechcela,ALE uz asi tyzden sa mi plet zacala krasne cistit stale sa mi sem tam nieco urobi a na jednej strane paradoxne na tej, ktoru som mala vzdy ovela lepsiu mi ostali podkozne dva, ktore niesu moc viditlne, ale su tam a nie a nie zbavit sa ich.Prave na tom lavom lici kde to bolo vzdy hrozne sa mi to vsetko vycistilo ostali iba fliacky, ktore tiez pomaly blednu.Na tom pravom mi uz ostali dost velke jazvy, ktore su z akne, ktore mi vzniklo prave pri brani roaccutanu,a le nelutujem.Je to tazky, ale skvely liek som rada, ze som ho zacala brat, len dufam, ze to vydrzi a aj po dobrati mi plet ostane aspon takato.Takze dakujem vsetkym, ktory ma drzali a povzbudzovali v tom najhorsom obdobi 😀

elissa2009
13. máj 2011

@miss_tins vidíš, mne povedala tri mesiace, ale to najlepšie zbadáš na svojej pokožke, ona ti presne povie, či chce slnko....ale to je super, že ti znížila dávku, na leto sa to vraj má. Ja budem aj nadalej brať 40 mg na den, mne zníženie dávky ani nenavrhla 🙂

elissa2009
13. máj 2011

@stanklia velmi sa s tebou teším, stále som na teba myslela ako si na tom, so rada, že sa ti to zlepšuje, zachvílu budes ako bábika, uvidíš 🙂

miss_tins
14. máj 2011

@elissa2009 fuha no takto na leto to je masaker a vyhybat sa slnku to by som nezvladla ...takze som rada ze uz len mesiac ich budem brat 🙂) a snad sa mi to potom nevrati

elnino9
14. máj 2011

@stanklia no ten excipial pouzivam na telo ale kozna povedala ze na tvar nemam davat lebo to je mastne. ja mam uz po liecbe 2mesiace a uz nie som az tak suchy iba toto sa mi spravilo na cele, cize keby som si dal excipial neviem davam si na to cetaphil a je to lepsie. cize nieco mastnejsie by som si uz asi nedal :/

elnino9
14. máj 2011

caute mate tu niekto uz skusenost ze ste dobrali roacutane cca 2mesiace a viacc ? lebo mne sa stave za rano sa zobudim a vlasy uz zacinaju byt mastne a aj plet uz citim ze je nejaka mastnejsia ale akne sa chvlalbohu nevracia iba ta mastnota co je niekedy aj horsie :/ zacali ste brat nieco na zmatnenie alebo znovu nieco na akne a mastnu plet ? lebo bol by som rad aby sa mi to nevratilo tak ako pred liecbov. niektory ludia vraj douzivaju lieky a uz nikdy viac nejamju problem s akne, a ako to je z mastnou pletov ? tiez to ma prestat ? diki moc